Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik Basıncı Karmaşıklığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Yuki ty125z driver motor aldım. Servis 34/34 bas diyor. Kitapçık bi yerde ön 25 arka 31 diyor, diğer yerde lastik ebadına göre (Ön 90/90-17
    Arka 130/70-17) ön 27 arka 33 diyor.

hangisini yapacağımı şaşırdım, tecrübeli biri fikir verebilir mi? zaten motor son zamanlar çok performans kaybetti 0 olmasına rağmen rodajın bitmesini bekliyorum lastikten bari kayıp vermeyeyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı anonim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuki ty125z driver motor aldım. Servis 34/34 bas diyor. Kitapçık bi yerde ön 25 arka 31 diyor, diğer yerde lastik ebadına göre (Ön 90/90-17
    Arka 130/70-17) ön 27 arka 33 diyor.

hangisini yapacağımı şaşırdım, tecrübeli biri fikir verebilir mi? zaten motor son zamanlar çok performans kaybetti 0 olmasına rağmen rodajın bitmesini bekliyorum lastikten bari kayıp vermeyeyim.
    Koyu yazan yer uygulanacak...

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Demek servis 34/34 diyor. Neden acaba...Kitapçık yüksüz basıncı vermiş gibi, ama ben olsam 25 basmazdım öne (raiderda 26 diyor 28 yapıyorum önü) gidonu ağırlaştırır. Punctum' un dediğine katılıyorum.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek servis 34/34 diyor. Neden acaba...Kitapçık yüksüz basıncı vermiş gibi, ama ben olsam 25 basmazdım öne (raiderda 26 diyor 28 yapıyorum önü) gidonu ağırlaştırır. Punctum' un dediğine katılıyorum.
    Servisin bilerek söylemediğini düşünüyorum, ezberden konuşuyordur.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisin bilerek söylemediğini düşünüyorum, ezberden konuşuyordur.
    Yani...
    Ben olsam 35/35 derdim daha düz bir sayı..😁

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Arka 30, ön 25.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben herkesin basınç için bu kadar net konuşmasına anlam veremiyorum.

Misal; benım motor full aksesuar , topcase boşken bile normalinden 4-5 kilo ağır. bir de topcase dolu oluyor o da en az 7-8 kilo. Etti mi 13 kilo.

Bu motora binen 60 kilo adamda var benim gibi 90 kilo da. yani ortalama bu motorun üstüne binen yük tek kişide 40 kilo civarı değişiyor.

Artçılı kullanım vs. işlerine girersek çok daha karmaşıklaşır.

En güzel durum yukarda arkadaşların dediği basıncları deneyip size en uygun olan basıncı kullanmanız. yani 30-34 26-30 vs kullanıma göre değişir.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Fabrika lastik basıncı önerileri yüksüz, soğuk lastik, ideal yol ve hava şartlarına göre ve orijinal lastik ebatlarına göre, kısaca optimum koşullar dikkate alınarak verilir.

Burada siz kullanım koşullarınızı, iklim durumunu, kuru/ıslak yol şartlarını, ağırlık durumunuzu, yük durumunuzu vs. dikkate alarak fabrikasyon verileriyle çok da çelişmeden kendi optimum verilerinizi elde edeceksiniz.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Benim motorun sele altında tek kişi de artçılı da aynı lastik hava basıncı değeri yazıyor. Artçı alamıyorum zaten o ayrı da. Ön:33 Arka: 41 Haftanın belli günleri 25 kg su taşıyorum. 95 kg da ben ohh miss. )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)