Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

tekstil mi deri mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bezgin Vezir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Merhaba arkadaşlar,
    Bunların avantajları ve dezavantajları nelerdir? Uzun yol'da deri ceket yeterli olur mu? Üzerine yağmurluk giyersem terlemeden yağmurdan korunabilir miyim? Bilgisi olanların yardımını bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Tekstilde seçenek daha fazla.Hem hesaplı hemde hemde zevkine ve kullanım amacına göre çeşit bol.Kışlık tekstil kıyafetler yazın aşırı sıcak zamanlar hariçte terletmez ve su ,soğuk, rüzgar geçirmez.Ben Muğla'dayım yılın 8 ayı giyebiliyorum. Yazlık bir korumalı ceketide kalan 4 ay kullanıyorum. İyi kalite bir deri korumalı mont yerine, bir yazlık birde kışlık korumalı tekstil mont alabilirsin. Motorsiklet kullanımı dışında bir amaçla üretilen kıyafet giyersen uzun yolda konforlu olmaz,rahatsız olursun.
    Deri kıyafet kullanmadığım için yorum yapamıyorum.

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    deri alırsan dana derisi olmasına dikkat et daha sağlam Banronun dediği gibi tekstil alırsan daha rahat edersin bende de tekstil var ve kullanımı rahat
    ERASER WİLL COME BACK

berliner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1100 XX
    arkadaşım en iyi korunma deri tulumdur yaz aylarında giyersen içinde duramassın hele üstüne bi de yağmurluk tulum giyersen sıcaktan şok geçirir bayılırsın.altarnatif olarak tekstil tulumlar var onlardada kalite farkı var en iyi olanlar cordura ve gore-tex li olanlardır polyester olanlar pek makbul olmasada normal tekstil giyeceklere nazaran daha iyi korur bu konu çok uzun bir konu sen en iyisi bu malzemeleri satan bir mağazadaki satıcıya danış fikir al

Bezgin Vezir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.
    İstanbul'daki mağazalardaki satıcılar tatmin edici cevaplar vermek yerine elinizi attığınız montu satmaya çalışıyorlar. O mont benim kullanım tarzıma uygun olacak mı? benim bedenime uyacak mı gibi konuları neredeyse dikkate almıyorlar. Satıcıları çekiştirmeyi bir kenara bırakayım. Türkiye'de fiyatlar çok yüksek olduğu için Amerika'dan posta ile getirtmeyi düşünüyorum. İyi bir deri mont 290 dolar gibi bir fiyata elime geçecek. Ancak anladıkğım kadarı ile yaz için bir de air mesh tekstil mont almakta fayda olacak. Tam olarak merak ettiğim konu, örneğin sonbaharda yağmurlu bir günde uzun yola deri bir mont, takstil bir pantolon ve yağmurluk ile çıkabilir miyim. Çıkıp rahat edebilir miyim? Özellikle uzun yol yapan üyelerin yardımını rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    kışın ben ev-iş arası yapıyordum 30km pantolon yoktu sadece alt kısım ıslanıyordu ama uzun yol kışın çok tehlikeli bence
    ERASER WİLL COME BACK

holy_diver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abicim git gözünle gör elinle hisset kızıl toprakta bir sürü yer var

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alacağın mont motorunla da bağlantılıdır eğer bir cruiser kullanıyorsan aydının da dediği gibi dana derisi bel omuz ve dirsek korumaları olan bir mont daha çok yakışacaktır dana derisinin diğer derilerden farkı kalın ve ağır olmasıdır 4-5 kg çeker ama enduro cross scoter tarzı bir motorda ise tekstil mont daha uygun olacaktır alacağın montta her seyden önce bel (bazı modellerde sırt) omuz ve dirsek koruması olmasına dikkat etmen lazım bazı no name montların üzerine motor markalarını basıp hiç bir koruması olmadan bu motorcu montu diye satmaya çalışanlar var arkadaşlarında dediği gibi gorateks mont tercihin olsun gorateksin özelleiği nefes almasıdır dışarıdan içeriye su almaz ama terlemeyi engeller diğerlerine oranla fiyatı biraz daha yüksektir
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Yamaha YZF-R6
    deri iki kat daha pahalıdır. iki kat daha güvenlidir.
    70 beygir üstü bir makinaya biniyorsan deri almanı tavsiye ederim.

