Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motor istemeyen 2(aile)+1(kız arkadaş) kişi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Re_math - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal
    Gerek aile üyeleri gerekse kız arkadaşıma bu motor olayını bir türlü anlatamıyorum. Son zamanlarda babam biraz ikna olmuş olsada annem ve de kız arkadaşım olaya hala duygusal yaklaşıyorlar. Dün ehliyet kursuna yazıldığımı öğrenince ikiside ağlayıp neredeyse benimle konuşmayacaklardı.Neden böyle oluyor, biliyor musunuz? hep bu haberlerde ya da çevrede duydukları ölümcül motor kazalarından dolayı. Bende onlara her zaman şunu anlatmaya çalışıyorum; motor sevgisi bambaşka bir şey.
    Burdan bütün mt ailesine sesleniyorum, biliyoruz ki motosikletçi farklıdır,daha dikkatlidir, daha bilinçlidir, daha saygılıdır trafiğe,daha çok uymalıdır kuralllara.Bunlar bize motosiklet kültürünün kazanım-ları olmalıdır.

Gelin daha dikkatli olalım olmasın evlerde hüzün
    Bu öyle bir tutkudur ki yapılmaz yalnızca baharın ya da güzün
    Ne biz ailemizi üzelim ne de siz ailenizi üzün
    Akmasın bir damla yaş gözlerinden yüzün

not:Haddimi aştıysam kusuruma bakmayın, şiir çok güzel olmadı,idare edin...
    Motosiklet hakkında bildiğim bir şey var o da hiç bir şey bilmediğim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace

Yok yok şiir gayet güzel.Söylediklerin konusuna gelince.Genelde hepimizin başına geliyor bu.Ama gelde anlat.Sonuçta başımıza gelecek birşey varsa bu ha motor üstünde ha tır üstünde ha yürürken hiç farketmez.Sadece sebeptir hepsi.Bunların hepsi bahane sen bak keyfine kardeşim.Sevgiler.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

denden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x9 Evo 250
    Selamlar

benimkiler de karşı. Babam "alacaksan kendin al ama ben hiç hoşlanmıyorum" dedi, ben de 2 sene kadar bekleyip bir motor aldım

Sonra bizim aileye uzun bir mail attım. Buradaki ana nokta "sevda bambaşka birşey" demek olmalaı. Onlar senin sevdalarını umursamazlar, çok da haklılar. Onlar can sağlığını umursarlar. Bu nedenle onlara nasıl bir eğitim alacağını, nasıl korumalar taktığını, bilinçli kullanınca sanıldığı kadar tehlikeli olmadığını, merak etmemeleri gerektiğini anlatman gerekiyor.

Ben yaptım, çok işe yaramadı ama en azından bana göstermeleser de biraz daha sakinlerdir diye tahmin ediyorum.

PİLAVÜSTÜ_KURU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    allah nasip ederse r6 olacak abisiiii :)
    Ne diyeyim doru sölüosun.Ne zaman bi motorcunun kaza yaptıgını duysam,görsem bi acayip oluyom.Geçenlerde başka bi sitede hadi söleyeyim.motordelisi.com da kaza resimlerini gördüm iki arkadas racing motosikletle kaza yapmıslar.Motosiklet param parçaydı o manzarayı görünce benimde içim parçalandı.Mekanları cennet olsun.
    Aile olayına gelince benimde ailem karşı çıktı ama ne yapıyım bu tutkudan vazgeçemedim.O yüzden kabullenmek zorunda kaldılar.
    Amanın fazlamı duygusal takıldık ne
    RiDe-FoR-LiBeRtY
    [no for another things]

StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    küçüklüğümden beri motosiklet kullanmak istiyordum,hep ailem karşı çıkmıştı,birgün onlardan gizli tatildelerken kursa yazıldım,geldiklerinde nasıl motor kullandığımı gösterdim,ikna oldular
    ama motorla her yolculğua çıktığımda arıyorlar merak ediyorlar..
    anne-baba olmadan anlayamayız o hissi bence..

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    walla kanka haklısın ...

Ben ce de Dikkat şart...

Ne kadar dikkat o kadar az kaza..

Ne kadar az kaza o kadar az hüzün ...

bende_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R

ya motosiklet yada motosiklet ! ! !

cok haklısnız arkadaslar benımde babam harıc,annem ve tum akraba uyelerı karsı babamda motosıklet hastası fakat cevrenın bu denlı baskısı. . .
    ama oss yı kazanayım,kazandım bahanesıyle babam alacak inş.
    herkese ailesını ıkna etme yolunda bol sanslar! ! !
    isyan rock'ta başlar,motosiklet üstünde devam eder !!!:cat:

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    herkesin başına geliyor bu yawbi motor aldırtamadık gitti işte...Ehliyeti beklicez mecburen...Ehliyete kadar super 51 e devam...
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

dj_umit151rs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim de babam şiddetle karşı çıkıyo motora hatta konuyu açınca kafasından dumanlar çıkıyo ne yapsam bilemiyorum iki arada bir derede kaldım.

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    haklısın dostum şiir de hoş olmuş aynı sorun bendedevar hanım istemiyor neyapsam boş ama motor aşkı başkadır asla vazgecılmez bence ,motorcu arkadaşlarında dıkkatlı olmalarını istıyorum allah korusun herkesi

onenight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800 08', KTM 250EXC 13', Honda PCX 12'
    yahu heralde bı benım peder laf etmıyo bu ıse zaten annem benden de manyaq gecen ay beraber memlekete gittiler 1100 km yol yaptılar sımdı de bı tane ramzey qm 200 gy aldı amator olarak kros yapıoz :D zaten peder 17 yasından berı motosıkletın ustunde bu arada sıırde gusel olmus

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Sabır edeceksin.. bakacaklar ki düşmüyorsun, zamanla azalacak bu dertleri.
    Bir de onlara her bir ARABA kazasını oku gazetede, resimleri göster, "şu otomobiller cok tehlikeli" falan diye laflar et.. bana faydası oldu bunların
    -t
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    İkna süreci her ailde farklı olur tabii. Ben ekonomik bağımsızlığını almış biri olarak paramı nerde harcadığımı evdekilere rapor etmek zorunda değilim. Ama bir çok kişi için geçerli değil. Yani motor alırken sizi düşündüren en büyük problem maddi durum. Bu problemi çözdükten sonra en büyük pronlem aileler ve yakınlar genellikle motorun çok tehlikeli olduğunu düşünmeleri.

Bence maddi sorunu hallettikten sonra ilk önce motor konusund ane kadar ciddi ve istekli olduğunuzu göstermeniz gerekiyor. Motor almadan önce ehliyeti almak, kask ve diğer korumaları araştırıp hatta imkanınız varsa önce bunları edinmek sizin bu konuda neyş örnek aldığınızı gösterir. Hatta olumsuz durumları kendi lehinizde gösterebilirsiniz. Kask takmadığı için yaralananları kötüleyin. Ben olsam bu şekilde olmaz çünkü önce koruma gerekir. Hem şurada bu şekilde hareket edilmesi gerekir gibi kendinizi nasıl geliştirdiğinizi göstermelisiniz. Önce güven vermeniz gerekmektedir.

Daha sonra imkanınız varsa boş bir arazide bakın ne kadar dikkatli ve güzel kullanıyorum diyerek cidden gayet güzel bir şov yapın. Sonuçta bu bir ikna süreci. Sizi sevenlerin motora karşı çıkması size duydukları ilgiden dolayı. Ama bu süreç sonucunda anne babanız "Bak benim oğlum bu işi çok güzel kıvırıyor hem dikkatli hem de başarılı" diyebilmeli.

Kız arkadaş durumları konusunda pek bir şey diyemiyeceğim. Artık diliniz döndüğünce onuda kırmadan ikna edin.

Ammmaaaaaaa nişanlı ve eş durumları kesinkez ikna sürecine girmez çünkü aynen yaşanmıştır.
    Nişanlınızı asla ikna edemezsiniz. Birde defa anne babalar bir şekilde çocuklarını kıramazlar ne olursa olsun onalrı desteklemek isterler. Ama eşler her konuda sorun çıkartabilir. Kıskanabilir, tehlikeli bulabilir nerden çıktı bu diyebilir hatta aklına gelmez herşeyi düşenebilirler ve dil dökmekle olacak şey değildir bu. Çünkü eşler tam anlamıyla olayı sahiplenirler.

O zaman bu defa bantı başa saracağız. Motor zevk işi ama ulaşım aracı olarak göstereceğiz. Güzel hoş haftasonu kaçamaklarının yanında cidden güncel kullanım alanına sokacağız. Biz evlenme günü alırken baya koşturduk. Sonunda nişanlım bile iyiki motorumuz var dedi. Yani güncel yaşamda motorun nme kadar kullanışlı olduğunu göstermeliyiz. Akşam evine bıraktıktan sonra ne kadar kolay eve döndüğünüzü taksiye binmek yerine motorla ne kadar tasarruf yaptığınız gibi şeyleri öne çıkartmalısınız. Fazla kurcalamadan (!) tabii bunun da sizin özel ilgi alanı olduğunuzu bir şekilde motor üzerindeyken ne kadar rahatladığınız gösterin. Ama tabii hayatınızın merkezi eşiniz veya nişanlınız.

Bunların bir kısmı aynen tarafımdan uygulanmış ve başarılmıştır. Yıllardırda reklam ve halkla ilişkileri incelemiş ve çalışmış biri olarak aynen tavsiye olunur.

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    kardeş senin işin zor hepsini bırakıp motor almak durumunda kalabilirsin ))

atavratbraveheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    Arkadaşlar şunun söyliyeyim eğer elinzde ekonomik özgürlüğünüz warsa ve 18 yaşından büyükseniz aileniz sadece formalite oluyor.Bir büyük olarak fikirlerini dinlersiniz ya da dinlemezsiniz ama kız arkadaş büyük problem bende çözemedim daha o problemi

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Ekonomik özgürlük tabi ki önemli. parasını verebiliyorsanız kim ne diyebilir. Tabi baba bana para ver motor alacam cümlesi oldukça komik oluyo. Yani bunu verecek ana baba kaç tanedir Türkiye de. Anne babanızdan görebileceğiniz en iyi tavır ne halin varsa gör tavrıdır. Sevgil olayına gelince o ayrı bir konu. Olmadı motor seven sevgili bulursunuz .
    Motosiklet hastası kızlar da var
    Eğer mümkünse evlenmeden hatta müstakbel eşinizle tanışmadan motor sahibi olmaya bakın.
    Böylece evlendiğinizde ama hayatım sen benim motor hastası olduğumu zaten biliyodun diyebilirsiniz

cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 S Honda CBR 250R Honda Beat 2004
    öyleee evet

samet_1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck 125_.........
    ben onu bunu bılmem motor ıcın kızdan vazgecerım sımdı motor aldın dıye senı sılıp atıcakmı hayır alınca oda kabullenicek durumu
    Aslında Söylediklerimden Çok, Sakladıklarımda Gizliyim.Siz En İyisi Beni Anlamak İçin Konuştuklarımdan Çok Sustuklarımı Dinleyin...([url]www.motorcular39.azbuz.com[/url])([url]www.delikentli39.skyblog.com[/url])

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekonomik özgürlük tabi ki önemli. parasını verebiliyorsanız kim ne diyebilir. Tabi baba bana para ver motor alacam cümlesi oldukça komik oluyo. Yani bunu verecek ana baba kaç tanedir Türkiye de. Anne babanızdan görebileceğiniz en iyi tavır ne halin varsa gör tavrıdır. Sevgil olayına gelince o ayrı bir konu. Olmadı motor seven sevgili bulursunuz .
    Motosiklet hastası kızlar da var
    Eğer mümkünse evlenmeden hatta müstakbel eşinizle tanışmadan motor sahibi olmaya bakın.
    Böylece evlendiğinizde ama hayatım sen benim motor hastası olduğumu zaten biliyodun diyebilirsiniz
    Alıntı samet_1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben onu bunu bılmem motor ıcın kızdan vazgecerım sımdı motor aldın dıye senı sılıp atıcakmı hayır alınca oda kabullenicek durumu
    Valla biri çıkar karşınıza silersiniz 2 dakikada motoru ...

trinacria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizimkilerde bi alem karikatür gibiler. annem kesinlike karşı babam da sen ehliyeti al motoruda ben alırım dio. amma gelde kız varken para biriktir vakumlu süpürge gibi emiyo parayı :D ama olsun değr ona saten biriktirdim parayıda çaktırmadan başlıcam ehliyetede motor sevgisi gene üstün çıktı :D
    [B][COLOR="Red"][CENTER]1000 lerce dansözüm olacağına 1000 cc makinem olsun ![/CENTER][/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler