Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Pantolonu Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Knox Flex-Lite dizliğim var ama sadece dizlik koruma için yeterli değil. 4 bin liraya kadar korumalı motosiklet pantolonu önerir misiniz? Prosev titanyum korumalı motosiklet pantolonu buldum, nasıldır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Vecton'dan Tech90 kevlar, korumalı motosiklet kotlarından alabilirsiniz. Şu an indirimde.

https://www.vecton.com.tr/kategori/pantolon-1
    tecrube0, ofonazi, maktama ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    TVS RAİDER 125İ
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vecton'dan Tech90 kevlar, korumalı motosiklet kotlarından alabilirsiniz. Şu an indirimde.

https://www.vecton.com.tr/kategori/pantolon-1
    senden öğreneceğimiz çok şey var belli oldu
    tommygun bunu beğendi.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    İstanbul içindeysen mutlaka Kızıltoprak Vecton mağazaya gitmelisin. Daha ucuza alabilirsin. Hem çeşit çok fazla, hem indirim yapılır.
    killingroad, mertowski, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Vecton fuar standında 1 alana 1 bedava kampanyası vardı. Bu aralar markanın pantalonları biçok kişinin üstünde görmeye başladım.
    Tavsiye ederim

srdrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Pantolonlara baktım. Diz korumalar birlikte mi geliyor? Bir de korumaları sanırım içerden takılıyor. Bu durumun rahatlık veya günlük kullanımda olumsuz etkisi var mı?

Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Alıntı srdrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pantolonlara baktım. Diz korumalar birlikte mi geliyor? Bir de korumaları sanırım içerden takılıyor. Bu durumun rahatlık veya günlük kullanımda olumsuz etkisi var mı?
    Benim bir şikayetim yok. İlk ayarlamak ve takmak biraz zahmetli, gün içinde tak çıkar yapmaya uygun değil.
    srdrrr bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Bu konuda Riderdenim de fena değil...

Şunu kullanıyorum, gayet rahat bir pantolon. Dışarıdan motosiklet pantolonu olduğu bile belli olmuyor. Diz ve kalça korumaları var. Biraz yüksek bel. Pek tarzım değil ama sürerken belinizin kapalı kalması açısından iyi.

https://riderdenim.com/karayel-motosiklet-pantolonu

Bir de bu işler deneyerek oluyor. Fotoğraflardan, ölçülerinizden vs. yola çıkarak aldığınız pantolon üzerinizde hiç de iyi durmayabilir. Veya sürerken rahatsız edebilir.
    srdrrr bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Ben de bikerjeans kullanıyorum memnunum.
    https://www.thebikerjeans.com
    selsa bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bikaç defa giydiğim sonra kullanmadığım bi pantolon var, tech90 city kevlar modeli. düşünürsen bedenine bakayım, uygun fiyatlı veririm.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul içindeysen mutlaka Kızıltoprak Vecton mağazaya gitmelisin. Daha ucuza alabilirsin. Hem çeşit çok fazla, hem indirim yapılır.
    Vecton mağazasını telefonla aradığınızda cep numarasını veriyorlar ve görüntülü görüşme yapıyorsunuz. Yaşar adında birisi ben alışveriş yaparken yardımcı olmuştu. Git şuanda giydiğin kotu mezure ile ölç diyor, o da mağazada beğendiğin pantolonun belini ölçüyor. Hem kot pantolonu görüntülü görüyorsunuz, hem de beden konusunda bir endişeniz kalmıyor.

Ufak defolu ürünleri de uygun fiyatlı veriyorlar. İnternetten satın almak elbette bir seçenek ancak İstanbul'da olmayanlar için bu yöntem de gayet iyi.

Korumalar konusunda ise mutlaka Level 2 tercih edilmeli. Level 1 korumalar kağıt gibi çok ince.
    espresso ve srdrrr bunu beğendiler.

Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Yaşar çok ilgili gerçekten. İyi satıcı, öyle çok konuşuyor ki ne yapar eder sana bir şey satmadan mağazadan çıkartmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

180 cm ve 95 kg civarı olan arkadaş varsa çok komik fiyata verebileceğim 2 adet pantolon bende de var. İkisi de yeni gibi, kilolu zamanlardan kalma...
    espresso ve mertowski bunu beğendiler.

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    Bende 1 adet Tech90 Kevlar kot pantolon, 1 adet de RiderDenim kot pantolon var.

Tech90 full kevlar olduğu için yazın giyilmiyor sıcaktan yakıyor.
    Full kevlar olduğu için olası bir düşmede sürtünmeye daha dayanıklı olacaktır.
    RiderDenim''den daha kaliteli geldi bana.
    Korumalıklar içeriden takıldığı için altınızdan çıkarmadıkça tak-çıkar yapamıyorsunuz.
    Daha sıcak tuttuğu için Sonbahar/İlkbahar mevsimlerinde giyiyorum.

RiderDenim ise full kevlar olmadığından ve kumaşı nispeten ince olduğundan yazın daha rahat ettiriyor.
    Kumaşı bunaltmadığı için yazın giyiyorum.
    Full kevlar değil ama riskli bölgeler sürtünmeye dayanıklı.
    Ön tarafta diz kısmında fermuarlar olduğu için korumalıklar rahatlıkla çıkıyor.
    Günlük kullanımda çok kullanışlı.

Soğuk hava şartlarında kullanacaksanız da BikerJeans'in Cold Killer diye bir kot pantolonu var.
    5 - 20 derece hava şartlarında kullanılabilecek su geçirmez bir pantolon olduğunu iddia ediyor.
    Henüz test etmedim ama seneye alıp deneyeceğim.

Bence 3 markayı da alabilirsiniz. Mevsime göre farklı özellikli pantolon bulundurmanızı öneririm.
    Kış için BikerJeans Cold Killer düşünülebilir.
    İlkbahar/Sonbahar için full kevlar korumalı pantolon (Rüzgarı ve yağmura karşı ekstra koruma için pantolon yağmurluğu bulundurulmalı)
    Yaz için full kevlar olmayan bunaltmayacak ince kumaşa sahip korumalı pantolon.
    espresso, srdrrr ve msenturk80 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bende riderdenim Bora modeli var, kışlık diye geçiyor ama yazın da rahat rahat giyiyorum. diz korumaları içten takılı, yeni modellerde dışarıdan takıp çıkarılır yapmışlar, ben çıkarmıyorum. işyerine gittiğimde gündüz ofiste rahatım kaçmıyor korumalarla da olsa. dışarıdan bakıldığında normal düz kot pantalon gibi görünüyor. Yaz kış rahat ettim, diz korumalarını kaza yaptığımda dizlerimin çarptığı yerlerde scooterın iç tarafındaki plastik kapaklar parçalar falan hep kırıldı ama dizlerimde hiç hissetmedim, yani yeterince korudu sayabiliriz. hafif su geçirmez özelliği de var yani az yağmurda su almıyor ama aşırı yağmurda su alır, çamaşır makinasında yıkayınca zaten bu su geçirmezlik gidiyor ayrıca su geçirmezlik spreyi gerekiyor hepsinde.

tekrar pantalon alacak olsam riderdenim, vectron ve bikerjeans markalarının mağazalarını dolaşırım.
    üzerine deneyerek almak önemli çünkü korumalar tam oturması lazım.
    Ben paçaları dar olmayan model aldım, ayağıma adventure tarzı uzun bot giyiyorum ama paçaları botun üzerine indirebildiğim için botlar görünmüyor, dar paça alınca botları pantalonun paçalarıın üzerine giymek gerekir, botlar çok dikkat çeker öyle sevmiyorum.
    srdrrr bunu beğendi.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Vecton’un mağazasına giderseniz Yaşar abi ilk bakışta tarzınızı ve bedeninizi bulup nokta atışı pantolonu verir size. Riderdenim pantolonlar güzel ama full kevlar değil malesef. Sadece darbe bölgelerinde sürtünmeye dayanıklı kevlar var. The Biker Jeans favorim ama fiyatları uçtu gitti, 1 pantolon parasına Vecton’dan 3 pantolon alırsınız korumalar dahil şekilde..
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Riderdenim'in kotlarında Mavi Jeans kotları gibi zaman içinde ağ kısmı yırtılan, delinen örnekler var. Bu nedenle Riderdenim kullanıyorsanız çok fazla sağdan sola, soldan sağa atmayın.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yok.
    Denim kumaslarda renk acildikca kumasin dayanikliligi düsük olur.

kot riderdenim fena değil, görseli olmasın dersen PROHEL SPIDER PANTOLON korumaları daha iyi.

Riderdenim mi Vecton mu alayım, karar veremedim.

Motosikleti
    NC 750X
    2 vecton 1 riderdenim pantolonum var. Vectonlar impactec korumayla veriliyor, riderdenimde sas-tec var sas-tec daha güven verdi bana. Bikerjeansta koruma yoktu en son baktığımda. Elimde koruma var demişsiniz ama fazla korumadan zarar gelmez. Bir arkadaşta yazmış vecton tam kışlık yazın asla giyilmez pişiriyor. riderdenim rahat ötesi yok gibi üzerinde. en iyisi ikisine de git, elindeki korumaları da kullanmak istersen yerlerine dene. Bu arada vectonun korumalar dışardan çıkmıyor, kalın kevlar kumaşla ve korumalarla yürümek büyük sıkıntı oluyor bazen. riderdenimin korumalar dışardan çıkıyor, çıkarmasan bile rahatsız etmiyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)