Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk deneme sürüşüm...İlk izlenimler...Çekilin çaylak yolda.!

Motovento
    REKLAM ALANI
    player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Bu gün ilk defa vitesli motor kullandım.(sanırım) İlk izlenim olarak şunları söyleyeyim.

10 seneden beridir araba kullanırım.İyi kullanıcıyım diyebilirim.Bisiklet ile yapmadığım cambazlık yoktu günde 10 saat bindiğim olurdu.Teorisi zaten vardı neyi yapacağımı bilmeme rağmen mantık halen 4 tekerde olduğu için zorlandım.(motorun sahibi arabama bindiği için benim nasıl bir sürücü olduğumu bildiğinden güvenerek verdi motorunu)
    Kesinlikle tahminimden zor geçti...

Motor 96 titandı.125lik.makinaydı.Fakat ilk olarak kullanırken biraz ağır geldi sonra biraz alıştım.Halim komikti ayaklar pergel gibi gazı çeviriyorum ok gibi fırlıyorum.durmam gerekince ayak freni haliyle yok sadece ön frenle ufak ufak... Vites geçirme ise iniş takımları yuvalarına gelmediğinden olmadıStop ettirmelerimi saymıyorum Bana çok komplike bir iş gibi geldi ama bu yapılanlar daha sonra refleks şeklini alıyor tahmin ediyorum.Valla önümüzdeki ay sınava gireceğim umarım daha çok pratik yaparım...

Birde ilk izlenimim arabada yapılan süratin farkına varamıyorsunuz motorda hemen kendini belli ediyor.Bütünleşmek gerekiyor makinayla.Birazda korkuttu beniSanki bisiklete önden ip bağlayıp çekiyorlardıMotorda 1.vites bile bana yetti.125cc.acayip atak şehir için neden daha yüksek ccli makine kullanıyorlar şaşırdım...

Ne diyeyim şimdilik motorculara daha iyi davranmaya çalışıyorum onlara yol veriyorum.Yakında bende aranıza geliyorum.

Bu bilgiler ışığında motor kullanmayıp yüksek hacimli bir motorla başlamak isteyenlere üzülerek hastane veya mezarlık ziyaretleri için motorsikleti seçmemelerini öneriyorum!!!...Kalın sağlıcakla...

Bu on dakikalık sürüş deneyimimden bu kadar çıktı.İlk heyecan işte kusura bakmayın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer

Re: İlk deneme sürüşüm...İlk izlenimler...Çekilin çaylak yol

Alıntı player77 adlı üyeden alıntı
    Birde ilk izlenimim arabada yapılan süratin farkına varamıyorsunuz motorda hemen kendini belli ediyor.
    o iş öyle değil işte. bende dragstar varken 120 ye çıkınca deli gibi gidiyo gibi gelrdi, şimdi fazerda 120 yle giderken canım sıkılıyo...

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    125cc.acayip atak şehir için neden daha yüksek ccli makine kullanıyorlar şaşırdım...
    Sakal bırakcam
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

murat_by - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx250 twister
    player77, motosiklet de aynı araba gibidir debriyaj gaz ayarı arabadan farksızdır sen neden zorlandın anlamadım bende ilk kez vitesli motora binerken araba teorisini kullandım ve inan motoru hiç stop ettirmedim viteslerde hiç zorlanmadım ve hiç acemilik çekmedim yoksa benim kanımdamı var bu motor tutkusu
    murat_by

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    ben geçen sene mz le başladım vitesli kullanmaya ilk gün banada biraz zor geldi 1 aşağı 4 yukarı sistemi ama 3 günde alıştım
    ve insan oğlu doyumsuz 125cc zamanla yetmiyor ilerde anlarsın
    ERASER WİLL COME BACK

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk deneyimini çok güzel özetlemişsin hiç çekinme araba kullanmak yani elinin vitese yatkın olması vitesli motorda çok büyük bir avantajdır bisiklet deneyiminin hiç faydası olmaz
    çok kısa zamanda vitesliye alışacaksın uzun süre vitesli kullandığında vites-debriyaj dengesini kurmanın arabadan daha kolay olduğunu göreceksin

Motosikleti
    Belkide motor eskiydi inanın debriyajla uğraşacağım dişye parmaklarım koptu acayip ağırdı..Hani ufak tefekte birşey değilim...Bileğim incindi Birde motorla bir yere dalmamak için ter attık Boş bir arazide değildik arka sokakta denemiştim...Ama çevreme bakınca insanlar zor birşeymiş gibi kullanmıyor demek ki .Antreman gerekiyor ama motor yok... Sınavda scooter kullandırıyorlarmış orada sorun olacağını zannetmiyorum.

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Bileğim incindi
    Kendini sıkınca oluyor genelde. Benim de ilk bindiğimde omuzlarım ağrımıştı
    Onur Yollarda

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Ben de perşembe günü yani (saatin 12'yi geçtiğini saymazsak) dün aLdIm motorumu. Hiçbir motor tecrübem yoktu. Scooter vs. hicbisi sürmemiştim kesinlikle. İlk gün pek denemeye fırsatım olmadı. Bugün (cuma) arkadaşım barış (ccbbdd nickli şahıs) ile motorlarımızı (onda virago 250 bende jinlun 250 ) ilk denemeye fırsat bulduk. 12-13 yıllık araba tecrubem var ve bisiklet kullanmayI biliyorum. Keza barışta aşağı yukarı aynı. Kavrama ve kalkış antremanlarında çok az stop ettirdim diyebilirim. Rampada kalkma denemelerimde önce biraz stop ettirdimsede onuda hallettik sonra. Bizim oradaki boş yollarda 1-1.5 saat kadar sürdük motoru. 2. ve 3. vitese kadar attım o yollarda. Sonra canımız sıkıldı aynı yerde dönmekten. Gittik evden kaskları aldık. Biraz riskli de olsa Eskihisar'a (Gebze'den 5-6 km kadar uzakta sahil köyü.. Feribot iskelesinin orasI bir başka anlatımla) gitmeye karar verdik. Düştük yola.. Trafik tecrübemiz olması bize büyük avantaj sağladI. Pek zorlanmadan Eskihisara gittik ve biraz sahil kenarında sohbet ettikten sonra hava kararmaya başladığı için döndük. 60-65 km/h hIza kadar çıktık dönerken. Açıkçası bazı bazı tedirginlikler yaşadIksada hallettik ilk yol deneyimimizi. Motosiklet sürmenin ilk başta düşündüğüm kadar zor birşey olmadığını gördüm.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

Motosikleti
    )M resimdeki olsa
    player 77 merhaba.Heyecandan bile olsa güzel izlenimler aktarmışsın.antreman yapamazsın çünkü motor yok : her tarafta gezinen insanlar var ama fırsatın olmuyor işte. sadece galeride bir iki kez bakıp durdum hadi bir iki deneme üstüne çıkalım heeee iyi giderde bu ama nasıl nereye koyacam ben bunu?cadde de(bağdat) olsa bırak yola ,güvenlikli bir sitede yok e fiyatı ne bunun? heeee (ehliyette var +....

komik ama ilk aklıma gelenler yaklaşık 6-7 sene evvel böyle.artık ilçede küçükken aklımda kalmış olan motor kiralama senaryoları mevcut.yok yok yok e kısmet ne zaman derken satılık bir ramzey le bi siftah yaptık.e senin kinden(vites) farkı olayı

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı
    Sakal bırakcam
    varya...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Yıkıldımm Gülmekten! Eyong harikasin be!

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    ilk deneyimini çok güzel özetlemişsin hiç çekinme araba kullanmak yani elinin vitese yatkın olması vitesli motorda çok büyük bir avantajdır bisiklet deneyiminin hiç faydası olmaz
    çok kısa zamanda vitesliye alışacaksın uzun süre vitesli kullandığında vites-debriyaj dengesini kurmanın arabadan daha kolay olduğunu göreceksin
    bisiklet kullanamayan motor kullananmaz bence,bisiklet motorun atasıdır.

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Eyong,

Yıkıldımm Gülmekten!
    Ben de ben de
    Onur Yollarda

Motosikleti
    MONDIAL 50 TT
    Ben de tüy bırakcam.3 ay sonra belki biraz adama benzerler.
    Asfalta yapışmadan motorcu olunur mu ki?

Motosikleti
    cenkmenderes sanıyorum daha önce yazışmıştık burada o zaman motor almamıştın henüz hayırlı olsun diyelim kısmetse bizde yakında resimli bol anlatımlı maceralar yaşarız ve tabiki sizlerle paylaşırız ..Kazasız belasız kullan....
    Frekansa da şunu söyleyeyim yemek sipariş ediyoruz ofise çocuk motorla geliyor işte orada ben yıkılıyorum

Romans504 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 750
    Ben hayatımda ilk defa geçen mayıs ayında aldıgım 750 cc lik suzuki ile ilk deneyimimi yaşadım bir kaç defa anlatıldı nasıl kullanacagım ve gerisini bana bıraktılar şuan motosiklet kullanımında fena sayılmam, araba da pek kullanmadım bu yüzden trafikte yeni sayılırım(Trafik Canavarı). aynı zamanda motosikletime aşığım!

barisci26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sakal bırakacağım ama daha 16 yaşındayım 1 ayda Prometheus'unki kadar çıkar 1 ay sonra görüşürüz.
    http://www.facebook.com/bariskaykusuzphotography
    http://www.bariskaykusuz.wordpress.com/
    http://twitter.com/bariskaykusuz

boraciner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650cc. - Clio 1.4 - Opel Frontera 2.2 TDI
    eheheehhhe benimde ilk vitesli motorum bu (650 dragstar) oldu... 8 aydır kullanıyorum .. tahrik ediyo insanı . maşallah çok güzel gidiyo

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Aha buda Hortladı :p
    Sado

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler