Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhaba Yardımcı Olurmusunuz

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar

Ben hep dışarda motorsiklete merak sarmışımdır ama bir türlü almaya nasip olmadı şimdi almak istiyorum ve race tipini düşünüyom bir çok foruma baktım yeni başlayanlar için honda cbr 125 öneriyorlar ben motorsiklet kullanmasını (vitesli) bilmiyorum ama otomatik vites kullanabiliyom. ara sıra tanıdıkların motorları bende kalıyor scootor tarzı motorlar .. en iyi şekilde vitesli motorsiklet kullanamsını nasıl ögrenirim birde bana ne model önerirsiniz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kardeşim küçük ccc alacaksın yetmeyecek sana ileride.büyük alacaksın şehirde trafikte sıkıntı yaratacak.kademe kademe çıksan arada maddi olarak zarar edeceksin.al bir yüksek cc motor paran varsa ufak ufak bin,tecrübeni geliştir yolda grupla tecrüben yeteneklerin ivme kazanır cesaretin artar.ben direkt büyükle başladım hala trafik korkusu yaşıyorum ama en azından maddi kaybım yok..500 600 ile başlayabilirsin.önemli olan motorda araç korkusu olmaması.ben biraz zor yendim.tam da yenemedim ne yalan söyleyim.yani motor yeteneği başka dolayısiyle kademe kademe çıkmak anlamsız geliyor bana.araçları takmayan adam en büyüğüne dahi biner.

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Aramıza hoşgeldin. Öncelikle motorsikletini seçerken boyuna, kilona uygun ve düşük güçte birşeyler düşünmelisin. 125 cc'lik Yamaha YBR ve Honda CBR uygun olur kanısındayım. Unutma bu motorlar düşük güçte olmakla beraber hala hızlı, seri, ve hala TEHLİKELİDİR. Evet motorunu yükseltirken maddi kaybın olacaktır ama emin ol, Allah korusun, kırık bir kol veya bacak en büyük alışveriş kazığından daha büyük bir yıkımdır. Kesinlikle kask, mont, eldiven, dizlik ve botlarla bineceksin bu da iki. Hemen ehliyet için başvurmalısın, ehliyetsiz asla binme sonuçları çok ağır olabilir. Herşey tamamlandığında kendi kendinin öğretmeni OLMA. Evet, online bilgi kaynakları ve heryerde bulacağın motorsiklet kitapları bilgi dağarcığını zenginleştirir, ancak mutlaka bir motorsiklet eğitimi kursuna git. Motorsiklet kursu birkaç haftasonu ve ortalama bir kaskın fiyatı kadar birşeye malolur sana, ama faydası tartışılamaz. Herşey tamam olduktan sonra da çok ama çook dikkatle yeteneklerini geliştir. Motorundan, trafikten, yoldan her zaman korkmaya devam et, birkaç yüz km veya birkaç bin km sonra gelecek güven hissine kendini kaptırma, esas tehlike o zaman başlar. Bu tavsiyeler insanı hayatta tutar. Kolay gelsin. Tekrar hoşgeldin.

arkadaşlar öncelikler hoşbulduk tavsiyeleriniz için teşekkürler söylediklerinizde cok haklısınız ben honda cbr 125 yada 600 düşünüyom boyun 1.72 kilom 65 uygunmudur bu modeller için yazınızda kilo ve agırlık önemlidir peki kilom ve agırlıgıma göre hangi motorun uygun oldugunu nasıl anlayacam.
    birde motor alırken nelere dikkat etmeliyim fiyatlara bakıyorum faiz oranları çok yüksek alırken nelere dikkat etmeliyim acıklarmısınız

denizzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zongsheng 125
    bence ybr 125 al veya zongshen zs125-32 veyacbr 600 al yada cbr125r al diyecem ama o motora 5.510ytl çok al bi ybr bak keyfine derim ben tekrar hoş geldin

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    bence vitesli motosiklet kullanmasını bilmiyorsan kesinlikle küçük cc bi motosiklet almalısın sonra tecrübe edindikten sonra kademe kademe büyütürsün.bazı arkadaşlar direk büyük cc' li motosikletlerden başla zarar edersin demişler.bence yanlış. zararın hayatından önemli değil.al bi ybr125 acemiliğini at sonra büyütürsün benim tavsiyem bu...
    Aşkım Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize...:cherry:

yürümeyi öğrenmeden koşmaya çalışma al bir ybr pratiğini geliştir gerisi zaten yavaş yavaş gelir

yalniz_prens_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR-125
    babacan araba kullanmayı bilir misin? vitesli motorda aynı arabada sol ayağınla yaptığın hareketi sol elinle yapıyorsun. Vitesli motor daha kolay ama sana tavsiyem hemen paldırküldür race tipi alma. bende şu an YBR var bunda kendimi iyi bir motor kullanıcısı olana kadar eğiticem öğrenicem sonra R6 veya R1 alıcam. önce normal bir vitesli al 2. el de olur örn.ybr gibi sonra sıfır bir motor düşün. iyi bir kullanış dileğiyle.

peki kiloma ve boyuma göre hangi motorun uygun oldugunu nasıol anlayacam

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ScalaMs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikler hoşbulduk tavsiyeleriniz için teşekkürler söylediklerinizde cok haklısınız ben honda cbr 125 yada 600 düşünüyom boyun 1.72 kilom 65 uygunmudur bu modeller için yazınızda kilo ve agırlık önemlidir peki kilom ve agırlıgıma göre hangi motorun uygun oldugunu nasıl anlayacam.
    birde motor alırken nelere dikkat etmeliyim fiyatlara bakıyorum faiz oranları çok yüksek alırken nelere dikkat etmeliyim acıklarmısınız
    Hani cbr 200 olsa tamamda 125 mi alsam 600 mü alsam dediğinde iş değişiyor, maddi olarakta değişiyor, adlarının cbr olmasına bakma, senin gibi tecrübe eksiği olan için organlarının yerini bile değiştirir aradaki fark.

Arkadaşlar söylemiş önce ufak cc de tecrübelen, bol km yap eğitim al, donanım al, sonra 600 lük alırsın.

İstisnalar varmı var ilk motosikleti 600 den aşağı olmayan ve bugune kadar şanseseri hayatta kalan, sorun yaşamayan var. Unutma kaide bozulmaz sonradan kimseyi üzme üzülme
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    ya beyler ne yapıyosunuz adam acemi belli 125ccmi alayım diye soruyor siz yok 600cc al diyosunuz eh peşindende cenazesine gidersiniz herhalde

Motosikleti
    mondial 151 rs siyah
    125 rr ii bi tercih brz trafikte kullanma sonra çık trafiğe yani motorun neler yapabileceğini sana ne kadar çabuk uyacağını bunları anladıktan snra trafiğe çık derim ben

tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    arkadaşım önce motosikletin,senin kullanabileceğin araç olup olmadığından emin olmalısın.eğer,
    1-Asabiyet problemin varsa(çok çabuk sinirlenen bir yapıya sahipsen)
    2-Dikkat toplamada problem yaşıyorsan
    3-epilepsi vb. kontrolünü kaybettirecek hastalığın varsa
    4-çabuk gaza geliyorsan(-kapışalım mı kardeş? -bana uyaaar)
    5-risk almayı çok seviyorsan( biraz bassam sollarım şunu)
    6-refleksin çok iyi değilse
    7-kask neymiş takmam öyle şeyleri diyorsan

motosikletten uzak dur derim. ondan sonra motosiklet bakmaya başlamalısın. çünkü motosiklet kullanmak zevkli olduğu kadar,tehlikelidir de.

motosiklete gelince de, diğer arkadaşların dediğiyle hemfikirim. kücük cc ile başlamak daha iyidir. hem kendini test etmiş olursun tamam mı kardeşim?
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

Motosikleti
    HONDA CbR125R BlueBird
    Bir yola baş koydun allah utandırmasın,

2 seçeneğin var aslında

0.km bir motosiklet alacaksan:

1 - Yamaha YBR125 ( fiyatı 3.450 + plaka masrafları )

2 - Honda CBF 150 ( fiyatı 3.640 + plaka masrafları )

fiyatları resmi sitesinden aldım.

Bana sorarsan 2. seçeneği seçmelisin

Veya istediğin CBR125R => gene bu fiyatlarda TEMİZ bi ikinci elini bulabilirsen ne ala.

Hiç düşünme derim. 2 yi seç 2 yi

Hem bah takoda vites göstergesi de var. 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Allaha emanet ol, hakkında hayırlısı olsun.

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Alıntı yalniz_prens_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babacan araba kullanmayı bilir misin? vitesli motorda aynı arabada sol ayağınla yaptığın hareketi sol elinle yapıyorsun. Vitesli motor daha kolay ama sana tavsiyem hemen paldırküldür race tipi alma. bende şu an YBR var bunda kendimi iyi bir motor kullanıcısı olana kadar eğiticem öğrenicem sonra R6 veya R1 alıcam. önce normal bir vitesli al 2. el de olur örn.ybr gibi sonra sıfır bir motor düşün. iyi bir kullanış dileğiyle.
    tamamiyle katılıyorum
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    sana ancak vitesli ve yeni kullanmaya başlıyacak biri için
    1-Yamaha YBR 125
    2-Honda CG 125
    3-Honda CBR 125R
    Önere bilirim ve içlerindeki en güçlü olan 125cc motor CBR dır. Ki buda senin için biraz kontrol yetersizliği göstere bilir. Bence 1. veya 2. seçenekteki motoru alıp. 10000-15000 Km tecrübe kazandıktan sonra istediğin motora geçebilecek düzeye geldiysen, Motorunu değiştirmeni tavsiye ederim.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    -
    evet kucuk cc ile basla diyen arkadasların hepsine tamamiyle katılıyorum. Bence cbr 125r yada cbf 150 al derim

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    yeni başlıyacaksan illaki motor düşecek demektir cbr alırsan grenajı çok pahalı kendine güveniyorsan al güzel motor,ybr alırsan senin için daha iyi olur istediğin gibi motoru yatırırsın koruma demirinide takınca darbelere dirençli olur.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim çok bilği sahibi oldum yardımlarınız için teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)