Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Mondial Çinmi?İtalyan mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    şu an maalesef
    elimde şu anda bu meraka bir süre ara vermeden önce edindiğim bir dergi var motorsiklet dünyası dergisi ekim 2000 sayı:52 aynen şöyle yazıyor geçmişin ünlüsü italyan mondial geri döndü;piege logosuyla yıllar sonra geri dönen mondial 999 cc hacminde 4 zamanlı iki silindirli 136 hp gücünde vs..yani bir sürat canavarı ayrıca mondialın şu an bir çok yarışta sponsorluğuda var(italyada)bir sitede yakalamıştım bir araştırıp adresleri bulursam yayınlamayı bile düşünüyorum kafam bir hayli karıştı.Çinse neden mondial ismi.acaba üretimi çinde gerçekleştirip,ucuz işçilik ve sübvansiyonlardan faydalanıp ülkemizemi giriyorlar.bu durum da marka jine italyan,yani tamamen stratejikmi?bu konuda gerçek uzman görüşleri buraya davet ediyorum şu konuyu çözsünler benden bukadar.şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Ya bu konu daha öncede gündeme geldi diye hatırlıyorum. Ve çok kailiteli bir çinli diye biliyorum bizim nacizane aslanları..

Motosikleti
    şu an maalesef
    zuhtupasa haklısın ama bir sonuca varılmadı bu konuyu ve görüşleri hakkaten merak ettim kusura bakma umarım seninde kafan benimki gibi karışmaz

motorsikletprensi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx6R - Tvs Apache
    ben çin diye biliyorum

Motosikleti
    şu an maalesef
    sağol motorsiklet prensi

Motosikleti
    ercüment erdun,benim kIrmIzI JInlun 250cc metal kIsragIm,oglumun 200 cc lIk yaban keçIsI sky team
    yüzde 100 çin

Motosikleti
    şu an maalesef
    e_erdun sağol

anası italyan babası çinli.çinde doğmuş mondi de bi bahar sabahı.ilk ve orta okulu tibet te tapınakta tamamlamış,tabii kafayı yakınca ver elini italya,fransa,ingiltere komple avrupayı dolaşmış.nitekim bi süre sonra dünya vatandaşı olmak ona yeter olmuş,ırkları milletleri bi kenara bırakmış,kafasını dinlemiş.....
    uzun lafın kısası mondi dert ediyo mu senin nereli olduğunu? sende üzme kendini ver bünyeyi huzura rahatla

Motosikleti
    şu an maalesef
    biz insanların enbüyük problemi ne biliyomusun özgürlükle bilgisizliğin karıştırılması konu ırk millet değil,konu çok şey konuşuluyo somut hiçbirşey yok,hiç kandırıldığını düşündün mü özgür sadece motor konusunda değil herzaman heryerde.İnan hepimiz donumuza kadar soyulup iliklerimize kadar kandırılıyoruz.Ve bunu rahatlık olarak görüyoruz bende kandırılorum ve kandırılacam çünkü bedeli özgürlüğüm .sağol özgür dediğin gibi huzur en güzeli

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Mondial aslında bir italyan markası. Ülkemizde satılan mondial in italyan mondialle uzaktan yakından bir ilgisiyok sadece marka taklidi...

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    %100 Çin malı tartışmasız tabi ki Türkiye'dekiler İtalyan mondial le alakası yok.

kabir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250
    bisey savunmuyorum sadece merak ettıgim icin soruyorum.dunya capında marka olup ısmının kullanılmasını ısteyen bi firma biliyor musunuz???yani intel cinde de intel rusya dada intel degil mi mesela soyle dusunun hp notebook lar baska ulkeye gore notebook yapıyo burda o notebook satılmıyo o zaman hp buna destek vermıyo.yani bu benım urunum degıl demiyo.bence bu firma cinli ise cinli italyansa italyan burası beni gercekten enterese etmiyo ben motorun durumuna bakıyorum.daha sonrası fark etmez ama ben boyle dunya markası olsam ismimi kullananlara yaptırım uygularım.beni gercekten ne malı oldugu degıl durumu ılgılendırıyo.ben memnunum

devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Made in chine fabrique in chine from chine
    Volkanyaldiz.com
    Mantık insanı ve motor sadece araç.

aydinynr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as 125 t gri
    Bence "mondial" Amerikan malıdır kesin... (en kaliteli amerikan) tıpkı harley davidson ya da ne biliim mcdonald's gibi...
    \"Turkish Choopers\"

Motosikleti
    şu an maalesef

Motosikleti
    modenas-yamaha
    çin çin abi
    [url]www.anahtarcilar.com[/url]

TEXAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çin'in ağababası
    SEVMEYELİMDE TAŞAMI DÖNELİM

CRaCKHeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 250
    abi mondial italyan ama üretim çinde yapılıyo die biliyorum

Motosikleti
    şu an maalesef
    eyvallah anahtarcı bu kilidi anca sen açıcaksın gibi duruyor sanada eyvallah texas,sağolun arkadaşlar ben gidiyim biraz daha kafayı yiyip geliyim

Motosikleti
    şu an maalesef
    cracker bunu bir yerde duydun mu yoksa okuduğunu anımsıyomusun,şuanki görüşüme çok yakın birşey söyledin onun için soruyorum(umutsuzca)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler