Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet satışı hk ve yasa

Motovento
    REKLAM ALANI
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Motosiklet satarken 0 km alınmış; kaç km alt sınır veya yıl var?

Yani işte 6 ay ve 6 bin km gibi birşey var mı?

Bir de sıfırı 200k ama üzerinde aksesuarlar var 220k falan. Yasa koyucuya aykırı mı?
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet satarken 0 km alınmış; kaç km alt sınır veya yıl var?

Yani işte 6 ay ve 6 bin km gibi birşey var mı?

Bir de sıfırı 200k ama üzerinde aksesuarlar var 220k falan. Yasa koyucuya aykırı mı?

6k km + 6 ay süre ikisi de sağlanmalı (ikinci el aldıysanız aldıktan sonra da +6bin km olması lazım)

Sıfırın üstünde aksesuar vs. olması değiştirmez sıfırından pahalı satılamaz.

zaten ikinci el nasıl sıfırdan pahalıya satılır anlamıyorum. belki motoru aldın parçalarını değiştirdin orjinalleri söktün ya da eve giderken 500. metre de ağır hasar aldı, el altından değiştirdin
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Ark. 1 sene bindiği motoru (sym jet 14 200i Abs) 1000 km sürdü ilana koymak istedi. Sahibinden hata vermiş ilanınız yasaya aykırı diye. Şimdi de kymco downtown 250 aldı. Yine sürmüyor. 3 sene sonra motoru büyütçem diyo. Çok sürüyormuş gibi.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ark. 1 sene bindiği motoru (sym jet 14 200i Abs) 1000 km sürdü ilana koymak istedi. Sahibinden hata vermiş ilanınız yasaya aykırı diye. Şimdi de kymco downtown 250 aldı. Yine sürmüyor. 3 sene sonra motoru büyütçem diyo. Çok sürüyormuş gibi.

Akıllara Altın adam'ı getirir.
    Alman_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Teşekkürler çok yararlı. İlanda olan bir sürü motosiklet var. Nasıl oluyor anlamadım.

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Bu yasa kişisel kullanıcıları kapsamıyor.yasada net belirtiyor aslında ama sahibinden ilana izin vermiyor şikayetini bi kaç defa duydum bende...sanırım bi işgüzarlık var.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Ama biz bunları anlattık...

https://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/215504-ay-ve-bin-km-sarti-motorsikletlerede-geldi.html#post4758881

arunaska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuareg 660
    Evet ben de sizin gibi düşünüyorum, ben de yönetmelikleri araştırdım/okudum, aynı sonuca vardım, fakat sahibinden.com anlayamadığım şekilde farklı uyguluyor yönetmeliği. Kim ticari kim değil tayin edemediği için tüm kullanıcıların ilanlarına topyekün sınır koymayı mı tercih ettiler nedir acaba. Bu sayede 6000km altı bireysel kullanıcıdan (Farklı sahte bireysel hesaplarla al-satçılık yapanların ilanları da kısıtlandı tabii, iyi tarafından bakacak olursak.) motor kalmamış oldu ilanlarda. Tüm gerçek bireysel satıcılar sahte KM yazmak durumunda kaldı motorları için.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı arunaska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ben de sizin gibi düşünüyorum, ben de yönetmelikleri araştırdım/okudum, aynı sonuca vardım, fakat sahibinden.com anlayamadığım şekilde farklı uyguluyor yönetmeliği. Kim ticari kim değil tayin edemediği için tüm kullanıcıların ilanlarına topyekün sınır koymayı mı tercih ettiler nedir acaba. Bu sayede 6000km altı bireysel kullanıcıdan (Farklı sahte bireysel hesaplarla al-satçılık yapanların ilanları da kısıtlandı tabii, iyi tarafından bakacak olursak.) motor kalmamış oldu ilanlarda. Tüm gerçek bireysel satıcılar sahte KM yazmak durumunda kaldı motorları için.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-mc-motors-honda-cb-750-hornet-1119800154/detay

2023 model 60 km de Hornet. 399.500 TL (Güncel sıfır fiyat 386.750 TL). Hem de ticari satıcıdan. Şikayet etmek isteyenler için Ama bu motor 60 değil en az 6000 km de zaten Bu da ters örnek.

Sahibinden'in yaptığı işgüzarlık. Önce kendi piyasa tekeli durumlarını gözden geçirsinler. Bu piyasanın bu hale gelmesinde ilk sorumlu onlar. Kanun, Yönetmelik dinlemeden kendi bildiklerini okuyorlar. E bizim millet de çözümü buluyor tabii. Onlarca 6001 km de ilan var. Bu rakamdan 6000 çıkaracaksınız demek oluyor bu

Motosikleti
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru. Gece geç bi saatte gördüm. Azıcık aşk acısı çekiyorum. Affediniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Alıntı arunaska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kulübe hoş gelmişim o zaman

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler