Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Şansmı ? Tecrübemi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Pazar günü Tommygun , Cyan , Hırbonen ve Espresso ile köfte turuna çıktık , buluşma yerimiz Çatalca idi (foto sormayın çünkü yok) sabah Şile'den yola çıktım tam köprüyü geçerken yağmur başladı ve Çatalca'ya kadar hafif yağmurda sürdüm , yerler ıslak hava soğuk hafif tempoda köftecimize kadar sürdük , keyifli bir sohbetle beraber nefis köfteleri gömdük efenim yağmur durmuş yollar kurumuş ve dönüşte kaskın içinde bir şeytan kulağımıza hadi biraz daha çevir şu gazı , bu virajda daha çok yatır şu motoru diye fısıldıyor bizi gaza getiriyordu , 5 lt ye yaklaşan tüketimi ile Hırbonen de bizi takipteydi köy yolları bitip otoyola çıkınca artık şeytan fısıldamayı bırakmış yürü be adamım kim tutar sizi diye bağırmaya başladı , otoyola çıktıktan 7-8 dakika sonra Hırbo meşhur 3,8 lik Africa Twin ortalamasına koy .ötüne rahvan gitsin diyerekten önümde 180 ile uzuyordu , ee benim 13 yaşındaki GS im bu hamleyi yediremedi tabi o da gazlamaya 220 ye doğru çıkmaya başlar iken üst üste sağlı sollu çok tatlı virajlara girdik , Hırbo tam arkamda olduğu için biraz şeridin ortasına yöneldim 100-150 mt ilerideki ufak bir otomobil düşündüğümden çok yavaş gidiyordu ki bir anda önümde gördüm ve sağına emniyet şeridine kaçmak istedim ve o da virajda 10-15 cm dışarı kaydı , işte tam bu an motoru dikleyip sert frenle tekrar sol şeride girmeye teşebbüs etsemde orada Hırbonun önüne düşeceğim dedim daldım emniyet şeridine ama sol koruma demirim önce arabanın tamponuna vurdu , sanırım o an hızım 160 a falan düştü , tampondan sıyrılıp uzaklaşamadım çünkü kadın hala virajın dışına doğru çıkıyordu , ben baya bildiğin arabaya yaslandım 100 metre falan kapıya alttan ve üsten 4-5 cm lik ezikler yaparak ve yalpalayarak ilerledim , gidonu gevşek bıraktım ve omuzumla arabaya yaslandım , işte bu an yaptıklarım şansmıydı tecrübemiydi bende anlamadım , paniklemedim düşmedim normal bir şekilde durabildim , indik baktık benim motorda koruma demirindeki boya izleri dışında hiçbir kırık dökük çizik yok , kadına bu ezikler daha önceden mi vardı falan dedik hayır dedi şaşırdık , arabanın tamponu ve bir kapısı bildiğin pert oldu , neyse kadında cazgırlık yapmadı fotoları çektik Pazartesi öğleden sonra buluşup tutanak yazacağız , kendisi hostesmiş uçuşu varmış , durumlar böyle , ayakta kalmayıp düşseydim sanırım tahtalıköye bileti kesmiştik o hızda , verilmiş sadakamız varmış deyip konuyu klasik bağlıyorum :D
    tommygun, Cyan, Alper_tim ve 12 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Çok geçmiş olsun. Muhakkak tecrübe de etkin olmuştur sanırım. Anlattığınız şeyleri düşünmesi bile tüyler ürpertici.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun Nikkie. Çok ciddi bir kazayı mucizevi bir şekilde atlatmışsın.

Kadınla fotolar çektik derken?
    pea, espresso, Cyan ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Geçmiş olsun öncelikle. Tehlike anında vücudun salgıladığı adrenalin sizi kurtarmış. Artık bir sonraki vesveseye kulağını tıkarsın o korkuyla.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Tekrar çok geçmiş olsun, ben arkalardan gelirken sadece durmak üzere olduğunuz ana yetiştim, temasın bu kadar yüksek süratte olduğunu anlamamıştım.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    geçmiş olsun ama bu hızlara gerçekten ne gerek vardı diye kendinize sormanız gerekiyor

her kim ne ile olursa olsun hız konusuna karşıyım her motosiklet kullanana kullanacak olana merak edene hız iyi birşey değildir diyorum üzerime vazife veya değil benimle gezsin veya gezmesin önemli değil
    hızlı giderseniz erken ölürsünüz yapmayın arkadaşlar
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Africa ile aşık atmakta ne bileyim... Şaka bir yana geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız....

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Çok geçmiş olsun.
    Olayı duyduğumda bu kadar hızlı olduğunuzu bilmiyordum. Feci ciddi bir olay atlatmışsın.

Gezilerde gaza gelmemek lazım.
    Cyan bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Başkaları sanş, tecrübe der ben bal diyorum. Şöyle bir profillerdeki motorlara bakınca 2 kişi uzayıp gidince espresso en arkada fıtı fıtı sonradan ulaşmıştır sanırım. Her ne kadar grup sürüşlerini sevmesemde tanışmak için uygun h sonu katılmak isterdim. Köfte yiyemiyorum. Sebebi uzun hikaye. Geçmiş olsun bu arada niki.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başkaları sanş, tecrübe der ben bal diyorum. Şöyle bir profillerdeki motorlara bakınca 2 kişi uzayıp gidince espresso en arkada fıtı fıtı sonradan ulaşmıştır sanırım. Her ne kadar grup sürüşlerini sevmesemde tanışmak için uygun h sonu katılmak isterdim. Köfte yiyemiyorum. Sebebi uzun hikaye. Geçmiş olsun bu arada niki.
    Toplu gezi esnasında hızımız espresso'nun ulaşabileceği hızdan yüksek değildi, dolayısıyla bizden geri kalmadı. Bu kaza atlatma tehlikesi gezi sonrası otobanda olmuş. Ben ve espresso yoktuk.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar çok geçmiş olsun, ben arkalardan gelirken sadece durmak üzere olduğunuz ana yetiştim, temasın bu kadar yüksek süratte olduğunu anlamamıştım.
    Otobana çıkınca ilk 5 dakika sen ilerledin o an bizde 140-150 civarıydık sonra bizde tempoyu artırdık , hem köy yolları hemde otoyol bomboştu arkadaşlar yazın yaptığım seyahatlerde önümü boş gördükçe ara ara bu hızlara çıkarım , yani öyle arabaların arasından sürekli slalom yapan biri değilim sadece yol müsaitse mesela 1000 km lik rotada dört beş defa 200 üstü hızlara çıkarım , şeytan falan dedim de bu geziye özel bir durum değil , yalnız Cyan kadın gittikten sonra yaptığın yoruma Hırbo ile baya güldük , genel olarak erkek milletini eleştirdik haberin olsun sen duymadın bizi :D

geçmiş olsun dileklerini ileten arkadaşlara teşekkür ederim , evet hız felakettir kabul ediyorum hataları tolere etmek motosiklette çok önemli ama aşırı hız varsa maalesef bu mümkün değil :(
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Hostes'e denk gelmeniz şans...

Diğer soruyu bilmiyorum...

Geçmiş olsun...

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplu sürüş kısmı bitip dağılıp onlar otobana girdikten sonra olmuş olay.

Çatalca'da toplanıp anayol/otoban olmayan köylerden geçen arayoldan geldiler ben de ters yönden Saray'a kadar gidip orada buluştuk. Toplu sürüş köy yollarında olmuştu, benim arkada kalabileceğim hızlara çıkılacak yollar değildi oralar. Zaten Saray'da buluştuğumuzda buraya gelene kadar her geçtiğim köyde köpek kovaladı fena tırstım, köylerden geçerken beni arkada bırakmayın demiştim, Tomygun önde, ben arkasında ve diğer arkadaşalr da arkadan gelecek şekilde ben arada kalacak şekilde sürdük. Yani aslında hepimiz köy yollarında fıtı fıtı sürdük sayılır. Tek giderken önümü kesen, saldıran köy köpekleri 5 motor birdne geçince nedense ortada görünmediler.
    tommygun ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....Tek giderken önümü kesen, saldıran köy köpekleri 5 motor birdne geçince nedense ortada görünmediler.
    Maşallah Hırbonen de Cyan ve ben gibi 1,90 boyundaymış köpek değil fil olsa korkar bizden gulyabani gibi adamız :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Nikkie. Çok ciddi bir kazayı mucizevi bir şekilde atlatmışsın.

Kadınla fotolar çektik derken?
    Sağ olasın Tommy , benzer bir yorumu Cyan da yaptı orada güldürmeyin olm beni zaten düşündükçe şimdi daha çok kızıyorum kendime , foto işte selfi değil tabiki arabanın fotosu :D
    tommygun, espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Moto Guzzi V100 Mandello Aviazione Navale
    Geçmiş olsun...
    Ben motora binmeden önce ve sürüşte aklıma geldikçe dua okurum.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Geçmiş olsun abi, Allah beterinden sakındırsın.

Ranke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Çok geçmiş olsun. Sizin gibi tecrübeli sürücülerin bile grup sürüşünde zaman zaman sorun yaşaması ben gibi acemiler açısından ders olmalı. İyice deneyim kazanana kadar yalnızlığa devam.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Hırbonun gerçekten bir afrikası varmış
    Geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız
    Yazın o taraflara gelirsem mutlaka uğrayacağım yanınıza

Motosikleti
    cb250r
    Gecmis olsun @Nikkfurie gercekten kilpayi kurtulmussun

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)