Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Muayenelerle ilgili her şey

Motovento
    REKLAM ALANI
    Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    bende de 1 yıl yazıyor. Arkadaşlar onla uğraşılmaz. Süründürürler bizi.
    Ben muayeneyi yaptırmam 2 sene daha iyi. Polis durdurursa da genelgenin tarih ve numarasını söyleyip motorun tescil tarihini gösteririm. Sıkıysa ceza kessin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Yasanin resmi gazeteden cikti gunden itibaren yasa yururluge girmistir.O gunku resmi gazeteyi alip Trafik sube mudurlugunden gerekli duzeltmenin yapilmasini talep eden bir adet dilekce ile basvurmaniz en dogrusu olacak gibi geliyor.Umarim karsinizdaki kiside sizin kadar vicdanli ve anlayisli olur tabiki.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

İSTİNYE MOTOR LTD ŞTİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar öncelikle Hepinize Slmlar Ruhsatlarda Yazan 1 Yil Yillik Muayne Süreci Doğrudur Bu Konuyla Ilgili Kesin Bir Kani Yok Halen 1 Yil Olarak Işlem Görüyor Diyer Sorunuza Gelincede Her Bayi Anlaşmali Olduğu Araci Kurum Ile çalişmaktadir çaliştiği Kurumunda Bağli Oldu Sizin Dediğiniz şubeye Olduğundan Böyle Olmuştur Sizde Araci Bir Kurum Tarafindan Işlemlerinizi Yaptirabilirsiniz

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bu devlet bizim.Ağır aksak,yularımızdan bağlı olduğumuz.Ne söylesek yanlış oluyor.

şöyle bir bilgi var:
    http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/22002.html
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    muanıye zmanı ne zaman??
    Yeni yine yeniden

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Benim yeni aldığım motor 25 Mayıs 2006 çıkışlı ve 1 yıllık muayene yazıyor.

Yani 25 Mayıs 2007'ye kadar geçerli. Of ki of işte. İşin yoksa ona buna para dağıt.

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    İlk muayene süresi 3 yıl olan bir ben mi varım!
    Ruhsatta muayene geçerlilik süresi 2009 yazıyor.
    Sonra da 2 yılda bir.

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    ilgili resmi gazetede d fıkrası aynen şöyle:
    d) İki veya üç tekerlekli araçlar ve bunların her türlü römorkları, ilk üç yaş sonunda ve devamında iki yılda bir

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun değişik 35 inci maddesi
    başka kanun varmı?

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    izmir merkezden aldığım telefon numarası (bu işlemlere devir bölümü bakar dedi)

489 05 00 dahili hat 6150 (devir bölümü amiriymiş)

adama süreyi sordum 1 yıl kardeşim dedi bende ilgili resmi gazetenin sayısını tarihini vererek yeni yönergede 3 +2 diyor dedim.

Adam cevap olarak kardeşim her resmi gazetede yayınlanan şey kanun olmuyor bana öyle bir yazı gelmedi dedi.

Bende istanbulda bu değişimi yapıyorlar bu nasıl oluyor diyince o zaman oraya git kardeşim cevabı aldım!!! Biraz salak ayağına yatıp devam edince oraya belki yazı gitmiştir dedi.

Bu kounlarda ana merci kimdir ne yapmamız lazım avukat arkadaşlar umarım yardımcı olurlar

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    2006 model 1000RR'ımı Şubat başında, geçen hafta (31.05.2006) da CBR125R aldım. İkisinin ruhsatında da muayene süresi 1 yıl gözüküyor. Az önce Honda'yı aradım, muayene süresinin 1 yıl olduğunu söylediler. Bu kadar çelişkili bir durum nasıl oluyor anlamadım? Şu işin doğrusu nedir çok merak ediyorum. Bu durumda boş yere 3 sene muayene ücreti mi ödeyeceğiz yani?

@ttopchu
    Adam cevap olarak kardeşim her resmi gazetede yayınlanan şey kanun olmuyor bana öyle bir yazı gelmedi dedi.
    Ne demek resmi gazetede çıkan herşey kanun olmuyor yaa? Bu kadar saçma birşey olur mu? Örneğin ilkokul mezunları artık ehliyet alamıyorlar. Bu kanun yeni gelmişti. Şimdi saçma olduğunu anlayıp kanununu değiştirdiler. Ancak bunun resmileşmesi için bütün ehliyet kusları resmi gazetede çıkmasını bekliyor. Yani resmi gazetede çıkması kanunun çıkmasından çok daha etkin bir haber. Bu memlekette herkes tuttuğunu...

Arkadaşlar, muayene istasyonuna gidip muayene süresini düzelttirenler var. Bu işi sıkı takip etmemiz gerekiyor bence. Yeni motosiklet alanlar 3 sene, yenileyecek olanlar da 2 senelik muayene süresine sahip olacaklar.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    az önce takipçimi aradım abi getir ruhsatı halledelim dedi!
    bakalım halledebilecek mi

ozturk_sertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Arkadaşlar az önce sizin eklemiş olduğunuz linki açıp okudum ve oradada sizin söylediğinizi doğrular bir ifade var. Bunun üzerine Borusan - İstinye yi aradım ve bu konuyla ilgili beni aktardıkları işlemleri yapan aracı kurum bu yönetmeliğin eski tarihli olabileceğini şu an halen işlemlerini 1 yıl üzerinden devam ettirdiklerini söylüyorlar. Bu arada yukarıda okumuş olduğumuz yönetmelikte Resmi Gazete Tarihi: 23/09/2004 olarak görünüyor... Yeni bilgiler edinene kadar paylaşmak istedim....

Bu işlemleri yapan Kara Yolları Genel Müdürlüğünün sitesinden bir link :
    http://www.kgm.gov.tr/asps/trafik/ArYonet.doc
    Bu yönetmelikde 1 yıl olduğu görünüyor güncellik konusunu internet dışında daha somut araştırmak gerek sanırım...

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı ozturk_sertac adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar az önce sizin eklemiş olduğunuz linki açıp okudum ve oradada sizin söylediğinizi doğrular bir ifade var. Bunun üzerine Borusan - İstinye yi aradım ve bu konuyla ilgili beni aktardıkları işlemleri yapan aracı kurum bu yönetmeliğin eski tarihli olabileceğini şu an halen işlemlerini 1 yıl üzerinden devam ettirdiklerini söylüyorlar. Bu arada yukarıda okumuş olduğumuz yönetmelikte Resmi Gazete Tarihi: 23/09/2004 olarak görünüyor... Yeni bilgiler edinene kadar paylaşmak istedim....

Bu işlemleri yapan Kara Yolları Genel Müdürlüğünün sitesinden bir link :
    http://www.kgm.gov.tr/asps/trafik/ArYonet.doc
    Bu yönetmelikde 1 yıl olduğu görünüyor güncellik konusunu internet dışında daha somut araştırmak gerek sanırım...
    Bu bahsettiğiniz 15-09-2003 tarihli oysa benim söylediğim 23-09-2004 tarihli yürürlüğüyse 01-01-2005 tarihi
    araştırıyorum daha yakın bir tarihte değişiklik varmı diye
    http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/22002.html
    Yaklaşık 6 saattir araştırıyorum daha yakın tarihli bir bilgiye rastlamadım
    hukukculara soruyorum eskisinin yenisi çıktıktan sonra hükmü varmıdır?????????????

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E

ZipZip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History

ilginçlikler ülkesi

arkadaşlar 19.05.2005 trafige cıkış tarihim ve 19.05.2006 da muayenemi yaptırdım. harcı pulu trafik siortası derken 170 ytl ye mal oldu. ve ruhsata 19.05.2007'yi işlediler. Muayeneyi yaptırdığım yer Kadıköy Göztepe E-5 yanındaki istasyon. diyeceğim 3 yıllık muayeneyi süresi veren istasyonları arkadaşlar bildirselerde muayenesi gelen arkadaşlar orada muayenelerini yaptırsalar, en azından harç parası ödememiş olurlar.
    sağlıcakla kalın.
    Öğrenecek Çok Şey Var..!

tamercan887 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YARDIM satışta muayene sartmıdır

Sayin Arkadaşlar 2.el Motor Alirken Aldigimiz Kişinin Sigorta Ve Muayenesinin Tarihine Daha çok Olmasina Ragmen Ruhsati üstümüze Aldigimizda Tekrar Sifirdanmi Yaptirmak Zorundayiz?yoksa Sadece Sigortami Veya Muayene Mi Yada Hiçbirimi Ben Motor Alcamda Muameleciye Vermicem Kendim Yapcam Bilen Arkadaslardan Yardim Bekliyorum şimdiden Teşekkür Ederim

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    ben muameleçiye 2 hafta önçe sordum.
    eğer muayene tarihi geçmişse yaptırmak gerekiyor. ayrıça trafik sigortasınn da yatırtılmış olması lazım.
    500ytl değerinde bir motor için
    ayrıça devir 150ytl
    muayene 50
    sigorta 20 tutarmış.

Hayir Dostum Kurali Bu Zaten 2005 Den Beri 2 Yil Olmuştur Yanliş Diyenlere Bakma Neye Göre Yanliş Diyorlar Bilmem. Zaten Motoru Sifir Alirken Ilk 3 Yil Sonrasinda 2 şer Yil Olmak üzere Devam Eder.he şöyle Birşeyler Duydum Bazi Arkadaşlara 1 Yil Yapmişlar Itiraz Edin Efendim Onlar öyle Birşey Yok Mok öyle Derler Inanmayin Gerçi çikarlari Ne Bilmiyorum Mahkemeye Giderim Felan Deyin Polis çagririm Deyin Beni Zaten Trafik Te çalişan Dayim Felan Deyin Gerekirse Gidin Trafik Polisine Söyleyin Oralarda Bulunabilir

merhaba 2.el motosiklet aldığınız zaman devir işleminde muayenesi bitmemiş ise tekrar muayene yapılmazyalnız trafik sigortasını noter satışından sonra yeni yaptırmanız gerekiyor adınıza

Çok Saol Bİrsen BaŞak Bende Öyle Bİlİyordum Ama Ben GeÇen Sene Araba AlmiŞtim Her İkİsİnİnde GÜnÜne Daha Vardi Ve Bana Bİrdaha Yapilmasi SÖylenmİŞtİ Bİrdeeskİ Sİgorta Dİyelİm 2ay OlmuŞ 10 Ay Daha Var Oradakİ 10 Ayin Parasini Gerİmİ Aliyoruz.ben Öyle Bİlİyorum

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler