Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2023'te Başlangıç Motoru

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, herkese selamlar.
    İstanbul'da yaşıyorum ve şehir içinde, en fazla gideceğim yol 25km git gel Kartal-Kadıköy arası, kullanmak için motosiklet almak istiyorum. Ehliyet kursuna başladım ve bu ay ehliyetimi alacağım. Hem çok tecrübem olmadığı için hem de ekonomik olduğu için ufak bir scooter almayı düşünüyorum. Başlangıç için Honda Dio bana oldukça mantıklı göründü ancak sizin de fikirlerinizi almak istedim. Ne düşünürsünüz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu fik fik scooterlere özenmeyip vitesli motor almanızı diliyorum. Fosforlu sarı yelek, çene açılır kask, beyaz scooter, topcase işini bu ülkenin başına bela ettiler. Giren bir daha çıkamıyor.
    lehibeny, Mallaca, ALp_Bayram ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kryeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125
    Alıntı adapazarli54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, herkese selamlar.
    İstanbul'da yaşıyorum ve şehir içinde, en fazla gideceğim yol 25km git gel Kartal-Kadıköy arası, kullanmak için motosiklet almak istiyorum. Ehliyet kursuna başladım ve bu ay ehliyetimi alacağım. Hem çok tecrübem olmadığı için hem de ekonomik olduğu için ufak bir scooter almayı düşünüyorum. Başlangıç için Honda Dio bana oldukça mantıklı göründü ancak sizin de fikirlerinizi almak istedim. Ne düşünürsünüz?
    o trafikte kesin kafayı yersiniz demiş olayım, mis gibi metro varken yapılacak iş değil.
    haftasonu kaçamağı içinse mantıklı. çin olabilir dersen rks'de güzel modeller var.

Hocam çalışma saatlerim esnek olduğu için iş saatlerine denk getirmeyeceğim gidiş geliş saatlerini, trafiğe takılmayacağım anlayacağınız. Yakıt tüketimi, tamiri uygun fiyatlı olan, sorun çıkarmayacak her motora olabilir derim RKS'ye bir bakayım.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı kryeck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o trafikte kesin kafayı yersiniz demiş olayım, mis gibi metro varken yapılacak iş değil.
    haftasonu kaçamağı içinse mantıklı. çin olabilir dersen rks'de güzel modeller var.
    Aynı güzergahdan haftada 2-3 gün yıllardır geçiyorum henüz kafayı yemedim , püfür püfür motorumuza binmeyelimde balık istifi metroda milletin osuruğunu mu koklayalım
    Cyan, espresso, kryeck ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kryeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı güzergahdan haftada 2-3 gün yıllardır geçiyorum henüz kafayı yemedim , püfür püfür motorumuza binmeyelimde balık istifi metroda milletin osuruğunu mu koklayalım

Allah'ta seni güldürsün.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Hocam çalışma saatlerim esnek olduğu için iş saatlerine denk getirmeyeceğim gidiş geliş saatlerini, trafiğe takılmayacağım anlayacağınız. Yakıt tüketimi, tamiri uygun fiyatlı olan, sorun çıkarmayacak her motora olabilir derim RKS'ye bir bakayım.
    çinden uzak dur servisler rezalet sürekli sıkıntı çıkıyor çin mallarında.
    adapazarli54 bunu beğendi.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu fik fik scooterlere özenmeyip vitesli motor almanızı diliyorum. Fosforlu sarı yelek, çene açılır kask, beyaz scooter, topcase işini bu ülkenin başına bela ettiler. Giren bir daha çıkamıyor.
    Şefim ehliyeti aldım. Sizin dediğiniz mantıklı geldi. 60-100 bin arası bir bütçe var kafamda. Sıfır Pulsar NS 125 ve ikinci el 2021-2022 model CF Moto 150NK arasında kaldım. Hangisi daha iyidir ya da daha iyi bir öneriniz var mı acaba?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şefim ehliyeti aldım. Sizin dediğiniz mantıklı geldi. 60-100 bin arası bir bütçe var kafamda. Sıfır Pulsar NS 125 ve ikinci el 2021-2022 model CF Moto 150NK arasında kaldım. Hangisi daha iyidir ya da daha iyi bir öneriniz var mı acaba?
    Sıfır motor her zaman daha iyidir ama illa iki motordan birini seçmek gerekiyorsa ben olsam risk alıp 2021-2022 model CF Moto 150NK alırdım. Dünyanın en kaliteli motoru da olsa tipi hoşuma gitmiyorsa o motorla çok işim olmuyor,Pulsar süperdir belki ama sevmiyorum şeklini şemalini.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Dio zamanında 8 bin km kullandıgım motordur. Hiç yormaz. Denilenlere pek takılma 80 90 km hızlarla kartal kadıkoy arasını rahatlıkla katedersin.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Denilenlere pek aldırma, 80-90 km hız, hız değil. Koş, daha iyi.
    espresso bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    CF moto nk 150 alıp da sürekli 110-120 gitme ben gittim nasıl olsa redline yapmadım diye 1000 km 200 ml yağ yakıyor ns160 motoru seviyorum ama satmam lazım bu halde bana iyi 5k masrafı olur olursa dedi ama anlatmak mesele

Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CF moto nk 150 alıp da sürekli 110-120 gitme ben gittim nasıl olsa redline yapmadım diye 1000 km 200 ml yağ yakıyor ns160 motoru seviyorum ama satmam lazım bu halde bana iyi 5k masrafı olur olursa dedi ama anlatmak mesele
    Tam olarak anlayamadım. Çok hız yapan birisi değilim, araç kullanırken de 90'dan yukarı çıkmam genelde. Onunla ilgili bir sıkıntı var ise önemli değil yani.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    NS160 160 cc bir motor max 130km redline da gördüğü hız ama sürekli uzun yol kullandığım bir motor 100 km hız ve altı bir süre sonra yetmiyor ve hızlı gitmek istiyorsun .Sürekli olarak 110-120 km hızla gittiğinde de bir süre sonra motor yağ yakmaya başlıyor.Tabi araç sıkıştırınca bir süre redline da gitmek zorunda kalırsan oda terlemeye vs sebep olabiliyor.Onarımı mümkün ama motor açıldı vs insanların pek yanaşmak istediği durum değil.

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    benim bütçem de benzer. TVS Apache RTR 200'e bir bak derim. benim motorum satıldığında bundan almayı düşünüyorum. tabi karar senin. bu fiyat bandında çok fazla seçeneğimiz kalmadı maalesef. ayrıca 150nk artık üretilmiyor. pek tavsiye etmiyorum yarın ne olacağı belli olmaz.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Ben oyumu scooterdan yana kullanıyorum.. Trafiği (motosikletle) okuma dönemini daha rahat atlatırsınız diye dusunuyorum otomatik vitesle..
    computeus bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler