Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ben de ehliyete başvurdum. en iyisini yapıyoruz bence
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    evet en sonunda direksiyon sınavından da geçtim fakat yine ehliyetimi sanayinin içinde aldım ve otomatik motorla b ehliyetinide atnı yerde almıştım ama gerçekten bişey varki ben hiç birşeyi kurstan öğrenmedim bu araba içinde böyleydi hep gördüklerimle oldu bu iş neyse herkes ehliyet alsın ben iki defa polise yakalandıktan sonra akıllandım ve aldım
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

Arkadaşlar; çok güzel , devam edin.
    Ehliyet , aynı zamanda , diploma demektir.

Vatandaş motorcuları farketmiyor.
    Hiç olmazsa devlet bizi görsün...

Not:Ehliyet alma konusunda bilinçli sürücü kursları tabiki herzaman faydalı olacaktır.Ama , kasaptan ve bakkaldan alanlara da saygımız vardır...

SHEMOTO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar,

A2 ehliyet alacak olan grubumuzun kar yüzünden ertelenmiş olan bu haftaki dersinin ne zaman olacağı ile ilgili kurstan bize sms msg ile haber verilecekmiş...

bilginize

görüşmek üzere
    Paylaşımlarımız ve yolumuz hep açık olsun!

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Biz faydasız mıyız
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı
    Biz faydasız mıyız
    Sen askere gidince vatanı koruycan, faydalı olucan. O zaman "Faydalı Bilgiler" kısmında yazabilirsin !
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    bmw f 650+asya 125t
    bartas nasil 500 oluyor anlamadim. biz daha yeni 185 den aldik ehliyetleri tabi diger giderlerr yani ehliyet masrafi sinav harci filan en fazla 250 oluyor.
    ayrica soner hoca yi halen israrla tavsiye ediyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Vermiyolar verseler hemen alıcam

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Ya bu B ehliyetle 125cc kullanma olayı yalan mı? Senelerdir "olacak da olacak" diye duyarım, var mı bir haberiniz?

Motosikleti

Ehliyet Verirlermi ?

Uzun zamandır motor almak için para arıyodum gitarımı filan sattım en sonunda alıcaktım ama bir kaç gündür içimde bir huzursuluk var. EHLİYET Bu minik sorun baya sinirlerimi bozuyo ehliyet alabilirmiyim diye arastırmak istedim bir sürücü kursuna gittim onlar A2 ehliyet vermiyolarmış sağlık raporları hakkında da fazla bilgi sahibi değillerdi birde size sorayım dedim Sağ Gözümde Katarakt var yani ileri derecede hipermetrop derecesi kaç dicekseniz 14,5 idi en son ölçümlerde sol gözüm ise idda ederim çoğu insandan daha iyi görür Sizce sağlık raporundan geçebilirmiyim yani ehliyet alabilirmiyim yoksa Trafikte kaçak olarak mı sürcem motoru ?

desertnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Abi şok oldum. Sen geç bu sevdadan en iyisi 14,5 diyorsun. ehliyet diyorsun. Şunu unutma tek gözlede görebilirsin ama akan trafikte görmeyen gözünün olduğu istikametten gelen bir tehlike gelirse ne yapacaksın. Sağlam adamlar trafikte motor kullanmaya cesaret edemiyor. Yanlış anlama motosiklet tutkunu anlıyorum ama kendi sağlığın ve diğer insanlar için vazgeç derim. Soruna gelince bu ülkede herkes herşeyi alabilir.Ama bence sen yapma.

Bu arada imzan herşeyi özetliyor.

Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Kütüğüm yeni trafik yasası komisyonda mart bilemedin mayıs ayında çıkacak ama b olayı netlik kazanmadı daha.

Motosikleti
    İmzadan anlamış olman lazım 4 teker üzerinde trafiğe çıktım da 2 tekere motor takıp fazla deneme sansım olmadı akıcı trafikte . Ama dediğin doğru bu ülkede herkes her şeyi alır (babamdan yardım istiyecem gibi bu gidişle )

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    CenkKeskin, sanırım gözün için tedavi durumu var. Bence paranı tedavin için harcamalısın. Görmek için herşeyini verecek insanlar var. Arkadaşımında dediği gibi tek gözle motor hayatta olmaz. Nerden ne geleceği belli olmuyor. Hayatını riske atman senin problemin ama başkalarınada çarpıp onlarında hayatına mal olabilir. O nedenle motor tutkusunun nasıl birşey olduğunu bilen benden sana tavsiye gözünü iyileştir ondan sonra en güzelinden bir motor al. Nasıl keyf aldığına sen şaşıracaksın.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    Gözüm için herhangi bir tedavi şu anda Dünya denilen hayat birimi üzerinde yok. Bu konuda tahmin edeceğinizden daha fazla arastırma ve tedavi gördüğümü öne sürerim. Aklınıza gelecek bir çok hastanede denedim tek çare var içinizden birinin bana bir gözünü feda etmesi ? öyle bir gönüllü varsa hemen alırım ...

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    gözleri bozuk biri olarak anlıyorum seni ama bu şekilde hem kendini hem etrafındakileri tehlikeye atmış olursun.
    demek çare göz nakli ha.işallah bi gün çaresi bulunurda gönül rahatlığıyla kullanırsın motoru

Motosikleti
    Hocam hakketten çok sinir bozucu bir şey teki fazla iyi diğeri kötü . ameliyat filan olmuyo çaresi %40 görüyo ameliyatta bu oran %44 e çıkartılıyor en fazla çaresiz dert

Motosikleti
    KAWASAKI Z750 S / SUZUKI GS500
    sevgili cenk keskin ,
    avrupa da bütün ülkelerde bir gözü hiç görmeyene bile ehliyet veriliyor belli şartları var mesela aralıksız 2 saatten fazla ve tüm gün de 5 saatten fazla kullamaz gibi.. avrupa da bütün ülkelerde renk körlerine de ehliyet verilir ..
    çünkü hiçbir sakıncası yoktur.. AB uyum yasaları çerçevesinde bu uygulamaların yapılacağı yeni trafik kanunu( 2918 sayılı ) chp li bir milletvekili tarafından meclise sunuldu . şu anda gündem de özetle yeni çıkacak bu kanunla 1 gözü görmeyenler ve renk körleri ehliyet alabilecek... ama bence sen bu kanunu beklemeden bir kursa yazıl , anlaşmalı özel polikliniklerden birinden s ağlık raporu alabileceğine eminim .. sağlık durumunu da kafana takma .. kardeşimin 1 gözü hiç görmüyor ve 10 yıldır araba kullanıyor .. hiçbir sakıncası yok

Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Ya arkadaşlar karıştırmayın motor ve araba aynı şeyler değildir.

Motosikleti
    Moral veren bir mesaj yani su anda kanunları çiğnemeden bir iş yapmak için ugrasıyorum ben ama anlaşılan olmayacak rüşvet verecez illa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler