Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Triumph Markası Hakkında Fikirleriniz Neler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Herkese merhaba arkadaşlar uzun zamandır foruma girmiyordum tekrar girdim ve bir konu açmak istedim bu aralar youtubede fazlaca triump markasını görüyorum yaşadığım yerde hiç görmedim ama Türkiye genelinde epey kullanan var galiba çok da güzel ve sağlam görünüyorlar sizlerin de yorumlarını merak ediyorum triumph nasıl markadır alan kullanan varsa açılarsa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Asikurt68 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar uzun zamandır foruma girmiyordum tekrar girdim ve bir konu açmak istedim bu aralar youtubede fazlaca triump markasını görüyorum yaşadığım yerde hiç görmedim ama Türkiye genelinde epey kullanan var galiba çok da güzel ve sağlam görünüyorlar sizlerin de yorumlarını merak ediyorum triumph nasıl markadır alan kullanan varsa açılarsa sevinirim.
    1902'den beri motosiklet üreten bir firma. 122 yıldır motosiklet üretebildiğine göre iyidir sanki?

Türkiye distribütörü Korlas. Büyük şehirlerde düzgün bayi ve servisleri var ama ülkenin geri kalanında tavsiye edilmez. Burada Rize'li bir Triumph kullanıcısı vardı, bakıma Ankara'ya götürmek zorunda kaldığı için motosikletini sattı. Yani, İstanbul'da değilseniz ben tavsiye etmem şahsen...
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

The-Rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 200
    Trident 660 radarımda olan bir model olduğundan ben de çok araştırdım, malzeme kalitesi, işçilik, elektronik destekler vs. derken Triumph markası genel anlamıyla ülkemizde tuttu bence.
    Bayiilerden test sürüşü talep edip kendiniz de deneyiniz lütfen, herkesin motordan aldığı zevk ve beklentisi farklı olduğundan + - birçok subjektif yorum gelecektir.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Aynı şehirde yaşıyormuşuz. Bende 1200 GT pro var genel olarak memnunum... Malzeme kalitesi yüksek kullanımı keyifli bir motor. Bakım için Antalya'ya gidiyorum. Fiyat performans olarak düşünülürse verdiğin paranın karşılığını fazlasıyla veriyor. İkinci el satış kolaylığı açısından belki biraz üzebilir onun dışında gayet güzel bir motosiklet....

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Güzel motorlar üretiyor , amortisöründen fren kaliperine kadar kullandığı komponontler en kaliteli markalar lakin Türkiye'ye küçük ölçekli distribütörle gelen tüm motorlar gibi ikinci elde değer yitiriyor takip ettiğim kadarı ile..

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul hariç tavsiye edilmeyen markalar dan.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Triumph Rocket 3 GT kullanıyorum 1,5 yıldır. Fethiye'de ikamet ediyorum. Burada servisi yok, en yakın Antalya'da olmasına rağmen risk alıp satın aldım. Geçen haftalarda bir problem yaşadım, servise gönderdim motoru, buradan Korlas'ın ayarladığı bir servis aracı ile gönderdim. Gönderi ücretini karşıladılar, sorunumda yağ kaçağıydı, vites müşüründen kaçırıyormuş, contalar değişti düzeldi, garanti kapsamına girdi.

Ha birde yazındı galiba, quickshifterım bozulmuştu, voltaj göndermiyordu, onuda garanti kapsamında kısa süre içinde değiştirdiler.

Onun dışında 4 gün içerisinde 2400km git gel yaptığım bir sürüşüm oldu. Sıkıntısız gidip geldim.

Ben genel olarak memnunum bu süre içinde. Diğer motorlarını kullanan arkadaşlarımda var Trident 660, Speed Triple 1200 RS, onlarda herhangi bir problem yaşamadılar.
    Cyan, Hasan8989, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Trident660 aldım birkaç güne hazır olur serviste yaklaşık 7 aydır araştırıp aldım bu motosikleti
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Hasan8989 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trident660 aldım birkaç güne hazır olur serviste yaklaşık 7 aydır araştırıp aldım bu motosikleti
    Hayırlı olsun, keyifli sürüşler.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    hayırlı uğurlu olsun inşallah

bende bu modeli çok seviyorum çok güzel duruyor

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Güle güle kullanın, ben de Tiger serisini beğeniyorum, Triumph köklü ve çok iyi motosikletler üreten bir İngiliz markası, bilen tanıyan alıp kullanıyor.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    6 ay kadar oldu. Tiger 800 kullanıyorum. İnanın çok memnunum. Sadece model yükseltmek amacıyla sarı siteye koydum. Pek arayan soran yok. Bence tek sıkıntısı bu. Parça problemi yaşanır mı bilmiyorum, ihtiyacım olmadı. Ama İstanbul da yeterince Triumph ustası var.

mucoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok keyifli, çok güzel ve sorunsuz motor. Düşünmeden alabilirsin.

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    Triumph markasını artık göz ardı etmeyin. Yamaha ve Honda'nın da yavaş yavaş pazarına ellerindeki modellerle göz diktiler. Kısa zaman içinde hegemonyaları bitecek. Markanın geçmişi ve kalitesi sorgulamaya kapalı. Arkasında her ne kadar insanların b*kladığı Korlas olsa da yılların distribütörü var.

Geçen hafta ben de Tiger Sport 660 ve Trident 660 bakmak için gittim. Niyetim Tigerdı ama Trident olacak gibi. Marka ve 2.el takıntım olsaydı Vespa'dan bu markaya geçmeyi düşünmezdim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    avrupalı üreticiler belki japonlar kadar sorunsuz değil ama gerçekten çok kaliteli motosikletler yapıyorlar yani 10 yaşında bmw triumph veya ducati ile yamaha honda aynı değil
    teknoloji olarakta ne bulursa koyuyorlar bende tiger 1200 ve 800 kullandım 1200 özellikle yer uçağı gibiydi özellikle frenler ve ayrodinamiği süper 800 ü de nc varken uzun test etmiştim özellikle nc ye göre vites aralıkları çok uzun gelmişti torku da hiç fena değildi zırt pırt vitesle oynama ile uğraştırmıyordu
    tiger 900 test sürüşünü izledim 6 . vitesli ile 20 30 km düşüp sonra gaz basıyor vites düşürmeden teklemeden motor yürüyor afrika da denedim öyle olmadı bu duruma moralim bozuldu açıkçası belki 1100 afrika böyle değildir ama tiger 900 afrika 1000L dEn iyi 2024 te birkaç yenilik daha yapılmış 900 ü geliştirmeye devam ediyorlar
    ben 800 almadım kronik marş motoru sorunu var diye ama yeni modelleri gayet alınabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)