Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Voge markası nasıl bir markadır ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Voge marka motosiklet kullanan var mı aramızda ? Çin malı olduğunu ve Yuki nin getirdiğini biliyorum ama kalitesi nasıldır ? Bilgisi olan var mı acaba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Ben inceledim. Plastik kalitesi, işçilik, boya vs iyi görünüyor. Zaten BMW F serisi motorlarını bu firmaya yaptırıyor. Bazı skuterlerin motorlarını da bu firmaya yaptırıyor bildiğim kadarıyla. Bence kalite olarak bir sıkıntı yok. Bence sıkıntı getiren firma. Yuki değil de başka bir firma getirse daha başarılı olurdu. Bu benim kendi şahsi fikrim. Belki yanılıyorumdur.
    SR4 modelini almayı düşündüm, hala düşünüyorum. 525 DSX ise bir arkadaşım aldı. Biraz kullandım. Gidişi, frenleri vs beğendim. Uzun yıllar kullanmak istiyorsanız alınır diye düşünüyorum.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    google? google?

Motosikleti
    cb250r
    motor guzel +
    servis çöp -

sonuc: çöp
    espresso ve otopsici bunu beğendiler.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Forumumuzda Voge motosiklet kullanan bir arkadaşımız vardı.
    Konuyu gördüğünde yorum yapacaktır.
    Servis hizmetleri kötü olan markaların motosikletlerini alıyorsak tanıdığımız iyi bir usta olmalı düşüncesindeyim.
    espresso ve zihnigonen bunu beğendiler.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumumuzda Voge motosiklet kullanan bir arkadaşımız vardı.
    Konuyu gördüğünde yorum yapacaktır.
    Servis hizmetleri kötü olan markaların motosikletlerini alıyorsak tanıdığımız iyi bir usta olmalı düşüncesindeyim.
    Evet frenlerinin bmw gs 1250'den daha iyi olduğunu söylüyordu sanki nedense aklımda kalan tek şey bu.
    Cyan bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet frenlerinin bmw gs 1250'den daha iyi olduğunu söylüyordu sanki nedense aklımda kalan tek şey bu.
    İnşallah frenleri test ederken bir yerlere patlamamıştır o arkadaş.
    espresso, Cyan, Alman_ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen gün 525 DX modelini inceleme ve 20-30 km kullanma fırsatı buldum. Motorun genel kalitesi iyiydi. Üzerinde orta sehpa, koruma demiri, sürüş modu, elcik koruma, sis farı, arka çanta tablası, lastik basınç sensörü, Metzeller lastik, ayarlı cam orjinal olarak mevcuttu. Süspansiyon Kayaba (önde ayarlı) fren çelik hortumlu Nissindi, manetlerin ikisi de ayarlıydı. Enjeksiyon ya da abs bosch dediler, görmedim. Kullandığım sürede özellikle sport modda epey torklu hissettiriyor gidişi virajı freni güzel. Benim o sürede gördüğüm tek olumsuzluk Renkli LCD göstergeye sinyalleri de entegre etmişler, sinyal ekranda şiddeti düşük bir işaret olarak yanıyor ve farkedilmeyebiliyordu.

Uzun yıllar (70.000 km) Kawasaki KLE 500 kullanmıştım. Ona çok benziyor ama daha kalıplı, torklu ve rüzgar koruması daha iyi.

Motora bu kadar markalı ürün koyup da kendi yaptıkları kısımları uyduruk yapacaklarını çok düşünmüyorum. Dışarıdan aldıkları bileşenlerin maliyetine katlanılmış sonuçta. Bu motorda en büyük sorun satış sonrası ve parça temini olabilir ama şunu da ekleyeyim alan arkadaşım talihsiz bir durumla yeni motoruyla düştü, jant ve ayna mevcutmuş stokta, hemen getirtti.

Motor güzel, servis şüpheli.
    zihnigonen bunu beğendi.

Genel olarak yorumlara bakarsak motorun gayet iyi olduğu ama servisinin muhtemelen çok kötü olduğu anlaşılıyor, peki parça bulunması konusunda sıkıntı yaşanır mı ? 300 DS modeli oldukça mantıklı geliyor bana.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Yani bana da şöyle geliyor, motorun iyi olması ve sorunsuz olması hiç problem olmasa bile, diyelim ki bir parçaya ihtiyaç duydunuz, diyelim amortisor patladı yenisi gerekiyor ve servise gidiyorsunuz ama deniyor ki elimizde yok, ne yapacaksınız? Mesela motora her gün binen birisiniz ve o parçanın gelmesi 1 ayı bulacak. 1 ay motor yatacak.. veya o parça hiç gelmeyecek o halde bu motoru ne yapacaksınız?
    Servis ve yedek para her şeydir.
    Sırf bunu göz önünde bulundurarak karar verilmeli. Bu marka iyi olsa bile servis ağı ve yedek parça tedarik sorunları çözülmediği sürece yatırımı yanlış olacaktır sonuçta istenen paralar rakiplerinden çok çok da uzak değil
    otopsici ve espresso bunu beğendiler.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Kymco AK550
    ben kısa süre sr4 modelini kullandım. harika bir scooter'dı. şeytana uyup ak550 almak için sattım ama hala yollarda görünce dönüp bakıyorum. bu arada satarken de biraz uygun bir fiyat koydum. ilanı gece 2'de yayına aldım, sabah 10 gibi biriyle sözleştik. peşine de 3-4 kişi daha sıraya girdi ama ilk gelen aldı.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Ne alaka bilmiyorum ama, yahu şu ülkede motosiklet o kadar seviliyor ve kullanılıyorki neden tek bir özgün motosikletimiz yok hâlâ. 50 yıl sonra da olmayacak mı. Bir "Voge" çıkartmayı neden başaramıyoruz. Neden zaten piyasada mevcut olan komponentleri (bosch, kayaba, nissin vs vs.) bir araya getirip mesela "Ceylan" diye 125 cc tek silindir hava soğutmalı basit bir modelle başlayamıyoruz. Yaşım 55 çocukluğum pejoyla geçti, arada japon avrupa, şimdi de hintli. Acziyet bu, başka bir şey değil. Hiç talep olmasa ok, var ama deli gibi.
    tommygun, buteo, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne alaka bilmiyorum ama, yahu şu ülkede motosiklet o kadar seviliyor ve kullanılıyorki neden tek bir özgün motosikletimiz yok hâlâ. 50 yıl sonra da olmayacak mı. Bir "Voge" çıkartmayı neden başaramıyoruz. Neden zaten piyasada mevcut olan komponentleri (bosch, kayaba, nissin vs vs.) bir araya getirip mesela "Ceylan" diye 125 cc tek silindir hava soğutmalı basit bir modelle başlayamıyoruz. Yaşım 55 çocukluğum pejoyla geçti, arada japon avrupa, şimdi de hintli. Acziyet bu, başka bir şey değil. Hiç talep olmasa ok, var ama deli gibi.
    honda'nın yeni çıkan cb125f modeli taparcasına seviliyor forumun önemli bir kısmı tarafından. aynı motor birebir aynı olarak türk üretimi olsa ve adı "ceylan" olsa en başta bu forumda yerden yere vurulur. sanırım bu yüzden.
    yayan1 ve zihnigonen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda'nın yeni çıkan cb125f modeli taparcasına seviliyor forumun önemli bir kısmı tarafından. aynı motor birebir aynı olarak türk üretimi olsa ve adı "ceylan" olsa en başta bu forumda yerden yere vurulur. sanırım bu yüzden.
    Olmayabilir dostum yaa...Togg u düşünecek olursak ki o kadar problemli olduğu halde...Ahmet Mehmet değilde hani Reis deseki yerli milli, kuryesi olan firmalar başlar almaya.
    Ben alırdım. 12 değil 10 bg olsun sorun etmezdim, fiyatını da 100k değil 50-55 yap, kapış kapış giderdi. Yedeği, servisi güzel yapardın, başta zarar etsende sonra çok kazanırdın. GP kompozit mis gibi bir örnek. Tiger egsoz keza öyle. Tonla çantacı türedi. Bursa da debriyajdan kranka her şeyi ürettirirsin.
    Yazık oluyor...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ben kısa süre sr4 modelini kullandım. harika bir scooter'dı. şeytana uyup ak550 almak için sattım ama hala yollarda görünce dönüp bakıyorum. bu arada satarken de biraz uygun bir fiyat koydum. ilanı gece 2'de yayına aldım, sabah 10 gibi biriyle sözleştik. peşine de 3-4 kişi daha sıraya girdi ama ilk gelen aldı.
    AK-550 uzun süre sıkılmadan kullanılacak, zevk ve keyif alınacak bir maxi-scooter. Güzel seçim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AK-550 uzun süre sıkılmadan kullanılacak, zevk ve keyif alınacak bir maxi-scooter. Güzel seçim.
    valla ben de çok heyecanlıyım ama bir haftadır fırsat olmadı binmeye. yarın istanbul'a dönünce hem sürüş yapabilmeyi hem de forumda paylaşabilmeyi umuyorum. bayiden eve kadar 35km sürdüm, tadı damağımda kaldı
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmayabilir dostum yaa...Togg u düşünecek olursak ki o kadar problemli olduğu halde...Ahmet Mehmet değilde hani Reis deseki yerli milli, kuryesi olan firmalar başlar almaya.
    Ben alırdım. 12 değil 10 bg olsun sorun etmezdim, fiyatını da 100k değil 50-55 yap, kapış kapış giderdi. Yedeği, servisi güzel yapardın, başta zarar etsende sonra çok kazanırdın. GP kompozit mis gibi bir örnek. Tiger egsoz keza öyle. Tonla çantacı türedi. Bursa da debriyajdan kranka her şeyi ürettirirsin.
    Yazık oluyor...
    Şimdi çin malı olan 80k'ya maloluyorsa aynı parçaları (frenler, abs, amortisörler vb) aynı maliyetle bulsan bile kalan parçaların burada üretimini de işin içine katınca yabancılarla yakın fiyat agelirse üstüne marka da karını koyacak tabi, o zaman honda dururken yakın fiyata sırf yerli diye niye alayım da nasıl güveneyim?
    Çin gibi çok büyük pazar olur da o pazarlara satma şansı olanlar üretim hacmi avantajı ile maliyetleri düşürebiliyorlar. Ama bizim yerli ve milli anadolu kaplanlarına çinden buldukları en ucuz şeyleri burada en ucuz işçilikle kalite kontrolu de çok önemsemeden motajını ucuza yaptırıp satmak tatlı geliyor. Uzun vadede motosiklet işine yatırım yapacak babayiğit sanayici çıkmamış.

Ben çocukken Java Ceylan 350 modeli reklamları çıkardı tek kanallı TV devrinde, hatta yaşadığım küçük işlece tanıdıklarda falan görürdüm, demek onu o zamanlar üreten firmalara çinden ithal etmek daha karlı gelmiş.
    otopsici bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi çin malı olan 80k'ya maloluyorsa aynı parçaları (frenler, abs, amortisörler vb) aynı maliyetle bulsan bile kalan parçaların burada üretimini de işin içine katınca yabancılarla yakın fiyat agelirse üstüne marka da karını koyacak tabi, o zaman honda dururken yakın fiyata sırf yerli diye niye alayım da nasıl güveneyim?
    Çin gibi çok büyük pazar olur da o pazarlara satma şansı olanlar üretim hacmi avantajı ile maliyetleri düşürebiliyorlar. Ama bizim yerli ve milli anadolu kaplanlarına çinden buldukları en ucuz şeyleri burada en ucuz işçilikle kalite kontrolu de çok önemsemeden motajını ucuza yaptırıp satmak tatlı geliyor. Uzun vadede motosiklet işine yatırım yapacak babayiğit sanayici çıkmamış.

Ben çocukken Java Ceylan 350 modeli reklamları çıkardı tek kanallı TV devrinde, hatta yaşadığım küçük işlece tanıdıklarda falan görürdüm, demek onu o zamanlar üreten firmalara çinden ithal etmek daha karlı gelmiş.
    Bence ABS ve Yakıt enjeksiyon sistemi hariç burada yapılabilir, hem de çok daha ucuza. Lityumla ve elektrik motoruyla (üstüne tonla ekstra elektroniğide ithal ederek) Togg yapıp 1.9 milyona satıyor. Bu gerçek risk aslında ve itmeyle girildi bu işe. 125 cc motorun bloğunu dökersin, piston gömlek sekman rulman hepsi üretiliyor. Bursa da Valeo var. Monroe nin de fabrikası var diye hatırlıyorum. Far sinyal hepsi var. İsteseler çok uygun fiyata yaparlar. Kaba haliyle 100 kg metal bu..🙂.
    Ceylan aklıma Jawa'dan geldi zaten. Bir heves var hep aslında insanımızda, "Murat124" demişiz, Toros demişiz. Ama icraat yok.
    Piyasayı, rekabeti düşüneceksek Kuzey Kore yi nereye koyacağız. Ne alıyor ne satıyor yemiyor içmiyor silah üretiyor.

Olay seninde dediğin gibi "tatlı para sevgisi". Yuki nedir, Arora nedir, baksan milyon model, çoğu üç beş satmamıştır bile.
    Çinli sorar; "Ne yazayım abi depoya", Arora yaz kardeşim (belki aurora diyecekti Adanalı arkadaş da yazım olarak bilemedi arora deyiverdi). Çinli; yeni model çıkarttık ustam koyalım mı ondan da ortaya karışık "vinto525 gs". Olur ama Arora GS525 yaz onada. Tmm oldu bil.
    😁
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Oooo demeek cb125f aslinda yerden yere vurulacak motor

Uzulme freasy, zaten yerden yere cok vurdular sen kacirmisin oralari veya tekrar cok boktan bir motor oldugunu belirtme ihtiyaci duydun ;)

Tabii gercekler acidir freasy,

Avrupada hintli cinli motorlar adimini atamazken sizin kampananaaa fren, 100 bin etmez,20 yillik tekonoloji dediginiz motor bestseller oluyorrrrr.

Neyse..ikna olmayacagini biliyorum cb125f alsammi diyen insanlarin aklini celme diye yazdim bunlari
    espresso bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Sanki bir zamanlar Doğu Alman MZ fabrikasını söküp getirmişlerdi. Üretim Türkiye'de idi bir zamanlar. Ama olmayor, olamayor. Bir tek TT Chopper üretip satıyor galiba, oda butik hot couture üretim yapıyor. Motosikleti bırak, moped, cup, kurye motoru bile üretmiyoruz.
    espresso bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)