Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZipZip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History
    tüm arkadaşlara geçmiş olsun mesajları için teşekkür ederim.
    24.09.2005 tarihinde direksiyon sınavına giriyor ve ehliyetimi alıyorum.
    tesekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Yes ehliyet no dert.. Polislere nanik yaparak geçebiliyosun ehliyetin olunca.. Dün akşam bi yere gidiyodum. Baktım yanlışlıkla 50 metre kadar geçmişim. Yol tek yön ve biraz gerimde polisler var. Hiç iplemedim dönüp agır agır yolun kenarından ters yolda 50 metre geliyodum ki polis durdurup nereye gidiyon dedi. Ben de şurdaki hastaneye gidiyorum geçmişim napiyim. 2 km yol mu dolaşayım yine gelmek için dedim. Olmaz gidemezsin dedi. Geldim zaten yaw büyütmeye gerek yok dedim. Gitme bi daha falan dedi. Tamam tamam dedim geçtim gittim. Niye bu kadar rahat olabildim, çünkü ehliyetim var Bendeki de yüzsüzlük biraz ya neyse..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

prens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun arkadaşım ... düşünmek bile istemiyorum

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    cenkmenderes, seni ve sarıkızını yolda görürsem durdurup nazar boncuğu takacam valla.. Oldu olacak polisin önünde motorla akrobasi yapsaydın bari.

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Maaş yattı ehliyeti aldım..Alır almaz hemen kaplattım valla çok değerliymiş Ha soracaksınız motorun nerede diye ...Valla yok diyeceğim...Belki gelecek seneye..

Böylece bende ehliyetliler kervanına katıldım...Haberiniz olsun şimdi sırada motosiklet kullanmasını öğrenmekte...

a-z ye toplam 340- 350 ytl civarı tuttu.Sanıyorum iyi aldım ehliyeti....Haydi hoşçakalınn....

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    muvattali, nazar boncuğunu motoru aldıgımın 2 yada 3. günü takmıştım ben zaten yinede teşekkür ederim.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

burik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojin as125t yaza inşallah ybr olacak
    walla bende balıkesirde sanayide kullanıyorum orda kooperatif olduğu için bişey demiyolar ama garajda yakalandım 4sene önce 480 milyon ceza çıktı sen yine iyi yırtmışsın ben 4sene önce 480milyon ve babamdan yemediğim azar ve ceza kalmadı cezaya oda dahil ama motor sevdası ben 10 yaşında kolumu kırmış adamım sevda işte insanın elinde değil

normalkerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r

ehliyet nereden alınır ankarada? (ya da istanbulda)

B tipi ehliyetten a2ye geçmek istiyorum. istanbulda GELİŞİM bunun için çok güzel fiyatlar veriyor. fakat ankarada bulduğum en ucuz yerler: kızılayda bartaş 195ytl ve ulusta adını bilmediğim biryer sınav ücreti dahil 250(başka hiçbişey dahil değil. sanırım diğeri daha ucuza geliyor.)
    burada telefon numaralarını da vereyim ihtiyacı olan varsa diye. daha uygun fiyata bunu sağlayan varsa onlar da yazsınlar. bu kurslara yazılıp da saçma sapan şeylerle karşılaşanlar varsa onlar da bu başlık altında belirtirlerse faydalı olur. (bu fiyatlara sürüş eğitimi kesinlikle dahil değil mesela)
    bartaş: 4182414
    ulustaki kurs: 3118183
    bir de tunalı sürücü kursu 300 milyonu 3 taksit yapıyormuş.

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    merhabanormalkerem,

Bizde sürüş eğitimide dahildir verdiğimiz fiyata...
    Ayrıca sitedeki tüm arkadaşları tekrar tekrar uyarıyorum!!!
    sınav harcı veya bilmem ne harcı yoktur bu harçlar 2005 ocak ayı itibarı ile kaldırıldı.Kimsenin sizden harç almasına asla izin vermeyin;
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

normalkerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r

konu

b'den a2'ye geçişte 120ytl sürüş eğitimi de dahil mi diyorsunuz? istanbula mı taşındırtacaksınız beni?
    diğer harcamaların toplamı ne oluyor tam olarak? "temsilci ücreti ve hizmet bedeli" diye birşey görüyorum bu nedir?

Motosikleti
    Skyjet 150 F5

125 'liklere ehliyet ne zaman kalkacak bilen varmı

arkadaşlar bilindiği üzere 125 cc ya kadar olan motorlara ehliyet kalkacak ve bu kanun meclise girdi ama ne zaman çıkar bilmiyom yada birde duydum b tipi ehliyetler de 125 liklere kadar olanları kullanacak diye duyudum ama bu konu hakkında sağlam bilgileri olan varmı bendeki tek sağlam kanun meclise girdiği çıkamadı gitti yada çıktıda benmi duymadım

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Yok öyle birşey. Motosiklette ehliyet kalkmaz. B sınıfı ile 125 lik kullanma efsanesine gelince, buna benim pek aklım yatmıyor. Belki Kanun çıkar diye birkaç ay bekledim, baktım olacak gibi değil A2 ye başvurdum. Sana önerim, sen de A2 al. Hem 125 cc. kalacak değiliz di mi ama..

purifier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125 lik race motorlarla 150-160 km sürat yapılıyor.ehliyetsiz birine o motor verilir mi. ehliyet almak cok mu zor ya hayret bişi !!!!!!! yapmayalım arkadaşlar motor satıcılarının tuzaklarına düşmeyelim.bu dedikoduları satış yapmak için çıkartıyorlar benden söylemesi sooona demedi demeyin

Motosikleti
    Skyjet 150 F5
    evet haklsın ama ilerde alacağım asıl bende renk körlüğü var rapor alamam diye korkuyom b tipini aldım ama yanlız şunu diyem kanun mecliste haberin olsun kalkacak yani ama dedğin gibi hep 125 demi kalcaz

red-lucifer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun 150 cc
    al A-2 yi rahat et. Ama renk körlüğü için birşey diyemem!!

burik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojin as125t yaza inşallah ybr olacak
    walahi arkadaşlar bugün 125 bineen yarın 250 ondan sonraki gün 500 ondan.......yani sonunda parası varsa hayabusaya kadar gider boşverin alın a2 gelişim sürücüde 120 ytl indirimde 200 liraydı alın hiç durmayın kanun çıkana kadar.....

barisci26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle Türkiye'de yaşıyoruz kanunlar hemen çıkmıyor zaten. Benim yaşım gelsin hiç beklemeden almak istiyorum. Bence sizde öyle yapın.
    http://www.facebook.com/bariskaykusuzphotography
    http://www.bariskaykusuz.wordpress.com/
    http://twitter.com/bariskaykusuz

alpinaB10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR K9
    Alıntı teccol adlı üyeden alıntı
    evet haklsın ama ilerde alacağım asıl bende renk körlüğü var rapor alamam diye korkuyom b tipini aldım ama yanlız şunu diyem kanun mecliste haberin olsun kalkacak yani ama dedğin gibi hep 125 demi kalcaz
    boğaziçi tıp merkezini tavsiye ederim. nerdeyse kör olana bile rapor veriyolar.. 40 milyona..

- Forumda yazilan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Bilinmesi gereken bir husus da, gönderilecek mesajlarin, veya forum alanlarinda belirtilecek fikirlerin hiçbiri, olumlu veya olumsuz, forum yönetimini ve www.motosiklet.net sitesini baglamaz ve forum yönetimi herhangi bir kanun yaptiriminda üyenin savunuculugunu üstlenmez, üyeler kendi sorumluluklari ile basbasadir.

- Herhangi bir alanda kisileri,kurumlari,kuruluslari veya devlet'i küçük düsürecek resim,yazi,alinti vb. seyler kesinlikle yasaktir.Bu gibi durumlarda uyari yapmadan üyeyi forumdan silme hakkimiz saklidir.

****************************I********************* *********

10_uR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya bence hiçbiriniz ALMAYINN benim yaşım tutsada A2 almıcam daha heyecanlı oluo polislerden kaçmak saklanmak
    DURUŞUNA KIZLAR, GİDİŞİNE YOLLAR HAYRAN !!!!!!!!!!!!!

\"AYAR İYİMİ\"

ya sanki A2'yi alanlara süper test yaptırıyorlar. "Arkadaşım gel buraya şurada bi slalom yap dön gel" millet 5km/s ile bir slalom yapıyo sonra şak diye ehliyet.
    Kazalar da artışi olurmu dersiniz bu yasadn dolayı? Olur. şöyle olur; motosikletin m'sinden anlamayan biri cbr125 gibi bi motoru görür;
    -bunlar kaça arkadaş?
    -4500YTL
    -bunlara bi de ehliyet gerekiyo dimi ya? (adam ehliyet gerektiği düşüncesiyle bir anda o kadar maddi ve manevi külfet aklına gelir ve bir 125cc için ehliyet almaya değmeyceğini düşünür. ta ki cevap gelen kadar)
    -hayır gerekmiyo. motosiklet ehliyeti 125cc üzeri motorlar için. 125cc ve altndakileri B ehliyeti ile kullanabilirsiniz.
    tabi adam da o gazla alır o motoru. yokuş aşağı da yapar 180km/s'i. sonra yerden veya duvardan kazırlar.
    işte kazayı böyle tipler yapar eğer böyle bir kanun çıkarsa...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler