Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KM ORJİNAL Mİ ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CB250R
    Merhabalar 2018 Model motosiklet alacağım.

Km düşürülüp düşürülmediğini hangi yollarla öğrenebilirim ?
    detaylarıyla anlatabilir misiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Muayene bilgileri bir fikir verebilir, onun dışında değişmemişse elcik plastiklerinin durumu, selenin formunun bozulması gibi gözle fark edilebilecek şeylerden de üç aşağı beş yukarı kendini belli eder. Motor kısmında da eksantrik sesi ya da debriyajın bitik olması yüksek km.den de olabilir.
    stubborn bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Kilometre ile oynayacak karakterde biri ise hiç bir şekilde tam kaç kilometre de olduğunu anlayamazsın.

Söker teli öyle dolaşır.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2018den beri 2 kez vizeye girmiştir. Km düşürülmesi için 2021 - 2023 vizelerini bir kıyasla. sonra 2024de su an oldugunu iddia ettiği km'ye bak.

ben km düşürme olayını böyle anlamıştım ilk motorda. ama tabi kimisi km telini söker, kimisi anlaşılmayacak şekilde düşürür vs. belli olmaz.

ya da araç modeline göre experde beyinden ögrenebilirsin.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Düşük bir ihtimal ancak hala serviste bakıma giriyorsa servis formlarından kilometre kontrolü yapılabilir. Arkadaşların belirttiği gibi vize km bilgileri, kazalı değişeni yoksa; Elciklerdeki yıpranma, fren manetlerindeki boya yıpranması, satan adamın adamlığı gibi durumlardan biraz daha bilgi ve fikir sahibi olunabilir. İçine sinmiyorsa 5 km'de bile olsa alma o motosikleti. Almadan önce mutlaka ama mutlaka bir tamirciye götür baksın. Adam dün bakım yaptırdım diye belirtse bile, satın alırsan tamircide bir yağ bakımı yaptır.

eyup58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Pcx125
    km düşük olmasına rağmen yıpranma fazla ise boya,plastik aksam vs solmuş kararmış ise bide eksoz aşırı paslanmış ise şüphelene bilirsin

EternaL_80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    ben çok az biniyorum yıllık 5k km.benden az binip yıllık 2k yapanlar var.hergun gezip yıllık 10k yapanlar var.5 yılda en az 20k km yapması lazım normal durumda.bunu göze almalısın.ama sahibi hastadır binmez.arabası vardır binmez 2018 model olup 10k dada olabilir.
    kmye göre yıpranmasından anlarsın en çok.ayrıca sahibine sorular sorarak.
    10-15k kmde zincir ve lastik biter.genelleme yaparsak 20k kmden sonra motorun butun kaportasında aşınmalar,ufak çizikler,boyalarda solmalar başlar.çok zor değil anlamak

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim araba 150 bin km de. Bir arkadaşa araba alacaktık. Araba 55 bin km de. Aracın direksiyon yıpranmış. Düğmeler yıpranmış. Elle temas edebilecek yerlerin çoğu yıpranmış. Kendi aracıma baktım. 3 kat fazla km de yim. Hiç bir yerinde yıpranma yok. Benim araçtan 5 yaş model olarak küçük. Acaba diyorum yılların verdiği bir yıpranmamı? Çünkü ben 3 senede 100 bin km yaptım. Böyle varsaysak bile benim eller 100 bin km boyunca direksiyondaydı. Direksiyon hala sıfır gibi. 55 bindeki araç durduğu yerdemi eskimiş. Durduğu yerdede eskir ama on yıldan fazla zaman geçmesi lazım gibi sanki. Bu düpe düz sahtekarlık.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    fren dısklerı ılk olarak sana net bılgı verecektır elcık plastıklerı manetler vıtes attıgın pedalın yanında botların değdiği plastık yerlerdekı asınma yan sehpa plaka vs
    mertowski bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)