Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ehliyeti Almama Biraz Kalmıştıki ceza yedim

Motovento
    REKLAM ALANI
    efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    geçmiş olsun kardeşşş nasıl bi acı olduğunu çok iyi bilirimm zira ben 3 kere yakalndımmm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Geçen ayağımı incittim motoru yatırdım. Dedim benim botuna tavla oynamam gerekiyo heheheee

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    geçmiş olsun

bir arkadaşla gezerken polis bizi durdurmuştu arkadaş kaskını takmadığı için

kask olayına bende kızıyorum polisler haklı

ehliyetin olmasın ama şu kaskı tak ne olur diye tembihlemişti arkadaşa

size yazdığı cezada hakkaten insafsızca,affetsem gene almaz ehliyeti mantığı ile mi yazdı bilemiyorum ama sınava girdiğine inandırsaydınız keşke

ocağa incir ağacı diker cinsten bir ceza hakkaten

başkalarına zararınız olsada yazsalar böyle bir ceza amenna ama insiyatife kalmış bir durum bence polis açısından

bazıları çok iyi bazılarıda çok cins,ben bugüne kadar iyilerine rastladım umarım cinsine rastlamam (gerçi ehliyet var)

ks89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa ybr 2005
    benim için ne yapılsa artık çok geç ya baş savcıyı kafaya alacan yada ....
    nese saolun.

Motosikleti
    Kanuni Merlin 150
    Geçmiş olsun kardeş keşke hiç olmasaydı böle bi olay.Ama bazen keşkeler fayda etmiyor.En kısa zamanda alda rahat ol.Bende ehliyet almadım 4 teker hesabı b ile gidiyoz.Gerçekten bir çok kez polisle göz göze geliyorum belki kask sayesinde yırtıyorum ama allah korusun bi kaza olsa tık.Birgün mecidiyeköy istikameti şişli'den çağlayana dönen köprü altı yönünde sağda 4- 5 polis birisi el kaldırdı sağa geç gibilerden o an tam sola dönüşte sağ şeritte idim.Valla nasıl oldu anlamadım birden 3 şerit yolda karmakarışık bir trafik zaten,Körüklü bi otobüs vardı önümde direksoluna geçiş aynen finish.Bi baktım o süratle ışıkları mışıkları geçmişim.Dedimya nasıl oldu bende anlamadım.İlk ceza olacaktı,herşeyi göze aldım polisi kendi haline bıraktım,kendimi motorun hızına kaçtım.Zaten plakamı göremezdi nede olsa körüklü otobüs arkası ayrı gidiyo önü ayrı.Tır gibi uzun saklanması kolay.Saygılar kardeşim.Bu arada ehliyet için sürücü kursu bakıyorum.En kısa zamanda alacağım.Unutmadan her zaman kask takıyodumda işte o gün takmıyodum.Temekki bi çok polite bu takıntı.Takmayana takarlar misali.şaka bi yana asla onsuz olmaz.Atış için derlerya 'gez,göz,arpacık' buda bizim için 'gez,gör.kask'gibi bişii.SAYGILAR.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ks89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

15 gün içinde ödersem 600 ytl civarı ödüyorum. :D

galiba bu süre 10 gün...aman dikkat...çok geçmiş olsun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

hgunarbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650
    kaskın yoksa polisler hemen durduyuyor ama kask varsa ehliyet olmasa bile birşey demiyorlar şimdi ben böğle dedim ama kask sadece polisten ceza yemek için kullanılmaz ehliyetinin yok ise bile kask kullanın özellikle kendi can güvenliğiniz için bende de ehliyet yok ken çok motor kullandım o zaman işin bilincinde olmuyorduk şimdi kasksız hiçbir yere çıkmıyorum markete bile giderken kask takıyorum

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Geçmiş olsun arkadaşım, o parayla beş sene içinde iki ehliyet alırdın. Olan olmuş ama artık devlete borcunu ödeyeceksin.
    Ha bu arada... Bildiğim kadarıyla ehliyetsiz kazaya karışırsanız cinayete teşebbüsten yargı karşısına çıkıyorsunuz. Aman diyim dikkat edelim.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ya kardeşim tamda benim şu an ki konum bu yaa
    bundan 1 ay önce ablama today aldık motoru öğrensin diye evin önünde kullanıyodu.ehliyetede yazıldı,dün iş yerinden bana tel. açtı gel beni benim motorla al diye.gittim almaya dönüşte ben kullanayım dedi olur dedim (herzamanda motoru vermem ama salaklığıma geldi)eve az kala polis taxsi durağında kesme yapıyomuş bizi yakaladı.polise ben kullanıyon hemen şu köşede ablama verdim dedim ama dinletemedim polis motoru bayan kullanıyo dedi.ceza girdi bize,pazartesi bide mahkemeye çıkıcakmışız para konusundada fazla bilgim yoktu senden öğrenmiş oldum
    Mustafa Kemal Atatürk

ks89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa ybr 2005
    walla bundan sonra durursam ne oluyum. burda kaçanlarla pek uğraşmazlar . ama iyi araba süren polislerde var arkadan geçirenlerde var.

burdakiler tiger250 ye biniyo. ybr nin peşinden gelemezler die düşünüyorum.dün yine çeviriyolardı motorları 4-5 tane scooter gördüm . direk bastım geçtim

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    çok geçmiş olsun..ehliyeti olmadan süren arkadaşlarada bir uyarı olsun bu
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda
    Cok gecmıs olsun dıyorum
    eger 600 ile kurtardıysan ıyı dıyorum ben daha fazla zannedıyordum cezasını
    Ben Motoru kısmetse bugun alıyorum ama her zaman durmamın sebebi ehliyetim olmamasıydı sımdı ehlıyet nasıl alacagım onu dusunuyorum
    motoru alınca dısarı cıksam ehlıyetsız sorun olurmu acaba?
    yada Pınar hanım kadar sanslı olurmuyum

Motosikleti
    2006 fazer a
    Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen ayağımı incittim motoru yatırdım. Dedim benim botuna tavla oynamam gerekiyo heheheee
    hayret yaww
    seninle hala tavla oynayan oluyor mu ?
    korkuyorum yakında birinin anahtarınıda alacaksın diye.
    bu arada ehliyetin de hayırlı olsun

Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6 senede bir kere yakalanmışsın, daha ne istiyorsun?

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Geçmiş ossun, yapacak bişi yok.
    Soda Ayran Cool

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Arkadaşlar alın şu ehliyeti. Yazık günah. Motor bütçesi demek önce koruma ve ehliyete ödenecek paradan geriye kalandır.

Motosikleti
    100 KH
    çok kötü bi durum ya şahsen ben yakalansam çok kötü etkiler beni o paraya ben 1 ay çalışıyorum sen tut cezaya ver o parayı allah kimsenin başına vermesin onun için herkez ehliyetini zamanında alsın bende alıyorum çok az kaldı

Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serbest81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok kötü bi durum ya şahsen ben yakalansam çok kötü etkiler beni o paraya ben 1 ay çalışıyorum sen tut cezaya ver o parayı allah kimsenin başına vermesin onun için herkez ehliyetini zamanında alsın bende alıyorum çok az kaldı
    Arkadaşı zorla mı bindirmişler motora neden Allah kimsenin başına vermesin dediniz?

LegendHE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki sende kask filan varmıydı? O paraya neler yapılırdı çok yazık olmuş.
    YBR'mıydı senin motor.
    motorun %30'u kadar ceza ödemiş oldun biraz insafsızlık gibi geliyor ama nerden bilsinler ki senin çok iyi kullandığını.Biraz bağlama çekseydin belki bişiler yaparlardı 6 senedir kullanıyorm ehliyeti almaya gidiyorm filan...

Motosikleti
    100 KH
    ne deseydim iyi olmuş cezanı bulmuşun umarım her çıktığında yakalınırsınmı deseydim para kolay kazanılmıyo hee siz kolay kazanıyosanız onu bilemem,türkiye ehliyetsiz motor kullanan bi çok insan var bilinçli ve bilinçsiz..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)