Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Çin Malı Motora Binenler, Motorcu Değil midir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı es0480 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda senin büyük bir hatan var. bence sen o ne dediğini bilmez adamı boşuna ciddiye alıp kendine dert etmişsin. kim neye isterse, parası neye yeterse ona biner. isteyen de istediği gibi eleştiride bulunabilir. ama her eleştiriyi dikkate alcaz diye birşey yok. boşver sen bak işine gücüne. motorunla nicee güzel günler geçirmen dileğiyle.
    saygılar....

huyum kurusun alınganım işte
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Böyle bir durumda;

1.Kafa kaldırılır.
    2.Gözlerinin içine bakılır.
    3.Hastirrr leennn. denir.
    4.Ense traşı kontrol edilir.
    5.Geriye yaslanılır, bacak bacak üstüne atılır, bir de keyif sigarası yakılır.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    ilk 3 maddeye evet fakat sigaraya hayır!
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

apriliarsv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 748
    Motorcu demek ne demektir ? Bunu tartışıyosak ; çok basit bir biçimde motora binen kişiye motorcu denir... Bundan basit bir açıklama yoktur burda eminim herkes hem fikirdir... Ancak şu varki , bu işi hakkıyla, kurallara uyarak , kalitesiyle yapan motorcu farklıdır... Motosiklet herkesin kullandığı bişey değildi , şimdi her kesimden insan kullanıyo... Ortaya komik olaylarda çıkıyo, kasksız , patlak egzozlu , plakasız, ehliyetsiz bi sürü pis insan trafikte motosiklet kullanıcısını temsil ediyo... Buda , tabi çin motorlarına mal edildi , ilk başta bende bunlara katılsamda, bu işi düzgün efendi gibi yapıcak adamlarada saygı duyuyorum
    98'aprilia rs125->02'aprilia rsv mille 1000-> 04'honda cbr 600 rr->00'husqvarna te410->04'honda hornet 900->98'ducati 748s->06'honda cbr600f -> 08'piaggio beverly250 -> 00'ducati 748

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    arkadaşım o ne deginin bilmeyen beyinden ve motorcu ruhundan mahrum birisiymiş . bunun gibileri dikkate almamak lazım... içindeki motorcu ruhun 1300cc olduktan sonra altında cinli motor olmuş japon olmuş boş. önemli olan içindeki o 1300cc lik motorcu ruhu gerisi hikayeeee

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haltetmiş o arkadaşın, motosikletinin ne olduğu değil motosiklete ne kadar tutkulu olduğundur motorcu olmanın sebebi, istersen Çin'e bin istersen Japona, Ameriken'a ne farkeder ki. Bu durum Harley'i olup da kendini belli bir elite mensup sanıp geri kalanları aşağılayan tiplere benzemiş. Takma kafana arkadaş. Şimdi ben de CBF150 aldım diye bir çok arkadaş bu tarz davranışlar sergileyecek, hatta sergileyenler de oldu. Ama umrumda bile değil. Param olsa bile başlangıç yapmak için gidip de 500 üstü pahalı bir alet almazdım zaten. Tamam bu Japon malı ama küçük cc, yok efendim tipi şöyle, egzozu böyle falan filan. Ben bunları hiiç kafama takmıyorum, keyifle binmeye bakacağım.
    Sen de takma, devam et, hatta bu kafadaki tipleri de önemseme bence.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    o arkadaş motoru uzayda kullanıyor herhalde etrafına bir baksın bakalım nekadar çin malı kullanan var hiçbirisimi motorcu değil yada motorcu tarifi neyle endeksli aslında o zatı görmek bire bir konuşmk lazım haddinide aşmış maksadınıda senin yerine olsaydım yüksek sesli bir kahkaha atardım alaylı bir şekilde yüzüne karşı.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

cancagliyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99 Honda XL600 Transalp-11 Honda Cbf 150
    Alıntı Arthas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cexenes; Kusura bakma ama sen de saçmalamışsın. Ne demek japona binen arkadaşların havası bozulmuştur. Kim hava yapıyo, ya da kim hava yapmak için 20 milyarlık motor alır. Bu iş bi tutkudur, herkes kesesine göre bu tutkusunu yerine getirmeye çalışır. Sonuçta maksat iki tekere binmek. Az parası olan çin malı, parası olan japon malı, çok parası olan da italyan malı motor alır. Benim motorum japon malı ben millete hava atmak için mi aldım yani motoru? Çİn malı motor kullanana motorcu demem adam da ayıp etmiş gerçekten. Motorculukta kriter marka mıdır yani? Ben de mv agusta ya binemiyorum o zaman ben de motorcu değilim.

X_CANNERY_X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aroraKS-200 chopper
    Vercen Gazi Gitcek Böyleleri Arbetus. Cin Mali Mim Mali Hepsi Motor Ona Söyle Ilk Baş Vitesli Kullanmayi öğrensin.. Sonra Yorum Yapsin Motorlar Hakkinda

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çin malına bin bem bindir mem bence sizde bin melin
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150

sl

Alıntı N_O_S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malına bin bem bindir mem bence sizde bin melin
    bu fiata daha iyisini ver ona binelim yoksa yorum yok
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    niye bu kadar çok üstünüze alınıyorsunuz bende de çin malı var ve ben motorumu çok seviyorum çünkü o benim motorum... bana da iki ayağımın üzerindeyken gördüğüm tüm motorcu erkekler niye skutır almadın diyor ama ikiteker üstündeyken böyle diyene rastlamadım

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında yazıp yazmama konusunda kararsız kaldım. Yani bu söz çok ağırıma gitti diyebilirim. Motosiklet benim için tutkudan da öte çalıştığım yerde motosiklet resimleri,maketi,dergileri bilgisayarımda sürekli açık mt sitesi vardır. Bu hafta başı bir vatandaş geldi yanıma;

"motorlarla sen mi ilgileniyorsun?" dedi. Ben de "evet" dedim.
    "Var mı motorun?" dedi "Evet Mondial 250 MCT" var bende dedim.
    "ben çin malı motoru olana motorcu demem(?)" dedi
    "tabi ben de dumura uğradım" "peki geçen sezon 1956 BMW m vardı o zaman motorcu muydum?" dedim. o da "evet, çin malı motor motor değil" dedi
    arkadaşda piaggio x9 varmış ben yaptığım kazadan bahsettim sağlam motora binseymişim kaza yapmazmışım kardeşim çakıl bariyer çin japon ayırmıyor ki!

bu arkadaşla yaptığım diyalogdan sonra anladım ki bu piaggiolu arkadaşın felsefesi;

"Paran yoksa motora binme!"

benim sizlere sormak istediğim şu:

çin malı motor kullanıyorum diye ben motorcu değil miyim,
    yoksa motorları ve motorcuları sınıf olarak ayıran bu arkadaş mı motorcu değil?

bu laf acayip içime oturdu arkadaşlar. öyle bir duruma geldim ki masamda motorlarla ilgili herşeyi kaldırasım geldi.

sevgi ve saygıalrımla
    ulan delının bırı konusmus senle sende kafna takmıssın ısın gucun yokmu karde s....et gıtsın ağzı olan konusuyor

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorcu mudur değil midir bilemem ama , motorumu alırken, motorla ilgili şuanki bilgi ve düşüncelerim olsa idi motorumu sevmeme rağmen çin malı almaz , ybr125 falan alırdım, hemen hemen aynı para çünkü
    -------------------------------------------------------------
    yok yok kararsız kaldım belki gene aynı motoru alırdım

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    eheheh bak benim şu anda motorum yok, ben motorcuyum ama

kompleksli saçma insanlarin dedigine bakma. iki teker üzerinde olanlarin ortak düşünüşlerini ve birbirlerine destek olmalari gerektigini anlayamamiş bile o.

darkgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...
    Alıntı ümmet perkitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu fiata daha iyisini ver ona binelim yoksa yorum yok
    ümmet abiye katılıyorum bu nee resmen ağzı olan konuşuyor neymiş çin'e binen motorcu değilmiş ben böyle diyenlere sen motorcu değilsin derim
    DUR DURULMAYACAK TEK RAKİP ZAMANDIR!!!

gitarci1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iki teker virüsünü bünyesinde barındıran her insan motorcudur.asıl motorcu olmayan bu virüsün parayla alınabilir olduğuna inanandır

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    motor değil motorcu önemlidir
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

Hey Allahım ne çeşit insanlar var. Ne demek Çin malı, Japon malı. İtalyan malı o malı, bu malı, bence biraz da hata sizde neden takıldınız ki bu kendini bilmeze. Herkes ne olursa olsun motorunu sever bunu bilmek ona göre konuşmak lazım ne kadar çirkin bir yakıştırma; Çin malı kullanan motorcu değilmiş böyle bir mantığı aklım almıyor...

@Apriliasv
    Motorcu demek ne demektir ? Bunu tartışıyosak ; çok basit bir biçimde motora binen kişiye motorcu denir... Bundan basit bir açıklama yoktur burda eminim herkes hem fikirdir... Ancak şu varki , bu işi hakkıyla, kurallara uyarak , kalitesiyle yapan motorcu farklıdır... Motosiklet herkesin kullandığı bişey değildi , şimdi her kesimden insan kullanıyo... Ortaya komik olaylarda çıkıyo, kasksız , patlak egzozlu , plakasız, ehliyetsiz bi sürü pis insan trafikte motosiklet kullanıcısını temsil ediyo... Buda , tabi çin motorlarına mal edildi , ilk başta bende bunlara katılsamda, bu işi düzgün efendi gibi yapıcak adamlarada saygı duyuyorum

ne güzel açıklamış arkadaş bence siz hiç üstünüze alınmayın. Bırakın bunu diyen kişi dediğiyle kalsın... Saygılarımla

Motorcuları tahrik eden , aşağılayan ; kendiniz bilmez insanlar 2 bölüme ayrılmıştır. Bir kısmı amacına trafikte ulaşırken ; diğer kısmı da sözlerle bu görevi yerine getirir.
    Bizlerin yapacağı şey ; bu insanlara kulak asmamak ve çekip gitmektir.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler