Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şimcik Kaza Oldu Neden Suçlu Biz Gibi Davranırlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Kaza oluyor sanki biz suçluymuşuz gibi davranıyorlar neden böyle oluyor ki?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 KT
    motosiklet küçük ya ondandır herhalde.
    bu sabah işe giderken nerdeyse bende kaza yapıyordum.
    dengesiz bir ÖĞRENCİ SERVİSİ aniden önüme çıktı.ani bir frenle ucuz atlattık.tabiki kornam sürekli çalıyordu.yanından geçerken
    "ne çıkıyorsun lan" (lan burada nezaketen kullanılmıştır.) diye seslendim.
    ama bana tren muamelesi yapmaya devam ediyordu.
    benim geldiğimi göre göre çıktı yola.ama motorlu diye tınlamadı.
    acaba kamyon kullanıyor olsaydım acaba çıkarmıydı o yola.

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    Alıntı maitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet küçük ya ondandır herhalde.
    bu sabah işe giderken nerdeyse bende kaza yapıyordum.
    dengesiz bir ÖĞRENCİ SERVİSİ aniden önüme çıktı.ani bir frenle ucuz atlattık.tabiki kornam sürekli çalıyordu.yanından geçerken
    "ne çıkıyorsun lan" (lan burada nezaketen kullanılmıştır.) diye seslendim.
    ama bana tren muamelesi yapmaya devam ediyordu.
    benim geldiğimi göre göre çıktı yola.ama motorlu diye tınlamadı.
    acaba kamyon kullanıyor olsaydım acaba çıkarmıydı o yola.
    haklisin valla bazen dusunuyorumda su motorun etrafina celikten boru doseyeceksin.onune cikana carpacan..bakalim o zaman ne olacak..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Galiba şimdi anlıyorum amerikan filmlerindeki serseri motorcuları,ellerde zincir,sopa,bıçak,çete olmak,demek herkesi önce bir sindirmek lazımmış.
    Çünkü aynı politikayı dolmuş ve taksiciler (buraların kralı biziz)uyguluyor.
    Çamurdan daha çamur,pislikten daha pis olmak. Hıııııımmmm
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

appleworm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 125 t (ZEYTİN)
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Galiba şimdi anlıyorum amerikan filmlerindeki serseri motorcuları,ellerde zincir,sopa,bıçak,çete olmak,demek herkesi önce bir sindirmek lazımmış.
    Çünkü aynı politikayı dolmuş ve taksiciler (buraların kralı biziz)uyguluyor.
    Çamurdan daha çamur,pislikten daha pis olmak. Hıııııımmmm
    saat 10.30 gibi osman beyin üst sokağından ofise doğru giderken taksi tarafından sıkıstırıldım. iki seritli yoldaa ben en soll seritten giderken beni nasıl becerdi bilmiyorum ama en sağa kadar çektii sonraa ben tam hızlanıp gidcekken gaza bastıı fren felan hak getire motarr sağo sola yatmaya basladııı TAKSİYİ KULLANAN YARATIK İSE HİÇÇ ARKASANA BAKMADAN BASTI GİTTİİ. BU ARADA BEN SAĞ SOLA DENGEMİ SAĞLAMAYA ÇALISIRKEN AZ DAHA SAĞ TARAFTAKİ PARK HALINDAKİ ARABAYA ARKADAN GİRİYORDUM.. Neyse son anda düsmekten kurtuldum allah korumus diyorum.. sinirimi bozduu az ilerdee ısıklarda taksiyi yakaladım yaklastım iyicee..basladık tartısmayaa yok söyle yok böylee laf anlamıyoo CAHİL çünkü.. en sonunda dayanamadım YAW NE BİÇİM İNSANSIN SEN YAA AZ ÖNCE SENİN SALAKLIĞIN YÜZÜNDEN YAA TAKSİNİN ALTINDA KALACAKTIM YADAA TAKLA ATACAKTIMM.. VİCDANIN KURUSUN ALLAHA HAVALE EDİYORUM SENİ DEDİM BASTIM GİTTİMM....
    ben, ceytin ve ZEYTİN dağ bayır tepe gezer dolaşırız hiç sıkılmadan:D

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçen hafta bendede oldu işıkda durdum inidim gittim aracının yanına açtım kapıyı baktı kaldı dedim kardeş az önce beni öldürebilirdin alttan aldı bende efendice söyledim gittim eğer karşılık verse neler olacağını tahmin bile edemiyorum

Motosikleti
    gilera runner vxr 200
    ya neden boyle seylerle karsılasoruz.sanırım kendılerını guvende hıssedıolar motora karsı kendısı guvende oldugu ıcınde karsıdakı pek onemlı deıl herhalde..bencıllık duygusu hat safhada..uzuluorum

mavimerdiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF BANDİT 1200 S
    Hergün her motorcunun başına geliyor sanırım bu tür olaylar. Geçen hafta halamın kızını ziyarete giderken bir bayan sürücümüz resmen üstüme çıktı. Işıklarda aynadan baktım arkamda beyaz bir uno ve hanıfendi bir ablamız direksiyonda kırıtmakta. Dibime kadar girdi ben her ihtimale karşı aralardan 4-5 araba kadar ilerleyip durdum. Kadın yememiş içmemiş yine dibime gelmiş tam sola dönüşte (benden önce çıkabilmek için) sol arkamdan öyle bir geçtiki önüme motoru resmen sağa yatırdım son anda bana çarpmasını bertaraf ettim. Anladımki beni öldürmek istiyor (ki buna daha sonra emin oldum.) kornaya bastım refleks olarak. Tekrar önüme kırdı acayip sinirlendim derdi neymiş öğrenmek istedim. Solundan bastım önüne, daha sonrada sağına geçtim bu arada hala beni öldürmek için manevralar yapmaya devam ediyor. En son baktım kadınceyiz beni ezecek kaldırıma çıktım kaskın vizörünü açtım yanyana gidiyoruz malum kaldırıma çıkamıyor. Hanımefendi ne yapmaya çalışıyorsunuz diyorum ordan kadın "hayvanoğlu hayvan" diye bağırmaz mı... Hadi benim hayvan olduğumu düşündün de ölmüş babama neden hayvan diyorsun onun suçu ne. E bir yere kadar yani.. Bir ara aklımdan motorla kaldırımdan şunun üstüne uçayım Allah ya ona ya bana dedim ama... Zor yatıştırdım kendimi. Eve girdim elim ayağım sinirden titriyor. Hala kızına anlattım durumu. O da demez mi "bu motorcularda çok kötü kullanıyor zırt pırt aralara giriyorlar" ben açıklama yapıyorum bu motorcular zaten ulaşım kolaylığı olduğu için bu alete biniyorlar siz eşşek kadar arabalarınızla tek başınıza 15 motorluk yer kaplarken biz bişey demiyoruz falan dedim ama "ben olsam ben de üstüne sürerdim" demez mi... Şaştım kaldım. Dedim ki sakın... Sakın yapma... "Ne olur" diye bir yanıt geldi. Dayanamadım... Ön tekerleği kaldırırım camından içeri girerim ne kafan kalır ne beynin dedim o öfkeyle... Gözlerindeki korkuyu görmeliydiniz.. Saf saf yapar mısın hakikaten dedi... Ben de sakın motorculara bulaşma onlar zararsız kendi hallerinde gidiyorlar hiç bir motorcu durup dururken hiç kimseye bulaşmaz dedim... Sanırım artık bir sürücü en azından bundan sonra üztümüze sürmeyecek

Motosikleti
    125 KT
    bunlar öldür öldür de bitmez.
    dün ikindi sattalerinde işime doğru giderken trafik çok sakindi.daha doğrusu benim önümde hiç araç yoktu.ama karşı şeritte trafik sıkıştı.hızım 35-40km.o sıkışıklıkta iki aracın arasından bir toros çıktı tam önüme.direksiyonu kırdım sağa fren felan derken su oluğuna girdim arkamdanda bir motorlu arkadaş geliyordu.o motoru yatırdı ve benim arka lastiğe çarptı.lastik biraz sıyrıldı ama önemli değil.diğer motosiklette biraz çizikler vardı.
    neyse ben topukladım ve ışıklarda BEYFENDİYİ yakaladım.tam selamlayacakken yanında bir bayanı farkettim tabiki gayet kibarca yaklaştım.
    "abicim ne yapıyorsun ikimizide öldürecektin."
    cevap çok güzel ama.
    "ben sizi görmedim zaten.Biri vardı bana yol verdi, o bana geç geç serbest dedi bende ondan geçtim"
    adama bak her sakallı dededi sanki.bakmadan yola çıkılır mı ?
    ya ben kamyon kullanıyor olsaydım?
    ya duramasaydım?

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Alıntı maitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben kamyon kullanıyor olsaydım?
    ya duramasaydım?
    Ne güzel işte nasıl öldüğünü göremeden giderdi.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    yok abi ben kafaya koydum serseri olacam bu itlere karşı...
    şu paint ball muydu neydi onların mermilerinden nerde bulabilirim?
    camına çakacam bi gün birinin...
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Şimdi burada bişey ilave etmek istiyorum. Trafikte diğer taşıtlarla eşit muamele görmek istiyorsanız diğer taşıtlar gibi davranın. Sıkışık trafikte aralardan sıyrılmaya çalışmak hepimizin yaptığı bişey belki ama bu hareketin tehlikeli olduğunu ve sorumluluğun bize ait olduğunu kabul etmeliyiz. Otomobil kullanırken bazen benimde başıma geliyor sağımdan solumdan öyle acayip yerden motrcular çıkıyorki nasıl kurtaracağımı şaşırıyorum. Motosiklet kullanırken de şeritlere ve trafiğin akışına uymak gerekiyor bunu unutmayalım. Otomobilde oturan adamın etrafında 6-7 kör nokta oluşuyor sizi gerçekten göremiyebilir. Karşınızdaki sürücü tecrübesiz yaşlı hasta vs. olabilir. Şahsen sağ şeritten giderken acaba benimle kaldırım arasından geçmeye çalışan olurmu diye aynaya bakmıyorum. Bu söylediklerim elbette sizi gördükleri halde üzerinize kıran insanlıktan nasibini almamışlar için geçerli değil. Onları Allah'a havale etmek dışında yapacak bişey yok.
    Herkese kazasız sürüşler diliyorum.

Motosikleti
    125 KT
    Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok abi ben kafaya koydum serseri olacam bu itlere karşı...
    şu paint ball muydu neydi onların mermilerinden nerde bulabilirim?
    camına çakacam bi gün birinin...

Valla süper fikir.

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    arkadaşlar..arkadaşlar...
    ne oluyor sizlere..
    motor özgür ruh..sevgi ..güzellikleri paylaşım değilmiydi..
    neden trafikte seyir halindeki araçların açısından bakmıyorsunuz..
    hiç belediye (heleki körüklü..)otobüs şöförünü düşündünüzmü..
    siz sabah akşam kullanırken o sekiz saat bu frafikte ve taksici..minibüscü..
    ve kurye motorcularla ugraşırken o koca otobüsü yolda tutmaya çalışıyor..
    taksici keza gün içerisinde ekmek parası için gerekirse yolun ortasında durup yolcu almak zorunda..
    iş cıkışı günü kötü geçenler..günü iyi geçenler..
    hırsını yollarda zigzak çizerek düşünmeden şerit değiştirerek bi şekilde trafikte yol alırlar..
    biz motor sürücüleri yarım metre genişlik bulsak dalarız..
    arıza şeridi kaldırım hiç farketmek yol alırız..
    bunları yaparken trafik kurallarına uydugunuzu ne derece dürüst söylersiniz..
    bu akşam iş cıkışı kendinizi motor değilde bir arabaymış gibi haraket edin(arabası olanlar hariç) bakalım neler hissedeceksiniz..

iyneyi kendinize çuvaldızı başkalarına bi düşünün ne dersiniz..
    saygılar sevgiler..
    not: kötü niyetli şöförler konu dışıdır..
    [B][COLOR="Red"]insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...[/COLOR][/B]

Alıntı vedat kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar..arkadaşlar...
    ne oluyor sizlere..
    motor özgür ruh..sevgi ..güzellikleri paylaşım değilmiydi..
    neden trafikte seyir halindeki araçların açısından bakmıyorsunuz..
    hiç belediye (heleki körüklü..)otobüs şöförünü düşündünüzmü..
    siz sabah akşam kullanırken o sekiz saat bu frafikte ve taksici..minibüscü..
    ve kurye motorcularla ugraşırken o koca otobüsü yolda tutmaya çalışıyor..
    taksici keza gün içerisinde ekmek parası için gerekirse yolun ortasında durup yolcu almak zorunda..
    iş cıkışı günü kötü geçenler..günü iyi geçenler..
    hırsını yollarda zigzak çizerek düşünmeden şerit değiştirerek bi şekilde trafikte yol alırlar..
    biz motor sürücüleri yarım metre genişlik bulsak dalarız..
    arıza şeridi kaldırım hiç farketmek yol alırız..
    bunları yaparken trafik kurallarına uydugunuzu ne derece dürüst söylersiniz..
    bu akşam iş cıkışı kendinizi motor değilde bir arabaymış gibi haraket edin(arabası olanlar hariç) bakalım neler hissedeceksiniz..

iyneyi kendinize çuvaldızı başkalarına bi düşünün ne dersiniz..
    saygılar sevgiler..
    not: kötü niyetli şöförler konu dışıdır..

tumuyle katılıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler