Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorda boy ve kalıp sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, camiada yeniyim ve cruiser chopper tipi motorlara ilgim var fakat biraz kalıplı birisiyim. 1.92 boyum var ve 87 kiloyum. Mondial Nevada 250 almayı düşünüyorum fakat videolarda gördüğüm kadarıyla binen insanların altında sanki biraz ufak kalıyor gibime geliyor bundan dolayı sizin görüşlerinizi almak istedim aranızda kullanmış olan vardır diye. Bunun haricinde Regal Raptor Daytona 250’nin yeni modeli yeterince büyük gibi benim kalıbıma uygun görünüyor hatta direk Harley Davidson Dyna Super Glide Sport 2003 (en sevdiğim HD) kasasını taklit etmişler ben ona benzettim. Fakat o motorun da sesi yok ve dijital kadran sevmiyorum. Sizin tavsiyeleriniz ve düşünceleriniz nelerdir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    190 , 94 kilo olarak söylüyorum ki bu kalıplarla en rahat edeceğin motordur daytona. Bende çok araştırdım denedim kullandım ama en son daytonada karar vermiştim. Çokta memnun kalmıştım. Arkada amortisör neredeyse yok. Özellikle artçı varsa yoldaki en ufak taşı bile hissedersiniz. Kendi selesi pek rahat değildir jel sele yaptırmanı taviye ederim. Onun haricinde problem olabilecek birşey yoktu benim için.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı deprogadias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    190 , 94 kilo olarak söylüyorum ki bu kalıplarla en rahat edeceğin motordur daytona. Bende çok araştırdım denedim kullandım ama en son daytonada karar vermiştim. Çokta memnun kalmıştım. Arkada amortisör neredeyse yok. Özellikle artçı varsa yoldaki en ufak taşı bile hissedersiniz. Kendi selesi pek rahat değildir jel sele yaptırmanı taviye ederim. Onun haricinde problem olabilecek birşey yoktu benim için.
    Regal Raptor Daytona 250 için +1. İşyerinden bir arkadaş aldı, üzerine bindim bir 500m kadar kullandım (ergonomisi çok garip geldi tabi; ilk defa cruiser üzerine bindim...), bununla birlikte 190 boyumla hiç küçük gelmedi. Gayet kalıplı bir motosiklet.

Dediğim gibi görüntüsü çok güzel kalıbıma da uygun sizin de söylediğiniz gibi fakat egzoz sesi bi Nevada kadar güzel değil. Kadranı da hoşuma gitmiyor onu analog bir kadran ile değiştirme imkanım olur mu sizce? egzoz için işlem yapmak istemiyorum polisle uğraşmamak adına.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)