Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Turklerde ki Race Motor hastaligi

Motovento
    REKLAM ALANI
    rich's peach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650s 2005
    Bugune kadar avrupa da bir cok ulke gezdim ve su an bir avrupa ulkesinde universite egitimimi surduyorum. Benim su dikkatimi cekti:

Turkiye deki race motor fazlaligi;

Fakir az gelismis ulkeleri bilemem ama avrupa ulkelerinde motor sayisi 100 se 10 tane race vardir. Turkiye de Motor sayisi 100 se 50 tane race vardir.

Bence Turk insani racing motorun ne oldugunu anlayamamis. Simdi racing cilerin nerelerde dolastigina bakiyoruz sehir ici. Kask dirsekte. Bir kere race motorun sehirici kullanimi inanilmaz rahatsiz. Sehir icinde kullanmak icinse o kadar beygire ne ihtiyac var. Avrupaya bakiyorum bizden kat be kat zengin olmalarina ragmen race motor sehiricinde tektuk gorursunuz otoyollarda bile gormek cok zordur.

Turkiye de ki race motorcular (hepsi degil tabii ki de) motor kullanicisinin imajini zedeliyorlar. Sehiricinde abuksubuk hareketler yapip tehlike saciyorlar. Bu motorlari da bence alma nedenleri sadece gosteris cunku ya 10 milyara uyduruk dikkat cekmeyen bir araba alicak ya da ikinci el bir race alicak ve dikkatleri uzerine cekicek.

Bu sadece benim gorusum katilan katilir katilmayana da karismam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ninya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax 250 z plus
    ben sana bir örnek veriyim silah serbest olsa ülkemizde adam bası 10 tane silah olur bizler neyin ne oldugunu bilmeden alırız herseyı cep telefonu cıktıgı yılları bir hatırlayın fazla sey söylemek istemıyorum cok yazacak sey var ama birileri yanlış anlar şimdi o yuzden bu kadar.

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Sokaktaki simitçinin de cep telefonu N70 Racing güzel şey ama dediğin gibi önlemleri alınmadan binilmemeli. Sokaklarda racing görmek beni rahatsız etmiyor. Mümkünse hep ses çıkartsınlar. Sokaklarda gezmesi sorun değil şahsi kanaatim
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

İskenderunluKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İskenderun/HATAY ama Şimdilik AĞVA/İstanbul
    Motosikleti
    Yok Yok İşte Beah ama Olacak merak etmeyin
    BURAŞI TÜRKİYE Eğitim ŞART
    [B] ยภยtยlคภlคг ยภยtคภlคгı ครlค ยภยt๓คzlคг ¤ۣۜ __ к ı ℓ ı ç __ [/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Haklısın arkadaşım.

Çoğu sırf dikkat çekmek ve kırk yılda bir düz yolda gazlayıp pastanede otururken arkadaşlarına anlatmak için alıyor.

şahsi kanaatimdir.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sana katılıyorum arkadaşım, race motoru şehir içinde kullanmak tam bi eziyettir. Ben şehir içine hiç girmiyorum motorla, çünkü çok yoruyor. Bence de race motor hobi motoru olmalı. Ulaşım için race kullanılmaz. Race en güzel hobi amaçlı ve düzgün yolda kullanılır bana kalırsa.
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    hocam doğru diyosunda ses konusunda şehiriçinde 103 sesi duymaktansa sağır edecek bir race sesi duymayı tercih ederim ama motoru zaten mahvediyorlar şehir içinde o makinalar 120KM/S in altında ortalama ile gittimi kendini kötü hissediyor yani hem kendisine hemde makinanın kimyasına aykırı davranıış oluyor bu kişisel...

kadavra450 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    niye arkadaşlar,gece saatinde e5'te boşluk görünce aniden gaz verip kopup gitmek zevkli geliyor bana.ama kullanma da rahatsızlık varsa bilemem.bende ilerde race almak istiyordum ve imkanım iki motoru kaldırmayacağı için tek motorumun race olmasını istiyorum.bunun havayla ilgisi yok bence olay tamamen yüksek sürat,yüksek beygir sevgisidir.
    Ho :RED
    H1 :KABUL

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    100 motosikletten 50 si süper sport mu Allah allah...
    Şehir içi veya dışı adam istedikten sonra istediği cihazı kullanır,gücü altında hissetmek istiyorsa bundan kime ne?Atıyorum,motosikleti tamamen her yerde kullanıyorsa(işe giderken,gezerken vs.) ve 1-2 haftada bir şehir dışına çıkıyorsa bu adam ne yapacak?İllaki 100 cc lik scooter mı alacak?Garip...
    Artistlik olsun diye racing alıp sağda solda kısa mesafede gaza basıp ses yapıp hava atmak isteyenleri ben zaten ayrı tutuyorum.Ama tamamı böyledir diye genelleme yapmak doğru olmaz bence...Sonuç olarak bende racing motor hastasıyım ve alacağım motosiklette bir süper sport olacak.Bu motosikleti kullanacağım diye şehir dışına yerleşmeyi veya sürekli gerekmemesine rağmen uzun yol yapacağımı hiç sanmıyorum.Ama gerektiği zamanda yanımda gücüne inandığım bir motosiklet olmalı ki bu da benim için çok önemli...Gittiğim zaman gidebilmeliyim yani.Şehir içinde de racing motosiklet çok güzel kullanılır.Dün otogara arkadaşımı bıraktım ve dönüş yolu bomboş ve dümdüzdü,yanımdan arabalar 150-160 la giderken ben 90 la gidiyordum,racing bir motosikletim olsaydı durum bundan farklı olabilirdi.Benim düşüncem budur,racing şehir içinde de kullanılır,tıpkı 4x4 jeeplerin sadece arazilerde kullanılmadığı gibi

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Racing şehir içinde kullanılmaz diyen yok zaten. Sadece senin için yorucu olur. Ben de arasıra şehir içine giriyorum.Geçen gece ankara da tunalı hilmi caddesi var oraya girdim hay girmez olaydım. Bir trafik, dur kalk yapa yapa imanım gevredi. Daha önce sahdow 750 vardı onda dur kalk bu kadar yormuyodu.Yani şehir içinde kullanılmaz diye bişey demedim ben (en azından kendi adıma). Yoksa race makinanın verdiği zevki ben başka bi makinada alamadım. Devir, beygir, hız hepsi onda. Altında gücü hissetmek bambaşka.
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

depo tabiri caizse hayvan gibi arka lastik çok kalın ve ses aslan gibi Ülkemiz insanının büyük çoğunluğunun düşüncesi(ben katılmıyorum) o yüzden türkiyede race makine çok.Ama bence illede naked ölümüne naked

Alıntı Arthas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoksa race makinanın verdiği zevki ben başka bi makinada alamadım. Devir, beygir, hız hepsi onda. Altında gücü hissetmek bambaşka.
    Bende bunu diyorum işte,o kadar zevkli yanı olan bir makinayı sırf şehir içinde beni yoracak diye neden kullanmamazlık edeyim ki?(Sözüm sana değil başlığı açan arkadaşa)Gülünü seven dikenine katlanır...Şehir dışına hiç mi çıkmıyor bu şehir içinde kullanan adam?Ne yapacak her şehir içinde dolaşırken başka motosiklet satın alacak her şehir dışına çıkışta onu satıp başka mı alacak?Şehir dışına çıkarken makinayı tam anlamıyla kullanır ama şehir içinde de gereken neyse onu yapar makinasıyla.Şehir içinde yorar mı yorar ama kullanılır mı kullanılır gerisi de önemsiz bence.

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    hocam bikere race süper bi tutkudur harika bi motordur kimse bişi diyemez wala o tip motorlara ha sehir ayılarına diyin örneğin dediginiz gibi korunmasız binmiş salak salak hareket yapıo ona küfür bile edilir race motoru adabıyla kullnadıktan sonra hiç bi yanetkisi yok wala (not:abi kızlar hasta be o tip motorlara )

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abisi sen en iyisi git avrupada yaşa ya
    bak orda herşey güzelmiş düzgünmüş hadi cnm

ispanyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence herkesin bi cooper i olmalı

ice300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    yurtdışındada çok racing var, bizimkinden çok daha fazla hemde. ama hepsi yarıştulumu giyiyorlar! hepsi diyorum çünkü görmedim racing kullanıpta sadece kask, eldiven gidenini. ve mesela almanyada otobanlarda hız sınırı olmadığı için adamlar basıyorda. bizde durum nası farklı, adam kasksız korumasız çıkıyor, yapıyor artisliğini. Bide şöyle bi durum var arkadaşlar, hani diyorlarya yarışmak isteyen gençler pistlerde yarışsın. hangi pist? şu an başkentimizde yarış pisti yok! bi istanbul park var düzgün pist, orayada girmek çok pahalıymış.. böyle olunca boş yolda yarış pisti oluyor bize göre..
    sürebiliyorum, öyleyse varım :)
    [URL="www.bikepics.com/members/ice300"]www.bikepics.com/members/ice300[/URL]

rich's peach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650s 2005
    @kadavra450

arkadasim demissin gecenin korunde E-5 te basmak zevkli geliyor.

-E-5 yaris pisti mi oldu da biz bilmiyoruz

@forrap

as bilmem kaca binip race motor hakkinda ahkam kesmek $ahine binip ferrari hakkinda bilip bilmeden konusmaya benzer. Sehir icinde kullanirsin ama ben can guvenligimi hice saymadan oyle ara sokakta aniden basip on kaldirmalar yapmadan efendi gibi kullanicaksan hicbirsey demem. Gurultu yapip insanlari rahatsiz etmene izin veremem.

Gercekten altinda gucu hissetmek istesen gidersin pistlere amator yarislara katilirsin. Racing amaci da budur zaten ama illa sehirde binicem diyorsan benim can guvenligime dikkat ettikten sonra istersen Formula 1 araciyla gez

@aralti

Zaten su an yurtdisinda yasiyorum. (belki bir sureligine olsa da (universite egitimi))

Benim fikirlerim senin hosuna gitmedi diye baska yere git diyemezsin beni bazi seyler huzursuz ediyor diye de bu ulkeden gitmem ( Ornek: sayin basbakanimiz hosuma gitmiyor ama hala T.C vatandasiyim.)

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zamanında race kullanmıştım yıllar geçti yeniden motosiklet sevdsına kapıldım yıllar içinmde race in verdiği tadı unutmuşum taki bu yıl ilk defa super sport bir makina kiralıyana kadar mt-eskişehirden arkadaşlar bilir geçen sene sonlarına doğru race mi aman aman istemem hem yakışı çok hem sürüş pozisyonu bozuk falan filan diyerek almıyacağımı ve kullanmıyacağımı belirtmiştim

ama bilen bilir antalya-alanya arası yolda (hız vermiyeceğim) bir süratte yol almanın keyfini yaşayınca gene race demeye başladım nasipse seneye bende hız motoru alacağım altındaki makinanın gücü sesi ve görünüşü olayı tamamlıyor

bende_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R

racıngde racıng

forrap sana tamamıyla katılıyorum. benım dıyeceklerımın aynısını demıssın. tesekkurler bana dıyecek laf bırakmadın.

Alıntı rich's peach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @forrap

as bilmem kaca binip race motor hakkinda ahkam kesmek $ahine binip ferrari hakkinda bilip bilmeden konusmaya benzer. Sehir icinde kullanirsin ama ben can guvenligimi hice saymadan oyle ara sokakta aniden basip on kaldirmalar yapmadan efendi gibi kullanicaksan hicbirsey demem. Gurultu yapip insanlari rahatsiz etmene izin veremem.

Gercekten altinda gucu hissetmek istesen gidersin pistlere amator yarislara katilirsin. Racing amaci da budur zaten ama illa sehirde binicem diyorsan benim can guvenligime dikkat ettikten sonra istersen Formula 1 araciyla gez
    Pardon?Ne alakası var yazdıklarının?Sen önce bir zekanı ölç tart ondan sonra yazı yaz.Benim as bilmem kaça bindiğim seni zerre kadar ilgilendirmiyor.Ben racingde çok rahat ediyorum demedim çünkü racing kullanmıyorum zaten bunu bende yazdım,eğer "racing kullanıyorum racingler her bakıma mükemmel arkadaşlar şehir içinde racing de çok rahat yolculuk yaparsınız,bu arkadaş bir şey bilmiyor" vs. yazsaydım belki ahkam kesmiş olurdum ama ben böyle bir şey yazmadım fakat sen yurt dışında kaldığın için sanırım türkçe yazılanları algılamak konusunda sıkıntı yaşıyorsun.
    as bilmem kaca binip race motor hakkinda ahkam kesmek $ahine binip ferrari hakkinda bilip bilmeden konusmaya benzer.
    As150t1 adamım as bilmem kaç diye bir modeli yok o çin malı ucuz markanın,ben tekrar söylüyorum race motosiklet hakkında ahkam kesmedim,ben sadece şehir içinde rahat olmasa bile o kadar güzel yanı varken ne olursa olsun kullanırım dedim.Ve hala da diyorum.Bunca race kullanan insanın kafasının senden az çalışmadığından adım gibi eminim.
    Sehir icinde kullanirsin ama ben can guvenligimi hice saymadan oyle ara sokakta aniden basip on kaldirmalar yapmadan efendi gibi kullanicaksan hicbirsey demem.
    Önce şehir içinde kullanılmasının rahatsız olduğunu o yüzden racing kullanılmaması gerektiğini yazdın daha sonra o kadar güçlü makinaya ne gerek var yazdın şimdi de sadece kendi can güvenliğini düşündüğün için kullanılmaması gerektiğini yazıyorsun.Sen önce amacının ve varsa bir düşüncenin ne olduğuna karar ver sonra belki muhattap alınacak düzeyde bir üye olursun.Her race alıp şehir içinde kullanan ara sokakta gaz yapar ön kaldırır mantığına değinmek bile istemiyorum,"ara sokakta aniden basip on kaldirmalar yapmadan efendi gibi kullanicaksan" ne demek ya ne alaka?Ben ybr ile de ara sokakta saçma sapan hız yapıp ön kaldıranları biliyorum,cc ile bunun ne alakası var?Ya arkadaşım hakkaten fuzulisin...Zaman kaybısın.

Heralde bu mantalitede bütün motorcular seçimlerini yapsalar 1000 cclik motosikletlerin üretimi durur,bir enduro bile 240-250 km hıza çıkabiliyorken sen gücü hissetmeyi pistlerde motosiklet kullanmak olarak nitelendirebiliyorsan söyleyecek çok birşey yok aslında.Senin mantelitene göre 250 cc scooterlardan başkasına gerek yok...

Yazık,ne diyim Allahtan umut kesilmez...Senin için dua edicem,tanrı ailene yardımcı olsun...

(Arkadaşlar kusura bakmayın,saçma sapan şeyler yazılınca dayanamıyorum...)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler