Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kamera ve mikrofon konusunda fikir

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    bajaj pulsar rs200
    Merhabalar arkadaşlar gopro hero 12 ve dji osmo action 4 arasında kalanlardanım. Bildiğiniz üzere goproya mikrofan takmak oldukça maliyetli ya da estetik olmayan aparatlarla yapılıyor. Dji osmo actionda 4 de type c giriş olduğundan direkt mikrofonu takabiliyoruz gördüğüm kadarıyla. Aramız da kullanan ve olumlu olumsuz değerlendirmelerini paylaşabilecek arkadaşlarımız varsa memnun olurum. Aynı zaman size bir öneride vermek isterim ; kaskınız kamera montaj ederken uğraşmak istemiyorsanız ya da benim kaskım gibi ls2 thunder modellerde ki hava boşluklarınız ön tarafta geniş yer kaplıyorsa kanadadan bir şirket bu işi çözmüş reklam gibi oldu biraz ama çok araştırdım faydalanmanızı isterim chip mounts diye geçiyor bakabilirsiniz maliyetli ama mecbur olanlar alabilirler. Ben almak zorundayım diğer türlü kaska takamıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Bende GoPro Hero 7 Black var.
    * GoPro Hero 7'de ayrı bir aparat, aparata da mikrofon takman gerekiyor. Aparatı kameranın üstüne takıyorsun. Bu sefer de açma/kapama düğmesine ulaşamıyorsun. Blutooth açma/kapama aldım. Bu sefer de gecikmeler oluyor. Anında açılmıyor. Velhasılı ben de mikrofonsuz kullanıyorum.
    * GoPro'yu Kaska takmak için bir sürü aparat denedikten sonra https://www.amazon.com.tr/dp/B09CYBH...roduct_details bunu aldım. Benim için en iyi çözüm bu oldu.
    Örnek video: https://www.youtube.com/watch?v=LmC-0lyhXJM

Detaylı incelemedim ama insta360 ace pro bayağı iyi duruyor. Seçenekler arasına onu da al.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Osmo Action 4 kullanıyorum, iyi ki de öyle yapmışım. şimdilik çok memnunum, ısınma problemi yok, şarj goproya göre daha iyi. (tabi yeni goproları denemedim ama genelde öyle eleştirileri vardı)

https://kaanelektronik.com/urun/moto...kamera-tutucu/ çene bağlantısını şu ürünle yaptım.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hero11 kullanıyorum.
    Insta360 AcePro veya Osmo Action 4 almayı düşünüyorum.

GoPro ısınıyor. Jenerasyonlardır değişmedi, ısınıyor nalet olası.
    Zart zurt kapanabiliyor.
    En azından Premiere ile düzgün anlaşamıyor, renklerde sürekli sorun var.
    Mikrofon için MediaMod takmak tek başına büyük problem gibi durmasa da, gün içerisinde pil değiştirmek gerektiğinde takım taklavatı komple sökmek gerekiyor, kamerayı kasktan ayırmak vs vs.

Chinmount güzel, ben çizimi internetten bulup kendim bastım kask tutucuyu. ChinMount da 3d basıp yolluyor ama onlar daha temiz çizimler yapıyorlar tabi, benimki biraz sallapati.
    zihnigonen bunu beğendi.

Motosikleti
    Ya bende de GoPro Hero7 iki tane. Bir sürü aksesuarı da var. O kadar para harcayıp bırakasım gelmiyor. Ama şu ses konusu büyük problem. Ben yıldım diyebilirim

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Insta x3, go3 ve 12 black kullanıyorum

hepsinin birbirinden farklı özellikleri var. go3 kullanım açısından en rahatı. Ufacık bişey
    x3ün güzelliği gündüz artı puan
    12 black gece en iyi çekeni aralarında.

dji osmo'yu bunlarla test edip yok daha iyi fln diyorlar ama kullandıktan sonra karar verirsiniz hangisi iyi diye

Motosikleti
    bajaj pulsar rs200
    hocam belki daha iyi çekim yapar hero 12 ama şöyle onun görüntüsü 10 ise action hadi 9 olsun ama kullanım rahatlığı ve maliyet açısından çok geride bırakıyor kendisini

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    İyinin de tanımı var. Şimdi ham görüntü açısından bakıyoruz evet GoPro'nun avantajlı olduğu noktalar çıkıyor ön plana ama, post'ta iş nereye gidecek? GoPro kullanım Premiere'de video yapıyorsan 5-0 geride başlıyorsun, onun o marjinal kalite artısından çok daha büyük bir kalite kaybı oluşuyor vs vs.

Motosikleti
    bajaj pulsar rs200
    Alıntı kAAN84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Insta x3, go3 ve 12 black kullanıyorum

hepsinin birbirinden farklı özellikleri var. go3 kullanım açısından en rahatı. Ufacık bişey
    x3ün güzelliği gündüz artı puan
    12 black gece en iyi çekeni aralarında.

dji osmo'yu bunlarla test edip yok daha iyi fln diyorlar ama kullandıktan sonra karar verirsiniz hangisi iyi diye
    hocam belki daha iyi çekim yapar hero 12 ama şöyle onun görüntüsü 10 ise action hadi 9 olsun ama kullanım rahatlığı ve maliyet açısından çok geride bırakıyor kendisini

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osmo Action 4 kullanıyorum, iyi ki de öyle yapmışım. şimdilik çok memnunum, ısınma problemi yok, şarj goproya göre daha iyi. (tabi yeni goproları denemedim ama genelde öyle eleştirileri vardı)

https://kaanelektronik.com/urun/moto...kamera-tutucu/ çene bağlantısını şu ürünle yaptım.
    Hocam ben de sipariş verdim dün action 4 için sizinle özelden konuşabilir miyim danışmak istediğim bazı noktalar var da

Ben de arada kalmıştım action 4 aldim adventure combo paketini vatandan 16600 küsürdü, sadece kamera 12500e düşüyor ara ara takip etmek gerekiyor. Gopro 12de ois var action 4te eis var bu fark yaratabilir ama yukarıda söylendiği gibi gopro 10 çekiyorsa bu 9 çeksin ama kullanım kolaylığı- batarya( özellikle manyetik tutucu çok büyük kolaylık sağlıyor) - fiyat Action 4 u öne cikardi benim için.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    sena nın kameralı intercomları var alternatif olarak bakabilirsiniz
    mr10ur bunu beğendi.

Motosikleti
    bajaj pulsar rs200
    Alıntı szczesny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de arada kalmıştım action 4 aldim adventure combo paketini vatandan 16600 küsürdü, sadece kamera 12500e düşüyor ara ara takip etmek gerekiyor. Gopro 12de ois var action 4te eis var bu fark yaratabilir ama yukarıda söylendiği gibi gopro 10 çekiyorsa bu 9 çeksin ama kullanım kolaylığı- batarya( özellikle manyetik tutucu çok büyük kolaylık sağlıyor) - fiyat Action 4 u öne cikardi benim için.

Mikrofon işini nasıl yapacaksınız ben online sipariş ettim henüz elime geçmedi. Ben standart paketini aldım , chin mounts zaten bir sürü aparat yolluor kaska yönelik diğer el ayak için olanlara lüzüm yok o yüzden o bana gereksiz geldi ama çok yönlük kulllanım için iyi yapmıssınız. İkinci el sıfır 9.5a düşürdüm sahibinden de ama 1 saat önce başkası istemiş o aldı 13.2 alabildik biz 3 taksikt :D

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero11 kullanıyorum.
    Insta360 AcePro
    i
    Bu gerçekten Insta x2 veya x3 gibi 360 derece çekiyor mu?

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Alıntı mr10ur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mikrofon işini nasıl yapacaksınız ben online sipariş ettim henüz elime geçmedi. Ben standart paketini aldım , chin mounts zaten bir sürü aparat yolluor kaska yönelik diğer el ayak için olanlara lüzüm yok o yüzden o bana gereksiz geldi ama çok yönlük kulllanım için iyi yapmıssınız. İkinci el sıfır 9.5a düşürdüm sahibinden de ama 1 saat önce başkası istemiş o aldı 13.2 alabildik biz 3 taksikt :D
    chinmounts kullanan birini görmek güzel. Forumda bunun varlığını bilen varmış demek ki
    gereksiz gibi gelebilir de kaan elektronikte satılan gopro aparatlarıyla chin'den gelenleri karşılaştırın adamlar neden bu işin en iyisi anlarsınız ;)

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı muam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gerçekten Insta x2 veya x3 gibi 360 derece çekiyor mu?
    Insta360 AcePro mu? O benim bildiğim düz GoPro gibi tek lens tek yönlü kamera? Yanlış mı biliyorum?
    muam bunu beğendi.

Motosikleti
    CL-X 700 Sport
    Ben de bu iki ürün arasında kaldım ama araştırdığım kadarıyla interkomu kameraya Bluetooth ile bağlayıp mikrofonu kullanabiliyorsunuz.

Motosikleti
    Alıntı Nine'T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bu iki ürün arasında kaldım ama araştırdığım kadarıyla interkomu kameraya Bluetooth ile bağlayıp mikrofonu kullanabiliyorsunuz.
    Bu hangi modelde var. İnterkomla bağlantı varsa efsane olur

Motosikleti
    CL-X 700 Sport
    zihnigonen bunu beğendi.

Mikrofon kameranin kendisiyle denedim rüzgar sesi çok fazla, sonra telefondan cebime koyup kayıt aldim ve sesi videoya ekledim daha iyi oldu ama cok kaliteli ses gelmiyor. 2 gün önce aliexpressten windslayer siparis ettim (youtube osmo action 4 windslayer yazinca inceleme çıkıyor) onu takinca tekrar deneme yapacağım. Ben Adventure comboyu bataryalar ve şarj aleti için aldım aslinda, ayrı alimca sarj aleti 3000 falandı 1 tane batarya 1500 bi de tutucu var onun fiyatlarina bakmadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

Alıntı mr10ur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mikrofon kameranin kendisiyle denedim rüzgar sesi çok fazla, sonra telefondan cebime koyup kayıt aldim ve sesi videoya ekledim daha iyi oldu ama cok kaliteli ses gelmiyor. 2 gün önce aliexpressten windslayer siparis ettim (youtube osmo action 4 windslayer yazinca inceleme çıkıyor) onu takinca tekrar deneme yapacağım. Ben Adventure comboyu bataryalar ve şarj aleti için aldım aslinda, ayrı alimca sarj aleti 3000 falandı 1 tane batarya 1500 bi de tutucu var onun fiyatlarina bakmadım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)