Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Honda NX500 Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    John Gotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Herkese Merhaba Arkadaşlar,

Malum yılardır CB500X ülkemize gelmiyordu ve geçtiğimiz aylarda NX500 olarak duyuruldu. Ülkemize geleceği hakkında söylentiler var. (Söylenti değil de gerçekten geliyor olabilir net bir bilgim yok.) Henüz bayilerde vs. kataloglarda göremedim fakat gelirse bu motoru almak istiyorum.
    NC750'den daha uygun fiyata geldiği takdirde şahsi fikrim NC750'ye erişemeyip bu tarz bir motosiklet arayan herkesin odağına girebilir.

Konu hakkındaki fikirlerinizi rica ederim. Siz bu motosiklet hakkında ne düşünüyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Emeklilikte belki. Para az çok var da zamanım yok 😞

Motosikleti
    cb250r
    ingiltere fiyati 6800 pound
    cb750 hornet 7300 pound

Bu verilerden yola cikarak fiyatinin bugunun kuruyla 365-375 arasi olacagini varsayiyorum.

cb500 de 340-350 civari olabilir. Gelirse Ne kadar stok gelir, liste fiyatindan alinir mi onlari gorecegiz.

Lakin bu motor benim ihtiyaclarimi karsilar.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ingiltere fiyati 6800 pound
    cb750 hornet 7300 pound

Bu verilerden yola cikarak fiyatinin bugunun kuruyla 365-375 arasi olacagini varsayiyorum.

cb500 de 340-350 civari olabilir. Gelirse Ne kadar stok gelir, liste fiyatindan alinir mi onlari gorecegiz.

Lakin bu motor benim ihtiyaclarimi karsilar.
    Ah keşke NX500 340-350 bandında gelse tadından yenmez.
    İhtiyaç karşılama konusunda sana katılıyorum. Hem şehir içinde hem uzun yolda kullanılabilecek gerek yakıtı olsun gerek gidişi olsun üzmeyecek bir makine.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Geçen sene bir honda bayinin youtube videosu vardı.
    CB500x 3-5 aya kesin geliyor diye, o kadar emindi yani.

Nx500 gelirse yarım milyondan az olursa herkese benden çokomel

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene bir honda bayinin youtube videosu vardı.
    CB500x 3-5 aya kesin geliyor diye, o kadar emindi yani.

Nx500 gelirse yarım milyondan az olursa herkese benden çokomel
    İyi düşünelim iyi olsun. ama NC750 vitesli versiyonu şuan 427 bin TL diye hatırlıyorum. 500CC için yarım milyon biraz fazla değil mi?

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    360-370.000 tl bandında gelir bugün gelse,
    Bu sene içerisinde gelecek deniyor.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Ara motosikletler bizim ülkede tutmuyor benim öğrendiğim bu. Duke Adv serisi dahil. Cbr500r' ın akıbeti ortada. Bu modelin de piyasasının transalp gibi olacağını düşünüyorum. Şapkadan tavşan çıkarırlar o ayrı ama 3-5 bayi dışında honda tr'den de böyle birşey beklemiyorum.

Cb500x i en çok isteyenlerden biriydim bu arada. Yurtdışı fiyatı ile bakınca tr'de Tenere 2.elleri ile karşılaşıyor fiyatı. T7 varken ben tercih etmeyebilirim; ki gözüm T9'da olur oralarda.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ara motosikletler bizim ülkede tutmuyor benim öğrendiğim bu. Duke Adv serisi dahil. Cbr500r' ın akıbeti ortada. Bu modelin de piyasasının transalp gibi olacağını düşünüyorum. Şapkadan tavşan çıkarırlar o ayrı ama 3-5 bayi dışında honda tr'den de böyle birşey beklemiyorum.

Cb500x i en çok isteyenlerden biriydim bu arada. Yurtdışı fiyatı ile bakınca tr'de Tenere 2.elleri ile karşılaşıyor fiyatı. T7 varken ben tercih etmeyebilirim; ki gözüm T9'da olur oralarda.
    Bana kalırsa günümüz ekonomisinde mantıklı bir fiyat ile çıkış yaparsa güzel bir pazar payı edinecek bir motor. (Honda fanatiği değilim tam tersine 7-8 yıldır motor kullanmama rağmen genel olarak markaya bir türlü ısınamadım. Çok kaliteli motosikletleri var zamanında Spacy 110'a yaz kış işkence edercesine binmiştim ve gerçekten bana mısın? dememişti. İnşallah bu model ile ısınacağım.)

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bu motosikletin liste fiyatı ancak bir üst modeli de alabilecek kişilerin karşılayabileceği bir fiyat olacağı için gelmesi mantıklı değil. Bundan 3-5 sene önce olsa Ok derdim ancak gelir adaletsizliği her yıl daha da derinleşiyor, dolayısıyla Honda'nın bedeli hedef kitlesinin alım gücünün üzerinde kalacak bir ürün ailesi için yatırım yapacağını zannetmiyorum. 5 yıl önce gelmeyen model şimdi hiç gelmez.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motosikletin liste fiyatı ancak bir üst modeli de alabilecek kişilerin karşılayabileceği bir fiyat olacağı için gelmesi mantıklı değil. Bundan 3-5 sene önce olsa Ok derdim ancak gelir adaletsizliği her yıl daha da derinleşiyor, dolayısıyla Honda'nın bedeli hedef kitlesinin alım gücünün üzerinde kalacak bir ürün ailesi için yatırım yapacağını zannetmiyorum.
    Ben galiba şuan kendi motorumu NX500 liste fiyatını veya gelip gelmeyeceğini bilmeden satarak biraz kumar oynuyorum o zaman.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı John Gotti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben galiba şuan kendi motorumu NX500 liste fiyatını veya gelip gelmeyeceğini bilmeden satarak biraz kumar oynuyorum o zaman.
    Daha da iyisine vesile olur belki.
    John Gotti bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bence 500 cc Adv kategorisinde Çinliler epey atak yapıp bir çok kaliteli model getirdiler. Honda'nın kalitesi ve servis kalitesi çok iyi ama bence bu model yüksek bir fiyatla geleceği için pazarda Çinlilerle rekabet edemez.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Geçen sene motosiklet festivalinde CB500X i gördüm Kore'li bir abimiz dünya turuna çıkmış , NX500 ün ölçüleri değişmemiş sadece makyaj ve çeşitli güncellemeler mevcut , bence güzel bir motosiklet hem uzunda hem şehir içinde tek motor keyifle kullanılabilir , fiyat hakkında ise sanırım 400.000 Tl bir etiketle gelirse millet 60-70 daha ekler gider 90 beygir çantalı aksesuarlı düşük kilometreli Transalp alır yada 300.000 e mis gibi 500 lük Voge alınabilir..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence 500 cc Adv kategorisinde Çinliler epey atak yapıp bir çok kaliteli model getirdiler. Honda'nın kalitesi ve servis kalitesi çok iyi ama bence bu model yüksek bir fiyatla geleceği için pazarda Çinlilerle rekabet edemez.
    CF MOTO 650 MT bence iyi bir alternatif.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene motosiklet festivalinde CB500X i gördüm Kore'li bir abimiz dünya turuna çıkmış , NX500 ün ölçüleri değişmemiş sadece makyaj ve çeşitli güncellemeler mevcut , bence güzel bir motosiklet hem uzunda hem şehir içinde tek motor keyifle kullanılabilir , fiyat hakkında ise sanırım 400.000 Tl bir etiketle gelirse millet 60-70 daha ekler gider 90 beygir çantalı aksesuarlı düşük kilometreli Transalp alır yada 300.000 e mis gibi 500 lük Voge alınabilir..
    400 bin TL gerçekten çok yüksek bir fiyat olur üzerine 60-70 ekleyip 2011 civarı GS bile bakılabilir.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    .....400 bin TL gerçekten çok yüksek bir fiyat olur üzerine 60-70 ekleyip 2011 civarı GS bile bakılabilir.
    O yaşta GS alacak adamın kafası değişiktir , temiz bakımlı Gs buldumu yapıştırır gecer ;) NX500 ün tutunabilmesi için Transalp'le arasında 100-125 bin gibi bir fark olması lazım kanaatimce...
    John Gotti ve Barisozde bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar 350 k demiş ama bence 500cc bir motosiklet için 320 den fazlası fazla olur
    hele hele 400ü geçerse çok güzel 2.el motosikletler var yaş ve km takıntısı olmayanlar için t7 alınabilir bu paralara
    hem zaten 400k nc tercih sebebi olur bunu honda da biliyor aslında getirmek istediği fiyat sıkalası buralar
    John Gotti bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...
    hp/kg oranında NX500'den sadece %5 daha iyi. (Tork çok daha iyi tabi, tek kişi kullanılacaksa çok da önemli değil...) Bana değmez gibi geliyor; Honda'nın kafa rahatlığı daha ağır basar.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hp/kg oranında NX500'den sadece %5 daha iyi. (Tork çok daha iyi tabi, tek kişi kullanılacaksa çok da önemli değil...) Bana değmez gibi geliyor; Honda'nın kafa rahatlığı daha ağır basar.
    Kesinlikle katılıyorum. Ama 400 bantlarına çıkarsa pek bir esprisi kalmaz gibi gözüküyor.
    Yamaha Virago XV 250 - Honda Spacy 110 - RKS K-Light 202 - Yamaha Xmax 250

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence de güzel bir motor ama işte insan çekiniyor servis vb. şeyler den mağdur olur muyum diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Herkese Merhaba Arkadaşlar,

Malum yılardır CB500X ülkemize gelmiyordu ve geçtiğimiz aylarda NX500 olarak duyuruldu. Ülkemize geleceği hakkında söylentiler var. (Söylenti değil de gerçekten geliyor olabilir net bir bilgim yok.) Henüz bayilerde vs. kataloglarda göremedim fakat gelirse bu motoru almak istiyorum.
    NC750'den daha uygun fiyata geldiği takdirde şahsi fikrim NC750'ye erişemeyip bu tarz bir motosiklet arayan herkesin odağına girebilir.

Konu hakkındaki fikirlerinizi rica ederim. Siz bu motosiklet hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.honda.co.uk/content/dam/...tions/m_w.webp
    Bende çok beğendim bu motoru. Çirkin değil yakışıklı da değil tam orta şekerli uzun yola da gelecek makina.
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler