Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çin malı motorlara her fırsatta laf atanlara duyurulur

Motovento
    REKLAM ALANI
    Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı agecu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herşey temiz ve sağlıklı kullanmakla olmuyor malesef üstelik ilk motorun olduğunu söylemişsin. Umarım geçiş yaptığın motor da sorunsuz olur hatta çin olmasın derim tekrardan..
    ya parasını verin ozaman herkez bi tane harley olmadı bmw olmadı custom alsın......

nedemişler nekadar para oka motosiklet.

işin özü bu
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim kanuni 302 değil 32000km imiş adam yazmış

bu devirde önüne gelene kimlikle motor veriyolar bunun sonucu bilende alıyor,bilmeyende.bende böyle aldım ama ben bunu şiddetle kınıyorum çünkü bizim gibi bilinçli olanda alıyor %20-bilinçsiz sırf motor kullanayım (ne kask,ne koruma) diye alanda.....
    bende çin kullanıyorum bununlada övünmüyorum.napalım bizi bu şartlara düşürenler utansın.almadan önce hiç bi bilgim yokdu.yok bu çin miş,yok japonmuş.öyle aldık işte
    sonuç olarak şuan 20000 km yaklaşıyorum aman nazar değmesin deyim yerindeyse taş gibi ve motoru görünce yenimi aldın diyenler oluyo (gözüm gibi bakınca)buda en önemli faktör zaten.
    motosikletimin bana en büyük artısı motosiklet le tanıştırması ve bilinçli bir motosiklet kullanıcısı olmamı sağlamasıdır.bu yüzden ilk motorun yeri başkadır.haaa beğeniyomusun dersen evet ilk aldığımda beğeniyodum taki motor artık ufak gelmeye başlayıncaya kadar.ben ilk sınıfı geçtim şimdi hayırlısıyla bi üst sınıfa geçicem ama %99 çin olmayacak diyebilirim.
    çan çin çon seviyoruz işte napalım o benim ilk göz ağrım
    Göz doktoruna git.. Çin çon olmasaydı eminim mt de olmazdı.. Bir çok üye bu motorların sorunları yüzünden geliyor buraya ben gibi mesela..

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    Alıntı nurguldemirbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sözüm her fırsatta çin malı motorları karalayanlara ve çin malı motoru kullanıcılarınadır:
    2 yıldır motor kullanıyorum ilk motorum çinli asya 150 t1 motorumu hala kullanıyorum 12000 km yol yaptım.10 kez istanbul-sapanca arasında uzun yol yaptım.motorum bir kez beni yolda bırakmadı ufak tefek sorunlar dışında sorunlar çıkarmadı hatta iddia ediyorum 2 yıllık bir çinli motordan beklenmeyecek kadar iyi durumda şimdi motorumu yükseltmek ve tarzımı değiştirmek için 250lik bir chooper almak istiyorum ama çinli motorumu satmak hiç istemiyorum çinli motorum olmasaydı belki şu anda motorlar benim için sadece uzaktan izlediğim iki tekerlekli bir araç olacaktı.şimdi ise hayatımın önemli bir kısmını motor oluşturuyor.
    bence çin motorlarını bu kadar karalamayalım.motora gerekli özen gösterilirse çinliler de uzun yıllar kullanılabilir.3-4 milyara japon maksiscooter vardı da biz mi almadık
    oncelikle cinli bi motora gore cok iyi yol yapmissiniz..3~4 milyara yok ama 5 milyara gilera 500 luk maksiscooter var kardesimde,hemde yagmur atacanin motoru.turkiyeye tatile gittigimde kardesimde gordum..gayetde guzel..ilgilenirseniz bana ozelden mail atin..bu arada cinli su motora bi bakin..) bak buda cinli yazik degilmi..bu insanlara..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı gazman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oncelikle cinli bi motora gore cok iyi yol yapmissiniz..3~4 milyara yok ama 5 milyara gilera 500 luk maksiscooter var kardesimde,hemde yagmur atacanin motoru.turkiyeye tatile gittigimde kardesimde gordum..gayetde guzel..ilgilenirseniz bana ozelden mail atin..bu arada cinli su motora bi bakin..) bak buda cinli yazik degilmi..bu insanlara..

