Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Motoruna göre saygı mı?

Katılımcı sayısı
334. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

221 66.17%
  • Hayır

113 33.83%
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motoruna göre saygı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    "İnsanlar kıyafetlerine göre karşılanır fikirlerine göre uğurlanır" diye bir söz vardır.

Motorda bizim kıyafet gibi görünüm olarak tamamlayıcı bir parçamız.(tarz,stil...)

Altınızda ki motora göre saygı gösterildiğini veya gösterilmediğini düşünüyor musunuz?

Ben motoruna göre saygı gösterildiğini düşünüyorum.

Bir mekana girerken,trafikte ilerlerken,benzin alırken vs. vs. ...
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Herkes ne kadar yok dese de bu bir gerçek.
    Tabi herkes öyle değil.Mesela bnm bulunduğum ortam öyle değil ama inan bana öyle olmayan insan kadar öyle olan insan da çok.Motora göre davranan yakınlaşan dostluk kuran insanlar..
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    maalesef gunumuz ınsanlarının bı kısmı motora göre saygı verıyorlar ama hiç hoş değil bunu kınıyorum bile hele hele bazı racıng kullananlar kendılerını allah sanıyorlar tam dayaklıklar yanı benı kımse gecemez havasındalarya ulan ayıı kımsın sen bızde yarın bırgun racıng sahıbı olucaz senın gıbımı yapıcaz öküz!
    tabı motorsuz olan insanlar ıcınde gecerlı söyledıkleırm cok örnek var ama gerek yok zaten bılen bılıyor

Hayır oyu verdim, ama özellikle trafikte ya da bir ortamda dikkat ettim, gerçekten de bir çoğu sizi motorunuza göre değerlendiriyor. belki bilgi, kültür ve hatta insani kalite olarak siz çok daha üztünsünüz ama cbf150'ye biniyorsunuz, adam sizin şecerenizi bilmiyor tabii ve direkt kendisi BMW1200GS'ye bindiği için bakışları bile farklı oluyor. Herkes için genelleme yapmıyorum. Kamil insanlar zaten motorla, üst başla adamı değerlendirmez. Burada da cbf150 sitesinde de öyle değerli arkadaşlar tanıdım ki, değme harleyciye, BMWciye taş çıkartır.

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maalesef gunumuz ınsanlarının bı kısmı motora göre saygı verıyorlar ama hiç hoş değil bunu kınıyorum bile hele hele bazı racıng kullananlar kendılerını allah sanıyorlar tam dayaklıklar yanı benı kımse gecemez havasındalarya ulan ayıı kımsın sen bızde yarın bırgun racıng sahıbı olucaz senın gıbımı yapıcaz öküz!
    tabı motorsuz olan insanlar ıcınde gecerlı söyledıkleırm cok örnek var ama gerek yok zaten bılen bılıyor
    çok iyi dedin gece..gözlemlediğim kadar agresif birisisin...
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

Motosikleti
    aprilia leo 150
    az önce muayene için gittiğim istasyondan benden sonra gele bir st 1300 'ü öne aldılar... . ben "daha 10 dk var mesai bitimine.. her halükarda yetişir" diye düşünürken bu süre içerisinde motosikletin şase ve motor numarasını bulamadıkları için işte uzadı, mesaide bitti... görevli bey paydos için içeri gidince ben dahil 5 motosiklette orada öyle kaldık... öğleden sonra bir daha gidicem :(..

Motosikleti
    HONDA CbR125R BlueBird
    Alıntı banavurma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az önce muayene için gittiğim istasyondan benden sonra gele bir st 1300 'ü öne aldılar... . ben "daha 10 dk var mesai bitimine.. her halükarda yetişir" diye düşünürken bu süre içerisinde motosikletin şase ve motor numarasını bulamadıkları için işte uzadı, mesaide bitti... görevli bey paydos için içeri gidince ben dahil 5 motosiklette orada öyle kaldık... öğleden sonra bir daha gidicem :(..

Daha ne söylenebilir ki? sonuna kadar haklısın,

En basidi motorunla benzinciye gidiyorsun, kendimden örnek vereyim:
    aldığım benzin max 20 lira o da full çekersen eğer

anaaa.. bir de baktım benden sonra gelen otomobil lakır lakır yutuyor benzinleri

...... gibi

büyük makinelere de mi aynı davranılıyor bilinmez?

Yani anlayacağın kişileri altındakine bakıp değerlendiriyorlar.

MAALESEF

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Motorda bilemeyeceğim, ama arabalarda kesinlikle bunu hissettim.
    Aynı hızda da gitsem, kendi aracım yerine babamın cipi ile dolaşınca çok daha fazla kişi arkadan korna çalıyordu :(
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    arkadaşım maalesef haklısın..toplumumuzda kılık kıyafet,araba gibi saçma kriterlerle insan değerlendiriiyor.ve belki zaman zaman sen ve ben bile bunu yapıyoruz. motosikletin pahalı olması süren insanın adam olduğunu göstermez... herkesin bildiği bi söz vardır '' Nice insanlar gördüm üstlerinde elbise yok...
    Nice elbiseler gördüm içlerinde insan yok... ''(Mevlana)

benim için diğer insanların bu motosiklet sürücülerini nasıl gördüğünden ziyade bu kişilerin kendilerini nasıl gördüklerinin önemli olduğunu düşünüyorum..

evet o havalarından geçilmeyen kasıntı arkadaşlar...hayatta önemli olan paranıza malınıza evinize barkınıza motorunuza verilen değer değil insanlığınıza verilen değerdir. bunu unutmayın !!
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

Motosikleti
    motti 250cc chopper
    bizde kınayanlar tarafındanız sonucta kimse anasının karnından kawasakiyle cıkmadı herkes bir yerlerden baslıyo bu zevke veya herkesin maddi durumu bir değil biz öğrenciyiz paramız ona yetti napalım saygı gormek için motor mu calalım ayıp yaa nerde kaldı dostluk dayanısma zaten trafikde canımıza okuyolar yeterince bide biz aramızda sınıf ayrımı yaparsak olmaz bi yanlısım varsa söleyin

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    aynen dedıgınız gıbı hatta racing bi motor Gorunce adam sanki o motora ve sürücüsüne Gebeymiş gibi hemen Yol verir falan bakar Böyle şahane Gözlerle :D bende Gülerim..

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    evet olarak kullandım oyumu

çünkü benim gördüğüm %70 80 motora göre saygı gösteriyo trafikte benzincide ne bileyim bir çok yerde işte

Not: bende motora göre saygı yok
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Kesinlikle evet.
    Bu sadece motosiklet de değil
    Bir restorant a şahinle gidin farklı muamele göreceksiniz
    Modelli bir araçla girin farklı muamele görceksiniz

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    Alıntı Tutkun22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok iyi dedin gece..gözlemlediğim kadar agresif birisisin...

yalanmı ama dostum ? burdan agresifmi gözüküyorum

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Ben yüksek ss olan motorların insanların kişiliğinide değiştirdiğini düşünüyorum.
    Örnek mahalleden çocukluk arkadaşım scooter kullanırken her fırsatta takılır
    her yere gitmeye çalışır sabahlara kadar motor muhabbeti ne zaman ki cbr 600f
    aldı adam o gün değişti yavf vallahi inanamadım.Artık görüşmüyoruz benim scooter
    ise hala benimle ve hala geziyom muhabbet ediyom.Ama şu bir gerçek race
    motoru olanlarla scooteri olanlar arasındaki gezilerdeki buluşmalarda ki kopukluktan
    daha net anlayabilirsiniz bence hem yolda giderken hemde buluşma yerinde.Kendi içimzde bu
    kadar olduğuna göre dışarda daha fazla olması da kaçınılmaz motoruna
    göre muamele her yerde yapılıyo arkadaşlar malesef.

Motosikleti
    HONDA CbR125R BlueBird
    Alıntı arslanfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yüksek ss olan motorların insanların kişiliğinide değiştirdiğini düşünüyorum.
    Örnek mahalleden çocukluk arkadaşım scooter kullanırken her fırsatta takılır
    her yere gitmeye çalışır sabahlara kadar motor muhabbeti ne zaman ki cbr 600f
    aldı adam o gün değişti yavf vallahi inanamadım.Artık görüşmüyoruz benim scooter
    ise hala benimle ve hala geziyom muhabbet ediyom.Ama şu bir gerçek race
    motoru olanlarla scooteri olanlar arasındaki gezilerdeki buluşmalarda ki kopukluktan
    daha net anlayabilirsiniz bence hem yolda giderken hemde buluşma yerinde.Kendi içimzde bu
    kadar olduğuna göre dışarda daha fazla olması da kaçınılmaz motoruna
    göre muamele her yerde yapılıyo arkadaşlar malesef.

İşte en acı olanıda belki bu ( adama koyan )

Bizler motorcuyuz, kardeşiz !

Kardeşler böyle yapmamalı.

Örn: Çin malı motosiklet kullanıyorsun, amele diyorlar, işi bilmiyor diyorlar, yeni başlamış ..... falandı filandı ...

Halbuki o çinliyi kullanan yılların motorcusu ama bunu bilemiyorlar !

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    üst seviye bir konu..
    sanırım her kez aynı fikirde..bende dahil.

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    bizim türk milletinde maalesef bu ye kürküm ye mantalitesi son hız devam etmekte insanları giyimine göre bindiği araca ,dinlediği müziğe ,hatta içtiği sigaraya göre sınıflandırmak çoğumuzda var. ARKADAŞLAR BU ÜLKENİN EN BAŞINDAKİ ADAM NEYSE SOKAKTA ÇÖPÇÜLÜK YAPAN ADAM DA AYNIDIR. Çünkü ikiside bu topluma gereklidir.ikiside ÖNEMLİDİR. Bu bağlamda insanları bindiği motora, giydiği elbiseye vs, vs,göre değerlendirmek cahilliktir.

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet şıkkını işaretledim,ama yanlış anlaşılmasın benim için öyle manasına gelmesin yani,ben kesinlikle böyle olmasını tasvip etmiyorum
    benim 2 motosikletim var,neden var? kısaca özetleyeyim;gözüm gibi baktığım fazerimi şehiçinde yıpratmamak için.işe,çarşıya,bakkala kısa gezilere vs. 100cc Honda wave ile gidiyorum,sadece pazardan pazara ya da uzun mesafeli bir gezi varsa,ya da canım çok çekerse fazeri kullanıyorum.bu kadar gereksiz bilgiden sonra demek istediğim şu,ben aynı ben olduğum halde 100cc wave kullanırken kimse saygı göstermez ve üstüme sürerken,benzincilerde 2.plana atılırken vs. fazere binince sanki padişah olmuşum gibi hürmet ediyorlar trafikte,küçük motorla bu önemsenmemek yüzünden bir sürü kaza atlatıyorum,ayrıca yeni girdiğim ortamlarda da benzer farklılıklar oluyor,bu bakış açılarını değiştirmek zor gerçekten.ben taaa 10 sene önce ailemden gizlice aldığım pejo mopedle başladığım için motosiklet sahibi olmaya ve 10 yılda yavaş yavaş cm cm mm mm ilerleyerek bugünlere geldiğim için öyle bir kompleksim yok ve motoruna göre değil adamına göre muamele yapıyorum,ama diğer insanları değiştirmek mümkün değil tabiki

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Herkesin kendi motorunu beğenmesi,sevmesi önemli ama inanın bir ortama girince küçümser bakışlarla karşılaşmak insanı üzüyor.

Ben çocukluğumda bile baba arabası ile dolaşırken o zamanlar bana gıpta edenler şimdi scooterla gezdiğimi görünce kendince dalga geçmeye kalkıyor

kompleksli olmak ayrı bir kişilik sorunudur ama bazı insanların tavırları insanı üzüyor (başkalarına kompleks gibi gözüksede)

babam bile diyor : " şu kötü motorun neyini(niye) yıkıyorsun" diye

motorcular içindede bu tavır farkını görmek mümkün ama mütevazi insan altındanda olsa o motor üstünde zerre kadar gururlanmaz!(arabalı, baba parası yiyiceli saymıyorum bile!)
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)