Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dizi yere koymak drift etkisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Cgnynuss 125rs
    Moto gpde hep görüyoruz dizi yere koyuyorlar bunun mantığı nedir biliyoruz fakat buyuk cc deki makinlerde dizi yere koyduğunuz anda gaz verirseniz lastik neden arkaya doğru acılıyor onun için suspansiyona ayarımız nasıl olmalı acıldığı zaman dusmemek imkansız
    Uk de sideways diyorlar bu etkiye bende denedim 1 kaç kez acayip acıyor orda suspansiyor ayarı yapıyorlardı unutum acıkcası

Sakın denemeyin sakın

http://www.youtube.com/watch?v=uhzeKnPBd-k
    Lütfen kask yazın bile eldiven ve gündüzleride farlarınız açınız ve sağlamayınız vede unutmayınız papaz pilavı 2 kere yemez Herkese saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Tehlike çanları çalıyoo bu video da
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

samet_1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck 125_.........
    o anda dusmemek ımkansız degıl bunu yapanlar var benım pek yaptıgım soylenemez ama adamlar arabayla drıft yapar gıbı vıraj donuyolar bu ıste ıyı olmayanlar denedıgınde ufak bı dreksıyon hreketı ıle yerde olanları gordum ama herkez denemesın.uzulur sonra bırıleri
    Aslında Söylediklerimden Çok, Sakladıklarımda Gizliyim.Siz En İyisi Beni Anlamak İçin Konuştuklarımdan Çok Sustuklarımı Dinleyin...([url]www.motorcular39.azbuz.com[/url])([url]www.delikentli39.skyblog.com[/url])

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Denemeliyim denemeliyim
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Drift yapılacak son motorlar spor olanlardır herhalde.

2 gün önce sırf meraktan benim hyoyu kar üzerine çıkardım. pek zevkliydi 5 dakika içerisinde 3 defa ciddi düşme tehlikesi geçirdim.

Drift için biçilmiş kaftanlar supermotolardır. Buyrun
    http://video.google.com/videoplay?do...ermoto+madness
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Arabada drift zevktir.Zevklidir.Süpermotordan kasıt ne bilmiyorum ama cross motorlarda toprak pistte drift zaten mecburidir.ben motorsiklette yeniyim ama arabada şunu söyleyebilirim drift atarak öndeki araba viraja girmeden önüne geçiverirsiniz.Motorda drift sanırım kaymak. Allah korusun.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Alıntı onur1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Moto gpde hep görüyoruz dizi yere koyuyorlar bunun mantığı nedir biliyoruz fakat buyuk cc deki makinlerde dizi yere koyduğunuz anda gaz verirseniz lastik neden arkaya doğru acılıyor onun için suspansiyona ayarımız nasıl olmalı acıldığı zaman dusmemek imkansız
    Uk de sideways diyorlar bu etkiye bende denedim 1 kaç kez acayip acıyor orda suspansiyor ayarı yapıyorlardı unutum acıkcası

Sakın denemeyin sakın
    Dizi yere koymak gibi birsey yok, hatta dizlerini yere deydirmemeye calisiyorlar. Motorsikleti nekadar yatirirsan viraji okadar sert alir. Dizini yere koyarsan bunun bir fren etkisi olur ve motosikleti yavaslatir, birde motosikletin donemesini etkiler.

Motor'un arkasi kaymasi cok baska birsey. Pilotlar arka fren'i kullanarak ve popolarini disari dogru atarak motorun arkasini kaydirirlar. Bu virajlari daha yuksek bir hiz ile almalarini saglar.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

Motosikleti
    Yamaha Cgnynuss 125rs
    benim istediğimde budu dirift değil ama bak şimdi motoru yatırdığımızda gaz verirsen arkası acılıyor neden sorum o
    Lütfen kask yazın bile eldiven ve gündüzleride farlarınız açınız ve sağlamayınız vede unutmayınız papaz pilavı 2 kere yemez Herkese saygılar

NightWolker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 600 RR
    Yok diz koymak bana gelmiyo anında tribe giriyorum zuahahah
    1 St Class Warrior.Hardware Master.

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Alıntı onur1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim istediğimde budu dirift değil ama bak şimdi motoru yatırdığımızda gaz verirsen arkası acılıyor neden sorum o
    Viraja girme açınla doğru orantılı bi şey bu.

Yani viraja doğru bir açı ile girip , gaz verirsen problem fazla olmaz. Ancak giriş açın kötüyse gaz verdikçe dışa doğru açarsın. Ayrıca gaz verirken istemsiz olarak motoru yatırmaktan vazgeçersen de aynı sonuç olur.

Apex noktalarını iyi kavraman gerekli.
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

Motosikleti
    Yamaha Cgnynuss 125rs
    haklısın oda onemli apexi kacırdınmı kendini havuzda bulursun

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    valla süper motolarda harıka yapılıyo cok da zevkli oluyo ama biz denesek heralde düşer oluruz prof olmak lazım birazcık...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    arabadaki gibi kontra vermek gibi gözüküyor ama tabi bunu yapabilen birisi anlatırsa daha iyi anlaşılır, viraj çıkışında gaz vererek arka tekerleğin patinaja kalmasını sağlayarak kaydırabilirsiniz ama viraja daha girmeden ve arka tekerleği kitlemeden (yavaşladıklarını düşünürsek) nasıl kaydırıyorlar ben çözemedim..

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drift yapılacak son motorlar spor olanlardır herhalde.

2 gün önce sırf meraktan benim hyoyu kar üzerine çıkardım. pek zevkliydi 5 dakika içerisinde 3 defa ciddi düşme tehlikesi geçirdim.

Drift için biçilmiş kaftanlar supermotolardır. Buyrun
    http://video.google.com/videoplay?do...ermoto+madness
    gerçekten videodanda görüldügü gibi drift için en uygun motor supermotolar görünüyor eline saglık motorda drift'i gösteren saglam video

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Benim Gs500 bu bayagi rahat oluyo. Viraj cikisi gaza asildigimda kic ata ata gidip birde firliyor ama bos yolda ancak yaparim bunu cunku motor altimdan firladimi arkadan gelen arabanin altinda kalacagimida ii biliyorum.

Dizi yere degidirmek degil beceri motoru yatirmak ta. Yoksa duz giderken de dizi yere degdirirsin cok zor degil.

Ama bildigim tek sey bu adamlar motor uzerinde yapilacak maximumu zorluyor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Yamaha Cgnynuss 125rs
    way be herkez zaten kaydırıyormus ama biz gene dikkat edelim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    bende yatıyorumda suana kadar okadarda cıddı bır yatıs yapmadım frene basıp guvenlı bır sekılde dönuyom vırajları
    bu arada bagzı yarıscılarda yarısı kestırmeden bıtırme nıyetındeler anlasılan

ve onur abi paylasım için cooook cok sağol.daha ögrenecek coooooook seyımız var
    bide jawadan sonra zzr 600 alıyodum ıyıkıde almamısım daha ögrenek cook sey var .hah ölme essem ölme

Evrim Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar yine de denemesin kimse bunları..

tecrübesiz ark.lar özellikle.. aman diyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler