Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

rüzgar kesici dizlik önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Merhabalar.
    İlkokulda iken ayaklarımın yere yetişmediği yaşlarda bile mobilet kullanırdım. (bionik 51)
    Aradan geçen uzun bir süredir iki tekerli araçlarla işim olmadı.
    Hem hobi hem de İstanbul trafiğinden kurtulma amaçlı bu yılbaşı itibariyle RS200 alarak ben de motor serüvenine başladım.

Kışın çok kullanmayacak olsam da bazen yumuşak havalarda bindiğim oluyor.
    Sorun şu ki dizlerimde eklem sıvısı ve kıkırdak kaybı var. Dizlerimin üşümemesi, rüzgar almaması lazım.

Bunun için 2 adet pantalon aldım.

1- Tex 1093 model softshell kumaş bir kışlık pantalon aldım.
    https://www.motospartan.com.tr/tex-1093-kislik-pantolon-softshell-korumali-siyah-large

Ürün açıklamasında rüzgarı %100 kestiği yazıyor. Altına Motomax'ten aldığım 4Riders vloft içlik giydim.
    Sanki dizlerim yine de biraz üşüdü ya da rüzgar aldı.

2- Riderdenim'den içi polarlı Kasırga model bir kot aldım. Bunu da vloft içlik giyerek kullanmayı düşünüyorum ama henüz deneyemedim.
    Poların rüzgar kesmeye bir etkisi var mı bilmiyorum. Denediğimde mesajı güncellerim.

Buna ilaveten rüzgar kesici özelliği olan bir dizlik var mı? Genelde soğuk havalarda çıkmıyorum. Yani üşüme problemim yok.
    Sadece dizimi rüzgardan ya da soğuktan ekstra korumamı sağlayacak bir ürün var mıdır?
    Kolay gelsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aşağıda link verdiğim ürün bence işinize yarayacaktır.

https://www.vecton.com.tr/urun/impactec-cordura-dizlik

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Kardesim ,

seninki gibi ekstrem bir durumda normalde motora veda etmeni tavsiye ederim. Saglik motordan önce gelir . Ama illa binecegim diyorsan seni dizlik kurtarmaz . Dizinin üsüyecegini düsündügün havalarda normal korumalara ek olarak alt yagmurluk giymelisin . Rüzgari yagmurluktan daha saglikli kesen baska bir ürün oldugunu düsünmüyorum.

Sevgilerimle

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Öncelikle geçmiş olsun. Venom un mafsallı dizlikleri (benzer ürün farklı marka da olabilir) sizin ihtiyacınızı karşılayacaktır. İç kısımları kumaş olduğu için rüzgar konusunda çok etkililer. Kendim de kullanıyorum ve dizlerimde soğuk veya rüzgar hissetmiyorum. Yazın darlar sıcaktan ama sağlıktan önemli değil. Sıcak rüzgar etkiler dizleri.
    chetaq bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Hocam yapma daha yeni aldık. Bi 6 bin km kullanayım bari.
    Baktım cidden sıkıntı oluyor, o zaman kışın binmeyiz. Yazın sıcak havada yediğim rüzgar da inşallah sıkıntıya sebep olmaz.
    Zaten dizlik sormamın sebebi de bir nevi oydu. İçlik vb giyemeyeceğimden en azından dizlikle dizimi koruduğum zaman bir problem çıkmaz diye umuyorum ama bakalım.

Zaten çok binemiyorum. 2 ay olacak motoru alalı daha yeni 500 km yi tamamladık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:16 ----------

bu mesajı yukarda motora veda etmemi öneren arkadaşa cevap yazmıştım, yanlışlıkla ayrı bir mesaj olarak göndermişim.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Yazın yediğin rüzgarlar da sonradan seni tırmalar. Yaz mevsiminde de kullanmak gerekiyor dizliği.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Al birader sorunun çözümü bu. Darbelere karşı koruyacağını zanletmiyorum ama soğuğu keser. Yalnız altına yine koruması olan pantalonunu giy

https://zirvemotor.com/urun/mts-soft...zgar-koruyucu/

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yahu bizim forumda da geçmişte bir arkadaş vardı, kendi ürettiği ürünleri satıyordu. Kendi imkanlarıyla geçen sene fuara da katılmıştı yanılmıyorsam. Adamın kalbini kırdık, hevesini kursağında bıraktık. Onun da web sitesini bir incelemenizi tavsiye ederim.

https://www.semenderdizlik.com
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    vardı bir şeyler
    voleybol dizliği kullanıyorum.

Mafsallı dizlikler rüzgarı ve soğuğu kesme konusunda çok başarılı.

Yıllardır kullanırım.

Olmazsa olmaz ekipmanlarımın başındadır.

Yalnız şimdiki dizliklerin malzemesi oldukça ince.

Piyasada satılanlardan hangisinin malzemesi kalınsa onu alın.

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    sağolun arkadaşlar tavsiyeleriniz için.

Benim aradığım dizlik, pantalonun altına giyebileceğim, sadece diz bölgesini kapatan korseye benzer bir dizlikti.
    Zaten pantalonda koruma var, bir de üstüne korumalı, mafsallı, hacimli bir dizlik giydiğimde onu bir de çıkarması, taşıması vb nedeniyle pratik olmayacak. (motorda çantam yok)

Yukarda arkadaş voleybol dizliği önermiş. O aklıma gelmişti ama rüzgarı ne derece keser emin olamadığım için bir sorayım dedim.
    Olmazsa voleybol dizliği deneyeceğim. Zaten çok soğuk havalarda çıkmıyorum. Günde 1-2 saaat olmak üzere haftada 3-4 kez binerim en çok.

Aslında bu konu sadece benim gibi dizinde sorun ortaya çıkanlar için değil, herkesin dikkat etmesi lazım.
    Belli bir yaştan sonra, bir de genetiği müsaitse ortaya çıkıp insanın hayatını bayağı bir olumsuz etkiliyor.
    Ben her gün diz kuvvetlendirici egzersizler yapmak zorundayım kalan ömrümde kaslar zayıflamasın, dizime, diz kapağıma, kıkırdaklara yük binmesin diye. Kışlık pantalonun altına bir tane termal içlik sorunu halleder diye düşünmüştüm ama yetmiyormuş.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı msenturk80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim aradığım dizlik, pantalonun altına giyebileceğim, sadece diz bölgesini kapatan korseye benzer bir dizlikti.
    Zaten pantalonda koruma var, bir de üstüne korumalı, mafsallı, hacimli bir dizlik giydiğimde onu bir de çıkarması, taşıması vb nedeniyle pratik olmayacak. (motorda çantam yok)
    Sen öyle diyorsun ama chetaq rumuzlu üyenin tavsiye ettiği mafsallı dizliği kesinlikle tavsiye ederim. Sen yine altına korumalı pantolonu giy varsın olsun hacimli.

Not: Ben senelerdir mafsallı dizlik kullanıyorum. Bir yere gittiğimde lastiğini motosikletin demirinden dolayıp motosikletin üzerinde bırakıyorum şimdiye kadar başına bir kaza gelmedi.

Başına bir kaza ( çalınmayı kast ediyorum ) gelse de dünyanın sonu değil, hayata küsüp kendini dağlara, taşlara vurmaya gerek yok.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT

Yukarda arkadaş voleybol dizliği önermiş. O aklıma gelmişti ama rüzgarı ne derece keser emin olamadığım için bir sorayım dedim.
    Olmazsa voleybol dizliği deneyeceğim. Zaten çok soğuk havalarda çıkmıyorum. Günde 1-2 saaat olmak üzere haftada 3-4 kez binerim en çok.

Aslında bu konu sadece benim gibi dizinde sorun ortaya çıkanlar için değil, herkesin dikkat etmesi lazım.
    Belli bir yaştan sonra, bir de genetiği müsaitse ortaya çıkıp insanın hayatını bayağı bir olumsuz etkiliyor.
    Ben her gün diz kuvvetlendirici egzersizler yapmak zorundayım kalan ömrümde kaslar zayıflamasın, dizime, diz kapağıma, kıkırdaklara yük binmesin diye. Kışlık pantalonun altına bir tane termal içlik sorunu halleder diye düşünmüştüm ama yetmiyormuş.
    xmax gibi önden dizlere gelen rüzgarı komple kesen bir motora geçseniz?
    xmax ile yağmurda bile sürsem dizlerime damla su gelmiyor, rüzgar zaten gelmiyor.

Motosikleti
    vardı bir şeyler
    sık dokunmuş pamuklu olanı tercih et . yazın terletmez ,kısın hem rüzgarı keser hem sıcak tutar .korumalı pantolon giymek mecburi .

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xmax gibi önden dizlere gelen rüzgarı komple kesen bir motora geçseniz?
    xmax ile yağmurda bile sürsem dizlerime damla su gelmiyor, rüzgar zaten gelmiyor.
    hocam ilk motorum olduğu için ve daha çok hobi biraz da işe gidip gelirken trafikten kurtulma niyetiyle aldığım için vitesli almayı tercih ettim.
    Muhtemelen bir süre hevesimi aldıktan sonra scootera geçebilirim.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    hocam ilk motorum olduğu için ve daha çok hobi biraz da işe gidip gelirken trafikten kurtulma niyetiyle aldığım için vitesli almayı tercih ettim.
    Muhtemelen bir süre hevesimi aldıktan sonra scootera geçebilirim.
    Ben de işe gidip gelme amaçlı scooter aldım ama artık işe gidip gelmediğim için biraz daha yaşlanana kadar vitesliye geçme niyetindeyim. Biraz rüzgar alayım, olmadı soğuk havalarda sürmem zaten çok az sürüyorum kışın diyorum.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    dizlik pantolon vs boş iş dizler üşüyorsa diz örtüsü tavsiye ederim ben scooter e taktım o kadar güzel ki içine giresi geliyor insanın
    vitesli motosikletler için olanından al tak kullan mis gibi soğuk ve yağmur gelmiyor tipine pek bakma

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)