Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Banka Kredileri Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    selam arkadaslar, cbr 125 almayi düsünüyorum fakat banka kredisiyle, tek bildigim suan kocbank'in 1.39 faiz oraniyla kredi verdigi. siz kredi veren baska bankalar biliyor musunuz? bir de ben ogrenciyim yani sabit bir gelirim yok ama kredi kartlarim falan var, ogrenciye kredi veren bir banka veya kredi kartina taksit yapan saticilar var mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanuni hussar 125
    ya bayiye git anlat derdini sana aracı oluyoo

Motosikleti
    Yok
    düzenli bir gelir yok, iş yok, banka+kredi. aileninde geliri sağlam değilse en azından 5 milyar için, ki her araç delikli kumbaradır durmadan para vermen gerekir. o yüzden dikkatli ol, ailenide kendinide sıkıntıya sokma acelesi yok daha ne motorlar motorcular görücen. kendini sağlama al paranı denkleştir gönül rahatlığı ile paşa paşa al kullan. ben olsam böyle yapardım

Motosikleti
    Arıyor
    ybr 125'e bakmak icin, bebek-besiktas arasindaki yamaha bayisine gitmistim, motorun fiyati 3.350 YTL kredi kartina da taksit yapiyolarmis ama %30 faizi var yani kartla alirsan fiyat 4350 YTL o da 12 ay taksit...

Motosikleti
    Yok
    fiyat olarak iyi hatta süper 12 taksik 4350 ytl sıfırı 4,500 benim bildiğim. garip . bence kaçırma derim ama yinede bi ustalara sor biraz garip geldi bana

Motosikleti
    Arıyor
    yok yanlis anladin, ybr 125, 3.350 ytl (plaka masraflari dahil), cbr 125 4.500 ytl (plaka masraflari haric)

ya ogrenciyim dedim ama param yok demedim, allaha sukur durumumuz gayet iyi umarim boyle de devam eder, 2005 Focus'um var bi de motosiklet alayım diyorum

Motosikleti
    Yok
    ne bilim kurban öğrenciyim belli bi gelirim yok diyince ahanda buda benim gibi mazlum dedim . ama araba maraba maasallah allah daha cok versin ( amin ) . sen bana bile motor alırsın CBR 125 i tek geçiyorum al gitsin Bu Forumu Bastan Sona Oku biraz yardımı dokunur ve biraz daha fikir sahibi olursun inşallah alırsın allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.[/url]
    [B]- Akil ile hiz ayni orantida olamaz. Biri yuksekse, biri mutlaka dusuktur. -[/B]

Motosikleti
    Arıyor
    vallaha saol Bedbin, forumu okumaya basladim bile yok dedigin kadar da degil, paralari focus'a yatirdiktan sonra elde avucta bise kalmadi 5 bin liralik motoru krediyle almaya calisiyoruz keske motosiklet egitimini daha once alsaydim, o zaman 5 bin lira daha ucuz bi araba alip ustuyle de cbr 125 alirdim

Motosikleti
    Yok
    hayırlısı inşallah sende alırsın bende cümlemizde. ama ben 2006 baharını bekliyorum 250cc lik raceler gelebilir söylentisi var yaz ayının bitmesinede az kaldı anlıyacağın bol bol ya sabır. 4500 cbr 125 likler. 250cc liklerde 6 ile 8 yada 9 arası olur bakalım bekleyip görücez ama cbr125 iyi alet.

alptoker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125
    Ben de öğrenciyim, şu anda 1500 ytl birikmişim var. Sana tavsiyem fuara kadar para biriktir biraz ( ben öyle yapacam). Tam koruma için de 1 milyar ayırdım yani toplam 5750 ye gelecek. Fuara kadar biraz daha biriktirip 3000lira kredi çekecem 36 ay ayda 106 liraya geliyor bence makul. Tavsiyem ödeyebileceğinden fazla yükün altına girme, çünkü motosiklet su yakmıyor, aksesuarı yedek parçası pahalı.
    In the long-run we are all dead
    CBR 125R Kırmızı/Siyah

Motosikleti
    Arıyor
    haklısın alptoker, fuara kadar biraz para biriktirmek doğu olabilir. peki krediyi nasıl alcaksın, öğrenciye kredi veren bir banka var mı?

Universite ogrencilerine bazi bankalar kefilsiz kredi karti veriyor.Vakifbank , finansbank, isbankasi,hsbc.

Bu is resmen peynir ekmek satmaya benzedi.Geliri olmayan insanlara neden kredi karti verilir?Sonra aileler borc odeme ile ilgili sorunlar yasiyor.

Motosikleti
    Arıyor
    haklısın kredi kartı veriyolar ama kredi vermiyolar. kredi kartıyla motosiklet almaya kalkarsan da 12 ay için %30 faiz ödüyosun..

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    valla baba benden sana sölemesi:sırf vakit kaybı bankayla uğraşmak ya;yani tefeciden al valla bu kadar naz yapmaz ya.baba nerden baksan 1,5ay uğraştım ama nafile. neymiş efendim dükkanın vergi levhası matrahsız görünüomuş.ulen hangi dükkana girdiğinizde matrahlı yazıo ki hevesini kırmak istemem elbette ama şansını yine de dene.ama krediyi vermemelerine de kendini hazır bulundur.şahsen ben çok sarsılmıştım

stenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    değişik segmentlerde var
    kredi kartı ile bir halt almayın beş kuruş bereketi olmuyor . Allah kimseyi karta marta düşürmesin .

alptoker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125
    motoru hacizledikleri için problem olmuyor, benim 3 senedir kredi kartım var daha 1 gün faiz vermediğim için problem olmaz diye düşünüyorum. Olmazsa evdekilerden kredi çekerim, öyle alırım motoru o da olmadı yakın akrabaların işyerleri var bordro çıkarırım veya onlardan borç alırım.

Demokraside çareler tükenmez
    In the long-run we are all dead
    CBR 125R Kırmızı/Siyah

Kredi almadan evvel kredi veren kurumların Kredi faiz oranlarını incelemeni tavsiye ederim. Bunuda yaparken bankaya sadece faiz oranını değil masraflarıda sormalısın.
    Bazı kurumlar faiz oranlarını düşürüyor ya da düşük gibi gösteriyor ancak masraflar uçmuş yani aslında faiz oranı düşük gözüken kurum daha hesapsız oluyor. Faiz veren kuruma direk YMO-Yıllık maliyet oranı ya da MDFO- Masraflar dahil faiz oranını (ikiside aynı şey bazı bankalar YMO bazıları MDFO yu kullanır) sorarsan en uygun krediyi bulabilirsin. İnternet üzerindede krediler arasında kıyaslama yapan birçok site var ancak YMO ile kıyaslama yapan şu siteyi bulabildim. Buradan bir bak derim üstelik hangi evrakların istendiğinden, ödeme tablona kadar herşeyi gösteriyor.
    http://www.finzoom.com.tr

Edit: Bu arada konunun 3 senelik olduğunu şimdi gördüm

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı Keremkol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kredi almadan evvel kredi veren kurumların Kredi faiz oranlarını incelemeni tavsiye ederim. Bunuda yaparken bankaya sadece faiz oranını değil masraflarıda sormalısın.
    Bazı kurumlar faiz oranlarını düşürüyor ya da düşük gibi gösteriyor ancak masraflar uçmuş yani aslında faiz oranı düşük gözüken kurum daha hesapsız oluyor. Faiz veren kuruma direk YMO-Yıllık maliyet oranı ya da MDFO- Masraflar dahil faiz oranını (ikiside aynı şey bazı bankalar YMO bazıları MDFO yu kullanır) sorarsan en uygun krediyi bulabilirsin. İnternet üzerindede krediler arasında kıyaslama yapan birçok site var ancak YMO ile kıyaslama yapan şu siteyi bulabildim. Buradan bir bak derim üstelik hangi evrakların istendiğinden, ödeme tablona kadar herşeyi gösteriyor.
    http://www.finzoom.com.tr

Edit: Bu arada konunun 3 senelik olduğunu şimdi gördüm
    Yine yanlış görmüşsün, 4 yılı da geçmiş
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    süper ya:D 4 senede sonra ona yardımcı olamadın ama belki başkaları okur işine yarar
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    arkadaşım türk ekonomi bankası 0 km motorsiklet için kredi veriyor ben zamanında görüşmüştüm ve faiz oranlarıda %30 gibi uçuk rakamlar değil. bir değerlendir, git bankaya konuş...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler