Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yardım arka fren titriyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    ergunz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000RR,600F,ET4
    arkadaşlar yaklaşık bir aydır arka tekerlek sanki bişey sürtüyomuş gibi kesik kesik ötüyodu şu anda da arka freni sıktığımda fren elimin altında titriyo sanki kopacakmış gibi bi his veriyo acaba bunun sebebi ne olabilir bilenler varsa yardımcı olularsa sevinirim servislik bi durummu yoksa basit bişeymi lütfen yardım edin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arka frenin disk,
    Buna sebepler,
    Fren balatanın bitmesi,
    Fren diskinin çarpılması (sıcakken su teması olduysa)

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Diskinden kaynaklanıyordur.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Kardeş senin servise gitmen gerekiyor..

Fren balatası bitmiş olabilir. Balatanın metal kısmı diske temas etmeye başlarsa diske de hasar verir. Bunun dısında ne olabilirki fren ile alakalı..
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

selam arkadaşlar bende siteye yeni düştüm adım gökhan benim sizlerin yardımına ihtiyacım var ben motor almak istiyorum ve ne alacağıma hala tam olarak karar veremedim aslında biraz verdim de sayılır ama kimle konuşsam fikrim değişiyor ben kanuni tiger almayı düşünüyodum ama kanuni alırsan paranı çöpe atmış olursun dediler ve benim kafa daha da karıştı bide ilk defa süreceğin için tiger sana büyük gelir dediler hadi güzel abilerim arkadaşlarım önerilerinizi bekliyorum bu arada yaşım 29 istanbuldayım...

Bu Sİtede Kİmseler Yok Mu Yardima İhtİyacim Var LÜtfennnnnn

Motosikleti
    yamaha fazer 600
    Alıntı gkhnkntrci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar bende siteye yeni düştüm adım gökhan benim sizlerin yardımına ihtiyacım var ben motor almak istiyorum ve ne alacağıma hala tam olarak karar veremedim aslında biraz verdim de sayılır ama kimle konuşsam fikrim değişiyor ben kanuni tiger almayı düşünüyodum ama kanuni alırsan paranı çöpe atmış olursun dediler ve benim kafa daha da karıştı bide ilk defa süreceğin için tiger sana büyük gelir dediler hadi güzel abilerim arkadaşlarım önerilerinizi bekliyorum bu arada yaşım 29 istanbuldayım...

Bu Sİtede Kİmseler Yok Mu Yardima İhtİyacim Var LÜtfennnnnn
    yawwww abi ne buyuku alt tarafı tıger ayrıca paranı cope atarsın dıyen ark sole bı kanunınin fabrıkasınuı gezsınler derım
    tamam japonlar kadar ıyı deıl ama cınlıden daha ustun bence hiç düşünme al sen kanuni paran kesınlıklede cope gıtmez ama alabılıyorsan japon al alamıyorsaan çinli alma kanuni al bence

bunun tek nedeni fren diskinin bozulmuş olması eger surus tarzı olarak zaman zaman gaz ve arka frene aynı anda basıyorsan ki bu scooterlarda cok sık olan bır durumdur fren dıskın aşınmıstır balata ıle alakalı bişi olsa sadece metal surtme sesı gelırdı tıtreme yapmazdı servıse gıdersen muhtemelen balatanı değiştirip yollarlar ama 1000 km sonra bozuk dıskın balatanı yıyecegi için yıne takrarlayacaktır on dıskınle kıyasla dıskın uzerınde daıresel cızıkler varmı? var ise benım dedıgımdır.yok ise başka bır sorun vardır.

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    Arka fren diskini sıcakken suyla temas ettirdiysen çok azda olsa yamuluyor buda fren yaptığında titretiyor ve stabiliteyi bozuyor biliyorum bende yaptım tecrubesizlikten geziden gelince motor temiz dursun diye yıkamaya verdim ertesi gün motor masaj aleti gibi titretmeye başladı.Çözüm diski taşlıyorlar eğer çok yamuk değilse ama kimse tavsiye etmiyor çünkü disk inceliyor.diğer çözüm sıfırını almak.Geçmiş olsun.

ergunz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000RR,600F,ET4
    herkese teşekkürler en iyisi biraz para biriktirip servise gitmek olucak heralde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)