Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112

Honda TİTAN Kullanıcılarını Koruma ve Yaşatma Derneği

Motovento
    REKLAM ALANI
    anılgan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda titan 1996- java 1969-haojin 2005
    dostum silindiri ve pistonu karbüratörü yeni değiştirdim , ama hala gaz vermeden tek basışta almıyor , gaz verince de sabah filan kolay alıyor , bilgin var mı neden tek basışta almaz ?

birde ön süspansiyonlarda 75.5 cc yağ koyun diyor , ikisine mi yoksa birine mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı anılgan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum silindiri ve pistonu karbüratörü yeni değiştirdim , ama hala gaz vermeden tek basışta almıyor , gaz verince de sabah filan kolay alıyor , bilgin var mı neden tek basışta almaz ?

birde ön süspansiyonlarda 75.5 cc yağ koyun diyor , ikisine mi yoksa birine mi?
    Rodajdada ondan. Zamanla dûzelir. segmanlar sıkı yani.Karburatör yeniyse bi hava ayarı yaptır. Ön süspansiyonlara yag konması çok kolaydır lakin keçeleri patlaksa gene atar yagı. Keceleri değiştirmen lazım. O işte zordur.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajdada ondan. Zamanla dûzelir. segmanlar sıkı yani.Karburatör yeniyse bi hava ayarı yaptır. Ön süspansiyonlara yag konması çok kolaydır lakin keçeleri patlaksa gene atar yagı. Keceleri değiştirmen lazım. O işte zordur.

sağ ol dostum , sorun rölanti memesindenmiş internette buldum , bir büyüğü ile değiştirince düzeldi , şimdi soğukta bile tek basışta alıyor ..
    yalnız kırank tarfından bir ses geliyor , bazıları kırank bilyasından diyollar ,

yok yav süspansiyonlarından yağını değiştirdim meşer içindeki yaylar kırılmış , çok zor bi iş değilmişşş

2002 honda titanımız var.tam 10 yıl kullandım.şu an babam kullanıyor.titanla birçok kez uzun yolculuklar yaptım.hiçbir zaman problem çıkarmadı.2 kişi rampa çıkarken 200lük kanuniyi sollamışlığımız var. burdur Antalya arasını ki 125 km,bir buçuk saatten kısa sürede gitmişliğimiz var.kısacası mükemmel bir motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

bu arada 4. vitese attığımda kapıştığımız cbf 150yi aynadan görmüştüm)

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı s.cewher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2002 honda titanımız var.tam 10 yıl kullandım.şu an babam kullanıyor.titanla birçok kez uzun yolculuklar yaptım.hiçbir zaman problem çıkarmadı.2 kişi rampa çıkarken 200lük kanuniyi sollamışlığımız var. burdur Antalya arasını ki 125 km,bir buçuk saatten kısa sürede gitmişliğimiz var.kısacası mükemmel bir motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

bu arada 4. vitese attığımda kapıştığımız cbf 150yi aynadan görmüştüm)
    Valla titanım yok .) ama Honda CGL 125 var su anda elimde. Harbiden iyi motorlar. 1976 model CB125S var. Platın yuzunden çalısmıyor motor. cbr 125imi satıp aldım 2004 cgl buda iyiymiş.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    arkadaşlar, honda titan es modeli için 40t arka dişli arıyorum. boluda ikamet ettiğimden dolayı bulamadım. 40t arka dişli bulabilceğim bir firmanın linkini yada ismini verebilcek olan varmı? yardımcı olursanız çok sevinirim...

Motosikleti
    evet orijinal kırankı ve yan bilyalar karıncalanmış ses yapıyor ama yine de gidiyordu , rahatsız oldum hem bilyaları hemde kırankı değiştirdim , şimd, daha iyi , ama 90 nı geçmüyo normal mi ?
    Alıntı anılgan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağ ol dostum , sorun rölanti memesindenmiş internette buldum , bir büyüğü ile değiştirince düzeldi , şimdi soğukta bile tek basışta alıyor ..
    yalnız kırank tarfından bir ses geliyor , bazıları kırank bilyasından diyollar ,

yok yav süspansiyonlarından yağını değiştirdim meşer içindeki yaylar kırılmış , çok zor bi iş değilmişşş

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    99 model titanim var, hala kullanıyorum. Hiç üzmedi. Motor aksami daha hic açılmadı, sadece debriyaj balatasi değişti. Onun dışında standart bakımları yapıldı. Lastik, buji, fren balatari vs. Yeni çıkan hondalar eskisi gibi değil artik, temiz titani olanlar şanslı saysinlar kendilerini

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    bende bir titan sahibi oldum bir ay önce 1996 model fazla kullanılmamış 23 binde temiz honda titan sahibiyim motorda fazla vibrasyon yok daha önce mct 250 kullanıyordum çok titreşim vibrasyon vardı beni yoruyordu bunda okadar yok tabi mctnin hızı ve keyfide yok olsun şimdilik beni idare ediyor bugün ruhsat ve sigorta işlerini hallettim çok şükür sigorta 184 tl 111 tlde noter alıyor debriyaj teli koptu onu yenisiyle değiştirdik bize yakın motorcu usta var hemen halletti şimdilik başka sorunla karşılaşmadım zevkle sürüyorum ileride inşallah daha iyilerine bineriz herkezin tekeri düz bassın.

honda titan

arkadaşlar aranızda yenıyım. herkese selamlar. bı sorum olucaktı.
    2001 model honda titan cg motora sahıbım elden marş olmayanlardan. motor bloğunda ufak bir kırıklık var ıkı damla yag akıtıyo gıt gel.
    orjınal motorbloğu bulabılecegım bır yer bılıyomusunuz? yada elınde olan varmıdır??

Motosikleti
    Mondial 100 ukh, 2001 Titan Deluxe
    2001 Titan Deluxe sahibiyim. Yaklaşık olarak 2.5 senedir bende 15.000 km yol yapmışım. Subap ayarı istiyor ve başka hiçbir sıkıntısı yok.
    Fazla değil.. Bi Cbr'nin ruhsatında adım yazsa yeter.

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Neslini tüketemezler araya reklam girmiştir...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda Titan Çocukluk aşkımdır..
    tbk_1980 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    1994-1998 arası bende Honda Kinetic Dx, en yakın arkadaşımda da Vespa Px 200 vardı. Px 200 hakikaten 4 vitesi ve kuvvetiyle benim Kinetic'i az biraz düdüklüyordu. 1998'te aynı yıl ikimizin de babaları motorları sattı. Dımdızlak kaldık. O dönem hayal kuruyorduk; para olsa Honda Titan mı alırız yoksa Suzuki Gn 250 mi diye. O dönem tüm Mz.ler kurye abilerde, Titan daha ulaşılabilir duruyor ama lise öğrencisiyiz, para yok, pul yok. Dedik "Atm soyalım". Beşiktaş ilçesinde çok göze batmayan bir atm bulduk, 2-3 gün de gözledik hani nasıl yaparız nasıl ederiz diye. Atm cihazlarının üstesinden gelebilmeyi başaracağımız bir açığını bulamadık Para çeken insana çökelim dedik, bir tarafımız yemedi. Velhasıl Titan benim için her zaman mücadele, kabuğunu kırmak için riski göze alma, riski göze alıp aksiyon için g.tün yememesi anlamına gelir.

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler