Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Korkuyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    .........................................
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Selam arkadaşım, öncelikle korkunu yenmen lazım motorunla ana trafiğe çıkmadan önce müsait yerlerde boş yerlerde binersen motoruna daha iyi alışırsın motoruna. En kısa zamanda korkularını atlatman dileğiyle.
    Sağlıklı kazasız sürüşler dilerim.

matiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum bende benzer bir korkuyu ilk motor denememde elim gazda takılı kalıp duvara toslayınca yaşamıstım, o nedenle seni çok iyi anlıyorum.

Ama bu tedirginliğin üzerine giderek aştım ve ehliyetimi aldım . Henüz bir motorum yok ama motorumu alıp trafiğe çıkma vakti geldiğinde, bu tutkuyu yaşamak için elimden geleni de yapacağım.

Bence asla pes etmemeli ve ara bile vermemelisin. Yapacağın guzel bir programla gerekirse garajda vites çalışarak, gerekirse pazar sabahları erken kalkmayı, soğukta kalmayı göze alarak acele etmeden ve risk almadan boş bir alanda pratik yapmalısın .

Motoruna alışmaya başladığın zaman, cesaretinin ve isteğinin artacağına eminimm...

ve son bir söz;

Sakın korkularının hayallerinin önüne geçmesine izin verme....

Motosikleti
    kırmızı ramzey 250
    motorun hayırlı olsun ben de senin gibi yeni motorcuyum ama tecrübeli arkadaşlarımla gezilere cıkarak öğrendim tavsiyem araçların yoğun olmadığı köy yolların da motoru kullan iyice öğrendikten sonra sehir içinde kullan kazasız yolculuklar dilerim

beetle65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI BURGMAN AN 650 EXECUTİVE
    strops 'A KESİNLİKLE KATILIYORUM
    ÖNCELİKLE KORKUNU YENMELİSİN
    BUNUN İÇİN DE TRAFİĞİN YOĞUN OLMADIĞI HATTA MÜMKÜN İSE TRAFİK OLMAYAN BİR ALANDA MOTORUNU TANIMALISIN
    ANİ VE GEREKSİZ HAREKETLERDEN KAÇINMALISIN
    YAVAŞ YAVAŞ BİRBİRİNİZE ISINACAKSINIZ VE ALIŞACAKSINIZ
    GÖRECEKSİN
    CESARETLİ OL
    [COLOR="Red"]HİÇ BİRŞEY HAYATINIZDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİL. LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT [/COLOR] ::pulp::

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    dostum, ben ilk aldıgım gun debriyajı aniden bırakıp duvara girmiştim. elim ayagım titrerken arkadaşlar gulmuştu, iyi oldu baştan boyle bi'şey yaşaman diye.

ertesi gun hiç niyetim yokken motorun ustunde buldum kendımı. motorun üstünde çok vakit geçirmen gerekiyor. bol bol pratik yapmalısın. trafiğe kapalı bir yer, okul avlusu fln bul saatlerce çalış. motorun ağırlığına, oturuşuna fln alıştıktan sonra ufak ufak trafiğe çıkarsın zaten.

ama korku ya da stress yapma. hele ki utanma, çekinme olmasın. kimse anasının karnından süper sürücü olarak dogmuyor; unutma.

kolay gelsin. tek yapman gereken kapalı yerlerde bol bol pratik yapmak.

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    eğitim veren güzide firmalar var . Git bir haftasonunu ayırıp hem korkunu yener hem keyif alırsın
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    trafige kapalı alanlarda denemeler yap cok kolay 1 hafta bile surmez korkunu atman merka etme...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ay bayıldım ya ne kadar yalın bi anlatım olmuş. Bence korkma, ara sokaklar da trafiğin yoğun olmadığı yerlerde alıştırma yap.Yavaş yavaş cesaretin gelecek , trafiğe korkmadan çıkabileceksin.Tebrik ediyorum , her motorcu senin gibi olabilse keşke..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum eğitimini alıcaksın bu işin. Kendi kendine zor öğrenirsin, bi de motoruna yazık. Devirsen bile bi ton masraf. Ben gittim eğitimini aldım ilk başlarken. Adamlar robocop gibi giydiriyo seni, zaten altındaki motorda onların motoru. İçin rahat bi şekilde öğrenirsin. Ben bu eğitimi aldıktan sonra 750 lik crusier motorla şehirde dolaşmaya başlamıştım.
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ilk motorumla, ilk günümde tehlikeli bir yerden kalkış yapıp yeri öpmüştüm, bacağım baya yaralanmıştı ve canım sıkılmıştı. ertesi sabah motorun üstüne binip akşama kadar inmedim üzerinden.
    eğer bu hevesi yakalayamıyorsan motorunu iyi anlayan birine ver sürsün. onu izle, böylece senin de iştahın yerine gelsin.
    cesaret meselesine gelince, motordan biraz korkmakta fayda var aslında, bu seni gereksiz risklere atılmaktan alıkoyar.

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    -Korkarım motoruma binemeyeceğim annecim!
    -Korkma yavrum motor o herkes biniyo.
    Cem yılmaz espirisiyle ortamı yumuşatarak başlayayım dedim. Bende ilk aldığım zaman korkmuşmuydum diye düşünüyorum hayır korkmamıştım. Bir süre arka sokaklarda dolaşıp boş otoparkta falan antreman yaptım. Sonra trafiğe çıktım işte o zaman korktum. Çünkü motorun nasıl duracağını falan kestiremiyodum. Bu durumda da kenardan kenardan yavaş yavaş gitmekte buldum çareyi. Sonra bir baktım biniyorum ya. Alışırsın, binersin, düşersin, kalkar tekrar binersin, bişey olmaz ya...

ersotek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR
    korkma bişey olmaz. motora sadece hafta sonu değil tecrübe kazanman için sıkça binmeni tavsiye ederim

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Korku daima dikkati getirir ve bu sayede daha büyük kazalar yapmazsın. "Motorda düşmemiş motorcu yoktur, heniz düşmemiş vardır" diye bir söz var. Unutma bunu; elbet herkes düşmüştür ya da düşecektir. Korkunu dikkate yönlendirebilirsen, belki de çok iyi bir motosiklet sürücüsü olabilirsin.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

bmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r
    bende senin gibi korkuyorum senin çok ii anlıyorum
    bende senin gibi gt250r ile motor hayatıma başladım..
    ben senin gibi korkuyordum halada tam olarak atamadım üzerimden::(
    zaten motor büyük.. en ufak hatanda düşürüyorsun 3 kere devirdim allahtan sadece sinyal kırdım.. baktım olmuyor 1-2 ay koruma pabucu (yada koruma demiri) araştırması yaptım ama gt250r grenajı elverişli deil bu konu da takmak için pek musait bir yer yok.. pek bişyede bulamadım bu konuda sadece gt250 cometci arkadaşlar lastik üzerine bi çubuk koymuşlar ama oda sadece pegleri koruyor grenaj gene açıkta kalıyor..

bende senin gibi Donald duck tavsiylerine bakarak başladım.. ama bir şeyi atlamışım..
    Donald duck üstüne basarak söyluyor ilk motorda ayaklarınız yere bassın benim boyum 1.70 hali ile tam basamıyorum herhangi bi denge kaybında düşürüyorsun.. bide düşürünce soğuyorsun..haziranda aldım motoru. hiç acele etmedim eylulde ehliyet aldım .. ehlilyet alırken gelişimin vitesli motorlarında bayağı bi çalıştım debriyaj ve denge olayını kavradım...

benim sana tavsiyem korkma.. zaten motor üzerinde bindikçe kendine güvenin geliyor.. ve tadınada varıyorsun..:
    eğer kadikoye yakınsan salı pazarına bi şekil getirmelisin motoru..haftasonları bayağı musait oluyor orası..
    olay debriyaj ve vites olayını boş bir alanda kavradıktan sonra motor ile çok vakit geçirmekle alakalı . ne kadar çok vakit geçirirsen o kadar alışıyorsun..
    zaten motoru düşürmekteki neden ellerin kolların motor kombinasyonuna alışmamasında dolayı oluyor zamanla alışıyor insan..
    benim yakın arkadaşım emree sağolsun çok yarıdımcı oldu..motoru getirip götürmemde.

yada eğitim alacaksın onuda biraz araştırdım..
    honda da eğitim almak zor.. bir kaç kez yazdırdım ismimi sıra gelmedi.
    gelişim bi eğitimi var onlarda 1000 km yol tecrubesi istiyor..
    özel kursta almak istemedim.. hem para verip hemde kendi motorumla ders almak mantıklı gelmedi bana..

şimdi bende çok iiyi değilim ama mahalle arasında kullanabiliyorum artık..
    dikkat et..yavaş yavaş olucak bu iş

Bende de motoru kullanamam edemem gibisinden korkular var ama alısa alısa ogrencez artık.SAna bol şans

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Şahsi fikrim bi tanıdığında varsa yada bir eğitmendi sana daha uysal görünecek bir scooter biraz dolaşman ozaman korkunu zaten atarsın ve motoruna atlarsın. Veya eğitime git.
    Tatlı su motorcusu. Yamura çamura gelmez.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Marlboro Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlarım,

Çoğunuza komik gelecek belki bu söyleyeceklerim ama genede fikrinizi almak istiyorum.

Forumu araştırarak Hyosung gt250r yi başlangıç motoru olarak seçtim.Aldığımın 2.gününde arkadaş çalıştırırken beni pat diye düştüm motorun sağ elciğini kırdım.Bende Allah şükür birşey yok.Motor yapıldı.Dün akşamda eve getirdik...Binmeye hazır şekilde beni bekliyor.

Ama benim maçam bu race motora binmeyi yemiyor.Donald duck ın yazısını okuyarak kendimce bir eğitime başlamak istiyorum ama çok acemiyim.Altımda arabayla acemi sürücü görünce yaptıklarımı düşündükçe milletin bana neler diyeceğini çok kafama takıyorum.Rezil olmaktan korkuyorum.Ölmem sanırım çünkü zaten 2. vitese geçemedim daha.

Şimdi ehliyetim cebimde,motor evde ve hafta sonumda boş.Ama bende bu motora binecek cesaret yok...Ne yapacam ben.Uyuyamıyorum geceleri düşünmekten.Gene lap diye düşermiyim yada düşmeyi göze alarak binmelimiyim yoksa kendime 1 2 ay bir kaçış arasımı vermeliyim???Vallahi çok önemli söyleyecekleriniz...
    site yöneticilerinden bbrr nick li abimizde de aynı motordan var sana inceliklerini anlatabilir bir sor istersen

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dostum dus ne olacak nedir bu korku cocuklen ilk bisiklete binerken hepimiz agaca yada duvara tosladik. 2. vitese gecme hic sorun degil.Eger bu mereti park alaninda ogrene kadar gidecek olan bir motor ise bence hic uzulme.Ilerde yollarda hata yapacagina bir tane motor eskit bence hic utanma.Sana gulen o kadar ii biliyor ise gelsin kendi kullansin.

Ben seni tebrik ediyorum. Kapali park alaninda , guvenli bolgelerde kendini egit.Ve emin ol duse kalka ogreneceksen sen bizden bile daha ii bir motorcu olacaksin.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    İlk denemeni yaparken yanında kimsenin olmaması seni daha da rahatlatacaktır
    Ayrıca trafiğe kapalı alan daha güvenli olacaktır

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler