Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk motorsiklete bindiğiniz an?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Kendinizinki değil herhangi bir motorsikletten bahsediyorum.

Ben başlayım.

Zaten küçüklükten beri merakım vardı birgün bi akrabamıza gidince kapılarında "mobbylette" (sanırım böyle yazılıyordu) gördüm bindirip dolaştırmasını istedim.Yaşımda 9-10 falandı ve inanılmaz bir keyif almıştım.

Bakalım gidonu ne zaman tutucaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    gelişim sürücü kursunun emektar keeway superlight ı,gerek benim gerek site üyesi,ilkdefa motorla tanışan insanların ilk bindiği motor olmuştur.toplam 30 dakikalık motor tecrübem bulunuyor,oda o motor sayesinde.salı pazarı arsasının ordaki eğitim alanlarında kullanma fırsatım oldu.iki üç tekleme sonrasında düz gidişe başlayınca gerisi geldi.hızlanma vites değişme yavaşlayıp durma.durkalk eğitimleri,kısacası yarım saatte ne öğrenilebilecekse o motorda öğrenme şansım oldu.habil abiye selamlar

baadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight 150 (sonunda:)
    ilk bindiğm motosiklet arkadaşımın honda activa scooter ıydı. aslında pek te benmek denmez ona. 10 metrelik bi ilerlemeden sonra motordan indim ama elim hala gaz elciğindeydi. motoru ayaklığına ayslıyım derken biraz gaz vermişim herhalde malum otomatik şanzıman motor elimden fırlayıverdi. kötü bi tecrübeydi.

ama ilk adam gibi motor deneyimim kendi motorum kw sl150 idi. o da pek zevkli geçti denilemez aslında. vitesler hep yukarıya doğru sanıyodum ama 1. vites aşşağıya doğru idi. yani ben hep 2. viteste kaldırmaya çalışıyodum motoru. kaldıramıyodum tabi hep stop ediyodu motor. kendi kendime "ben bu motoru nasıl kullanıcam" diye sordum ama bugün rahat rahat kullanıyorum.
    Gitarin.İyisi.com

dunpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B & IZHPLANET5 350cc-2zamanlı

Biraz şanşliydim Galiba

Valla size ilk motosiklete bindiğim anı hatırlamadığım için anlatamayacağım; çünkü babamın 12 yaşından öldüğü güne kadar hep 2 tane motoru vardı.Satıp değiştirirdi ama hep 2 taneydi.Bende depo üzerinde başladım motosiklet hayatıma babamın güvencesinde.Taki 14 yaşında babama döktüğüm binbir laflar ve ağlamalar sonucu banada kullanmayı öğretmesini sağlayana kadar.Baba sen 12 yaşında kullanmışsın?Oğlum ozaman her taraf boştu,trafik yoğun değildi?Ee sende kullanıyorsun?En sonunda sattıracaksın bana motosikletlerimi... derken bigün kandırmayı başardım en sonunda.O zaman bir 350cc lik sepetli, birde hergün bindiği minks 125cc vardı.Ben sepetlide öğretir sanırken aldı beni boş bir alana götürdü minksle.İstop etti indi,hadi sür dedi ben kalakaldım bu kadar çabuk olacağını sanmıyordum.Motoru çalıştırdım ( zaten hevesten hep çalıştırırdım) bindim üzerine debriyajı sıktım,attım 1. vites debreyajı saldım hoplayıp istop,babama bakıyorum ee biliyordunya sür dedi.Epey bir denemeden sonra şahlanarak kaldırdım motoru.2-3 tur sonra babam durdurup beni (az kaldı dönerken eziyordum )debriyaj bırakmayı, dur-kalk yapmayı anlattı o gün 3-4 saat 1. vitesle takıldık.1 hafta sonrada beni daha uzun bir pistte götürerek vitesleri atmayı öğretti.Sepetli motosikleti ise 2 yıl sonra kendim kaçamaklarla öğrendim.10 yıldır motosiklet kullanıyorum allaha şükür daha en ufak kazam olmadı böylede gider insallah.Babamla motosiklet hayatımız ise 20 yıl sürdü, onun motoruna bindikçe hep birlikte gezdiğimiz günler devam ediyor gibi geliyor bana...Motorumuza full bakım yaptırdım bu yaz baba,sıfır gibi oldu,herkes görünce seni hatırlıyor...
    ...dunpa55...Geology Engineer & Profession of Engineering Management
    ...55VATAN41MEKAN...

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    İlk deneyimimi hatırlamıyorum. Sanırım Mobylette idi.Bizim çocukluğumuzda bir Mopedler vardı, bir de JAWA denen o gürültücü makinalar. Şimdi ne zaman denk gelse bir JAWA, hala binip gezmeye can atıyorum.

Ama ilk vitesli deneyimim abimin Vespa'sıyla olmuştu.Hem de İzmirliler bilir, Çatalkaya adı verilen dağlık bölgede öğrendim motosiklet kullanmayı. (ege ordu komt. üstündeki ikiz kayalık dağlar) Abim öğretmişti bana. Zaten arabayı da o öğretti. Canım abim benim... Neyse dağılmasın konu, O günden beri vitesli motosikletlere ilgi duydum hep.

Bir tarihte otomatik vitesli (gerçek otomatik vitesten bahsediyorum) bir Honda Scooter kullanmıştım, kısa mesafe, ama onun zevki de bambaşkaydı.

Sonra gerisi geldi zaten. 5 aydır kendi motosikletim var ve ilk deneyimden daha önemli benim için sahip olmak.Şimdi Cruiser var, Çin Min idare ediyor. 7000 km yaptık , tık demedi daha kızım maşallah.Resmimde de görünüyor zaten kendisi. Şİmdi kış aylarını ona estetik yapmakla geçireceğiz, yaza çiççççekk gibi olacak.
    ...Sergerdan...

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Antalya yaz akşamları, hava sıcak, scooterımız hızlı, kuzenin artçısı olarak Antalya semalarında uçuşa geçmişiz. Tabi çaylaklık bu, dizler titriyor hafif hafif, çaktırmamaya çalışıyoruz. Arka fonda Cuando Volveras çalıyor, gün batımı. Deniz batan güneşin turuncusunda, yüzümüze çarpan rüzgar ömür katıyor ömrümüze. İşte ben o gün anladım bu sevdanın bir ömür bitmeyeceğini, özgürlükle asiliğin, huzurla mutluluğun buluştuğu biricik iki tekerden asla vazgeçemeyeceğimi...
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    İlk bindiğim motor kendi motorumdu,bindim hemde artçımla beraber devam ettim.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    15 yıl oluyor,bir yaz tatiliydi,lise yılları,sitenin yakınlarında bi yer motosiklet kiralıyordu,Honda Kinetixlerden.Kullandın mı daha önce dedi evet dedik çıkardı motoru kapının önüne,pek inanmamış olacak ki bize bak şu gaz şunlar da frenler dedi.Kask falan hakgetire o zamanlar zaten.Adamdan aldım motoru ama elim ayağım dolanıyor,şurdan kazasız bi uzaklaşayım da yeter,sonra çalışırım diyorum.Hafif hafif gaz verdim,ha bu arada kızkardeşimi de oturtmuşum arkaya!!Neyse kazasız yaptık kalkışı,köşeyi döndük ve durup bi soluklandım.Artık asla motorsuz olamaayacağımı o an anlamıştım.Geri dönülmez bir yoldu bu,sonra aheste bir şekilde siteye gidip epey bi çalıştıktan sonra,kardeşimi tekrar arkama bindirip çevrede ne kadar gezilcek yer varsa hepsini turladık.Aradan geçen 15 seneye rağmen düşündükçe hala heyecanlanırım...
    AKLIN MOTORUNUN ÖNÜNDE GİTSİN

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR

peguot 103

sevgili kardeslerım bende ilk defa 1011 yaslarımda bındı aslında bınemedım ya neyse simdi benım amcamda peguot 103 mobilet vardı neyse babm amcam ben bizim tarlanın orda konusuoduk söz motora geldi amcam sıralıodu ıste az yakar 90 basar falan falan neyse beende 1 tur bınebılırmıyım dedım tabi dedi amam bilonmu dedi bende bılıom tabi dedım neyse ben motora oturdum gucsuz oldugum ıcın tabi pedal cevıremem orası da arzı sartlar zor yokus asagı bı yer var amcam bneı oraya kada rıttı sonra hazırmısın dedı bende hazırım dedım amcam benı bı itırdı bende gazı fazla vermsım o gazla motoru kontrol edemedım ve dereye uctum ogun bugundur ne zamn motor alcam desem babamın aklına bu olay geli heralde olmaz dıodu neyse sonund aldım ama bu sefer gercekten bılıom
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

caya104 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Honda Today-99 Honda Transalp vardı
    İlk motorumu kurtuluştaki arsada turu 1 TL'dan mobilette kiralayarak kullandım.1979 da aldığım 2 vitesli puch'u asla unutamam keçi gibiydi çıkamayacağı yokuş yoktu.O zamanlardaki hayalimiz olan jawa ceylana ise 1987 de kavuştum.İlerde bir japon motorum olacağını 80 li yıllarda hayal bile edemezdim.İnşallah herkes hayalindeki motora kavuşur.

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    ilk pejo sürdüm acayip zevkliydi

-s3L1m- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neden bilmem bir dönem aniden delirdim ve motor hastası oluverdim, hemen a-2 ehliyete başvurdum, gelişim sürücü kursunun salı pazarı meydanında 125kymco larına bindim ve ilk motor tecrübemdi, henüz daha debriyaj-fren-vites nerde bilmiyordum tam olarak, ordaki arkadaş araba kullanıp kullanmadığımı sordu kullanıyorum dedim, "şurdaki debriyaj, şu fren, şu vites hadi eyw" dedi, 1 kere dahi motoru stop etmeden çok rahat kullanmaya başladım, aradan 10dk geçti motor sarmamaya başladı artık motorun ivmelenmesini ölçmeye başlamıştım, neys max 30-45 dklık ilk motor tecrübemin ardından benim bu kdr rahat kullandığımı gören arkadaş motorların birini bana verdi ve kadıköy trafiğine çıktım Daha üstüne çkalı 1 saat olmadan o çilekeş kadıköy trafiğinde motor kullanıyordum. Tabi benim özgüvenimi doruklara çıkardı bu olay

Bir sonraki hafta gittiğimde ise yani motora 2. binişimde kukalar getirmişler, arka arkaya 10 tane fln kukayı arasından ancak şu küçük scooterlarla geçilebilecek kadar az yer bırakarak dizen ve aralarından slolom yapmaya çalışan eğitimci arkadaşı görünce herhalde biz çalışalım diye koydu sandım ve bir nebze daha büyük olan vitesli kymco ile başladım sloloma, gayet rahat yapıyordum, yaptım yaptım sıkıldım, eğitimci arkadaşa sordum sınavda da böyle mi olacak dedim ve verdiği cevap şuydu "yok canım, sınavda 3-4 kuka oluyor ve araları çok daha açık oluyor, bunları ben kendim slolom yapmak için dizdim" tekrar göğsüm kabardı içten içe

Araba kullanmayı da çok rahat öğrenmiştim, bana hep "önce 2. el bi araba al onu vurur kırarsın öğrenirsin iyice kullanmayı sonra güzel bi tane alırsın" derlerdi çevremdekiler, fakat kendime güvendim ve peder sağolsun sıfır bi focus aldı, henüz hiçbir kazam olmadı ve çevremdeki herkes harika kullanıyorsun diyor. Bunu neden yazdın ki diyeceksiniz, bütün bunları yaşadıktan sonra ilk motor olarak cbr600f almaya karar verdim, yani 600cclerin en dengelisi, en rahatı ve en az agrasifi. Gene herkes "o motor büyük sen bi 125cc al vur kır o motoru öğren sonra büyüt" diyor, ben gene kendime güveniyor, kesinlikle riske girmeyeceğimi biliyor ve bildiğimi okumayı düşünüyorum.

Okumak için zaman ayırdığınız için teşekkürler =)

Motosikleti
    honda cbr600 f
    daha önce motor hiç kullanmamıştım. pejo falan hariç tabi 2004 de jawa kullanma fırsatım oldu. oda 700 800 metre filan. vitesli motorlarda deneyimim yoktu taki geçen nisanda cbr600f alana kadar. kaşkışta birkaç stop ettirme oldu tabi ama şimdi alıştım. daha son sürate gelemedim 180 i gördüm zamanla max. hızıda göreceğim biraz daha alışalım...

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Ben de ilk kendi motoruma bindim (Seyhan 250'ye).. Çok bozuk bir yolda, ilk denememi yapmıştım ve ilk gazı verdiğimde motoru devirmiştim... Allah'tan koruma demiri vardı da motoruma bişey olmadı...

yusufika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda ps 150i
    bir varmıs bir yokmus uzun zaman once evde otururken bır telefon geldi. nerden bilebilirdim bu ttelefonun hayata karsı bakısımı deıstırebılecegını. arayan abimdi kardesım araba arıza yaptı su benım motoru kullanıp gelebılırmısın dedı bende hıc dusunmeden gelırım abı dedım. o an ıcımde bır tıtreme oldu. yapamıyacagım seydı bu .hıc motor kullanmıs deıldım hele boyle vıteslı bmw f 650 gıbı buyuk bı motoru. bındım calıstırdım hareket eetım. o ankı duyguları anlatma sayfalar yetmez. daha sonra o cesaretle dıger abımın motorunu sabahın korunde kacırıp cadde turları attarak suankı durumlara geldım. ) neyse bu olay ben 16 yaslarında oldu. o zamanlar kadar araba meraklısı ruhum sımdı motor delısı oldu.

kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    gectigimiz yaz yani 4-5 ay oncesi antalyaya arkadsalarla antalya kemere gittik hasir gitmisken motor kiralayak gezek dedik bisim cocuklar biliyo mootr kullanmayi sonra iki tane scuter kiraladik basitk gittik antalyaya son surrat ilk basta tirstim motora bi yapistim sorma ama sonra briasda alisinca donerken acayip rahattim aksam oldu dedim kanka ogret banada bindi arkadama bu gaz su fren dedi ilk goturemedim motoru arkama oturdu o tuttu direksiniyonu gidyoduk sonra bi aldim elime surmeye basladim 20 -30 dakka kullandim 2. deneyimim a2 ehliyet kursum normal vitesli motor iki 125 llik cupper bi tane wallaha onada alistim 1 witeste 2. viteste kaldirdim bi 20 dakkada onunla kullandim haftaya direksiyon sinavim war 4 aya kadarda kendi motorumu alicam anlican baya hizli gelisti benim motor hevesim
    imzam yok parmak bassam olurmu

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    motorum yoook

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    benimki moblette idi ii hatırlıyom ilk binişimde 65 falan yaptıydım

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    ilk motor kullanmam kuzenim motoruydu,aldıgında benim yanıma gelmişti tabi ben de hergünkü gibi işe bisikletimle gitmiştim, ver bakıyım bir tur atıyım dedim birde bindim amma agırmış dedim gidonu zor döndürüyorum hayatımında ilk defa motor kullanmıştım,bir saga bir sola sekleyerek kullandım 200 metre felen,sonra tabi kaptık virüsü,en kısa zaman da bende aldım bir tane scooter,aldıktan 3 ay sonra ehliyetimi aldım ve rahat kullanabiliyordum, bu motorumu da 14 ay kullandım bu süre içinde 16500 km yol yaptım,sattım şimdi ikinci motorum honda cbf 150 alalı 2 ay oldu 3600 km deyim,tabi bunlardan hariç birkaç motor daha kullandım.
    98 Beygir.....

belifeless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MSX 125
    babamın mobilete binerdimm küçükken
    sonra lise yıllarında kuzen dolaştırırdı işten vakit buldukça yanlış hatırlamyrsam harleydi

ama 2 tekere ait ilk aklıma gelen
    bisiklete binmeyi ilk öğrendiğim zamanlarda babamın mobiletle benm bisiklet arasına bir halat bağlayıp beni çarşıda gezdirmesiydii ve tammm su birikintisinde bir anda kendimi yerde buluvermiştimmmm
    clukk clukk diye bir sesle birlikteee siz düşünün artık çamurlu suyun lezzetini
    Hak edene değer verilir, Hak etmeyene de yol!!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler