Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

satıcının önerisine bakın!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar geçenlerde motor bakmak için bir bayii'ye gittim tabi ben hem bütçe açısından hemde tecrübem olmadığımdan ufak modellere bakıyorum ismini vermek istemediğim bu bayinin satıcısı bana sen onları boşver dedi ve büyük bir enduro modeli gösterdi bende kardeş sen napıyorsun,ben onun tepesinde bile oturmaya korkarım,daha önce hiç kullanmadım dedim adam da bana sen bakma oyle olduğuna onları kullanmak çok kolaydır,denge çok kolay sağlanıyor gibisinden bir ton laf etti.

şimdi size soruyorum bu adamın söyledikleri doğrumudur,eğer değilse bunun amacı nedir??? ya ben ona inanıpta alsaydım nolurdu kim bilir???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    sen adamın amacını çok iyi anlamışsın zaten. Bu tip para düşkünü adiler yüzünden insanlar hayatını kaybediyor.. Bence sen o bayinin adını ve burda en azından ufak çaplı bir kamuoyu oluşturalım ve o bayiden bir şey almayalım.. müşteri kazıklamaya çalışırken hayatta en sevdiği şey olan biraz para kaybeder belki..

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    arkadaşım belki ilk başlayanlar için korkunç ve tehlikeli olduğu doğru büyük cc motorların ama şu doğrudurki büyük motor daha dengeli ve emliyetlidir adam bir yönden haklı ama ilk başlayan biri içinde esnaflık yapmak yanlış
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    para kazanmak için her yol mübah insan hayatıda dahildir buna sonra vay vay öldü

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    Bence sana o muameleyi yapan kuruluşu ifşa etmen daha doğru bir hareket en azından buradaki kullanıcılara uyarı niteliğinde olur
    buna benzer bir profille yiba çarşında karşılaşmıştım teorisi şu ;
    12 yaşındaki bir çocuk gösterdiği 160 kiloluk çin malı bir crusier'ı çok rahat kullanırmış adama siz ne kullanıyorsunuz diye sordum motosiklet kullanmıyormuş.

kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    bencede kurlusun adini fisa etmen ordan motosiklet alicakalr acisindan iyi olur
    imzam yok parmak bassam olurmu

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    bence daha önce hiç motor kullanmadıysan her motor seni öldürebilir eğitim
    şart o yüzden iyi bir eğitim aldıktan sonra motor seçimi yap

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    yazdığın hiç bir şey açık ve net değil...ne almak istediğini bilmiyoruz...satıcının ne önerdiğini bile bilmiyorsun...hem ne alacağını bilmeyen hemde ne önerildiğini bilmeyen tecrübesiz bir motor sevdalısısın...Paranoya üretmek ve bu topiği okuyanların yaylım ateşinden önce neyi aradın ve ne önerildi bu detayı paylaşırsan daha mantıklı olur...

genel mantık şudur...Motoru bilen anlayan insanların kafalarındaki en alt seviyede başlangıc olarak önerebileceği motor hep başkalarına "olurmu yahu ben bunu nasıl sürerim " gibi gelir...

belkide maddi zararını düşünerek bunu alırsan hem performans olarak hem kullanım ömrü açısından seni daha mutlu eder demeye getirdi...bu açıdanda bak olaylara...hem satıcılar küçük hacimli motor satışlarından daha fazla kar ederler bunuda hatırlatayım...nedeni kar marjı azdır ama o düşük hacimli motoru alan müşteri servise zırt pırt gelir ondan para kazanma olasılığı hep fazladır...ve o insanın alacağı 2.ve büyük motorun mutlaka kendisinden alacğını bilerek küçük hacim satmak satıcı yararınadır...aksesuar alırsın vs...müşteriye neyi sattığın önemli değildir...müşteriye bişeyler satmak önemlidir...

1.Topik sahibi olarak sana önerilen motorun modelini yazmakla yükümlüsün...

2.Artı binmek istediğin hacim ve modeli ve zevk aldığın motor tipini yazarsan topik daha paylaşıma müsait olur...Bildiklerimizi paylaşırız...

3.Bir şeyler alırken acaba kazıklanıyormuyum demen için olaya hakim olman gerekli...motorla alakalı zaten bir şüphen varsa o bayide olmazdın...yani problem sende...sen kendi motor tecrübene güvenmediğin için kafanda soru işaretleri var...Belkide aynı şeyi şimdi bize yapacaksın...ben X motoru önereceğim...sende acaba neden X motoru öneriyor diye tedirgin olacaksın ...Mantık bu...

4.Topiğe cevap yazan arkadaşlar tabiri caiz ise atlamadan önce yazının içeriğini ve özünü okuyup daha sağlıklı şeyler yazabilirlerdi...tecrübesizlik ve bilgi eksikliğini tamamlamak yerine şöyle satıcı böyle satıcı derseniz bu arkadaşımıza iyilik yapmış olmazsınız...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ferrariman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki street magic tr50
    abi parasal yönden mi böyle söyledi satıcı bilmiyorum,biraz da haklı ehliyer kursunda keeway superlight kullanmıştım özellikle virajlarda baya bi zorlamıştı,daha sonra hyosung gt250 kullandım daha büyük bi motor olmasına rağmen kullanımı bana çok daha kolay geldi sanki motor yapmak istediğini kendisi uyguluyor gibi yine de karar senin

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Biraz fırça olarak algılayacaksın ama genede yazayım....Motosiklet dostluğu doğruyu gerektirir...

Tam olarak konuyu açarken bilgi vermediğin için sana sağlıklı tavsiyelerde bulunamıyoruz..Sen ne almaya gitmiştin sana ne önerdi satıcı?? Aklındaki model neydi hangisini al dedi? Bütçen neydi hangisini al dedi?

Buları da eklersen önceki açtığın konu gibi olmaz....Bunları eklersen görüceksin yardımcı olmak isteyen arkadaş çoğalacaktır...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Anaaa adama bak bide utanmadanmı söyledi bunu.Adam cahilliğinden faydalanıp bi motor kakalamak istemiştir heralde.Malum önümüz kış motor alanda olmaz diye düşünüp iyi bişe satmak istemiştir.Ama böyle düşünerek elindekindende oldu.

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazdığın hiç bir şey açık ve net değil...ne almak istediğini bilmiyoruz...satıcının ne önerdiğini bile bilmiyorsun...hem ne alacağını bilmeyen hemde ne önerildiğini bilmeyen tecrübesiz bir motor sevdalısısın...Paranoya üretmek ve bu topiği okuyanların yaylım ateşinden önce neyi aradın ve ne önerildi bu detayı paylaşırsan daha mantıklı olur...

genel mantık şudur...Motoru bilen anlayan insanların kafalarındaki en alt seviyede başlangıc olarak önerebileceği motor hep başkalarına "olurmu yahu ben bunu nasıl sürerim " gibi gelir...

belkide maddi zararını düşünerek bunu alırsan hem performans olarak hem kullanım ömrü açısından seni daha mutlu eder demeye getirdi...bu açıdanda bak olaylara...hem satıcılar küçük hacimli motor satışlarından daha fazla kar ederler bunuda hatırlatayım...nedeni kar marjı azdır ama o düşük hacimli motoru alan müşteri servise zırt pırt gelir ondan para kazanma olasılığı hep fazladır...ve o insanın alacağı 2.ve büyük motorun mutlaka kendisinden alacğını bilerek küçük hacim satmak satıcı yararınadır...aksesuar alırsın vs...müşteriye neyi sattığın önemli değildir...müşteriye bişeyler satmak önemlidir...

1.Topik sahibi olarak sana önerilen motorun modelini yazmakla yükümlüsün...

2.Artı binmek istediğin hacim ve modeli ve zevk aldığın motor tipini yazarsan topik daha paylaşıma müsait olur...Bildiklerimizi paylaşırız...

3.Bir şeyler alırken acaba kazıklanıyormuyum demen için olaya hakim olman gerekli...motorla alakalı zaten bir şüphen varsa o bayide olmazdın...yani problem sende...sen kendi motor tecrübene güvenmediğin için kafanda soru işaretleri var...Belkide aynı şeyi şimdi bize yapacaksın...ben X motoru önereceğim...sende acaba neden X motoru öneriyor diye tedirgin olacaksın ...Mantık bu...

4.Topiğe cevap yazan arkadaşlar tabiri caiz ise atlamadan önce yazının içeriğini ve özünü okuyup daha sağlıklı şeyler yazabilirlerdi...tecrübesizlik ve bilgi eksikliğini tamamlamak yerine şöyle satıcı böyle satıcı derseniz bu arkadaşımıza iyilik yapmış olmazsınız...
    sen gidip bi ajan falan olsana harcanma buralarda ayrıca ben kimseye marka veya model veya satıcı söyleyemem demedim...

şimdi sorularına cevap vereyim
    ilk motorum olucağı için scooter tarzı çin malı olmayan kaliteli bir motor istiyorum
    adamın bana gösterdiği motor ise 1000 lik suzuki v-strom
    ayrıca kimseden bişey sakladığım yok beni burda itam ederek konuşma sordunuz cevap verdim
    son cevap ise izmirde ki suzuki motor bayisidir...oldumu şimdi gönlün rahat edebildinmi.burda yazdığım hiçbirşeyde art niyet yok

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı altunpul adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ilk motorum olucağı için scooter tarzı çin malı olmayan kaliteli bir motor istiyorum

adamın bana gösterdiği motor ise 1000 lik suzuki v-strom

son cevap ise izmirde ki suzuki motor bayisidir...oldumu şimdi gönlün rahat edebildinmi.burda yazdığım hiçbirşeyde art niyet yok

Eğer önerilerimi dikkate alırsan sana önerebileceğim kücük hacimli scooter kymco agılıty 125 tir...Tayvan malı ve sağlam...

www.kymco.com.tr

yamahanın cygnusuda ve hondanın dyln 150 si biraz tuzlu olmasına rağmen fiyatının hakkını verir...

www.honda.com.tr
    www.beldeyama.com.tr

sen scooter isteyip küçük bişeylere bakarken satıcının 1000 lik almanı önermesi biraz ahmakca tabi...lafımız yok...

3-4 saat önce bu yukarıdaki mesajı yazan benmiydim ya...resmen kalaylamışım kusura bakma...

bende şimdi okuyunca bayağı sert olmuş... içimden gelenleri yazarım genelde...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

krank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    satıcının amacı daha cok para kazanmak senin canın kimin umrundaki?.aynı şey benim de başıma geldi.hyosung gt 250 r almayı planlıyorumdum istanbul avrupa yakasındaki bir bayiye gittim fiyat ve taksit durumlarını konuşmak için adam ''ne yapacaksın 250'liliği sana 650'lik verelim herkeste var gt 250r ''dedi.tecrübelimiyim ,değilmiyim ,kimim ,kimin nesiyim bunlar için hiç önemli değil.
    motorsiklet piyasasının canlanmasıyla parayı bulan herkesin bayiilik açması sonucu oluşan durumlar bunlar.
    cahil doluymuş burası bee..

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    bilgileri verdigin iyi olmus.. İlk baslayanlar için bence en fazla 250 cc bi motor olması ama alıstıktan sonra daha büyügünü istiyosun... Eğer ki imkanın var ise git bi 600 lük al Tecrubelerini arttır yavas yavas sonra rahat et
    10 sene doya doya bin derim
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler