Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

vize

Motovento
    REKLAM ALANI
    caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR
    arkadaslar kusura bakmayın eminim bu konuya daha önce değinilmiştir ama bulamadım ben şimdi motorumu 15 kasım itibariyle satın almış bulunuyorum ama ruhsat palaka sigorta işlemlerini yılbaşından sonra yapamayı düşünüyorum birde vize olayı varmış sanırım bu vize nedir ne kadar zamnda bir ödenir yılbaşından ruhsatı yıbaşından sonra alınca bu yılın vizesini degilde yeni yıldan itibaren mi ödemeye başlarım yani kısaca şu anda motoru aldım onun dışında hiç birşey yok hangi işlemleri yapayım ne tavsiye edersiniz
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Selam,motoru sıfırmı aldınız,faturasını kestirmediyseniz olur,ancak fatura kesildiyse belli bir süre sonra trafiğe tescil ettirmeniz gerekiyor.
    Yok ikinci el aldıysanız 30 gün içerisin de devrini gerçekleştirmelisiniz,tabi ki noterden işlemler gerçekleştiyse.
    Daha net bilgi verirseniz o doğrultuda yardımcı olmaya çalışırız.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    ben ewet sıfır aldım zaten bu aralar cbf150 nin ikinci eli yok piyasada soylemek ıstedıgım bayı ruhsat palaka işlemlerini 3 ay içinde yapabılırsın demıştı ben de o zamn yılbaşından sonra yapayım dedım dogru olu demi birde şu vize olayı yılbşından sonra olursa bu yılnkını odemek zorunda kalmam demi

yani elimde sadece kasım 15 te düzenlenmiş bir fatura var .

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sıfır km araca fenni muayene vizesi olmaz,taşıt alım vergisi ve diğer vergilerin (kdv ötv)yatmışmı makbuzları olmalı.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    ewet otv ve kdv yatmış ve fatura var elimde işte yılbaşında başvurcam trafiğe bi sürü şey var ruhsat plaka sigorta birde bu vize var zannediodum eer yoksa çok iyi olur ya bu işleri kim ve ya hangi kurum bilir gidip bir danışsam??

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    ya arkadaş neden ısrarla yılbaşından sonra diyorsunki..?
    bilmiyormusunki bizim ülkemizde vergiler ve hertürlü resmi işlemlerin ücretleri yılbaşına endeksli olarak yükseliyor...??????
    bence bu tür işleri hemen yaptırsan iyi olur yaptırmasan benim nacizane fikrim yılbaşından sonra en az 50 ytl daha fazla ödersin.. yaptırırsan sadece şu an 30 olan pul parası yılbaşından sonrada 40 olabilir...sadece pul parası ödersinama yiede sen bilirsin..
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Caberli amacını anlayamadım, eğer araç 2007 model olsun diyorsan, zaten ruhsatta 2007 yazıyor, CBF150 2007 model bir motordur, şu anda almış olman farketmez. Ama başka bir şeyse amacın bilemem. Yok eğer 2007 trafiğe çıkışlı olsun diyorsan o ayrı tabii.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Motosikleti
    yok ya ne benim söylemek istediğim şey şu hani senede iki defa ödenen vergi mi nedir varya işte onu şimdi ödicem sonra ocakta yine ödicem ama ben diyorumki acaba bütün işlemleri ocakta başlatıp bu senenin vergisini ödemeyebilirmiyim bilmem anlatabildimmi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler