Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kendi motorumuzu kendimiz yapabilir miyiz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Alıntı Emrahkucukgirgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki 250'lik bir makineye 650cc koyacağım dediğin anda projeye mi ihtiyaç duyuyorsun? Ya yeni motor çıkma ve faturasız ise... Çıkmaların faturası olur mu?
    Çıkma motorunda faturası olması lazım. Mesela hurdacıdan alıyosun motoru. Hurdaya çıkmış başka bir motosikletin motorunu alıp takacaksın. O zaman motorun hurda kağıtlarıyla sana fatura kesebilir. Sonuçta çıkma dediğin motor hala trafikte kayıtlıysa olmaz ama trafikten düştüyse kaydettirebilirisin.
    esattuncer yazdıklarına bir anlam veremedim. Bu topikte yazılanları saçma buluyosan okuma.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA 600RR
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkma motorunda faturası olması lazım. Mesela hurdacıdan alıyosun motoru. Hurdaya çıkmış başka bir motosikletin motorunu alıp takacaksın. O zaman motorun hurda kağıtlarıyla sana fatura kesebilir. Sonuçta çıkma dediğin motor hala trafikte kayıtlıysa olmaz ama trafikten düştüyse kaydettirebilirisin.
    esattuncer yazdıklarına bir anlam veremedim. Bu topikte yazılanları saçma buluyosan okuma.
    yoq dostum estagfurullah
    sacma bulmuyom
    sadece arkadasın motor istemesi üzerine sıfır traktor motoru ayarlarım dedim
    hakkatende ayarlarım sonucta birasda işi şakaya wurmak istedim
    fakat senin anlamak istedigin sey farklı ise ona yapacak bişi yoq
    ok
    [CENTER][B][COLOR="Red"]*** THE WEBMASTER[/COLOR] BY_KANUNSUZ[COLOR="Red"] ***[/COLOR][/B]
    ::evil::[/CENTER]

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    esattuncer sorun değil. Traktör motoru görmedim ama bak aşağıdaki linkte BMW motosiklete nasıl VW motoru takmışlar.
    http://w6rec.com/duane/bmw/BMW-VW/index.htm

İstersen eski 500cc lik motorunu bu şekilde 1300cc yapabilirsin. Bu tip modifikasyonda tam randıman almak için şanzımanıda değiştirmek gerekebilir.

Motosikleti
    HONDA 600RR
    ama sunu ii biliorum

el yapımı motor asla fabrika cıkısı gibi olmas

onun için hiç kalkışmam motor yapımına cunku benim bi motorum war zaten

ama biri yaparsa seve seve yardım ederim saatlerce

ayrıca motosiklete o motoru koymuslarda yanlardan cıkmıs motoru

ilginç olmuş

paylasımın için tesekkurlerler
    [CENTER][B][COLOR="Red"]*** THE WEBMASTER[/COLOR] BY_KANUNSUZ[COLOR="Red"] ***[/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    peugeot bisiklet
    nasıl buluyorsun ya .2 kişilik fiber bir araba fena olmaz. bugatti tipii.discovery de izliyorum güzel şeyler yapıyorlar.

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Ok... O halde belki tamamını yapamasak da derleme yapmak için yasal bir engelimiz yok... bence türkiye'den de harika motorlar çıkabilir...

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    ''
    ayrıca motosiklete o motoru koymuslarda yanlardan cıkmıs motoru
    ''
    ilahi esattuncer, takılan motor 4 silindir Boksör tip Wolkswagen motoru, haliyle öyle olacak. Zaten orjinal BMW motoruda çift silindir Boksör.
    Yapılan modifiye oldukça başarılı gözüküyor, nerdeyse orjinalinden pek farkı yok, dikkatli bakmazsan yapılan değişikliği anlamak bile zor.
    vatandaş ilginç bir çalışma yapmış. Yaratıcı düşünceyede güzel bir örnek.
    Sevgiyle kal.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Katılıyorum...

hiç kendi motorunda radikal teknik değişiklikler yapan yok mu? egsozt, gidon falan hariç...

Motosikleti
    HONDA 600RR
    Alıntı Boğaçhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''''
    ilahi esattuncer, takılan motor 4 silindir Boksör tip Wolkswagen motoru, haliyle öyle olacak. Zaten orjinal BMW motoruda çift silindir Boksör.
    Yapılan modifiye oldukça başarılı gözüküyor, nerdeyse orjinalinden pek farkı yok, dikkatli bakmazsan yapılan değişikliği anlamak bile zor.
    vatandaş ilginç bir çalışma yapmış. Yaratıcı düşünceyede güzel bir örnek.
    Sevgiyle kal.
    ilahi ben
    Abi bunun yanlarından 1'er silindirini tıraşlasak olmazmı
    ama belki ilerde duse kalka yanlardan o fazlalık asfalta surtunerek eksilebilir
    o zaman hem silindir sayısı duser hemde gorunus olarak daha gusel olur
    nası fikir ama

Motosikleti
    Mondial 162 MC
    ilahi ben
    Abi bunun yanlarından 1'er silindirini tıraşlasak olmazmı
    ama belki ilerde duse kalka yanlardan o fazlalık asfalta surtunerek eksilebilir
    o zaman hem silindir sayısı duser hemde gorunus olarak daha gusel olur
    nası fikir ama
    Fikir dahiyane, bence de 2 silindiri traşlamak lazım.
    Wolkswagen mühendisleri hangi akla hizmetle 4 silindirli boksör bir motor icat etmişlerse..! hakikaten garip, hadi onlar böyle bir motoru üretti, ya o sivri akıllıya ne diyeceksin! sen al bu motoru, motosiklet şasisine tak...!, garip, çok garip.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Huckle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdilik yok
    Herkese selamlar,
    Geçenlerde 2.el satılık motor ilanları olan bir sitede, motoru honda - Şasesi el yapımı bi motor vardı.. Uğraşan kısmen yapıyo demek:-)
    link : http://www.motosikletpazari.com/ilan...spx?ilanID=746

macrol 500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '05 Kawasaki z750s maviş :)
    aslında benımde projelerım var el yapımı bır araba yapmayı planlıyordum ama maddı ımkanlar el vermedı gercekten çalısma hayatına baslayınca yapacagıma inanıyorum
    Kawasaki z750s O Bir Aşk

gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşte arkadaşlar bizim anlayışımız bu kadar, Baştaki yönecicilerde ayni kafaya sahip olduğundan, bizler hiçbir yere varamayız. Ancak işi gırgıra boğar ve engel olmaya çalışırız.Yaratıcı bir beyne hiçbir zaman yaratma fırsatı verilmemiş bu ülkede . Kısa zamanda verileceğini de sanmıyorum. Avrupadaki Fabrikaların her köşesinde,çalışanlara yönelik bir fikir kutusu vardır. Çalıştığın makinada, çalışmanı kolaylaştırıp üretimi arttıracak bir fikrin varsa , bunu yazarak o kutuya atarsın,Ama ne olduğunu yazmana gerek yok .Ertesi günü yada en kısa zamandanda sana gelip fikrini sorarlar çünki makinada çalışan sensin. Fikrini açıklarsın mühendisler hemen kontrol edip bir proje ile senin fikrini uygular . çalışman kolaylaştı üretim arttıysa sana mükafat verirler.ilk verdikleri bir maaşa kadardır.tabii daha az da olabilir ama gerçekten üretime faydalı olduysan yıl sonunda ayrıca bir ikramiye alırsın . Dolayısıyla fikir üretmeye teşvik edilirsin. Ama bizim burada bir işçi böyle bişey yapsa önce ustabaşı seni şikayet eder sonra senin fikrini çalıp kendi fikriymiş gibi mühendislerle konuşur mühendis te onun fikrini çalar derken hırsızlık en baştan sona doğru uzayıp gider bu arada olan zavallı işçiye olur. Biz üretemeyiz bu kafayla dışardan almak zorundayız üretirsek mali açığımız kapanır sonra İMF ye ne cevap veririz :
    o kadar madenlerimiz hep dışarıya yok pahasına gider ve orada işlenerek bize çok pahasına geri döner olay bu kadar basit

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Gureli Tebrik ederim Türkiye'nin fotografı bu işte... Bu sadece üretimde değil her alanda aynı...

Sadece tüketiriz biz... Ürettiklerimiz, yarattıklarımızla değil, tükettiklerimizle övünürüz... Kim en pahalısını en kısa sürede tüketirse o büyüktür bu memlekette... Her sene yeni Hayabusa almak gururla söylenen bişey... Aralarındaki fark üstüne konan 10000 YTL ye değmese de alınır abi..

Oysa ben kendi optimistimi yaratayım ve gururla keyfini süreyim peşindeyim... Bir şey için ne kadar az ödersem o kadar gururlanırım... Fayda / maliyet her zaman 1'den büyük olmalı...

Genç ve parlak beyinler (bedenler değil) fikirlerinizi bekliyoruz...

Gelin Biz de yaratalım bişeyler...

Atölyesi veya tamirhanesi olan bir üyemiz bize ön ayak olabilir... toplantı düzenleyebilir... Fikir fırtınası yapabiliriz...

Bekliyoruz

arkadaşlar custom chopper olayına meraklıyım ben...atölyem izmirde mevcut...çok rahat tasarım yapılabilir türkiye de...azıcık motordan anlayan ve şasiden tabi ki...rahatça ve elbirliğiyle custom bir motorsiklet çıkartılabilir...

ayrıca yukarıdaki çok amatör bir örnek ben bile hatun halimle daha güzel kaynak yapıyorum

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Valla konu nun teması falan kalmamış...Kendi motorunuzu yapsanız nolur yapmasanız nolur?...Adamlar 1500 ytl ye satıyor....Uğraşmaya değmez...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Konuyu sulandırma gayretleri, istenilen amaca ulaşmayıda zorlaştırıyor.

ooo7000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    arkadaşlar bakınız yapılmışı var:

http://www.ttcustomchoppers.com/

mecidiyeköyde yeri yanılmıyosam. 1. sınıf ürünler üretiyolar. bi bakın
    yolun hakkını ver!

Motosikleti
    Yamaha Cgnynuss 125rs
    Alıntı sezginmax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor değilde go-cart şasesi bulabilirsem ben araba yapcam
    abi sezgin hadi başlıyalım şu işe yada bi gun baslarsak bir birimizle haberleşelim
    Lütfen kask yazın bile eldiven ve gündüzleride farlarınız açınız ve sağlamayınız vede unutmayınız papaz pilavı 2 kere yemez Herkese saygılar

Motosikleti
    Mondial 162 MC
    arkadaşlar bakınız yapılmışı var:

http://www.ttcustomchoppers.com/

mecidiyeköyde yeri yanılmıyosam. 1. sınıf ürünler üretiyolar. bi bakın
    0007000, Verdiğiniz adresi ziyaret ettim, inanasım gelmedi. Türkiye'de böyle bir imalatın yapılıyor olması hakikaten beni gururlandırdı. Tüm arkadaşlara da tavsiye ederim. Fiyatlara ilişkin bir şey bulamadım ama, bu işin yapılabilirliğinin aleni kanıtı olası bakımından çok güzel bir örnek.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler