Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor İçin Tchibo'daki Ürünlere Mutlaka Bakın

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet için yapılan en kötü ürün, motosiklet amacı harici yapılan en iyi üründen daha iyidir.
    Kesinlikle böle bişi yoktur.. Arkadaşın bahsettiği ürün hem su geçirmez hemde soğuktan korur ..ben bunu motorda kullanacam diyen alır bir dizlik ve korumasınıda sağlar ..

Motor için üretilen korumalı altlar 150-300€ arasındadır ..oysa bu ürünü alıp bir dizlikle tamamlamak yarı fiyata malolacaktır..ve dışardan alınıpta takılan dizlik koruma olarak pantolonun üstünde ki dizlikten çok daha iyidir..pantolonun dizinde boyu 10 cm olan bir elips koruma vardır ..oysa dizlikte bu bölüm hem daha geniş hemde kaval kemiğinişde koruyan ekstra korumalar vardır..

ayrıca yazın 40 derecede korumalı alt adamı bayar orsa dizliği her türlü alt üzerine uygulamak mümkündür..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor için üretilen korumalı altlar 150-300€ arasındadır ..oysa bu ürünü alıp bir dizlikle tamamlamak yarı fiyata malolacaktır..ve dışardan alınıpta takılan dizlik koruma olarak pantolonun üstünde ki dizlikten çok daha iyidir..pantolonun dizinde boyu 10 cm olan bir elips koruma vardır ..oysa dizlikte bu bölüm hem daha geniş hemde kaval kemiğinişde koruyan ekstra korumalar vardır..

ayrıca yazın 40 derecede korumalı alt adamı bayar oysa dizliği her türlü alt üzerine uygulamak mümkündür..
    1. Dizlik herhangi bir çarpma anında, dönerek dizi korumasız bırakır, geçici bir çözümdür. En iyi kombinasyon korumalı pant+bot şeklinde yapılır. Böylece hem kaval kemiği hem de diz korunmuş olur.
    2. Yaz için hava alacak şekilde tasarlanmış korumalı pant. kullanılabilir.

Çok bilinen bir söz vardır ve sizin de duymuş olduğunuzu tahmin ediyorum:
    "Önce korumaları alın, artan parayla motosikletinizi alın" Evet alınan ekipmam ucuz değil ama bir kez ciddi şekilde kullanacağınızı unutmayın. Ucuz diye aldığınız kar pantolonu sürtünmenin ilk bir kaç metresinde erir ise ve bacağınız ya da kalçanız asfalt ile direkt temas ederse, o ödemekten kaçındığınız 50-100 euro'dan çok daha fazla masraf çıkar size unutmayın.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Kesinlikle böle bişi yoktur.. Arkadaşın bahsettiği ürün hem su geçirmez hemde soğuktan korur ..ben bunu motorda kullanacam diyen alır bir dizlik ve korumasınıda sağlar ..

ayrıca yazın 40 derecede korumalı alt adamı bayar orsa dizliği her türlü alt üzerine uygulamak mümkündür..
    Tamam hadi diyelim dizliğin dönmesi sorununu aştık. Peki sürtünmeye dayanıklı kumaş konusundaki fikirleriniz nelerdir? Malum insan düştüğü yere yapışıp kalmıyor

"Motosiklet için yapılmış en kötü ürün"den kastım elbette şu motosiklet pantolonu adıyla satılan (Ankara YIBA çarşısındakiler mesela) ürünler değil. Onlar da aslında başka amaçlı ama sadece satıcıların motosiklet pantolonu demesiyle motosiklet pantolonu oluyorlar.

Kast ettiğim şu; Revit-Bering ve Held'i karşılaştırmışlar diyelim. En kötüsü Held çıkmış olsun. Bu Held yine sizin alacağınız kayak pantolonlarındna daha iyidir, çünkü üretim amacı motosiklettir.

Motosiklet ürünleri üretmek, geçmiş deneyimlerin ve tecrübelerin sonucudur. Mesela korumalı bir eldivenin üstünde tam elin üst kısmında bir sertlik vardır. Neden? Çünkü üreticiler görmüş ki yere düştüğünüzde o kısımlar yere daha çok çarpıyor. Ancak bir kayak eldiveninde bunları göremezsiniz çünkü adamların düşünmesi gereken bir motorcu camia yoktur.

Sanırım daha açıklayıcı oldu.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malum insan düştüğü yere yapışıp kalmıyor
    puhahahahahaha ayynnneeenn benim gibi diz kapağı kırılıyor
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    procum dizlik işte orda işe yarıyo zaten dizliğin korumayacağı kadar kötü bir kazada inan senin revitte korumaz ..

ayrıca o pantolonu ancak avrupa ülkelerinde yazın max sıcaklığın 25 derece olduğu yerlerde kullanırsın bizim ülkemiz gibi motorun sıklıkla yazın kullanıldığı akdeniz iklimine sahip ülkelerde genelde renkleri siyah olan bu pantolonları giymen pek akıl karı değil..alırrsın evde dolapta asılı durur. belki ilk heves ilk zamanlar giyersin ama sonra yalan olur en kullanışlısı yer kaplamayan ve piyasada ucuza bulunucak su geçirmeyen altlardır...tak üstüne dizliği bas git ..

yanlıpş anlaşılmasın ben motor için üretilen altlardan almayın sakın ha demiyom tabiki para var huzur var diyenler alsın ama maddi durumu elvermeyenler için benim dediğim çözümde en az motor altı kadar korur
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    procum dizlik işte orda işe yarıyo zaten dizliğin korumayacağı kadar kötü bir kazada inan senin revitte korumaz ..

ayrıca o pantolonu ancak avrupa ülkelerinde yazın max sıcaklığın 25 derece olduğu yerlerde kullanırsın bizim ülkemiz gibi motorun sıklıkla yazın kullanıldığı akdeniz iklimine sahip ülkelerde genelde renkleri siyah olan bu pantolonları giymen pek akıl karı değil..alırrsın evde dolapta asılı durur. belki ilk heves ilk zamanlar giyersin ama sonra yalan olur en kullanışlısı yer kaplamayan ve piyasada ucuza bulunucak su geçirmeyen altlardır...tak üstüne dizliği bas git ..
    Abi benim revit'in dizliği içinde zaten. Sabit olduğu için kaymıyor da, yani pantolonu deşip çıkarman lazım. Ah bir Marmaris'e gelsem de incelesen Eminim fikirlerin değişecek.
    Onur Yollarda

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Ben motora yeni gönül veren biri olarak söylemek isterimki aldığım kask caberg tüm testlerde 2,4 gut(Veya good) denen bir klasmana dahil edilmiş.Sordum araştırdım,buldum ve aldım.78 euro.Gönül isterki Arai alayım ama bütün bunlar bütçe meselesi.Yanlış anlaşılmasın ucuza kaçın demiyorum prometheus a da sonuna kadar katılıyorum.Yanlız kısaca bahsetmek istediğim olay uygun fiyatlarada güzel kaliteli ve kampanyada ürünler alabilirsiniz.Hemen bir örnek daha vereyim yerli üretim motor botları min 150 ytl ye satılırken hein Gericke den son derece kaliteli bir botu 140 ytl ye 6 taksit aldım.Araştırarak gerçekten uygun fiyatlar bulabilirsiniz.Maalesef bu konu istanbulda oturan arkadaşlar için daha güncel.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı Marlboro Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uygun fiyatlarada güzel kaliteli ve kampanyada ürünler alabilirsiniz.Hemen bir örnek daha vereyim yerli üretim motor botları min 150 ytl ye satılırken hein Gericke den son derece kaliteli bir botu 140 ytl ye 6 taksit aldım.Araştırarak gerçekten uygun fiyatlar bulabilirsiniz.Maalesef bu konu istanbulda oturan arkadaşlar için daha güncel.
    Budur

Ama ukalayım ya ben, bilmem tabi
    Onur Yollarda

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    tabi en mantıklısı sağlam malzemeyi ucuza alabilmek. ama alamadık (garibanlığın gözü çıksın) diyelim ozaman soğuk geçirmeyen o ucuz pantolonlardan alıp dizlikle işimizi görmek te mantıklı
    hatta sırf kaval kemiğini korumak ta yetmiyor dizliğin altına da kaval kemiğinin yanında bulunan fibula adlı ince kemiği korumak için de mümkünse metal destekli botlar kullanmalı; dışarda kaldığı için kazalarda en kolay kırılan kemik oymuş.

vayyy beeee konu nelere gelmiş herkes kendince haklı ama işte konuşma dünyası bir anda oklar fişekler kılıç kalkan derken konu başlığı nerelere varmış. Thciboda bişi kalmamış boşuna gitmeyin arkadaşlar hele cevahirdekini tamamen silip süpürmüşler
    İYİ ŞANSIMIZ BOL OLSUN MOTOSİKLET KARDEŞLİĞİ:rendeer:

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya benim demek istediğim de bu, ben sadece size haber vermek istedim doğrusu şudur budur bu kadar çok tartışılması gerçekten çok gereksiz... bişi yazıyorsunuz, konu sapıyor, uzadıkça uzuyor, insanın hevesi kaçıyor, içi bayılıyor...

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Procum hic ummayacagın bi şekilde capitol carrefourda olan bu magzalardaki bu ürünler direk motosiklet için üretilmiş ürünlerdir. Corduro ve gore-tex kumaş. 3M Scotchlite reflektörler korumalar. Hemde gayet uygun fiyatlara. Bircok arkadasım aldı ve cok memnunlar.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Annem şeker çuvalından pantolon yaptı, babam da ağaç kabuğundan diz korumasını. Gayet güzel. Tek sorunu kalçasında "Net 50 kg" yazması.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Madem herkes bu kadar yorum yaptı ve konu bu kadar uzadı, ben de görüşlerimi bildiriyim bari. Biraz didaktik olacak ama kusura bakmayın lütfen.

1) Söz konusu mağazada hem motor ürünleri satıldı hem de son bir kaç haftadır kayak ürünleri satılıyor.

2) Bu mağazanın hem motor için olan ürünleri gördüm hem de kayak için olanlarını... Her iki sporu da yapıyorum (motora spor olsun diye binmiyorum ama ) ve gerekliliklerini de biliyorum. Bu ürünler de, aynen firmanın isimlendirdiği amaçlar için üretilmiş. Yani kayak için dediği kayak için, motor için dediği motor için !

3) Pro haklıdır ! motor için üretilmeyen ürünler, motosiklet kullanımında tavsiye edilmemelidir !!! Burası bir forum, buraya giren bilgi kalıcı oluyor. Ne kadar çok insan motosiklete başlarken bu satırları okuyor düşünsenize ! Daha başlarken yanlış bilgiler ile mi donatmak istiyoruz bu kişileri ?

4) Ben biliyorum ki, Pro motor için para biriktirirken en son motorun parasını hesaba kattı. Önce tüm gerekli ekipmanı aldı, sonra özel ders aldı en sonunda da motorunu. Eğer o şekilde davranmasaydı çok daha iyi bir motor alabilirdi...

Maddiyat edebiyatı zaman zaman sıkıcı olabiliyor. Elbette ki herkesin farklı maddi imkanları var. Ancak bu başkalarına yanlış bilgi ve tavsiyede bulunmayı gerektirmez ! Bu konuyu lütfen bu başlığı açan arkadaşım üstüne alınmasın ! Yıllardır o kadar çok yapıldı ki bu muhabbet, sözüm herkese...

5) Ben tüm motosiklet güvenlik aksesuarına sahibim, sadece pantalonum yok Almayı da pek düşünmüyorum, çünkü üşümüyorum. Güvenliği de (pantalon konusunda sadece) es geçtim. Sürekli kot pantalon ile biniyorum. Bu kotlar da motosiklet için üretilmediği gibi, kayak pantalonları kadar sıcak da tutmaz ! Yani üşüyen birisi kot pantalon giyeceğine kayak pantalonu giyerse ve güvenliği de bu noktada pas geçiyorsa, daha akıllıca bir iş yapmış olur !

Ancak bu kimseye bunun doğru olduğunu iddia etme hakkı vermez, özellikle de bu tür on binlerce yeni başlayan motorcunun okuduğu en çok başvurulan bilgi kaynağında...

Not: Turuncu, ister istemez ifadelerimin bazıları sana karşı imiş gibi gözükmekle beraber, amacım kesinlikle bu değil ! Bunlar sadece bana göre doğru olanlar.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Hİç bir kimse motora düşmeyi düşünerek binmez...Önce üşümeyeyim gelir aklına...Senede belki 1 sefer düşersin ama herzaman üşürsün....

Sevgili pro iyi güzel düşünüyorsun da Hakikaten rev it marka mont pantalon kaliteli motor için uygun olabilir....Ama kullanım amacı sadece motor içindir...

Mesela ben işim gereği olsun , gezme amacım olun her yere revit pantalonla gidemessin...Herkesin işi gücü var...Sık sık pantalon değiştirme de yapamassın..Bunun için ben İGUANA marka kayak pantolonu kullanıyorum...Benim satın aldığımda revit in 2 katıydı fiyatı...Şimdi ucuzlamış...
    Eğerki dediğin aklıma gelse yani düşme olayı, hiç düşünmeden revit in daha kaliteli bir markasını alırım....

Yüksek hızda olmasa bile bir çok kez düştüm...İnan tek ipi bile sökülmedi....Şimdi övmüyorum ama ekonomik imkanı, Sıcak tutması ve heryere giyilebilmesi açısından ben kayak pantalonunu tercih ederim....Ama uzun yol yapacaksam dediğinde sonuna kadar haklısın...Her şeyinle tam olmak zorundasın....

Pro can artık revit ten sana bir takım hediye ederler artık...Bu kadar methettikten sonra....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Yau rev'it şart değil be Bir sürü marka saydım, bendeki rev'it dedim sadece. Berin, Spool, Held, Richa.. Hepsinin var türlü türlü modelleri ve fiyatları. Levent Abi (ledo) özetlemiş bence olayı.
    Onur Yollarda

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya ahali neden bu kadar dallanmış bu konu..? hayırlı olsun t. ederiz deyiniz qönlünü kırmayın sinirleriyle oynamayın insanların.. herkes bilior ki neyin ne amaçla üretildiqini..ama neyi ne amaçla kullanacaqını bilmek de ayrı bi marifet..galoş dediqin sterilizasyon için üretiliyor ama benim 200 ytllik botta ayacıklarımı ıslatmamı enqelliyor..ehhh artık ben de kendime bi sponsor poşet firması bulurum:? durex ok falan da olabilir..xxxxl kondomda kullanabılırım laylon yerine..zuhahhahaha

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı danger0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Procum hic ummayacagın bi şekilde capitol carrefourda olan bu magzalardaki bu ürünler direk motosiklet için üretilmiş ürünlerdir.
    Doğrudan (direkt) motor için üretilenlere lafım yok zaten farkettiysen. Bende Tchibo'nun Aralık katoloğunu inceledim, ordakiler hep kayak ürünü
    Onur Yollarda

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yau rev'it şart değil be Bir sürü marka saydım, bendeki rev'it dedim sadece. Berin, Spool, Held, Richa.. Hepsinin var türlü türlü modelleri ve fiyatları. Levent Abi (ledo) özetlemiş bence olayı.

Bende kayak pantalonu kullanıcısı olarak yazdım zaten...Revit örnekti...Yerine başka markada konulabilir..

Bu arada bişey dudum...Ensede ve koltuk altlarında kaza anında açılan air bag li mont yapmışlar...

Araştırmam lazım...Bilgi edinince yazarım....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Onur Yollarda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler