Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbula yakın gidecek yer arıyorum :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Herkese Merhaba ,

Uzun bir aradan sonra motorla turlamak istiyorum .İki gündür çok özlediğimi farkettim .

İstanbul'a yakın doğası güzel sessiz bir yer arıyorum ama ne tarafa gideceğim konusunda kararsızım

Her türlü öneriye açığım.
    BOO_74 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eyup58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Pcx125
    Beykoz köyleri tavsiye ederim
    tecrube0 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    İzmit Yuvacık Karaaslan tesislerine gidersen Motosiklet.net e özel indirim yaparlar , 10 yıllar önce 50-60 motor giderdik hey gidi hey..https://www.karaaslankamping.com/
    espresso, tecrube0 ve maximusti, bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmit Yuvacık Karaaslan tesislerine gidersen Motosiklet.net e özel indirim yaparlar , 10 yıllar önce 50-60 motor giderdik hey gidi hey..https://www.karaaslankamping.com/
    burası güzelmiş, haftasonu ailecek bir gideyim ben buraya.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    İzmit tarafına giderseniz, Gebze'nin Denizli köyünden başlayan "Kocaeli Çayırova" yolunu öneririm. Köylerin ve ormanın içinden geçen güzel bir yol.
    tecrube0 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burası güzelmiş, haftasonu ailecek bir gideyim ben buraya.
    Tesis ailecede gidilebilecek nezih bir yer yol yapmak isteyenler içinde Yuvacık Barajı'nın etrafında orman içi güzel asfalt yollar var , meraklısı yukarı tırmandıkça toprak parkurlarada rastlayabilir..
    tecrube0 ve maximusti, bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba ,

Uzun bir aradan sonra motorla turlamak istiyorum .İki gündür çok özlediğimi farkettim .

İstanbul'a yakın doğası güzel sessiz bir yer arıyorum ama ne tarafa gideceğim konusunda kararsızım

Her türlü öneriye açığım.
    Avrupa yakasındaysanız Trakya köfteci turlarını öneririm.
    Çatalca'dan ileride Subaşı köyü var, oradan başlayan ve Kırklareli'ne kadar giden eski Kırklareli-istanbul yolu var. E5 ve TEM var diye orada çok araba yok, yol güzel virajları var orman içindne geçen yerleri var, keyifle sürdüğümüz bir yol. Saray'dan sonra o yoldan ayrılıp Ahmetbey tabelalarını takip ederseniz Ahmetbey kasabasına varırsınız, Trakya'da köftecileri ile meşhurdur, Tekirdağ köftesi de neymiş dersiniz.
    tommygun ve Cyan bunu beğendiler.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Hocam Çanakkale yakın sayılıyorsa buralarda Trakya'da çok güzel sessiz yerler var.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    1 - Yeni havalimanı yolu üzerinden Subaşı-Saray-Vize-Demirköy-İğneada

2 - Şile - Teke - Ağva - Kandıra - Kefken

deniz034, Kazandibi, tecrube0 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 - Yeni havalimanı yolu üzerinden Subaşı-Saray-Vize-Demirköy-İğneada

https://i.hizliresim.com/f7qi9wu.png

2 - Şile - Teke - Ağva - Kandıra - Kefken

https://i.hizliresim.com/8hmyrd4.png
    Yeni havalimanı yolu üzerinden Subaşı-Saray-Vize-Demirköy-İğneada yolunu bende tavsiye ederim. Özellikle haritadaki Opet sonrası yol çok keyifli bir rota idi.
    Cyan, tecrube0 ve espresso bunu beğendiler.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    uçmakdere ye gel

tepede çay içersin sonra şarköye gelip sağlamtaş köftecisinde köfte yer dönersin
    tecrube0, tommygun, tugbay ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ ol yazdım listeye.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu mevsimde en güzel yer kartepe zirveye yaklaştıkça güzel manzaralar var tavsiye ederim
    yaz olsaydı kandıra kefkebn cebeci bağırkanlı vs tavsiye ederim
    tecrube0 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alternatif olarak da Eskihisar-Topçular feribotuyla Yalova'ya gelip sahili takip ederek Çınarcık - Esenköy - Armutlu - Gemlik rotasını tamamlayıp Orhangazi üzerinden Topçular iskelesine dönmeyi deneyebilirsiniz.

deniz034, tecrube0, selsa ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alternatif olarak da Eskihisar-Topçular feribotuyla Yalova'ya gelip sahili takip ederek Çınarcık - Esenköy - Armutlu - Gemlik rotasını tamamlayıp Orhangazi üzerinden Topçular iskelesine dönmeyi deneyebilirsiniz.

https://i.hizliresim.com/4m860hj.png
    Orhangazi'de köfteci Sezgin de güzeldir. (Sadece köfteci değil aslında et namına her şey var.)
    Kazandibi, espresso ve tecrube0 bunu beğendiler.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Ben yarın havanın rüzgar durumuna göre Taraklı'ya gitmeyi düşünüyorum. Rota çok eğlenceli, hem otoban hem virajlı orman yolları. Yol üstünde bide Islama köfte yaparım oh mis.

deniz034, mertowski, espresso ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uçmakdere ye gel

tepede çay içersin sonra şarköye gelip sağlamtaş köftecisinde köfte yer dönersin
    Karadeniz Pidecisi benim favorim Yıllar önce (2005) Şarköy MYO öğrencisiydim .Şarköy benim için su yolu gibi birşey canım sıkıldıkça ordayım

Bilindiğin dışında deresi yeşili vs olan bir yerlere gitmek istedim .Bu konuyu açtıktan sonra kocaeli , bursa veya bolu da köy yollarına girip gezerim diye plansız yola çıktım . Yolda ise daha önce burada paylaşılan İznik rotasını deneyimlemeye karar verdim.

Plan planladığım gibi olmasa da yine bayağı eğlenceli zaman geçirdim öyleki yemek yemeyi unutmuşum :D

İlk olarak rotanın başlangcı olan Yuvacık barajının oradan rotaya giriş yaptım köyün içinden gittiğim için çok keskin dar virazlar vardı öyleki virajı döndüm karşıma iki motorcu çıktı o panikle motoru durdurdum yokuşta ve farkında olmadan ikinci viteste kalkış yapmaya çalıştım ve baskı balata kokusu ile kendime geldim :(

Daha sonra diriliş kamp ın oraya kadar çıktıktım kampın oraya geldiğimde kar vardı .İnsanlar çocuklarını kar ile oynasın diye oraya getirmişler .Kamp kapalı olduğu için geçişe izin vermediler. Mecburen geri döndüm ama dönüş öncesinde o manzarada keyif yaptım kendimce .

Yanımdaki termos ve granül kahve ile

Daha sonra mecburen geri döndüm .Yolun bazı bölümlerini sevmediğim için dönüşte yolu değiştirmeye karar verdim. Yeni girdiğim yol çok güzeldi manzaralar vs mükemmeldi .Üstelik kar da yoktu ara ara manzarayı izlemek için durdum.

Yolu değiştirdim bir kere servetiye köyüne giriş yaptım .Köyün meydanı güzeldi zaten sadece meydanı vardı .İzmit yazan bir levha gördüm yol parke taşlar ile başlıyordu.Bari levhayı takipedeyim dedim .Yol gittikçe dikleşti ve birden yangın yoluna dönüştü

Sağımda solumda offroad araçları vardı. Milletin kalın dişli lastiklerle geçtiği yerleri ben stok lastik ile iniyordum. Çıkmam mümkün olmadığı için (çıkmayı denesem lastikler kayacaktı) inşallah insanların olduğu bir yere inerim diye dua ederek yola devam ettim

Yolun en düzgün yeri

Bir süre sonra piknik yapılan bir yere indim .Köprü ve akarsu ile karşılaştım bir süre suyun sesini dinleyerek manzarayı izledim.

Ama bu bana yetmedi Köy yollarından köyden köye geçtim .Gezerken çok fazla fotoğraf çekme huyum olmadığı için herşeyi fotoğraflayamadım. Daha sonra nasıl olduysa saat 17 civarında kendimi Erikli tepe orman kampının orada buldum daha önce NS160 ile gittiğim yer önceki gittiğimde yolları berbattı birazını asfaltlamışlar yolun.Manzara yine aynıydı

Geriye dönmek çok zor geldi ve iznik e inmeye karar verdim.NS160 ile fotoğrafımın olduğu göleti yine buldum .

Burada bi kahve içmesem olmazdı :D Karşıda şişme bir çadır vardı .Muhtemelen "Atik Ailesi" gizli mekanımı keşfetmişler

Ben yoluma devam ettim güneş batmandan tepeden izniki gördüm.

İznik e gidince yemek yeme planları yaparak aşağı indim. Karşıma koca bir toprak yığını çıktı .Gidiş geliş şeridi olan yolu toprak ile kapatmışlar.Uyarı yok yönlendirme yok .Tarlaların içinden geçerek iznike ulaşmaya çalıştım.İznikte adam akıllı yiyecek birşey bulamadım. Otobanda Oksijen e uğrar birşeyler yerim dedim ama motora öyle kaptırmışımki kendimi baktım altınovadayım ordan da feribota atlayıp istanbula geldim.

Bu bana ders oldu bir dahaki sefere yanıma yiyecek de alacağım :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Akarsunun başında çektiğim video ve yaptığım yol

https://www.youtube.com/shorts/Q0PlEOPcY1U

erensel, mertowski, killingroad ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Iznik golunun Kuzey tarafi da guney tarafi da guzeldir. Kuzey tarafindaki yol daha genis ve asfalti daha yeni. Ben sizin yerinizde olsam Boyalica'dan Karamursel'e cikardim.
    tecrube0, espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iznik golunun Kuzey tarafi da guney tarafi da guzeldir. Kuzey tarafindaki yol daha genis ve asfalti daha yeni. Ben sizin yerinizde olsam Boyalica'dan Karamursel'e cikardim.
    Evet Yenikaramürsel Boyalıca arası çok keyifli bir rota. Alt taraf da keyifli.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yolu daha önce kullanmıştım .Gerçekten güzel ama hava kararacağı için riske girmek istemedim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)