Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motor kullanıp da kaza yapmayan yoktur ! (mu?)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW 1200 GS Adventure
    Ya arkadaşlar, her taraftan sürekli duyduğum ve motor olayına yeni girmiş biri olarak (henüz 1.500km.'deyim) "motoru olup da kaza yapmayan yoktur, sakat bişey bu motor işi" lafı beni çok geriyor. Nedir bu mesele, bu işin raconu mudur? "Motorun varsa en az bi kere kaza yapacaksın, kafayı gözü çizittirmeden olmaz."

Burada uzun yıllardır motor kullanan ve henüz hiçbir vukuatı olmayan arkadaşlar, lütfen biraz cesaretlendirin beni. Çoluğumuz, çocuğumuz var maazallah.

Herkese selam ve sevgiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Renault Premium 440dxi Truck

purrffss

kaza yapmadım ama cok kotu düştüm
    O BİR HAYATTIR

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    ya dikkatli bi sürüş yapılınca hiç bişi olmaz ha düştün korumalıkların tam takır yine yırttın kısacası motoru yerinde nasıl kullanacagını bilirsen sağlıklı ve keyifli sürüşler seni bekler...

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    iyi bir soru yani cüper bir soru ok nerden başlıyak biliyon muben doğuya doru sen batıya doğru ok ama herkese sor ondan sonra yazarız cvb ları
    [COLOR="White"][B][I][U]ADIM[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]FURKAN[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]LAKABIM [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="Black"][I][U][U][B]BlaCk_DoG_rR[/B][/U][/U][/I][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]GENELİKLE[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]ALMAN [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="White"][B][I][U][COLOR="White"]DERLER[/COLOR][/U][/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    BMW 1200 GS Adventure
    Alıntı shrek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooofff, geçmiş olsun. O da kaza işte, soğutmadı mı motor olayından peki. Yoksa hırs mı yaptın?

Atlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı shrek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşmek kazadan sayılmıyor mu şimdi

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bole bi topic vardı aslında
    neyse kazadan kastın kol bacak kırmaksa o senn guvenlik onlemlerine baglı ama dusmek kaymak vs ise bazen sen mukemmel olsan bile basına gelebilir
    bende 2000kmyi tamamladıgımda herşey cok guzeldi hiç kaza yapmam diodum cnk yavas ve dikkatli bi surus sergiliodum ama hiç olmadık bi anda martıyla carpısınca dedimki motosiklet bu nerde ne gelcegi belli olmuyo insann basına
    true love..

Drift Religion

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaza bıyere carpmak fln ama o dusmek dengesız kalmıstır dusmustur bence kazadan sayılmaz.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    Asvalta yapışmadan motorcu olunmaz.Gönül isterki hiçbir motorcu düşmesin ama malesef ikiteker.

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    kimse benim gibi düşemez,düşsede yaşaması mucizedir derim,düşeceksin bi kere hafifte olsa tecrüben olacak
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

yzfomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondacbf150,Honda Today, MSX 125, YAMAHA DELIGHT
    motor kullanıpta düşmeyen yoktur varsa düşecek olan vardır dostum naprsın her gülün bi dikeni vardır ama inan bilinçli kullandığın sürece korumalarında tamsa biri gelip sana bodozlama çarpmadığı müddetçe korkulucak hiç bişi yok o insanların söylemek istedikleri ölümcül kazalar diil ufak tefek kazalardan bahsetmişler anladığım kadarıyla sonuçta acemiysen ıslak zeminde olsun lastik patladığında olsun yere mazot , yağ v.s. dökülmüştür bunların hepsiyle karşılaşıcaksın ama yavaş gittiğin sürece yine korkmana gerek yok korumaları ihmal etme yeter hızın cazibesinede kapılmıcaksın tabi

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    düşsem ne farkeder ucsam ne farkeder bu hayat dediğin elbet birgün biter motosiklet dedigin alayına gider TUTKUMLA YASAMAK KİMİN UMURUNDA ABİLER!

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    1,5 yıldır kullanıyorum çok şükür daha düşmedim

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    walla ister inanın ister inanmayın lise 1'den beri motor kullanıyorum yaklaşık 10 yıldır değil kaza daha düşmedim bile allah kaza bela vermez nazar değmez inşallah
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

shrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Renault Premium 440dxi Truck
    Alıntı by_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza bıyere carpmak fln ama o dusmek dengesız kalmıstır dusmustur bence kazadan sayılmaz.....
    Batpod abei
    tabiki sogutmadı motor aşk gibi bişi işte yapışıyo adama nasıl derler fanatıkler vardır futboldan kopamaz ayyaşlar vardır şarapdan kopamaz bizde motosikletden kopamıyoruz tatlı illet işte
    O BİR HAYATTIR

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    ya zaten mevzu şu düşe kalka düşe kalka öğreniyosun bu işi iki teker şeyten işi yani vallahi ben gene büyük konuşmayayım çok motor geçti altımdan düştükte kalktıkta felan filan oldu son 1 sene içerisinde kuryecilik yapıyorum allaha şükür bi kazam olmadı yani bi insan sürekli düşüyo ise öğrendikten sonra bile düşüyor ise o adam acemidir bence motora felan binmesin yazık ona insanın içinde olcak birazda sen yağmurlu havada çok hzılı gidersen vede ani fren yaparsan hatalsısın düşsende haketmiş olursun ama tabi işin gerçeği ben kaza yapmam diyen insanda yalan sölemiş olur kaskını taktınmı adam akıllı giyindinmi efendi gibide sürdünmü ehh tamam ozaman işte asıl motorcu sensin .........tifi_serkan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    valla gt250 r ile 30000e yakın yol yaptım, ondan önce toplam 500km gecmicek şekilde cgl 125 ve cbf 150 kullandım ne düştüm ne kaydım ne kaza yaptım süratlide kullanırım ama düşmedn motorcu olunmuor bi asfaltla bütünleşmek lazım

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    motorcu olupta düşmeyen olacağını sanmam
    gerçek bir kaza ise soru onlar aramızda deil ...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    klasik bir laf vardır. kaza yapmayan motorcu yoktur henüz kaza yapmamış motorcu vardır diye.

bu konu çok önemlidir. motosiklet üzerinde gün geçtikçe tecrübe kazanırsın. mesela ben 30000 km leri geçtim ama hala acemiyim. ve hala öğreniyorum. eğer bir gün ben oldum bu virajı da 90la değilde 120 ile alayım dersen işte o gün bitersin. tıpta buna ikarus sendromu diyorlar. yani oldum sanıp kendine fazla güvenmek bu işte pek iyi değildir.

motosiklet ihmale ve dikkatsizliğe gelmez. herzaman pür dikkat olman lazım ve sürekli full koruma binmekte fayda var. eğer bu tip konulara dikkat edersen uzun süre motosiklete binersin.
    nihayetinde gaz da senin elinin altında. önemli olan gaz (bilek) yürek ve beyin üçlemesini iyi kullanmakta.

Tanju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben 2 kez kaza yaptım çok şükür hafif atlattım ama ne olucağı belli olmuyor sen dikkali bir şekilde kullansan bile kaza gelince ne olduğunu anlamıyorsun, en önemli nokta panik yapmamak, panik oldunmu ne yaptığını sen bile anlamıyorsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)