Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi Scooter'ı tercih etmeliyim (Limit70K)

Motovento
    REKLAM ALANI

Sıfır scooter
    Çinli mi yoksa Hintli mi tercih etmeliyim
    Limitim Max 70.000₺
    Yardımcı olabilir misiniz,muhakkak benim gibi zorlanan arkadaşlar vardır ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    80-90 gibi Sym bulabilirsin , yedek parçası makul fiyatlarda , ustasıda bol , kaliteli motorlar üretiyor hatta bazı sukuterleri Pcx den bile kalitelidir..

O kadar çıkamıyorum işte sorunum o :/

BoraKara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scrambler
    Az daha ekleyebilirsen ikinci el Dio al, hatta sifiri kampanyada 12 ay sifir faiz ile belli bir kısmı. Sıfır Dio parasina yakin butcen var cunku. Artik bulabilirsinde her yerde mevcutve fiyatlar uygun.

Çinli sakın dusunme. Hint, Taivan faalanda dusunme. Japon olsun çamurdan olsun, isterse 50cc olsun. İsterse hic tarzin olmayan bir motosiklet yada scooter modeli olsun ama Japon olsun muhakkak.
    espresso bunu beğendi.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Motor alırken aynı zamanda motorun servisine bakın, kötüyse net söyleyeyim almayın. En deneyimlilerimiz bile kaza yapabiliyor ve ufak bir parça için aylarca bekletebiliyorlar.

Hero servisi iyiyse(ki bilmiyorum) bütçeniz dahilinde Dash 110, az üstüne çıkabilirseniz 125cc versiyonu tercih edebilirsiniz çok güzel motordur, şanssızlık olmadığı taktirde üzmez. Kredi kartlarına peşin fiyatına 9 taksit kampanyası var şu anda.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    çinli alma da ne alırsan al diyeceğim bu kadar servisler insanı katil eder.

Hero,Tvs,Honda bu üçüne bakıp karar vereceğim. Çok teşekkür ediyorum hepinize,çok sağolun

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Hero Dash 110 yada TVS Jupiter 110 bakabilirsiniz
    Yedek parçası biraz tuzludur ama 2.El Suzuki Address 110 düşünebilirsiniz.(Taş gibi sağlam motordur)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    jüpiter 125 güzel motor start stop usb giriş vs güzel motosiklet yapmışlar
    bende dio var gayet memnunum

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Şöyle yerimi alayım. Bende aynı süreçteyim. 2. Motor olarak alıcam. Büyük motorla kısa mesafe yoruyor artık. Şuanlık Jupiter 125 olacak gibi duruyor ama belki farklı öneriler de gelir

Servisi sana yakın olan olsun ve sym parçaları bulunmuyordu motomania İzmir demişti

Motosikleti
    Kymco AK550
    çinli motorlardan aklına yatan varsa al. 10 yıl evvelin tecrübesiyle japon peşinde koşanları dinleme bence. onların yüzünden pcx, dio, nmax, suzuki'nin saçma modelleri vs gibi çirkin ve teknoloji yoksunu motorlar bulunmaz hint kumaşı muamelesi görüyor. xmax'ler araba fiyatına satılıyor. bizimki kadar yobaz bir motosiklet kültürü dünyada yoktur herhalde.
    deprogadias bunu beğendi.

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çinli motorlardan aklına yatan varsa al. 10 yıl evvelin tecrübesiyle japon peşinde koşanları dinleme bence. onların yüzünden pcx, dio, nmax, suzuki'nin saçma modelleri vs gibi çirkin ve teknoloji yoksunu motorlar bulunmaz hint kumaşı muamelesi görüyor. xmax'ler araba fiyatına satılıyor. bizimki kadar yobaz bir motosiklet kültürü dünyada yoktur herhalde.
    şu forumda gördüğüm en haklı yorumlardan biri olabilir.
    freasy bunu beğendi.
    2M is my life
    Music & Motorcycle

BoraKara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scrambler
    Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polemik yapmak asla amacim degil basta soyleyim. Ama arkadasa Çin malı tavsiyesi vermeniz ( tecrubeniz nedir motosiklet hakkinda onuda yazmamissiniz) yanlis yonlendirebilinip size vebal olabilir. Çin malı tavsiyesi yapmayın. Burada benim gibi hayatı motosiklet uzerinde gecmis insanlar var emin olun ne ne degildir hepsi iyi biliyor ve hak verecektir.

Ben dusmanima bile Çin malı Motosiklet tavsiye etmem. Butcesi olmayana bile etmiyorum. 40-50 bin butcem var diyor, onda bile 10 yas ve uzeri Japoon scooter almasi daha hayirli olacagi icin Çin malı önermiyorum.

Ciddi ciddi soyluyorum, mevkim olsa siyasi Çin, hint Tayvan buraların Motosikletlerin ülkeye dahi sokmam o kadar netim bu konuda.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polemik yapmak asla amacim degil basta soyleyim. Ama arkadasa Çin malı tavsiyesi vermeniz ( tecrubeniz nedir motosiklet hakkinda onuda yazmamissiniz) yanlis yonlendirebilinip size vebal olabilir. Çin malı tavsiyesi yapmayın. Burada benim gibi hayatı motosiklet uzerinde gecmis insanlar var emin olun ne ne degildir hepsi iyi biliyor ve hak verecektir.

Ben dusmanima bile Çin malı Motosiklet tavsiye etmem. Butcesi olmayana bile etmiyorum. 40-50 bin butcem var diyor, onda bile 10 yas ve uzeri Japoon scooter almasi daha hayirli olacagi icin Çin malı önermiyorum.

Ciddi ciddi soyluyorum, mevkim olsa siyasi Çin, hint Tayvan buraların Motosikletlerin ülkeye dahi sokmam o kadar netim bu konuda.
    tecrübem sizin onda biriniz bile değildir ama tecrübe burada olumsuz etki ediyor bence çünkü geçmişten kalan kötü tecrübelerin dışına çıkamıyorsunuz. bir sene çinli scooter kullandım (rks freccia 150), müthiş bir scooter. pcx'le nmax'in toplamından daha iyidir. sonra nc750 kullandım, bir seneye yakın. şimdi de bir başka çinli olan voge sr4 kullanıyorum. sr4'le tecrübem henüz çok az o yüzden yorum yapmıyorum. ama malzeme kalitesi olarak nc'den üstün hissettiren kısımları yok değil. uzun lafın kısası yuki servislerinin bombok olduğunu biliyorum mesela. rks servisi de müthiş değildi ama sırf servisi daha iyi diye son teknoloji, konforlu, güzel tasarımlı motorlar yerine başkasının ağız kokusunu çekerek ikinci el içinden geçilmiş japon almam. almak isteyen olur ona da saygı duyarım ama bu iki yaklaşım birbirinin alternatifidir. o yüzden çinliyi ben öneriyorum. tecrübeli motorcuların da bu iki alternatiften haberi olması gerekir diye düşünüyorum. yoksa honda ve yamaha'yı sırtımızda taşımaya devam edeceğiz.
    deprogadias bunu beğendi.

ülkeye sokmam vs. Adam motosikleti bulan kişi gibi konuşmuş. Hepsinden kullandım japonlar evet hepsinden iyi ama fiyatı da hepsinden pahalı. Çinliler gerçekten kötüydü ama son yıllarda fena değiller. Hintlileri tayvanlıları sokmam demiş kuryelerin yarısı tvs ve hero boşa mı kullanıyor ki kuryelik de yaptım. Hero ve tvs'nin çok da farkı yok dio'dan vs. Çinliler ucuz az kaliteli (eskiye göre daha iyiler ama hala zayıflar) hintliler tayvanlılar çin ile japonlar arasında kalite olarak fiyatı da arada. Scoter alacaksan kullanım için sym'de kullandım forza da pek bir farkı yok. Sym daha konforlu (günde 80km yol yapıyordum) Kurye olacaksan activa 10 puan alırsa dio 8 - dash ve jupiter 7 eder. Burada olay bütçe. Symbol arabası olan benim arabam mercedes'den iyi demiyodur kendi fiyat skalasında değerlendirmek lazım. Liste fiyatından japon motoru herkesin tercihidir ama 120.000 tl'lik pcx'e 180.000 tl vermekte akıl işi değil. Listesinden japon alabiliyorsan al, alamıyorsan hint tayvan al, ona da paran yetmiyorsa çinli motor al. Bora arkadaşa kadıldığım tek konu dio'nun memvcut kampanyası makul ve alınabilir.
    freasy ve deprogadias bunu beğendiler.

Japonları baya abartıyorlar haddinden fazla hangi marka hangi model alacaksan youtube izle sonra karar ver acele etme cf motor falan Çinli ama kaliteli derler

bkgzl34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2024 Honda PCX
    Ben de yakın zaman da senin gibi arayıştaydım. O kadar çok model var ki insanın kafası karışıyor. Benim bütçem seninki kadar bile değildi. Ben hero dash 125 aldım. 9 ay taksit sıfır faiz kampanyasından yararlanıp aldım. Son derece doğru karar verdiğimi düşünüyorum. Kalite ve servisleriyle çinlilerle arasında çok fark var. 5 yıl garanti de çabası. Tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)