- daha ağırdır, daha rahatsızdır, daha pahalıdır
    + daha sağlamdır ve uzun ömürlü, daha gösterişlidir, daha güvenlidir.

fark bu.
    BORN 2 RIDE

CanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    deri ve nispeten daha dar kesimli ürünler çok çok daha dayanıklıdır, bu olayda çarpmaya pek çözüm yok 60-70 km ile giderken ancak sürüklenme kısmında kesinlikle deri seni koruyacaktır. bağzı arkadaşların dediği gibi sıcaklarda yazın deri çok can sıkıcı oluyor. ayrıca çok uzun süre yağmurda veya yoğun yağmurda giderken bir süre sonra derinin yalıtımı yeterli olmuyor, deri alıcaksan bakım ürünleri ve silikonlu spreyle gibi ürünlerle onu temizlemen ve yalıtım yapman gerekicek.
    tekstil ürünlerde renk boyut şekil vs. seçenekleri daha çok ve günlük hayattada göze batmıycak ürünler bulman mümkün. ancak dediğim gibi rahat olsun gerekince serin olsun diyip bol veya bol-delikli bir tekstil ürünü alırsan koruma yapması gereken bir durumda yeterince seni korumayabilir...
    sen ne kullanıyorsun dersen: 1 tane deri montum var 2 tane tekstilim var (1 tanesi file diğeri full kapalı yüksek yakalı fln) ama genelde tekstil kullanıyorum..
    bu yaz başı bakarken deri montların bağzılarında - şimdi marka hatırlıyamıyorum, kol ve göğüs kısmında delikler hava girişleri olanları gördüm aklında olsun böyle ürünlerde var..
    pantalon için bişi diyemiycem pek - kevlar kumaştan yapılan pantalonlar var giyienler memnun. ben açıkçası o konuda çok tedbirsiz davranıyorum sirkeciden içi astarlı kot aldım (işçi pantalonu) rüzgarı geçirmiyor ama hiçbir korumasıda yok ama şunu biliyorum kot ile sürüklenirsen belki kota bişi olmaz ama ısıyı ilettiği için bacaklarında yanıklar ve sıyrıklar olucaktır..

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Deri mont + : Yüksek hızlarda balon olmaz, potlanmaz vucudu sarar, korumaları daha az belirgindir, görsel olarak avantajlıdır, sadece motor üzerindeyken değil indiğinizdede güzel bi görüntü verir.

Deri mont - : Aşırı soğuk havalarda tekstil kadar başarılı değildir, ağırdır, kolay hareket imkanı vermez.

Tekstil mont + : Bol cep, nispeten daha az ağırlık, soğuk havalarda daha sıcak tutma, renk secenekleri.

Tekstil mont - : Zamanla bollaşma, rüzgarda balon olma, kalitesine göre renk solması,varsa üzerinde yazı logo vs sökülme..

kullandıgımdan derinin iki dezavantajınıda ben eklıyeyım
    bakım gerektırır
    ıkı kokusu bellı bır muddet sonra rahatsız etmeye baslayabılır
    ve tabıkı arkadasımızın belırttıgı gıbı agırdır vede terletır

tekstıl'ın en onemlı avantajı teknolojı ıle hafıflık bunla beraber su ve ruzgar gecırgenlıgı goretex ve benzerı kumas teknolojıleri sayesınde mınımıze edılmıs aynı zamanda vucudun hava alması maksımum duzeyde tutulmustur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler