Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha NMAX yüksek km yeni kasa mı düşük km eski kasa mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamün aleyküm
    Scooter almayı düşünüyorum yamaha NMAX te karar kıldım. Kafamda alıp tdr kit takmak var. 2016-2018 model 30.000 km ve 2021 model 100.000 km fiyatları hemen hemen aynı sizce hangisini almak mantıklı ? Fiyatlarının da aynı olmasını göz önünde bulundurursak ben 21 i düşünüyorum sizlerin görüşleri nedir ? Elimden bu tür işler geliyor alırsam bütün tamirini bakımını kendim yapacağım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Benim görüşüm: Her ikisinden birer tane alın, "yav keşke öbürünü alsaydım" dememiş olursunuz.

Dünya görüşü: 30 bin km doğru mu, orijinal mi? Bakımları zamanında yapılmış mı? 100 bin olanın içinden geçilmiş mi? Efendice kullanılmış mı?

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Daha evvel eski kasayı, su an yeni kasayı kullanan biri olarak yeni kasa diyorum. TCS, Keyless Go, Start/Stop vırt zırt ı saymıyorum.. Sadece arka amortisör icin bile alınır. Yeni kasada konfor bariz artırılmış durumda.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    cb250r
    Dunyanin cevresi 40.000km. Dunyanin cevresini 3 senede 2.5 kere dolasan motora selamlar
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dunyanin cevresi 40.000km. Dunyanin cevresini 3 senede 2.5 kere dolasan motora selamlar
    Kurye motoru dışında o kadar km çok zor. Tomygun gibi çok gezenler bile kavasaki ile 3 senede anca o kadar km yapmıştır.

İkisini de uzun süre kullanan bir arkadaşıma sordum, yeni kasa dedi direkt. Daha konforluymuş.

Benimde gönlüm yeni kasasından yana 21 model kurye tarafından kullanılmış motorun kozmetiği yürüyeni gayet güzel motor kısmı olarak bilmiyorum iyi de olmasına gerek yok revizyon yapacağım zaten

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Elbette yeni kasa ANCAK birbirine denk kilometrelerde olursa. Onu dikkatten kaçırıyorsunuz. NC alıyor olsanız bir sıkıntı olmazdı. Skuter ile 3 yılda 100.000 km'yi ancak bir kurye yapabilir.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    100.000 km.de motorun yağ eksiltmesi varsa piston segman isteyebilir. Ben de olsam eski kasa ve düşük km.de motordan yana şansımı denerdim.
    espresso bunu beğendi.

Hocam kurye motoru zaten kurye motoru olunca ne oluyor ki genel olarak kurye motorlarına bi ön yargı var

Taksi çıkması neyse motosiklette de kurye çıkması aynı şey ikisi de döküntü ikisi de harabe olur uğraşılmaz böyle araçlarla. Çok çok ucuza alıyor olman lazım ki uğraştığına değsin ama yine değmez bana kalırsa. 2021 i kaça veriyor satan arkadaş
    Mr.wind bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben o kadar yüksek km motor almam ha revizyon vs sadece mekanik aksam değil komple revizyondan geçirmen lazım ki bu hiç uygun olmaz
    bu yolu şehir içinde kısa sürede yapmış olduğu için tercih etmem burada bahse olan km konusu bu uzun yolda yorulmadan yapılmış 100k ile şehir içinde yapılan 100k aynı yıpranmayı meydana getiremez
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

110 a hocam

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı korpit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    110 a hocam
    hocam şaka mı bu yoksa gerçekten 100 bin kilometrede nmax'e bu parayı vermeyi mi düşünüyorsunuz?

Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam şaka mı bu yoksa gerçekten 100 bin kilometrede nmax'e bu parayı vermeyi mi düşünüyorsunuz?
    🙁 Yani hocam 0 piyasası malum uçtu gitti 100 e alırım krank silindir piston subap yag su pompası komple revizyonda taş çatlasın 25.000 yedek parça masrafı var ön arka disk bitik yaklaşık 4.5k da öyle bı masrafı var 100 e alsam komple revizyonla bana 130 a gelmiş olacak kendi üzerime ilk motorum olacak fakat işçiliğinden anlıyorum kendim toplayacam
    Kurye motoru döküntü algısını anlamıyorum motora bindim gayet iyiydi bence kozmetik olarakta sorunsuz şaseye de baktiracam motorda öyle yipranacak parça kalmıyor bence geri
    Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Hocam kurye motoru zaten kurye motoru olunca ne oluyor ki genel olarak kurye motorlarına bi ön yargı var
    Dışarıda kuryelerin motoru nasıl kullandıklarına şahit olmadınız sanırım. Tek tekerde giden mi dersin, oraya buraya çarparak geçen mi dersin, bakım maliyetinden kaçmak için dandik malzemeler kullanan mı dersin sürüsüne bereket var. Sorsan yamaha ama içi bildiğin dayanıksız ucuza kaçmış çin malzemeler ile dolu. Herkesi bir tutmuyorum elbette ama hiç efendice süren kuryeye denk gelmedim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    �� Yani hocam 0 piyasası malum uçtu gitti 100 e alırım krank silindir piston subap yag su pompası komple revizyonda taş çatlasın 25.000 yedek parça masrafı var ön arka disk bitik yaklaşık 4.5k da öyle bı masrafı var 100 e alsam komple revizyonla bana 130 a gelmiş olacak kendi üzerime ilk motorum olacak fakat işçiliğinden anlıyorum kendim toplayacam
    Kurye motoru döküntü algısını anlamıyorum motora bindim gayet iyiydi bence kozmetik olarakta sorunsuz şaseye de baktiracam motorda öyle yipranacak parça kalmıyor bence geri
    Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler
    tüm planlarınız doğruysa, satan adamın tüm dedikleri doğruysa, motorda sürpriz herhangi bir sorun çıkmazsa, harcayacağınız emeğin sizin için maddi hiçbir karşılığı yoksa biraz kar ediyorsunuz. harcayacağınız zamanı asgari ücretten hesaplasanız 10 bin o tutar en az. sürpriz bir iki sorun çıksa kesin zarardasınız. kafa yorgunluğunun maliyetine hiç girmiyorum bile. bana hiç ama hiç mantıklı gelmiyor o yüzden.

ben olsam kredi kartıyla çinli bir scooter alır keyfime bakarım.

illa uğraşmak istiyorum diyorsanız da yine kredi kartıyla çinli scooter'ı alın. yukarıdaki şartlara yakın bir motoru da nakit 80'e alıp, yapıp 100'e falan satmaya çalışın bence. böylece hem motora binmiş hem de uğraşmış olursunuz.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm planlarınız doğruysa, satan adamın tüm dedikleri doğruysa, motorda sürpriz herhangi bir sorun çıkmazsa, harcayacağınız emeğin sizin için maddi hiçbir karşılığı yoksa biraz kar ediyorsunuz. harcayacağınız zamanı asgari ücretten hesaplasanız 10 bin o tutar en az. sürpriz bir iki sorun çıksa kesin zarardasınız. kafa yorgunluğunun maliyetine hiç girmiyorum bile. bana hiç ama hiç mantıklı gelmiyor o yüzden.

ben olsam kredi kartıyla çinli bir scooter alır keyfime bakarım.

illa uğraşmak istiyorum diyorsanız da yine kredi kartıyla çinli scooter'ı alın. yukarıdaki şartlara yakın bir motoru da nakit 80'e alıp, yapıp 100'e falan satmaya çalışın bence. böylece hem motora binmiş hem de uğraşmış olursunuz.
    Teşekkürler hocam düşünceleriniz için
    Çinli motorlara hiç sıcak bakmıyorum her an arıza verebiliyor hadi eyvallah versin fiyatı uygun yedek parçası da zor bulunuyor ileri tarihlerde belki hiç bulamicaz o yüzden yüksek km japondan yana kullanacağım şansımı ama dediğiniz gibi fiyat fazla gibi fiyatı düşürürse alırım olmazsada eski kasa bakarım artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dışarıda kuryelerin motoru nasıl kullandıklarına şahit olmadınız sanırım. Tek tekerde giden mi dersin, oraya buraya çarparak geçen mi dersin, bakım maliyetinden kaçmak için dandik malzemeler kullanan mı dersin sürüsüne bereket var. Sorsan yamaha ama içi bildiğin dayanıksız ucuza kaçmış çin malzemeler ile dolu. Herkesi bir tutmuyorum elbette ama hiç efendice süren kuryeye denk gelmedim.
    Bende kuryeyim hocam genel olarak haklısınız hor kullanılıyor fakat motora baktım gayet düzgün pahalı bi motor olduğu için sahibinin apaçilik peşinde koştuğunu da sanmıyorum

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Bence bu gruba sorulan bazı sorular fikir almaktan ziyade yapacakları işe onay almak istemeleri. Madem önerileri dinlemeyeceksin niye soruyorsun?

Masrafıyla beraber 130 a gelecekse 130 a düzgün düşük km bir motor alsana niye kendini yoruyorsun onu anlamadım. Biz de arkadaşa yeni kasa nmax bakıyoruz 130-135 bandında bir sürü düşük km temiz sayılabilecek motor var. Olay sadece mekanik revizyonla bitmez eskiyen ve yıpranan tek şey motoru değil. Motosikleti bir bütün olarak düşünürsen en ufak civatasına kadar bütün parçaları 100 bin km yürümüş bunların hepsinin elden geçmesi lazım. Böyle yüksek km motorlarda elini attığın yerden sürpriz bir şey çıkar, elini attığın yer bakım ve ilgi ister. Sen alacaksın belli kafaya koymuşsun, buradan birinin al demesini bekliyorsun o yüzden bir şey demiyorum kolay gelsin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)