Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ecza deposu A2 ehliyetli motokurye arıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    onların aldığı maaşı söylim, 700 alıyorlar.
    çünkü fazla mesai yapmıyor tembeller o depodaki motorcular fazla mesaiye kalmak istemiyorlarmış, çünkü iş zor, aslında kolay ama 12 ye kadar beklemek zor, yani aslında iş güç yok sadece bekliyorsun depoda. bu ise zor geliyor onlara, sonrada parası az diyorlar, ben o depoda olsam 1200 lira alırım, keza benim çalıştığım yerde 1300 lira alan motorcu var, adamın bordrosunu gördüm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    mersindeyim.burda günlerdir kuryelik arıyorum kimsenin eleman ihtiyacı yok:(
    Orgazma Dudak Büktürür

B+a2

arkadaşlar ben konuya aylar sonra dahil oldum ama bu selçuk eczanın izmir şubelerine girmenin bi yolu olsa da girsem benim ilk kurye işim olacak deneyim istiyorlar diye duydum

arkadaşlar hortlatmayın şu topikleri
    [COLOR="Red"]Kontrolsüz Güç Güç Değildir[/COLOR]
    ::sapka::::gleam::

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kaskşart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hortlatmayın şu topikleri
    eee.... millet ekmek derdince,işsizlik diz boyu,sorumluluklar var...

ne yapsın?

en azından saçma sapan bir konu HORT'latmamış....

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eee.... millet ekmek derdince,işsizlik diz boyu,sorumluluklar var...

ne yapsın?

en azından saçma sapan bir konu HORT'latmamış....
    katılıyorum abi
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

iyireklam10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    kimseye tavsiye etmem..
    kuryeye önem vermiyorlar nasıl olsa yenisi buluur diyorlar
    motorsikletlerid
    cbf 150 belki o şubede bir iki cbf 250 vardır
    yıllardır mz kullanıyorlar halen bir kaç dposunda kaldı mz var
    ayrıca yırtık pırtık kıyafetleri veriyorlar
    ssk vr maaş çook düşük ayırca mesai falanda iyi para veermiorlar yapılacak işe degmez 650 ytl kış boyunca motor ustunde titre 650 ytl için
    bence tavsiye etmem çok yakın bir arkadaşım çalışıyordu
    ayrıldı
    bu nedenle

erdincpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    bu iş begenmeyen arkadaşlara şaşırıyorum
    hani bide demezlermi tuzu kuru bunların o yüzden piyasayı düşürüyolar diye

ya arkadaşlar siz bu adamlara al sana 1 lira maaş gene bu işi yap dedinizde adamlarmı yapmadı

birileri mz den falan bahsetmiş
    bu devirde mz kalmadı dostum hee honda cg 125, cbf 150, ybr 125 falan dersen anlarım da mz i nerenden uydurdun

ben hem altunizade hemde maltepe deki as ecza deposuna gittim hepsinde honda cbf 250 var
    ayrıca kıyafet konusuna gelince ben dün güvenlik işine giricektim tekrar adam bana kullanılmış elbise verdi
    ecza depoları her yeni elemana yeni kıyafet mi alsın bunumu istiyorsun
    bu ecza deposonun sahibi yada müdürü oldugunu bi düşün herkese yeni kıyafet
    olmaz

bu kriz de millet iş bulamıyo evini geçindiremiyo borcunu ödeyemiyo
    siz tutmuş yok bu paraya bu iş yapılmaz olmaz falan filan

bırakın bu işleri ya
    işi yapmak isteyen paraya ihtiyacı olan yapsın kardeşim
    DRİFT RELİGİON
    4 teker benenimi, 2 teker ruhumu taşır

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    selçuk eczada çalışılmaz kuryeye deger vermiyor
    ayrıca biri gider öbürü gelir mantıgı var olmadık hava koşullarında bile çalıştırıyorlar çalışmazsan ruhsatı bırak git diyorlar
    nasıl olsa çalışacak adam var diyorlar
    oyuzden hiç bulaşmayın derim it gibi çalışı 650 ytl bu soguk havada alınacak para değil...

Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    o zaman sıcak bi ortamda bana 650 ytl ye iş verirmisin
    DRİFT RELİGİON

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Arkadaşlar Ben Selçuk Ecza Deposu Göztepe şubesini Kuran Moto Kuryelerden Biriyim.. Dedikleri Bir Kaç Cümle Dışında Doğru.. Bence çalışılır...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    hadi buyur burdan yak
    çalışılmaz demeyin memlekette iş varda millet çalışmıyo
    DRİFT RELİGİON

650 liraya çalışılmaz diyen arkadaşın krizden haberi yok heralde evini barkını doyurmak zorunda olan adamlar var değil 650 350 dese çalışıcak çünkü mecbur hayat o kadar toz pembe değil;)

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyireklam nickli arkadaş ne iş yapar? bilen varmı acaba?

açıklarsa, bazı şeyler soracaktım...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford

abi ne işin var bu tpikte kuryelikmi yapcan varsa niyetin ayarlariz bişeyler
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    yamaha r6
    hangi ilde aranıyor bu adanada olurmu :p
    ZevkLer ve RenkLer TartışıLmaz...

bende trabzonda motorlan dünya gazetesinde kuryelik yapıyorum 1600 alıyorum selcuk ecza deposunun elemanları olsun diğer depolar olsun arkadaşlar ile sürekli görüşüyorum kimse mmnun değil

Motosikleti
    Honda CBR 125 R

ayberk kanka senmisin yoksa bu Ranger :?
    iyireklam reklam sektöründe çalışmakta..
    grafiker - Matbaa ofset baskı işleri yapar tasarımcı grafiker olarak çalışır..

kriz var diyen arkadaşlara da şunu söylüyorum gerçi topik hortlamış ama...

evet kriz var bunu herkes gibi bende hissediyorum hemde sizden fazla belki...
    ama
    650 ytl maaşla 400 ytl kira veren vede 2 çocuk babası biri nasıl geçinecek:?
    çocukalramı verecek kiramı dogalgazmı yoksa mutfakmı
    elektirik su mu :?
    ben evli olmadığım halde ..
    250 ytl ye yakın elektirrk su telefon adsl ödüyorum
    300- 400 ytl mutfak masrafı ödüyorum
    400 ytl kira ödüyorum
    100 ytl benzin ödüyorum
    100 ytl sigara..
    giysi ve özel şeyler hariç... ki aldıgım maaş eh işte yetiyor allaha şükür.. ama
    evli ve çocuklu bir aile nasıl geçinsin o paraya :?
    onlarda krizi bahane edip insanlar nasıl olsa iş bulamıyr diye bilerek çekiyorlar aşağı maaşları bende çalıştım istanbul koop ta
    2005 yılında ...
    şartlar okadar güzeldiki ozamanın parası 850 - 950 arası veriyordu sosyal haklar ve kıyafetler vs.. herşey revit...
    şimdi onlar bile 750 ytl ye düşürmüş kriiz fırsata dönüştürmek bu işte..
    bir kurye okadar soguya yagmura ve kaza riskine ragmen bence 650 ytl maaşa çalışmamalı çalışarak hem kendi piyasalarını düşrüyorlar hemde o iş verenlerin maaşı dahada aşağı çekmesine neden oluyorlar..

arkadaşım 2005 te kaza yaptı sigortalıydı .. ecza deposunda.. çalışan personel yardımcı oldu para toplayarak..
    ve çocuk sakat kaldı kimseside yoktu ilgilenmediler hasteneye bile ambulans götürdü kontrole giderken bile araça ayarlamdılar biz ayarladık..
    ve şimdi sakat sakat geziyor tam 1,5 sene yatakta yattı ilgilenen olmadıgı ve deponun kazadan sonra başka eleman alarak işine devam etmesi sanki çocuk ölmüş gibi bir kere bile arayıp sormamaları çougu sakat bıraktılar ilgilenseler belkide sakat kalmayacaktı basit bir bacak kırıgı idi oysaki...

şimdi bütün hayatınızı karartmaya değermi 650 ytl maaş ...

nasıl olsa çalışacak keriz çok gözüyle bakıyorlar.. zaten oranın eskileride maaş az ama benzin alıp satıyorlar yeni gelenlerinde benzin çalmasına müsade etmiyorlar
    tam teşkilat dolapdere şubesi motorsikletten sorumlu kişi anlaştıgı bir kaç personeli ile benzini 4 kişi çekip hergun birdepo fazla satıyor parayı benzinden sorumlu kişi ile kırışıyor yeni gelenlerede tasarruf yaptırıp eksiği kapatıyorlar..
    kimsenin de haberi yok
    alım satım müdürüün haberi var ama oda heryerden çaldıgı için hırsız hırsıız işfa edemiyor geçinip gidiyorlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RAMZEY STAR 125cc
    ben ecza deposunda şöförlük yaptım ve moto kurye arkadaşlarım vardı kış günü eczadeposunda kuryelık yapılmaz arkadaşlar bunu bilir bunu söylerim dışardan göründüğü gibi kolay ve basit değil hele ki kışın....

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    ben de yemek kuryesiyim pizzacıda çalışıyorum.
    daha farklı işler yapabilecek olmama rağmen motosiklet sevgim yüzünden ve masabaşı işlere gelemediğim için kurye olmaya karar verdim.
    sadece 6 aydır bu işi yapan ve diğer kuryelik işlerini sürekli araştıran birisi olarak fikirlerimi paylaşmak isterim.ilk başta kendi işimin artılarından bahsedeyim.

-öncelikle iş bana çok zevkli geliyor. dakikalarla mücadele, .çalışılan semtin heryerini bilmek, manzaralı bir yerde durup bir sigara tellendirmek çok aradığınız bir kitabı gidip almak gibi avantajları var.

-kontak anahtarını çevirdiğiniz anda kimse size karışmıyor ne başınızda bir müşteri işin bitmesini bekliyor, ne bir müdür motoru nasıl kullanıyorsun diye bakıyor yani oldukça özgür bir iş.

- motor sürme becerileriniz yaptığınnız km ile doğru orantılı olarak artıyor.
    bir de eksi yönlerine bakalım.
    GELİRİNİN DÜŞÜKLÜĞÜ
    bedenen ve ruhen sizi yoran ve yıpratan bir aylık çalışma temponuz sonunda
    alacağınız maaş oldukça düşüktür.iş aranacaksa bence lüks semtler ve kaliteli restorantlar seçilmelidir.

İTİBAR DÜŞÜKLÜĞÜ:
    yaptığınız işte başarılı olmak için adres bilgisi müşteri ile iletişim, sabır, dikkat reflex gibi meziyetleriniz olması gerekiyor.bedenen de ruhen de hazır olmalısınız işe. ancak bunlar kimsenin umurunda değil. işinizi ne kadar düzgün yaparsanız yapın hep "pizzacı cocuksunuz", "paketçisiniz" "amelesiniz".
    ne iş yaptığı bile belli olmayan bir dallama 20 ytllik siparişi gecikince kapıyı boxer donla açıp abuk sabuk konuşabiliyor.

ANGARYA İŞLER
    çalıştığım yerde pek olmasa da birçok yerde motorculuk dışında işler de yaparsınız. birçok yemek kuryesi bu yüzden sürekli iş değiştirir.

KORUMALARIN YETERSİZLİĞİ:
    birçok yemek firması motorcusuna kendi logoları olan palyaco kıyafetlerini motorcu kıyafeti diye vermekte. bunları seçen şahısların motosikletle hiç alakaları olmadığı gibi piyasanın en ucuzu olan bu kıyafetler ya üşütür ya çok terletir ya da su alır.:D
    YOĞUN İŞ TEMPOSU
    öğlen ve akşam saatlerinde siparişler patlar ve bunları çalıştığın firma bir garanti vermese de 30 dakikada bırakmanız gerekir.hızlı olmak size daha çok prim ve daha çok tip (bahşiş) alma imkanı sağlar.zaten yapılan işin büyük kısmı bu saatlerde olur.bu işi yapacak arkadaşlara tavsiyem bu gibi durumlarda aysonu ellerine geçen maaşı düşünüp gereksiz risk almamaları.
    HESAP KİTAP İŞLERİ
    gidilen müşterilerin verdiği paralar, yemek fişleri, visa slipleri akşam toplanır.gün boyunca fazla para üstü vermemeye sahte para ve tarihi geçmiş yemek fişi almamaya dikkat etmek gerekir.(çok basit gözükse de trafikle adreslerle uğraşınca insanın başına geliyor.)

ecza depolarında çalışmanın benim işime göre para ile uğraşmamak, ani iş yoğunluğu olmaması(yemek saati gibi ilaç saati yoktur herhalde:D) ve daha kaliteli ekipmanlar verilmesi gibi avantajları var.

ekmeğini motosiklet üzerinden çıkarmak harika bir duygu. ancak yine de maaşları fırsatcı işletmeler sayesinde giderek düşen, şartları kötüleşen,kariyer yükselme gibi imkanların olmadığı bu meslek olarak bile kimsenin saymadığı mesleğe girmeden önce bir kez daha düşünün.
    alışınca da bırakamama gibi bir özelliği de varmış. konuştuğum çok eski kuryeler söylüyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)