arkadaşım gilera nexus 500cc çin malı değil orjinal italyan malıdır.senin bildiğin veya bilmediğin japon maxiscooterlerin tozunu alır.(gilera nexus 500cc maxiscooterlerin ferrarisi diye bilinir)
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nedir bu çinlilerin sen den çektiği ....

adamlar senin için(panda) koreyle savaşa bile gireceklerdi bi ara....

sen adam ların kıymetini bilmiyonki

ne varsa bu japonlarda.....bende severin ama sadece çekik gözlerini....
    canım kardeşim Japonlara hep saygım oldu...çünkü ülke felsefesi şerefli yaşam şerefli ticaret sosyal adil yaşam ve buna paralel kaliteli mal üretimi...Japonları tanırım kanka...Ülkede dandik mal üretemezsin...yasak...ama bu yazıyla kanunla değil...bu kafalarda yasak...Japon halkı bilirki itibarları herşeyden önemli...önce ülkemiz derler sonra kendiler...bunun yanında birde Türk ve Çinlileri düşünsene kanka...biz bu dünyanın neresindeyiz...Al Türkü vur Çinliye...beter olsun bu millet kanka...acımam...çalışmadan kazanmak isteyen alınterini sevmeyen 80 yıl önceki asil dedelerinin kemiklerini sızlatan yönetimler hükümetler iktidarlar acz içindeki bir halk...vs vs...neyse konu dağılmasın...Çinli motor dandik biz dandik değilmiyiz bunu sorarım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Her firsatta Çin malı motosiklete konduruluyor. Ülkemizde zenginliğin simgesi olarak lüx otolar tercih edildiği gibi motosiklet dünyası da bu yöne çekilmeye çalışılıyor gibi... Çok paran varsa Harley al... motosiklet zevke hitap eden birşey. Halbuki motosiklet ve motosikletçilik ap ayrı bir görüş. Bu çerçevenin içinde toplanan herkesin ruhu aynı. Bütün görüşleri kendi adıma açıklıyorum. Benim dünyamda insanlar motosikletinin markası ile sınıflanmıyor. İki tekere tutkusu olan herkes bu şemsiyenin altında. Önemli olan kurallara ve çevredekilere saygılı olmak. Senin elbisen mahmutpaşadan benimki vakko dan hesabını birakmalıyız... İstemeden de olsa bazı arkadaşları rencide ettiğimizin farkında olmalıyız. Çin malını beğenmiyoruz. Peki kendi ülkemizde a dan z ye motosiklet veya otomobil üreten kaç kuruluş var. Benim bir ağabeyim yıllardır Çin ile ticarı bağlantıda. Anlattığına göre malıyeti ucuza gelsin ve daha çok kazanalım diye ithalat yapanlar işçilik ve malzemenin en kalitesiz olanlarını tercih edip ucuz üretim istiyolarmış.. Bu nedenle hata Çin'lide değil.
    Sahibi bulunduğum Çin malı Tiger le 26000 km. hiç sorunsuz yol yaptım. Daha nice 26000 leri bekliyor. Honda Şhadow'um da var. Mukayese ettiğimde tiger aksesuar açısından çok daha iyi. Örneğin; Devir göstergesi, Dörtlü flaşor, Kontak kapalı gidon kilitli iken park lambalarını açık birakabilme, Sağa sola sınyal işareti ikaz lambası, Benzin depo göstergesi, Çelik jant (lastıkleri dublex yapmak için), vites göstergesi vs. vs. Bu saydıklarım şhadow da hiç yok.Şehirler arası turlarda beraber olan tüm çin malı motorlar benim şhadow ile aynı yerleri geziyor.Honda arızalanmıyor mu yanı. 2000 km. de olan Şhadow un marş düğmesi, far anahtarı, stop düğmesi arızalanarak değişti. Motosikletlerine zamanında ve gerekli şekilde bakımı yaptıktan sonra tüm Çin malı kullanan arkadaşlarımıza gönül rahatlığı ile yolları açık olsun diyorum.

Motosikleti
    150 cc Chopper
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canım kardeşim Japonlara hep saygım oldu...çünkü ülke felsefesi şerefli yaşam şerefli ticaret sosyal adil yaşam ve buna paralel kaliteli mal üretimi...Japonları tanırım kanka...Ülkede dandik mal üretemezsin...yasak...ama bu yazıyla kanunla değil...bu kafalarda yasak...Japon halkı bilirki itibarları herşeyden önemli...önce ülkemiz derler sonra kendiler...bunun yanında birde Türk ve Çinlileri düşünsene kanka...biz bu dünyanın neresindeyiz...Al Türkü vur Çinliye...beter olsun bu millet kanka...acımam...çalışmadan kazanmak isteyen alınterini sevmeyen 80 yıl önceki asil dedelerinin kemiklerini sızlatan yönetimler hükümetler iktidarlar acz içindeki bir halk...vs vs...neyse konu dağılmasın...Çinli motor dandik biz dandik değilmiyiz bunu sorarım...
    alkışlamak istiyorum seni. Önce onur gurur ve şeref....
    [B]Uzunlarım Yanmıyor, Yol ver Geçeyim...:P:P[/B]

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    kanuni 30200 kmde ilandaki açıklama kısmını okursan görürsün birde bu arkadaşlar o kadar resim eklemişler neden km saatinin resmini eklememişler kaç km olduğunu görelim diye bir cbf veya ybr ilanına bak ilanı veren kişi km saatinin resmini ekler bunlarda neden ekleme gibi birşey yok bence bu işte bi gariplik var
    www.sahildenturkiye.com

banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    ha çin ha japon ikiside çekik gözlü...
    işin şakası bir yana ben yeni yeni motor kullanmaya başladım şuana kadar 7bin kilo metre yaptım motorum daha tık demedi, sorarsanız pişmanmısın diye, hayır arkadaşlar hiçde pişman değilim çünkü motoru öğrenmek için ideal bir motor, diğer yandan hem tamiri ucuz hemde parçası ucuz ve bu çinli beni türkiyede hiç gitmeyi tahmin etmeyeceğim yerlere götürdü hemde hiç gaz kesmeden...
    rüzgarınız bol olsun kaskınız kafanızda olsun
    2000 TL verip kask alsan ne olacak, motor kullanırken kafana takmadıktan sonra hiçbir değeri yok.
    Kask sadece kafanda değerlidir.

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    Alıntı dragstar. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım gilera nexus 500cc çin malı değil orjinal italyan malıdır.senin bildiğin veya bilmediğin japon maxiscooterlerin tozunu alır.(gilera nexus 500cc maxiscooterlerin ferrarisi diye bilinir)
    arkadasim..belki iyi niyetinle soyledin.. ama ben gilerayi coook iyi biliyorum..ve 1992 yilindan beri motosiklet kullaniyorum..o yazimda arkadas 3~4000 tl ye kaliteli motosiklet bulamadigindan yakinyordu..bende olabilecegini soylemeye calisiyordum hepsi bu....burdanda soyluyorum..ben uzerine bindigim araca guvenmek isterim..aha suradan ses geldi,,heh surasi simdi bozulacak..diyerek guvensiz gitmek istemem..bende honda xr600r var 8 yildir bende ve yanlizca lastikleri,bujisi,yagi,filtreleri degisti..baskada hic servise gitmedi..neyse..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

Motosikleti
    Mondial Hs150
    evet bende de çinli 150hs var 15000 km hiç sorun çıkarmadı sadece regülatör 6. ayda bozuldu 13.000 de arka lastığe saşi yi başlayan sagda ekzos un bağlı olduğu kalın saç iki bölündü kaynattım, 14.000 de sase önden gidon bağlantısından koptu ikiye bölndü motor onuda kaynattım üç kez emme manifoltu patladı, kayış ve masuraları değiştim ve 15.000 den sonra üç kez subap eğdi subap pulları çıktığı için yani üç kez sokak ortasında motor indirip subap değiştim kepaze gibi artık 18.000 de ve tekrar subap eğmesin pul çıkmasın diye silindir kapağını komple değiştim sanırım bi müddet daha yolda bırakmaz bu arada bu arızaların hepsini ben tamir ettim motora benden başka hiç kimse el sürmedi ilk montajı bile ben yaptım fakat bence kalitesiz ama yine de iyi, ben 6 kez trabzon erzurum arası gidip geldim ve çoğu zaman tam gaz ve hiç hararet şişme felan olmadı karadeniz sahilini full ve defalar ca gezdim hep full gaz gittim hiç şişme olmadı yani bu iyi yönleride var ))

Motosikleti
    Alıntı jeolog25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bende de çinli 150hs var 15000 km hiç sorun çıkarmadı

sadece

1.) regülatör 6. ayda bozuldu

2.) 13.000 de arka lastığe saşi yi başlayan sagda ekzos un bağlı olduğu kalın saç iki bölündü kaynattım,

3.) 14.000 de sase önden gidon bağlantısından koptu ikiye bölndü motor onuda kaynattım üç kez emme manifoltu patladı, kayış ve masuraları değiştim

4.) 15.000 den sonra üç kez subap eğdi subap pulları çıktığı için yani üç kez sokak ortasında motor indirip subap değiştim kepaze gibi

5.) artık 18.000 de ve tekrar subap eğmesin pul çıkmasın diye silindir kapağını komple değiştim sanırım bi müddet daha yolda bırakmaz

ama yine de iyi,

yani bu iyi yönleride var ))

e ne kaldı geriye...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bıraz sans.

Motosikleti
    Herkes Mondıal Dayanışma ve Kalkındırma Derneğine üye burada...

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Herkes Mondıal Dayanışma ve Kalkındırma Derneğine üye burada...
    Evet buyrun ?

Valla onu bunu bilmem, belki dersin ki marka fanatikliği, kendi malına kaka dememe psikolojisi, yada mod un biri gelir der ki reklama giriyor bu mesaj..
    ama bildiğim bir şey var;
    Tamamen duygusal sebeplerden (!) ötürü Chinese motosiklet alabilecek olan kişileri gizli veya açık ta olsa Mondial e yönlendirmenin nedeni, Çin'den ithalat yapan firmalar içinde,

- En yaygın servis ağı
    - En bol yedek parça
    - Hayvani kampanyalar
    gibi özelliklere sahip olmasıdır..

İster reklam deyin ister hak verin..ama doğruları konuşmaya çalıştığımı az çok biliyorsundur mete_han..ne diyem daha?

Motosikleti
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - En yaygın servis ağı
    - En bol yedek parça
    - Hayvani kampanyalar
    gibi özelliklere sahip olmasıdır..

İster reklam deyin ister hak verin..ama doğruları konuşmaya çalıştığımı az çok biliyorsundur mete_han..ne diyem daha?

kesinlikle haklısın...bir çayna motor alacak bütçem olsa Mondıali kesinlikle tercih ederdim...artı çoğu mesajlarımda alternatifler içinde mondıali önerdim...aklı olan bu yaygın ağı kullanır...ama kendi düşende ağlamaz...

kesinlikle haklısın...bir çayna motor alacak bütçem olsa Mondıali kesinlikle tercih ederdim...artı çoğu mesajlarımda alternatifler içinde mondıali önerdim...aklı olan bu yaygın ağı kullanır...ama kendi düşende ağlamaz...
    len neden karşısın bukadar anlamış değilim...
    bir çin atasözüderki

çin işi japon işi bu motoru yapan çekik gözlü...
    adamlar bile anlaşmış ortak iş yapıyo sen hala karşısın...

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    kullanıma bağlı olduğunu düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    len neden karşısın bukadar anlamış değilim...
    bir çin atasözüderki

çin işi japon işi bu motoru yapan çekik gözlü...
    adamlar bile anlaşmış ortak iş yapıyo sen hala karşısın...
    Ucuz işgücüne karşı değilim...Çinden gelen herşeye karşı değilim...Sadece bizim ucuz maliyetli motosiklet getirmelerine karşıyım...ya abicim neden anlamazsın...Adamların kazandığı tatlı para ve kar senin benim bu motoru alanların hayatına malolabiliyor...

Ucuz işgücüne karşı değilim...Çinden gelen herşeye karşı değilim...Sadece bizim ucuz maliyetli motosiklet getirmelerine karşıyım...ya abicim neden anlamazsın...Adamların kazandığı tatlı para ve kar senin benim bu motoru alanların hayatına malolabiliyor...
    anlıyorumda sen de beni anlabe mete....

bu çinmalı motorlar piyasaya girmese bu kadar çok motorcuyu bi arada nerede görücen sadece kuryeleri görürdün okadar.....
    şimdi herkez motor alıyo biniyo...ben sadece bunu belirtmek istiyorum...kimse demiyoku bunlar harika motorlardır diye...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)