Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

Mondial Çinmi?İtalyan mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    alın bir hort ta benden ben italyan diyorum konuyu kızıştırıp gidiyorum :D
    Master of Davar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGER2009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 RE / 48 KG 536
    dostlar herhalde en son ben mondial sahibi oldum elime tutuşturulan belgelerden anladığım kadarıyla italyan patentine sahip ama üretim yeri çin çünkü belgelerden birinde italyanca olarak pekçok bilgi girilmiş olup üretim yeri olarak çin gösterilmiş ayrıca anlaşma tarihi 22/12/2005 imzalayanı ise Alessandro DE grazzıa diger belge ise Türkiye distribütörünün Uğur motorlu araçlar ... ltd şti olduguna dair bu belgeye dayanarak firmanın ithal ve imal etme hakkı oldugu yazmakta bölge bayiiliğini yıllık olarak anlaştıkları da bu belgeden anlaşılmaktadır. daha detaylı ve belgeleri isteyene e maille ulaştırabilirim .
    sanırım daha da uzatmaya gerek yok kalite fiyat performans ve diger özellikleri daha önce italyada yapılan ve mondial olarak bilinen motorsikletlerin fason ve elbette ucuzu böyle olunca da kesinlikle çinli melez bir motorumuz var 2010 da ugur motor üretimi ülkemizde yapmak istiyoruz demiş ben bayiiinin söylediklerini aktarıyorum.
    BEYAZ ADAM PARANIN YİYECEK OLMADIĞINI ANLADIĞI ZAMAN ÇOK GEÇ OLACAK.....OTURAN BOĞA

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    heryerde bağrıyolar çin malı mondial sakın almayın diye

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    Alıntı ANIL_16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet mondial çin malı ama 10.000 TL verip almıyoruz ki yani paranın karşılığı bu ve çokta iyi biliyorum piyasa 4 büyük markanın (kawasaki Honda suzuki Yamaha ) motorsikletlerinde kullandıkları birçok parçayı çinde imal ettiriyor
    yani helal olsun size nerden.. bulup cikartirsiniz bole konulari..gereksiz yer kapliyor..:D..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

Mondial in kronolojisi

Mondial (FB Mondial)
    1948 Fratelli Boseli Mondial tarafından kuruldu
    1949 1957 yılları arasında 125cc ve 250cc yarışlarında 5 markalar, 5 sürücüler toplam 10 şampiyonluk kazandı
    1952 Efsaneci Ducati tasarımcısı Fabio Taglioni 2 yıl Mondial için çalıştı, 1954 'te Ducati 'ye geçti
    Formula 1 kazanan Mercedes-Benz 'in desmo motorlarından esinlenerek kendi prototip desmodromic motorlarını Ducati 'den önce yaptılar
    1957 Italyan Tarquinio Provini (125) ve İngiliz Cecil Sandford (250) ile yeniden podyumda
    1957 Soichiro Honda İtalyan Count Boselli 'den 125cc ve 250cc de şampiyon olan Mondial yarış motosikletlerinden aldı. 125 cclik Mondial modeli Honda 'nın Motegi Collection Hall 'ine giren ilk yarış motorudur.
    1999 Roberto Ziletti gençliğinde ki rüya marka Mondial 'i eski parlak günlerine döndürmek amacıyla Boselli ailesindne satın aldı.
    2000 Ziletti yeni Mondial modelleri için Honda 'dan RC51 superbike modellerinde ki güç ünitelerini istedi. Bu Soichiro Honda 'ya verilen ilk yarış motorunun geri ödemesi gibi olacaktı, Honda ilk defa güç ünitesini başka bir markanın üretiminde kullanmasına izin verdi.
    2005 Firma mali krize girdi, bazı anlaşmalar yapıldı, iptal edildi 2005 'de Monza Mondial Moto SPA 'yı sattı.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    çan, ÇiN ,Çun
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    hortlaklardan hoşlanmam ama ben de cevap vereyim çin işi

Motosikleti
    ZX6-R

valla bu çine benzemiyor ama bizim etrafımızfakilere bakarsak onların çin olduğu garanti

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Artık büyük ismi meşur firmalar çin'de üretime yöneldi, işçilik maliyet avantajından dolayı. Amerika'dan spor ayakkabı geldi bilinen bir marka Çin malı yazıyor. Motorda bakımlı ve gereği gibi kullanım tek çaredir.
    Orhan KÖNİ

kwsk-boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r repsol
    kesinlikle çin malı eski 150ut (kross) kullanıcısıyım ordan biliyorum. motoru en son kullandığımda arka fren tutmuyodu, el marşı çalışmıyordu, ampüller sürekli patlıyodu, akü şarj olmuyodu vbg falan filan. gerisini siz anlayın artık.

made in c

%1000 çin malı

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Son günlerde 4 yıllık başlıkları hortlatmak moda oldu. Kirlilik yaratmaktan öte bir şeye yaramıyor.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son günlerde 4 yıllık başlıkları hortlatmak moda oldu. Kirlilik yaratmaktan öte bir şeye yaramıyor.
    Yeni bi yerde aynı konuyu açmaktansa konuyu tekrar gündeme getirmek daha doğru değil midir??
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    as t1
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heryerde bağrıyolar çin malı mondial sakın almayın diye
    hocam sen neden aldın peki
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sen neden aldın peki
    bole oldunu bilsem inan almazdım
    bide tipi hoşuma gitti xD
    hem ilk motorum olduğundan
    aslında çinli motorlar olmasa çoğu
    kişi motora hayal gözüyle bakardı

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    tibet Offline

Son Aktivitesi: 28-11-2005 21:20

topiği açan arkadaş şimdi acaba ne alemlerde...Mondıalin ÇİN li olduğunu öğrenince Himalayalara çıktı herhal...Nırvanayı buldumu acaba...

Elin gavuru huzuru Konyada Mevlanada arar...Bizim Şabanlar Nırvanaya Tibete gider...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bence mondial japon kökenli italyan..Ama çinde büyüyüp okulu bitirmiş..İş hayatına çinde atılmış... Çinde evlenmiş.....

Nerde doğduğun değil nerde yaşadığın önemli derler hep...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence mondial japon kökenli italyan..Ama çinde büyüyüp okulu bitirmiş..İş hayatına çinde atılmış... Çinde evlenmiş.....

Nerde doğduğun değil nerde yaşadığın önemli derler hep...
    Bence Çin motörlerinin babası belli değil... Sonucta kaç milyar nüfus var... kim kime dum duma...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    haylaa bu topğe yorummu yapılıyoo pehhhh
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    fransız devriminden sonra alınan kararla fransada üretimi bitti fabrıka calışanları göçe zorlandı ve sonuç calışanlşar soluğu italyada aldı boş bır arazi üzerine kurulan fabrıka calışmaya başlamıştı ki italyan mafyasının babalarından romezdo parısedanducato nun arazisi üzerinde olduklarının farkına gec varmışlardı.cıkan yoğun catışmalardan ezilen yıkılan fabrıka işçileri dedilerki çooook uzaklarda yapalım işimizi ve çine yolculuk başladı o gun bu gun çinde üretıme devam

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler