Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sizce en kaliteli çin markası hangisi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Evet bulunduğumuz ortamda ve şu günlerde çok sayıda Çin malı motor görmek mümkün.Deneyimli ve somut örnek verebilecek arkadaşlar sizce en kaliteli çin markası hangisi; zahmet olmazsa modelde belirtirseniz sevinirim.(Enduro ve chopper daha çok merak ettiklerim)..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Ben keeway SL kullaniyorum gayet memnunum gecen hafta sonu 600 km yol yaptim iki gunde, yagmur, camur yokus vs demeden gitti. 150 cc lik bir motor ve 3,000 ytl lik fiyati icin bekledigimi karsiliyor.

ogrendigime gore en kaliteli cinli olarak regal raptor in ismi sayiliyor. zaten fiyatlarida diger cinlilere gore daha yuksek. sifirlari nerede ise ikinci el japon motorlari kadar.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    walaa Ben 2. eL ÇeLiK YuaN F5 SPoRT iLe basladım yaklaşık 10 gün oldu gayet memnunum bi sıkıntı yok
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben keeway SL kullaniyorum gayet memnunum gecen hafta sonu 600 km yol yaptim iki gunde, yagmur, camur yokus vs demeden gitti. 150 cc lik bir motor ve 3,000 ytl lik fiyati icin bekledigimi karsiliyor.

ogrendigime gore en kaliteli cinli olarak regal raptor in ismi sayiliyor. zaten fiyatlarida diger cinlilere gore daha yuksek. sifirlari nerede ise ikinci el japon motorlari kadar.
    İnceledim 12.9 hp max hız 95 dio ve yakıt sarfiyatı 100 km de 2.5 lt deniyor gayet ekonomik bi alet 0 fiyatıda Activa Beat gibi motorlardan ucuz .
    peki bu tip motorlarla sağ şeride mahkum olmadan sorunsuz bi şekilde uzun yol seyahatleri yapılabilir mi?

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walaa Ben 2. eL ÇeLiK YuaN F5 SPoRT iLe basladım yaklaşık 10 gün oldu gayet memnunum bi sıkıntı yok
    Hım hayırlı olsun daha çok bişey olmamış İnşallah sorunsuz bi şekilde kullanman dileğiyle

keeway ve ragal raptordan sahipleri memnun gördüğüm kadarıyla ama keeway de biraz parça problemi varmış...
    www taraflihaber.com [B]FARKI TARAFINDA[/B]

Motosikleti
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnceledim 12.9 hp max hız 95 dio ve yakıt sarfiyatı 100 km de 2.5 lt deniyor gayet ekonomik bi alet 0 fiyatıda Activa Beat gibi motorlardan ucuz .
    peki bu tip motorlarla sağ şeride mahkum olmadan sorunsuz bi şekilde uzun yol seyahatleri yapılabilir mi?
    bizim arkadaslar arasindan didim e bile giden var ama otoyolda en sag serittesin kesinlikle. motorun ideal surati 80 km zorlarsan 90 a cikiyor ama hava sogutmali oldugundan, 2-3 saat icinde 80 km yapmakta da zorlaniyor. ama zaten hava sogutmali 150 cclik bir motor icin normal. eger sag seritte takilmak istemiyorsan o zaman motorun hacminin buyuk olmasi sart.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=szr;764281]peki bu tip motorlarla sağ şeride mahkum olmadan sorunsuz bi şekilde uzun yol seyahatleri yapılabilir mi?QUOTE]

Alacağın tüm çinlilerde sağ şeride mahkum olacaksın ne yazıkki eğer bütçen 2500-3000 civarında ise ve illa cruiser alacağım diyorsan sl150 tarzı motosiklet alabilirsin yada zealsun zs150 yağ soğutmalu cruiserinide düşünebilirsin fakat kanımca 0 regal alacağına araştırarak 2. el iyi durumda olan bir japon alman daha mantıklı

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zealsun-zongshen bide dayun die bi marka var
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

Motosikleti
    Ybr125
    Zealsun u inceledim o da hoş görünüyor ama benim isteğim uzun yol gitmek yani sl 150 den avantajlı görünüyor çünki yağ soğutmalı ve max hız 120 civarı tabi 2.el japon veya 0 çin arasında da bi karar vermek önemli ve bu tip çin motorlarının 2.el devir hızının ve değer kaybının da etkisi gözönüne alınmalı.Genelde 2.el de çinlerin sco. modellerinde devir hızı yavaş ve değer kaybı çok bu tip choper modellerde durum nedir; bunlarıda heralde gözönüne koymak gerek ama 0 adı çıkmış kalite bi çin heralde biraz daha avantajlıdır..

Motosikleti
    Uzun yok icin buyuk hacimli bir motora bak derim. eger ekonomik olarak imkanin yoksa, benim gibi, o zaman uzun yolda zorluk cekersin. nitekim 150-250 cc lik motorlar ile arabalar kamyonlar kedinin fare gibi oynadigi gibi oynayabiliyorlar.

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yok icin buyuk hacimli bir motora bak derim. eger ekonomik olarak imkanin yoksa, benim gibi, o zaman uzun yolda zorluk cekersin. nitekim 150-250 cc lik motorlar ile arabalar kamyonlar kedinin fare gibi oynadigi gibi oynayabiliyorlar.
    Aslında haklısın ama işte maddi olanaklar ve insanın içinde biyerleri gezme aşkı bizi bu yola sürüklüyor.Bilmiyorum ama zor şartlarda bişeyler yapabilmek daha hoşuma gidiyor; yani tabi uçuk bi örnek ama mesela Shadow rahatlığı kalitesi tartışılmaz bi chopper ama ben böyle daha mütevazi biraz daha zorlanacak bi motorla gitmeyi daha zevkli buluyorum yani biraz sıradışılık denebilir ümmet abinin mondi ile türkiye tur gibi yani shadow yerine 2. şıkkı tercih etme ihtimalim yüksek(Tabi Shadow um olsa düşüncem nolurbilemem) Ve tabiki küçük cc lere takılmamın bi sebebide yakıt tüketimi belkide en önemlisi bu.
    Zaten ufak cc lerde 80 ideal hız ama uzun yolda sollama ihtiyacı hissettiğin yerlerde tehlike oluşturuyor.
    Bir de Shadow demişken tabi yakından incelemedim ama atıyorum uzun yolda hız dışında oturma biçimi, kullanım biçimi , rahatlık adına bi çinli chopperla çok farkı var mıdır ne dersiniz.

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Hep söylediğim gibi çin üretimi motorlarda olmayan şey kalite standartı.Yani aynı markanın bir motoru hiç sorunsuz km'ler devirirken diğeri servisten çıkmayabiliyor.Burda herkes kendi motorunu över,bence çok objektif değil bu yorumlar.Sen hangisi hoşuna gidiyor ve hangisinin servisi sana uygun ve yakınsa ona yönel.Ayrıca sağlam distribütörü olan firmaları seç tabiki
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    herkez kendi motorunu övüyor.hangisi iyiki benim aldığım duyumlara göre en iyi çinli regal raptör müş
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iki arkadaşım adanadan alanyaya gittiler scoozy marka skutırla hiçbir problem yaşamamışlar,geçen yıl yazındı.ve ikiside 1,90 üzerinde 90 100 kiloluk adamlar.gerisini siz hesaplayın

Motosikleti
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında haklısın ama işte maddi olanaklar ve insanın içinde biyerleri gezme aşkı bizi bu yola sürüklüyor.Bilmiyorum ama zor şartlarda bişeyler yapabilmek daha hoşuma gidiyor; yani tabi uçuk bi örnek ama mesela Shadow rahatlığı kalitesi tartışılmaz bi chopper ama ben böyle daha mütevazi biraz daha zorlanacak bi motorla gitmeyi daha zevkli buluyorum yani biraz sıradışılık denebilir ümmet abinin mondi ile türkiye tur gibi yani shadow yerine 2. şıkkı tercih etme ihtimalim yüksek(Tabi Shadow um olsa düşüncem nolurbilemem) Ve tabiki küçük cc lere takılmamın bi sebebide yakıt tüketimi belkide en önemlisi bu.
    Zaten ufak cc lerde 80 ideal hız ama uzun yolda sollama ihtiyacı hissettiğin yerlerde tehlike oluşturuyor.
    Bir de Shadow demişken tabi yakından incelemedim ama atıyorum uzun yolda hız dışında oturma biçimi, kullanım biçimi , rahatlık adına bi çinli chopperla çok farkı var mıdır ne dersiniz.
    kendi motorum haric uzerine bindigim motorlar farkli scooterlar ve de bir suzuki 650 dl v storm.

benim motorda vibrasyon cok fazla, hatta o kadar fazla ki civatalarini kontrol etmen gerek cunku yerlerinden oynayabiliyorlar zamanlar. en azindan eminim japonlarda boyle bir sorun yoktur

rahatlik derken vibrasyon insani cok yoruyor, ama hangi motor olursa olsun zaten belli araliklar ile dinlenmen gerek uzun yolda.

REGAL RAPTOR kullanıcısıyımm ve tavsiye ederimm
    düşünürsenn
    www.regalraptor.net bilgi alabilirsinn

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    250 lik jinlun. ardçı ile bi dünya yükle asfalt, dagbayır çamur çökek geziyorum. iyi zamanı 120 yapıyor. sen gittigin sürece oda gidiyor. tabi arada bir vidaları kontrol etmek gerek. ama bence hepsi aynı ve arkadaşın dedigi gibi pek standart yok. fakat şansamıdır bilmem benim bildigim pek çok kişi hatta 150ligini bile yükle ve ardçı ile uzun yolda kullandı ve memnunlar.
    Yaşa ve Yaşat

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    En kalitelisi bence Regal Raptorlar. Onların da fiyatı zaten japon motorlarına yaklaştı heralde. Fakat kalite bir yere kadar. Parça önemli olan.

Çin malı alıcaksanız mondial den şaşmayın derim. En azından servis, parça problemi diğerlerine göre daha az.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar şuradan şuraya gitti geldi, 1 günde şu kadar km yaptı gibi yorumlar yazmış Tabiki! yapacak ya altınızda motosiklet var. Bu yapılanlar buraya lütuf gibi yazılacaksa vay o motosikletlerin haline. Ne son hız ne akselerasyon ne uzun yola dayanıklılık ne kaç kilo taşıdığı kalite göstergesi değildir

Kalitenin bir göstergesi de tavsiye edilen bakımlar yapıldığı halde servis ihtiyacı duyulmaması -dolayısıyla parça ihtiyacı- ve sorun çıkarmamasıdır.
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En kalitelisi bence Regal Raptorlar. Onların da fiyatı zaten japon motorlarına yaklaştı heralde. Fakat kalite bir yere kadar. Parça önemli olan.

Çin malı alıcaksanız mondial den şaşmayın derim. En azından servis, parça problemi diğerlerine göre daha az.
    modial ve Keeway de vibrasyon fazlaa

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)