Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çok Önemli Bir Kaza Haberi: Görgü tanığı aranıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Bir arkadaşım 09-01-07 tarihinde sabah saat 07:45'te Ankara-Kızılay meydanında bir kaza geçirdi.

Olayın ayrıntısını şu şekilde aktardı:

Trafiğin en başında yeşilin yanmasını bekledikten sonra, yeşil yandı ve bekleyen diğer araçlarla hareketlenme oldu...sağda iki üç araç mesafesi kadar uzaklıkta bir diğer motorcu arkadaş. Kavşağın orta kısmı geçildi ve sağ taraftan kırmızı ışığı ihlal etmiş olan araç trafiğin içine dalıyor. en solda bulunan motor kendisini kurtarmaya fırsat bile bulamadan sağından gelen aracın kapısına olan hızla vuruyor.

Kavşağı sabahleyin koruma altına alan yunus motorize ekipleri sivil polisler trafik ekibi ve yine motorize trafik polisleri olaya yaşanana şahit oluyor. ama hiç biri mahkemede ifade vermeye yanaşmıyor. Ve aracı süren şahsın doktor olmasına rağmen karakolda verdiği ifade yeşil ışıkta geçmiş olduğu...Ve pollliste ifade üzerinden kaza raporu tutuyor.

kaza esnasında trafik akışında seyreden beyaz renkli tofaşın sahibi ile irtibata geçildi ve şahit olmayı kabul etti...Birde belediye ve halk otobüsü şoförleri ile görüşülecek.
    Aranılan kişi sağ tarafta bulunan ve çarpmaktan kurtulan motorcu arkadaş...onunda çarpmadan düştüğünü söylüyorlar ama daha sonra kalkıp devam etmiş. şahitlik gerekiyor yani kısaca.

Kızılay kavşağındaki süre 3 sn benim hesaplarıma göre. sarıda geçip orta kısma yani ada'nın olduğu yere kadar yetişirim hesabında olan sürücü kendisini yeşilden dolayı hareket etmiş olan trafikle karşı karşıya buluyor. Ki kazaya sebebiyet veren sürücü de telefonda bunu itiraf ediyor. Karakoldaki ifadesini önce değiştirmeyi kabul etmişti. Ancak her ne olduysa bugün vazgeçip olayı mahkemeye taşımayı seçti.Bu gibi olaylarda akıl hocaları çok olur tabiki...

Geçmiş mi oldu geçirilmiş mi oldu bilmiyorum...

Yalancı hipokratların üçkağıtçı ve fiyat etiketi olan teknokratların hizmet ettiği bir ülkede geçirilmiş oluruz....

Göz göre göre teknokratın önünde gerçekleşmiş olan bir kazayı, hipokrat yemini etmiş olan bir hanımı aklar bir rapor tutuluyor...

Ben vicdanımı harekete geçiriyor, kasten yapılmadı, olur kazadır canımıza bir şey olmadı, olan oldu, hanfendinin bu dalgınlığından istifade edip kanını emen maddiyatına göz diken dili dışarda biri gibi hareket etmek istemiyorum davacı değilim diyorum....Ancak moktan imal edilmiş iki karakter birbirini besliyor destekliyor.

Kürsülerde yetişen bu mengenelere elimi kaptırmaktan parmaklarımı kırdırmaktan usandım...hakikaten usandım.

Kızılay meydanında raporu tutan şahsiyet ile yüzyüze konuşamıyorum. ne gözüme bakabiliyor nede rengini sabit tutup pancara dönmekten kendi alıkoyabiliyor. insanım diye geziniyor elinde koçan hata yapanları bekliyor....

Hipokrat yemini etmiş olan insan hayati için hizmet etmeye kendisini adamış olan bir şahsiyet, karakolda yeşili geçtiğini iddia edebiliyor. Ve telefon konuşmasında kendisini kurtarmak adına bunu söylediğini kırmızıda geçtiğini dalgın olduğunu itiraf ediyor....Ve bu olayı mahkemeye taşımamak için ifadesini karakolda değiştirmeye yanaşmıyor.

Yeşili beklemeden meydanı boş sanıp dalan hergeleler ve onaylayıp hatta imzalayan satılıklar...

Geçmiş olmaz geçirilmiş oluruz. emanet olan yurdun kimlere emanet edildiği ortada gulumse

Birde adalet için hukuk yemini etmiş olanların karşısına çıkacağız... İşe yararmı bilmem ama bana o gün motor süren ve sanırım oda düşmüş olan ancak tekrar toparlanıp yoluna devam eden diğer motorcu arkadaşın şahitliği lazım...Belki bu forumdan birileri olayı duymuş kimin şahit olduğunu biliyordur ihtimali üzerine paylaşmak istedim. Ağrılarımı sızılarımı bir kenara koydum. Göğsümde oluşan ezilmeler kas yırtılmalarından dolayı çektiğim sızı umurumda değil.

Bir mücadele içindeyim ama,kiminle olduğunu vallahi bilmiyorum.

Haklı olduğunuz yerde haksız olarak çıkartılmanız göz göre göre hakkınızın gaspedilmesi çok acı. Bunun tarifi mümkü değil...Bu gibi olaylar kimilerini terörist kimilerini katil yapar. Şuan göğüs kafesimden gelen sızılarla yetinmeye çalışıyorum. Uzanarak değil büro koltuğunda uyuyorum. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi birde bu olayın neticesi beni dahada acıtıyor.

Atlatılır inşallah..........

Avukatlarla görüştüm...Mahkemeye vermiş olmamla yaklaşık en iyi ihtimalle bir yıl süreceğini hatta 2 yıla kadar uzayabileceğini söylediler. Daha iyisi ise, bu kadar dalavere yapabilenin mahkemeyide benim bir yerime kazık gibi sokabileceğini söylediler. aracın plakasını rapor üzerinde polise yanlış yazdırtan ve polise "ben görmedim dolayısıyla ifadelere göre rapor tutarım" dedirten şahsiyetler var karşımda...Bunların bilirkişi denilen insana istedikleri yönde rapor verdirtmesi çocuk oyuncağı olacak...

Bu işle uğraşmayı olayı mahkemeye götürmeyi essahtan elde edecekmiş gibi hakk denileni elde etmeyi denemek, sadece zaman kaybı olur düşüncesindeyim...

Hipokrat yemini etmiş olan böyyük şahsiyet, kendisini insanlık için çalışmalara adamış araştırmalar yapmış bir çok makalesi dünya çapında tıp dergilerinde yayınlanmış, ismi bilinir, güvenilir, alim kişi, ilim ehli, efendi dürüst geçinen....

Yani her mok olmuş ama İnsan olamamış.... gulumse Madam Fikriye Figen Ayhan-Ardıç....

kocası beni cepten arayıp bürokrat ağızlarıyla tehdit vari konuşuyor benim ürkmem ve kendilerini rahatsız etmemem için peşin uyarılar yapıyor...
    Evet arkadaşlar, bu arkadaşımız için görgü tanığı bulabilirsek hem arkadaşımızın ağrıları artık canını yakmayacak, hem de motosikletçi dayanışmasıyla bir haksızlığı daha yenmiş olacağız.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    geçmiş olsun gören birisi veya birileri çıkar inşallah
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Herhangibir güvenlik kamerası yokmu o meydanı gören ? Bakanlıkların mutlaka bir kamera kaydı vardır veya orada etrafda bir yerde mutlaka vardır bir kamera ?
    Not: Ben bir Ankaralı değilim.

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    Çok üzüldüm kaza geçirmek değil, haksızlığa uğramak insanı deli eden zaten inşallah biri çıkar
    geçmiş olsun
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Kızılay meydanı 24 saat kameralarla izleniyo...Büyükşehir trafik müdürlüğünden olay saatindeki kayıtları mahkeme aracılığıyla istetebilirler...

Ayrıca Yapı kredi bankasının üstünde bir kamera daha var ama onun kimin olduğunu bilmiyorum...

Geçmiş olsun diyelim davasında bol şans dilemekten başka bişey de yapamıyoruz...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    geçmiş olsun inşallah adalet yerini bulur
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    yuan 110cup
    çok geçmiş olsun kardeşimize değerli görgü tanığı arkadaşım bugun onun başına gelen yarın senınde başınagelebilir düşüncesinden yola çıkarak sağduyunla hareket etmeni istiyorum
    arkadaşlar işte bu ülkede olaylar sadece yapanın yanına kar kalıyo bunun olmaması için haydi destek werelım

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Görgü tanığı bulabileceğini sanmam am bi sorustur sen yine de
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görgü tanığı bulabileceğini sanmam am bi sorustur sen yine de

Aydınlatıcı bilgilerine teşekkür ederim......

Bu arada bir harfi unutmuşun..Hangisi bul bakalım...

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Bir görgü tanığı bulundu, tesadüfen orda bekleyen bir yaya. Birkaç gün sonra tesadüfen bizim arkadaşın arkadaşıyla konuşuyor. Bir de kaza sonrası otomobilden inip arkadaşımıza yardım ederken, onun şirketini arayan biri varmış. Numarasını bulursak ona da ulaşacağız.
    Onur Yollarda

umarım yalanı ortaya çıkar.

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Kaza anında oradan geçenler (eğer iş günüyse, ki öyle) bir sonraki işgününde çok büyük olasılıkla aynı yerden aynı saatlerde geçecektir. Yayalara direkt sorulabilir, ışıklarda bekleyen arabalara da havaalanında işadamı beklerken yapıldığı gibi bir pankartla şahit aranabilir. Şahit gerçekten çok önemliyse 2-3 arkadaşla bu işin altından kalkabilirsiniz. Ankara'lı değilim ama Kızılay Meydanı'nda böyle ilginç bir şey yaparsanız yanlışlıkla sizi gören basının da ilgisini çekebilir. Sonuçta hiç bir şey bulamazsanız bile gazete küpürlerini hakime gösterirsiniz, belki iyi niyetini sizin için kullanır.

Kameralardan bir şey çıkmadı mı? Hem işyeri güvenlik kameraları hem de meydanın kamerasında mutlaka bir şeyler olmalı.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Pro kamera olayını kontrol edin. Ayrıca o tehditleri ona yuttururuz tüm Türkiye'deki motorcularla nasıl başedecek onu düşünsün. Adını soyadı ver bizde ilgilenelim. Özellikle kocasının. Hepimiz her gün her ilden arayıp konuşsak canından bezer. Bu ülkede hiç kimse sahipsiz değildir. Kanunsuz bir hareketin cezası mutlaka verilmelidir.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Arkadaş bugün bankaya gidecekti kamera kayıtları için.

Yazıda geçiyor isimler

Yani her mok olmuş ama İnsan olamamış.... gulumse Madam Fikriye Figen Ayhan-Ardıç....
    Onur Yollarda

mavimerdiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF BANDİT 1200 S
    Yuhhhhh beee yuhhh....
    Var mı böyle bir insanlık...?
    İnsanın yalancı şahit olası geliyor Hani ideallerimize ters düşmese yapalım ama olmaz ki...
    Arkadaşlar ota... ...ka toplanıyoruz gezilere gidiliyor asıl bu tür işler için toplansak ya...evet gerekirse kocasına veya kendisine 80-100 kişilik bir gurupla nezaket ziyaretine gidelim... Yanlış anlaşılmasın dövmek ya da sövmek için değil ... ki bizim en kötümüz bunların en iyisin den daha insandır.
    En azından almış oldukları yalancı unvanlarla, payelerle her istedikleri yerde her istedikleri hayvana binemeyeceklerini anlamalarına yardımcı olur bu küçük çaplı toplumsal tepkimiz. yok böyle bişey yok... Hani batman olası geliyor insanın bu yaratıklara karşı. Evet Türk adaletine güveniyoruz ama onu yanıltanlara asla. Ne yapacaksak ben varım. Bu işin ucunu da bırakmayalım lütfen. Kaza yapan arkadaşa da yürekten geçmiş olsun diyorum.

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Arkadaştan haber var:
    Bugün kızılay meydanına gittim. Yapı kredi bankasının tam caddeyi gözetleyen kamerası varmış eskiden ama kaldırmışlar. diğer çevredeki binaları araştırdım ama maalesef kamera falan yok.

İş mahkemeye kaldı. Ki zaten rapor kimin haklı olduğunun tespiti için mahkemeye sevk etmiş durumda. Elde ki şahitlerin ifade vermek için gelmeleri ve mahkemenin kazanılması kaldı...

Diğer taraftan yarın bir arkadaşım bu işin basına yansıması için bir kaç kişi ile görüşeceğim diyordu. bakalım artık hayırlısı demekten başka çare kalmadı.
    Onur Yollarda

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Nasıl olmaz yaa....Büyükşehir trafik denetleme grup amirliğinin kamerası 24 saat çekiyor....Hemde binanın tepesinden...Bence sallamışlar adamlar...Ankarada 12 kavşak 24 saat denetleniyor canlı olarak....

Hatta internette bile yayınlıyorlar bak şimdi aklıma geldi....Eğer geçmişe dönük seyrettiriyorsa incelemekte fayda var...

Büyükşehirbelediyesi yazarsanız çıkıyordu sanırım...Ben deneyim meraklandım şimdi....

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydınlatıcı bilgilerine teşekkür ederim......

Bu arada bir harfi unutmuşun..Hangisi bul bakalım...
    Laa ne adamsın yaaa
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    alp_tunay, Büyükşehir o kameraları kaldırmış abi.
    Onur Yollarda

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alp_tunay, Büyükşehir o kameraları kaldırmış abi.
    İnanmıyom yaaa...Ayda yılda hayırlı bi iş yaptılar onuda kaldırdılar haaa....

Kızılaydaki saati parçalayan adamları yakalamışlardı o kamerayla....Daha 3-4 ay önce...İşleri bitince kaldırmışlar demek...

.....şaklı biri olsun bak nasıl çıkıyo kameralar ortaya.....Garip olmaya gör memlekette...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler