Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    agcaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Focus 100
    kimse yanlış almasın ama ehliyet almak gariban takımına herkezdeen daha zor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agcaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Focus 100
    kardeş burası türkiye burda herşeyin bi ücreti olur hiç şaşırmadım

mit_black - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla kardeş aynı dert bende de var yaw.12 sinde sınava giricem bi sabah erken kalktı parası almadıkları kaldı yaw.bune abisi yawwww.villa taksidi gibi.motor alsam aslan gibi 2 3 taksidi yatırmıştım be yaw.
    offfff beeeee....nerdenn çıktıysa bukadar prosüdür.Alaahtan motor kullanmayı biliyorum.bide kursuna gitsek evi hipotek etcekler nerdeyse....büyütmek gibide oldu ama can sıkıyo ama böyle.......

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    kardeş biz fazla yorum yapmak istemiyoruz sonra mimar olan bir arkadaş çıkıp gelişim diğer meslektaşlarını kötüleyerek prim yapmaya çalışıyorsunuz diyor,
    asla sınav harcı vs. ücret ödemeyin isteyen kursları bağlı bulunduğunuz ilçe milli eğitim müdürlüklerine veya teftiş kurumuna şikayet edin.

senin için yatırılan paranın yasal makbuzunu ibraz etsinler veya yeriniz söylesinler sen yatır parayı, ibraz edemezler vaya yer gösteremezler, çünkü böyle para yok
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

igidu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakında

Bakırköyden ehliyet alan birisi var mı?

A2 ehliyete başvuracağım, Floryada oturduğumdan Bakırköy bana çok yakın geliyor. Eğer Bakırköyde herhangi bir sürücü kursundan ehliyet almış olan arkadaş varsa ufak birşeyler soracaktım pm üzerinden veya msnden. Teşekkürler.

Kadıköye gidemiyorum gidebilsem Gelişim ilk tercihimdi.

Motosikleti
    Yakında
    "Bu konuya 0 cevap yazıldı 21 kere görüntülendi"

Yaf arkadaşlar abiler yapmayın ya hiçbiriniz Bakırköyde bi sürücü kursu tanımıyor musunuz ?

Galiba yayan olarak Bakırköyde dolaşacağım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    ben kadıköyden aldım işine yararsa yardımcı olayım

Motosikleti
    Yakında
    Kadıköye gidebilsem gelişime gidicem zaten

Yine de ilgin için tşkler donniedarko

Warfare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 HONDA CBX 750 Police
    Ben Bakırköy den almıştım 2 sene önce Özgür sürücü kursundan. Nasıl yardımcı olabilirim?

Motosikleti
    Yakında
    Alınacak bilgiler temin edilmiştir ilginiz için tşkler.

nerden aldıgın onemli degil onemli olan motorun hallını varrebilmek

her motora A2 ehliyet şartmı?

arkadaşlar uzun zamandır hep aynı şeyleri duyuyorum. 150 lik motorların altındaki her tip motoru b ehliyetliler kullanabiliyomuş diye. kime sorsam farklı yanıtlar alıyorum. kimisi yasa değişti evet kullanır diuor kimide hayır diyor trafik polisine soruyorum onlar zaten bizden cahil gibi ne cevap vereceğini bilmiyor. hayır anlamadığım bu polislere yeni yasalar hakkında bilgi verilmiyormu?

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı orhanmantici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar uzun zamandır hep aynı şeyleri duyuyorum. 150 lik motorların altındaki her tip motoru b ehliyetliler kullanabiliyomuş diye. kime sorsam farklı yanıtlar alıyorum. kimisi yasa değişti evet kullanır diuor kimide hayır diyor trafik polisine soruyorum onlar zaten bizden cahil gibi ne cevap vereceğini bilmiyor. hayır anlamadığım bu polislere yeni yasalar hakkında bilgi verilmiyormu?
    uzun süredir tartışılan bir konu bu. her motora ehliyet şart. (A2)
    bu söylentiler yüzünden kaç tane arkadaşım 600 ytl civarı ceza yedi
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun süredir tartışılan bir konu bu. her motora ehliyet şart. (A2)
    bu söylentiler yüzünden kaç tane arkadaşım 600 ytl civarı ceza yedi
    saol arkadaşım heleşükür kesin bi yanıt aldım. bende duydum o ceza olaylarını ama bi arkadaşım eğer hiç ehliyetin yoksa 600 milyon ceza yersin ve motoru alırlar diyor. ama b ehliyetin varsa ehliyet yetersizliğinden 60 falan keserler diyor

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Dostum bak kesin bilgiyi söylim sana, polisle konuşmalarım sonucu ve kursun bana söyledikleri;

Motosiklet ise Mutlaka A sınıfı ehliyet olması gerekiyor, ama neden herkes A2 diyor?
    A2 sınıfı demek 51cc ve 51cc üstündeki (isterse 1500cc olsun) motorlar için geçerli bir ehliyet demekktir.
    A1 sınıfı ise 50cc ve 50cc altındaki motorlar, hem motor hem bisiklet tarzında olan pedallı motorlar içindir.

A2 ehliyet alırsan A1 sınıfınıda kapsarsın yani A2 ehliyetinde 50cc altı motorda kullanabiliyorsun, sadece mantığını öğren diye yazdım. Ama A1 sınıfı ile 51cc veya daha üstü bir motor hacmine sahip motorla yakalanırsan ehliyetsiz muamelesi gorursun.

B ehliyeti ile Motosiklet kullanamazsın.
    Soda Ayran Cool

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Hayır, 2 tekerlekli motorlar için A sınıfı ehiyet lazım, 4 tekerlekli motorlar için B sınıfı ehliyet lazım, birden fazla dingili olanlar için C sınıfı ehliyet lazım v.s.... bu böyle gidiyor. Yani her motora A2 şart değil...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı orhanmantici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol arkadaşım heleşükür kesin bi yanıt aldım. bende duydum o ceza olaylarını ama bi arkadaşım eğer hiç ehliyetin yoksa 600 milyon ceza yersin ve motoru alırlar diyor. ama b ehliyetin varsa ehliyet yetersizliğinden 60 falan keserler diyor
    60 ytl ile kurtulamazsın 450 civarıydı sanırım. zaten en düşük ceza bile nerdeyse 50 ytl.

ayrıca A2 olmadan birisine çarparsan direk ölüme sebebiyet vermekten yargılanırsın. ayrıca maddi olarak tüm yük sana ait olur.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

H@S@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Abicim hepsine şart ehliyet
    artık bugünden itibaren ehliyetsiz kullanımlara karşıyım daha 1 saat önce aldım ehliyeti o kadar rahatımki anlatamam gelirken yolda gördüğüm ekiplere korna çalıp selam bile verdim
    CBR 125 R

superkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat
    Ya sen icabında bütün motosikletleri kullanabilmek istiyorsan A2 alacaksın.Başka yolu yok bunun.Eğer A2'in yoksa sen kıyıda köşede en azından bi 750 ytl tut.

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Her motora ehliyet şart motosiklet motorlu taşıt oldugu için ehliyetsiz kullanamazsın ben değil kanun söylüyor benimde B sınıfı ehliyetim var yarın A2 çıkacak bende gidip alıcam emniyetten Herkez yanlış biliyor bilgilendireyim isterseniz B sınıfı fark etmiyor A2 yoksa yetersiz ehliyet falan demiyor ehliyetsiz araç kullanmaktan mahkemeye çıkıyorsun polise yakalanırsan mahkeme 1 ay para cezası veriyor sonra 1 ay hapis cezasını para cezası çeviriyor ilk kez yakalanıyorsan oda 640 ytl (peşin ödemede %20 ne indirim oda 430 ytl yapıyor istersen taksitli ödeyebilirsin peşin ödemeyip ama tekrar yakalanırsan bu cezayı yedikten sonra hapı yuttun demek mahkeme 1 ay hapis cezası daha veriyor ve para cezasına çevirmiyor işte durum böle arkadaşım yakalandı ondan biliyorum bunları bence sabredin gidip alın ehliyetinizi ve ehliyetsiz kullanmayın bir yanlış bilgi daha ehliyetsiz kaza yaparsanız karşı tarafında masrafını siz ödersiniz diyorlar yok öle bişey eger kusur karşıdaysa siz ehliyetsizlikden ceza yersiniz sonra karşı tarafın kusuruna yada senin kusuruna baglı olarak değişir masraflar sadece ehliyetsizlişkten artı ceza yersiniz bilginize
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler