Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motor Estetiği "Kuyruk-Egsoz-Plakalık"..Comet&GSR600&Racer200&Fazer

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Eveeeet pazar geyiği başlar...

Benim diyeceğim odur ki motoru motor yapan gerçeklerden biri kuyruk kısmı...yanlışmıyım...ön granajdan sonra en alımlı en karakteristik özellikler kuyruk kısmında başlar...duruşu tamamlar...detaylar önemlidir...bazı motorlar kaderlerini bu arka kısma borçludur...mesela fazerden başlayalım...bu estetiği bu dolgunluğu sizce neye borçlu...an granajdak ekler ve tabiki kuyrukdaki egsoz kuyruk işbirliğine...

plakalık egsoz kuyruk bir bütün oluşturmazsa kaybeder...bu bütünü tamamlayan en güzel model TR de peynir ekmek gibi satılan...almayanın pataklandığı fazer'dır...motor beni al der...tok duruşu vardır...ama ben nedense pek hazetmem..herkesin altında olan doğan görünümlü şahin gibi gelir bana...ama işin aslı klas makinedir...

10 üzerinden 8admin hatırına oda...

bakın birde z 750 kuyruğuna bakın...ama bu zamanda yandan egsoz diye birşey artık pek talep görmez...egsozun yeri artık kuyruk içi olmalı...ya da olacaksa öteki tarafdada egsoz olmalı ki şık dursun..modern zamanlarda estetik bunu emreder bence...egsoz yanda olması dezavantaj...ne kadar beğensemde bana eski tasarım gibi gelir...

10 üzerinden 9...torpil var haakim beg..

peki tüm modellerde bu ahengi yakalayabilirmiyiz...nayır nasla...mesela sırf arka kuyruğu nedeniyle satışları düşen az ilgi gören bir model var...çok enteresan gelecek size ama gsr 600...sağlam makine...fakat kuyruk kısmndaki lakayıt tasarım işi b.k eder...göze hoş görünmez...buda benim kişisel görüşüm...

10 üzerinden 6...gsr 600 yalan oldu...gaz maskesine benziyor birde...

bana çağrıştırdığı şey bu gaz maskesi...garip dimi...estetikden uzak...

birde kanuni racer 200 ün arka kısmına bakın...sanki aynı adam tasarlamış....

10 üzerinden 2yerli malı yurdun malı diye 2 verdim...yoksa 1...
    http://=http://imageshack.us][IMG]ht....png[/IMG]

gelelim bizim sonradan efsane...Ducati desmosedicisi taklitci Kore Zihniyeti Hyosunga...ama mal sağlam bak...9500 e ybr 250 alacağına 7000 e bunu al dimi...Honda Yamaha kazık attığından bu marka Abdurrahman Çelebi sıfatıyla rağbet görüyor...cüssesi hariç beni pek çekmiyor...abi 250 lik işte 150-160 basıyor daha ne demeyin...Honda bu limtleri koymadığı için 250 liklere bizde bişey sanıyoruz cometi...hata hep Yamaha Hondanın satış stratejisi hatalarından kaynaklanıyor...olay budur...birde plakalık iptal edenlere bayılıyorum...sonra sırtlarına gelen çamurdan şikayet ederler...

10 üzerinden 7... oda sitede Hyosungcuların varlığının verdiği baskıyla...sıkıyosa not verme...Hyosungcular topa koyar valla beni...başta BBRR abimiz Ledo Abimiz olmak üzere...

gs 500 le er 5 e girmedim onlar kendilerini çok iyi biliyorlar...hem üretimden kalktı...konuşmaya bile gerek yok...

cbf 150..250 falan koymadım onlar zaten standart fabrikasyon...estetik falan yok...

evetttt...yoğun istek üzerine efsane ss cıbır 125 gelyorrrrr....haydi eller havayaa...

eveett...notum geliyorr...10 üzerinden 0.75...alana alma demem...almayana al demem...bu ne be...21 vitesli dağ bisikleti sankim...
    [URL=http://imageshack.us]

evet araştırma geyikliştirmeye zaman ayırdım bugün...herşey geyik deği ki...lütfen ama...olmuyor...

peki DUCATI ile buldogg arasındaki çağrışıma ne dersiniz...

... Site AR-GE Sorumlusu Bezgin Bekir Mete Handro iftiharla sunar......
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sed22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto-Zeta Ralli 125
    Bu Suzikiye kaç verirdiniz?? İzmir tic. araçları fuarında ilk kez görme fırsatı buldum; hakikaten çok hoşuma gitti.. 125 beygir güç üreten bir alet die yazıyordu.. saygı duyarım

Motosikleti
    efenim bu 4.5 tannn kanaatle 5......125 cc vergiside az olur...tavsiye ederim...

Cüri üyesi ben...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı sed22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Suzikiye kaç verirdiniz?? İzmir tic. araçları fuarında ilk kez görme fırsatı buldum; hakikaten çok hoşuma gitti.. 125 beygir güç üreten bir alet die yazıyordu.. saygı duyarım

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    efenim bu 4.5 tannn kanaatle 5......125 cc vergiside az olur...tavsiye ederim...

Cüri üyesi ben...

metehan adam 125 bg demiş 125 cc dememiş

Motosikleti
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster

metehan adam 125 bg demiş 125 cc dememiş

çaktırma...bende arkadaş espirik yapıyor sandım ...hem yanlış anlama hemde espirik araya kaynadı...

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    metehan eline sağlık güzek bi konu açmışsın. Fazer konusundaki düşüncelerine katılıyorum şimdi herkesde var o yüzden çekiciliğini kaybetti biraz.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    kuyruk konusuna gelecek olursak;

evet tasarımn olarak aralarından en iyisi fazerin kuyrugu fakat bu motorlardan birini alacak olsam z 750'yi alırdım

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Nisan veya Mayıs ayında bir motor dergisinde bu Suzuki ile (1800cc, 125bg), HD VRSCDX (1130cc, 120bg) karşılaştırılıyordu (yabancı bir dergiden çeviri yapılmış). Suzukiyi bi övmüş bi övmüş, DX'ide yere sermiş yazar. Daha motoru almamıştım o zaman, gittim Suzuki'ye, abi dedim nerede bu motor? Yok dedi o buralarda, bilmemne bayiinde 1 tane vardı galiba ama emin değilim filan gibi yorumlar yaptı, önündeki kağıtları karıştırmaya başladı falan. O gün benim için Suzuki'nin bittiği gündür Zaten vrod'un kopyası

Bu da benim bir anım işte, niye yazdım? Bilsem
    [B][I]Önce Eğitim[/I][/B] :cat:
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    plakalık iptali kuyruk kısmında muhteşem duruyor mesela hyo'nun plaka takılan plastik parçasını alınca 10 numara olurdu

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı Shadow.Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nisan veya Mayıs ayında bir motor dergisinde bu Suzuki ile (1800cc, 125bg), HD VRSCDX (1130cc, 120bg) karşılaştırılıyordu (yabancı bir dergiden çeviri yapılmış). Suzukiyi bi övmüş bi övmüş, DX'ide yere sermiş yazar. Daha motoru almamıştım o zaman, gittim Suzuki'ye, abi dedim nerede bu motor? Yok dedi o buralarda, bilmemne bayiinde 1 tane vardı galiba ama emin değilim filan gibi yorumlar yaptı, önündeki kağıtları karıştırmaya başladı falan. O gün benim için Suzuki'nin bittiği gündür Zaten vrod'un kopyası

Bu da benim bir anım işte, niye yazdım? Bilsem
    Aslında HD lerin başka motorlar ile kıyaslanmasını pek doğru bulmuyorum. Bence kendi içlerinde kıyaslanmalılar.

Ancak eğer illa da kıyaslanacaksa, VZR 1800 doğru seçim !

Haa bu arada VRod'un kopyası demişsin ama katılmak mümkün değil. Bence bu motor Japonların çizdiği en özgün cruiser tasarımlarından biri. Bir de burnu karınca yiyene benzemeseymiş

VRod taklidi olarak genelde benim kullandığım motor anılır

Not: metehan, olm bana ne laf atıyosun ? Bana ne GTR 250 nin poposundan
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Abi cbr 125 yaa.Bir numara 10 puan ver abisi.Başka motor güzel değil.Bende varya ondan biliom.Arkadan özellikle tekerler kuyruğu tamamlıyor ya ince ince ona bitiyorum işte.10 üzerinden 1500 veriyorum

Bence kuyruk en çok naked modellerde kendini belli ediyor z 750 gibi.Ayrıca hyosung ve cbx dede çok hoş bence

Motosikleti
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Not: metehan, olm bana ne laf atıyosun ? Bana ne GTR 250 nin poposundan

abi ne bilim işte...Pazar günü senin fırçanı yemek istemedim...topiği sağlam kazığa bağlayayımda ben...

Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi cbr 125 yaa.Bir numara 10 puan ver abisi.Başka motor güzel değil.Bende varya ondan biliom.Arkadan özellikle tekerler kuyruğu tamamlıyor ya ince ince ona bitiyorum işte.10 üzerinden 1500 veriyorum

Bence kuyruk en çok naked modellerde kendini belli ediyor z 750 gibi.Ayrıca hyosung ve cbx dede çok hoş bence

aldım yukarı cıbırı....

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haa bu arada VRod'un kopyası demişsin ama katılmak mümkün değil. Bence bu motor Japonların çizdiği en özgün cruiser tasarımlarından biri. Bir de burnu karınca yiyene benzemeseymiş

VRod taklidi olarak genelde benim kullandığım motor anılır
    VZR1800'deki benzerlikler, GV650'dekinden daha fazla bence. Çift egzos, V motor ve 240mm arka lastik öncelikli göze çarpan benzerlikleri.
    [B][I]Önce Eğitim[/I][/B] :cat:
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

metehan abi gülmekten öldüm ya yorumlarına süpersin abi.

Motosikleti
    Alıntı paylasimciturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi gülmekten öldüm ya yorumlarına süpersin abi.
    ben sizin için varım...

ama cıbırcı tayfası şimdi atlar üzerime kaplan misali...pisiklet dedik ya...

10 üzerinden 0.75 de geliştirilebilecek bi not...

evet abi cıbırcılar sopayla geliyor.biz snn yanındayız merak etme gardımızı alalım. abi peki yamaha r6 nın eksozu hakkında yorumun ne :D

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    10 üzerinden 2yerli malı yurdun malı diye 2 verdim...yoksa 1...
    Muhahaha
    Puhahaha
    Zuhahaha
    May the Force be with McLaren Mercedes

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    abi ne bilim işte...Pazar günü senin fırçanı yemek istemedim...topiği sağlam kazığa bağlayayımda ben...

evetttt...yoğun istek üzerine efsane ss cıbır 125 gelyorrrrr....haydi eller havayaa...

eveett...notum geliyorr...10 üzerinden 0.75...alana alma demem...almayana al demem...bu ne be...21 vitesli dağ bisikleti sankim...
    Mübarek yakıyor etrafı..Yannız lastikler gözüme kalın geldi ince attıracam..Hakkını yemeyelim şimdi karşısı ve arkası onun kötü yönleri.Profilden fotoğraf vermeyi sever o yüzden
    Bu arada kuyruk tasarımında az önce gördüğüm ve aklıma gelen hornet 600 ü zirveye doğru çağırmak istiyorum
    Ayrıca dünyanın en sofistike programı ms paint ile zahmetlere girerek yaptığın o sevimliler sevimlisi kırmızı gülen suratlarının yanaklarından birer makas alıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    z 750 inanılmaz güzel bir motor.
    sadece kuyruk değil, egzoz, göstergeler, kaslı yapısı vs.. süper
    bence tabii

Motosikleti
    paylasimciturk ...dostum sen r6 alda onlada dalga geçeriz merak etme...bi kulp onada takarım ben...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)