Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

EHLİYETSİZ MOTOR KULLANMANIN CEZASI

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    VStrom-DL650
    Bence motorunu yatır ama ehliyetsiz trafiğe çıkma.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbr 125r
    iki defa ehliyetsiz çevirmeye girdim o zamanlar sadece B ehliyetim vardı (2006) dedim siz bana ceza yazamazsınız neden? dediler benim kemal amcam var dedim o kim dediler çıkarttım gösterdim cebimde yeşil bi resmi vardı çok beğendiler resmi aldılar beni saldılar
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIRR. DeLi RüZgArr.

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    Alıntı yuksel_dgdr83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki defa ehliyetsiz çevirmeye girdim o zamanlar sadece B ehliyetim vardı (2006) dedim siz bana ceza yazamazsınız neden? dediler benim kemal amcam var dedim o kim dediler çıkarttım gösterdim cebimde yeşil bi resmi vardı çok beğendiler resmi aldılar beni saldılar
    şu bizim kemal amca mı? hani 20 yaşındaki haliyle???
    neyse.....

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    9 Mart 2007 tarihinde akşam saat 9 civarı mecburiyetten dolayı arabanın direksiyonuna geçmiştim gideceğim yere gittim ve giderken boş olan yolda dönüşte çevirme kuruluydu ve çaresiz girdik çevirmeye tutanak tutuldu polisle beraber arabaya bindik ve 7 emine gittik cuma günü olduğu için orda sadece ehliyetsiz kullanıcıya araç verdiği için babama 222 tl ceza yazılmıştı fakat bu ceza hemen orda verilmedi ertesi gün arabayı yedieminden çıkardık ve haftasonu araba yattı evde pazartesi günü mahkeme vardı gelen kararı okudum kararın can alıcı noktası "Ehliyetsiz Araç Kullanırken yakalanan ......... İsimli Şahısın 20 gün hapsine bu 20 gün hapsin para cezasıan çevrilerek 709 tl ödemesine karar verilmiştir" kısacası 709+222=931 ytl ceza ödemiş olduk

duymazay11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asyamotor 2005-İJE sepetli motor 79
    Ben çaresizlikten ehliyetsiz motoru mu kullanıyorum.
    alma imkanım yok..

Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Peki benim ehliyetim olsa ama ruhsat babamın üstünde olsa çevirmede yine ceza kesilir mi?

Motosikleti
    rt
    Alıntı ACND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki benim ehliyetim olsa ama ruhsat babamın üstünde olsa çevirmede yine ceza kesilir mi?
    tabiki kesilmez

Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Teşekkürler cevap için.

Motosikleti
    cbr 125 rs
    dün akşam 6 sıralarında ehliyetsiz olarak ama kaskım takılı vaziyette yavaş yavaş sağdan gidiyordum. önümdeki araç yan yola doğru (ters yön) birden aracın direksiyonunu kırarak tam ilerlemekte olduğum yolun önüne geçti.

dizimde kas zedelenmeleri hariç önemli birşeyim yok. motorun gidon aksamı yamuldu. (honda cbr 125)

polisler haklıysam karşıdakinin sigortasının motorumun masraflarını karşılayacağını söylediler. kazanın gerçekleştiği mevki meydan alışveriş merkezi arkasındaki e5'e doğru çıkan yol. bakırköy yönünde.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:25 ----------

bugün trafik şubeye gidip ceza ve diğer herşeyi öğreneceğim. görüşmek üzere

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Tanıdığım Bir Kaç Kişinin Yediği Cezalar
    1. 1,750 TL
    2. 2,200 TL (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Motosikleti
    gt250comet
    Alıntı stenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asıl olan şunu iyi bilin siz kaskınız takılı ve bir trafik cezası işlemediğiniz an ehlietiniz olsun olmasın sizi keyfi olarak kimse durduramaz . hiçbir polisin böyle bir hakkı yok . ehliyetsiz sürmeyin zaten .

ama asıl olan siz yolda giderken yeni kanuna göre hiçbir kimse sizi herhangi bir ceza işlemediğiniz an rutin işlem için durduramaz . bu tip durdurmalarda belgeleriniz tam olsa da vermeyiniz .
    bir aylık a2 ehliyet sahibiyim..
    motoru alır almaz ehliyet kursuna yazıldım, kurs devam ederken beni temde (bayrampaşa-otogarın oralarda) polis çevirdi, hemde kaskım, montum, dizliklerim full koruma giderken.. hızım normaldi orta şeritten gidiyordum

Motosikleti
    cbr 125 rs
    motor kendi üzerinize ise ve ehliyetsiz yakalandıysanız. 750 tl para cezası var. 15 gün içinde öderseniz 562 tl olarak kapatabiliyorsunuz.

motor kendi üzerinize değil ise trafik şube motorun üstüne de para cezası kesiyor. o da yaklaşık 260 tl.

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Sakat abi ben kullanıyorum ama aldığınız keyfi yarıya bölün hatta korka korka sürdüğünüzü düşünün(motoru yeni alacak ve ehliyetsiz kullanacaklara ithafen)gidin ehliyeti alın babalar gibi gerile gerile kullanın.Benim gibi scooterı yada motosikleti alıpta ehliyete başvurmayın.Bu hafta alıyorum inşallah kaza bela vermeden rahat rahat kullanırım.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

Ehliyetsiz 2.ci kez yakalanmak

Alıntı fırtına06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyetisz motr kullanmanın cezası 800 hemen odeme yapılırsa 500 ytl oluyor ruhsat baskasının ustuneyse 200 milde o kişi yiyor aynu sucu 2.kez tekrarlarsan hapis cezası yani paraya donmu ve 15 gun içersinde parayı yatırman gerekio aksi taktirde zam ve hapise donuyo en sonunda...

ben yakalanmıstım ordan biliyoruuuum :D

ama arkadaslar kesinlikle ehliyetsiz kullanmayın kask takmamış gibi dusunun ve basına en ufak bisi geldiginde basınız ccoq agrır
    ehliyetsiz kaza yaptım ve basım coq agrıdı ve hic bi hak idda edemnediiim ...
    lutfen bilinçlenin ... ve burda yazdıklarımı dikkate alın ...
    Arkadaslar merhaba googleda arama yapiyordum forumlarda gezdim ama benim olayim gibisi yok simdi soracagim bircok sey var arkadasim sendende alinti yapiyorum bana yardimci olursaniz cok sevinirim. simdi motorumu 2.ci el aldim noterde satisi uzerime aldim fakat trafikte onaylattirmadim 1.kez ehliyetsiz motorsiklet kullanmaktan ceza yemistim mahkemeye ciktim falan sonucta bi sekilde odedim geldi gecti sonra ehliyet kursuna yazildim ve dun direksiyon sinavina girdim kendi motorumla eve donerken cevirmede yakalandim ve durumu polis arkadaslara durumu acikladim ama onlar beni dinlemeyip maddi durumumu acikladigim halde o cezayi kestiler. Motoruda otoparka cektiler. Ehliyet icin evraklar ne zaman cikar hemen ehliyetimi almak istiyorum. ayrica direksiyon sinavindanda basarili oldugumda aciklanmisti nasil bir hak iddea edebilirim hapic cezasimi var nedir ne degildir anlamis degilim yardimlarinizi bekliyorum

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı netricia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba googleda arama yapiyordum forumlarda gezdim ama benim olayim gibisi yok simdi soracagim bircok sey var arkadasim sendende alinti yapiyorum bana yardimci olursaniz cok sevinirim. simdi motorumu 2.ci el aldim noterde satisi uzerime aldim fakat trafikte onaylattirmadim 1.kez ehliyetsiz motorsiklet kullanmaktan ceza yemistim mahkemeye ciktim falan sonucta bi sekilde odedim geldi gecti sonra ehliyet kursuna yazildim ve dun direksiyon sinavina girdim kendi motorumla eve donerken cevirmede yakalandim ve durumu polis arkadaslara durumu acikladim ama onlar beni dinlemeyip maddi durumumu acikladigim halde o cezayi kestiler. Motoruda otoparka cektiler. Ehliyet icin evraklar ne zaman cikar hemen ehliyetimi almak istiyorum. ayrica direksiyon sinavindanda basarili oldugumda aciklanmisti nasil bir hak iddea edebilirim hapic cezasimi var nedir ne degildir anlamis degilim yardimlarinizi bekliyorum
    Hem ehliyetsiz araç kullanmaktan hemde ruhsattan dolayı ceza kesilecek. Bir aylık hapis cezası da para cezasına çevrilecek. Yukarıda ceza miktarları var. Birde otoparka para ödeyeceksiniz.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Ehliyet sinavina girmis olsaniz bile elinizde resmi bir belge ( ehliyet, sertifika ) olmadan hak iddia edemiyorsunuz. Sonuc itibariyle siz ehliyetsiz yakalanmissiniz ve buna ragmen cezaniz kesilmis. Hapis cezasi olayina gelince 1 aylik bir hapis cezasi vardir, ama bu ceza para cezasina cevriliyor. Yani atiyorum 400 tl ehliyetsiz arac kullanmaktan ceza yediyseniz 500 tl'de hapis cezasini para cezasina ceviriyorsunuz. Bunun size toplam maliyeti 900 tl civari oluyor. Üstelik motorunuz gecen bu süre içerisinde otoparkta yatiyor ve otoparkada para ödüyorsunuz. toplam 1000 - 1500 tl arasina patliyor size.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet sinavina girmis olsaniz bile elinizde resmi bir belge ( ehliyet, sertifika ) olmadan hak iddia edemiyorsunuz. Sonuc itibariyle siz ehliyetsiz yakalanmissiniz ve buna ragmen cezaniz kesilmis. Hapis cezasi olayina gelince 1 aylik bir hapis cezasi vardir, ama bu ceza para cezasina cevriliyor. Yani atiyorum 400 tl ehliyetsiz arac kullanmaktan ceza yediyseniz 500 tl'de hapis cezasini para cezasina ceviriyorsunuz. Bunun size toplam maliyeti 900 tl civari oluyor. Üstelik motorunuz gecen bu süre içerisinde otoparkta yatiyor ve otoparkada para ödüyorsunuz. toplam 1000 - 1500 tl arasina patliyor size.
    Bilgi icin tesekkurler soyle birsey arz etmek istiyorum simdi trafik memurlarinin kestigi turuncu renkteki kagitta karayollari trafik kanunun maddeleri 34,21 olarak altlarinda ise 34.madde= 62.2 Ytl 21.madde= 548 Ytl olarak toplamda 610 YTL yazmaktadir anladigim kadariyla 548 ytl olan ehliyetsiz arac kullanmaktan dolayi kesilen bir ucret dogrumu? peki mahkemede kesilecek olan ucret nedir?

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    21 Tescil edilen araçları trafik belgesi ve tescil plakası almadan karayoluna çıkarmak
    34 Araçların muayene süresini geçirmek

Mahkemede 1 aylık hapis cezanız para cezasına çevrilecek. Yazdığınız ceza miktarları doğru.

Yalnız birde madde 36'dan Yani ehliyetsiz araç kullanmaktan kesilmesi gerekiyordu. O mahkemede mi hallediliyor bilmiyorum. 260 kusur da o.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Bilgi icin tesekkurler soyle birsey arz etmek istiyorum simdi trafik memurlarinin kestigi turuncu renkteki kagitta karayollari trafik kanunun maddeleri 34,21 olarak altlarinda ise 34.madde= 62.2 Ytl 21.madde= 548 Ytl olarak toplamda 610 YTL yazmaktadir anladigim kadariyla 548 ytl olan ehliyetsiz arac kullanmaktan dolayi kesilen bir ucret dogrumu? peki mahkemede kesilecek olan ucret nedir?
    Mahkemede kesilecek olan ücret 1 aylik hapis cezasina karsilik olan ücrettir. Yani mahkemede aslinda sana ceza olarak 1 ay hapis cezasi verilecek, fakat bu ücret para cezasina cevrilecek, bu ücrette neredeyse trafik cezasina es deger. 600 tl civarida mahkemeden ceza kesilecek. Ayrica araç senin üzerine kayitli degilse ( motosiklet veya araba farketmez ) ruhsat sahibinede hatiri sayilir bi ceza gelicek.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    21 Tescil edilen araçları trafik belgesi ve tescil plakası almadan karayoluna çıkarmak

Mahkemede 1 aylık hapis cezanız para cezasına çevrilecek. Yazdığınız ceza miktarları doğru.
    cok tesekkur ederim peki 1 sorum daha olcak belirttigim gibi 2.ci yakalanmam ortalama ne kadar oderim mahkeme icin? turuncu kagit uzerindeki ve otopark ucreti dahil olmamak uzere

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:16 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mahkemede kesilecek olan ücret 1 aylik hapis cezasina karsilik olan ücrettir. Yani mahkemede aslinda sana ceza olarak 1 ay hapis cezasi verilecek, fakat bu ücret para cezasina cevrilecek, bu ücrette neredeyse trafik cezasina es deger. 600 tl civarida mahkemeden ceza kesilecek. Ayrica araç senin üzerine kayitli degilse ( motosiklet veya araba farketmez ) ruhsat sahibinede hatiri sayilir bi ceza gelicek.
    Desenize hem trafik kazaniyor hem adliye

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:20 ----------

Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yalnız birde madde 36'dan Yani ehliyetsiz araç kullanmaktan kesilmesi gerekiyordu. O mahkemede mi hallediliyor bilmiyorum. 260 kusur da o.
    36.ci madde vardi fakat trafik memuru tarafindan silindi ruhsat benim uzerime ait olmadigi icin cok oldu alali ama maddi durumlar yuzunden bir turlu yapamadim.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler