Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kışın dizlerin üşümesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Riderdenim'in kışlık modeli diye geçen Bora modeli pantalon var bende. Artım bu model üretilmiyor sanırım ama kesin yerine başka model geçmiştir. Kevlar katmanı sayesinde kışın da üşütmüyor. Dİzlerindeki dizlikler aynı zamanda rüzgardan da koruyor, 3-5 derece havalarda sürmüştüm hiç üşütmedi. Tabi ben xmax ile hiç rüzgar almıyorum belki ondandır.
    iptaluyelik03 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Dizlik yok mu pantolonda?
    Ben dün akşam dışarı çıktım, spor eldivenle çıktım hem de :D Ellerim dondu ama dizlerimde hiç bir şey yoktu ekstradan. Decathlon içlik + tech90 pantolon. İçlik olmasa da bacağım üşürdü ama dizlik doğrudan dize gelen rüzgar etkisini ciddi şekilde azaltıyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Soğuk havalarda, pantolonlardaki impactec/d3o/seesmart vb yumuşak korumalara güvenmeyin.
    Bu korumalar soğuk havayı yiyince taş gibi oluyor. Dizinizde buz parçasıyla gezmeye başlıyorsunuz bir yerden sonra.

İçlik/dış pantolon/örtü şart.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soğuk havalarda, pantolonlardaki impactec/d3o/seesmart vb yumuşak korumalara güvenmeyin.
    Bu korumalar soğuk havayı yiyince taş gibi oluyor. Dizinizde buz parçasıyla gezmeye başlıyorsunuz bir yerden sonra.

İçlik/dış pantolon/örtü şart.
    Impacted taş gibi ve soğuk oluyor da 4 yıldır kullandığım D3O dizlikler hep yumuşak kalıyor. D3O L2 diz korumalarda bir soğuk geçirme tecrübesi yaşamadım. (Bunlar güncel modeller gibi "havadar" değil; toplasan en fazla 10-15 tane delgeç deliği boyunda havalandırma deliği vardır...)

Bu arada; hava çok soğuk olduğu zaman yağış olmasa bile rüzgarı kessin diye üst ve alt yağmurluğumu mutlaka giyerim.
    pea ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Riderdenim'in kışlık modeli diye geçen Bora modeli pantalon var bende. Artım bu model üretilmiyor sanırım ama kesin yerine başka model geçmiştir. Kevlar katmanı sayesinde kışın da üşütmüyor. Dİzlerindeki dizlikler aynı zamanda rüzgardan da koruyor, 3-5 derece havalarda sürmüştüm hiç üşütmedi. Tabi ben xmax ile hiç rüzgar almıyorum belki ondandır.
    Şuan kışlık olarak içi polarlı Kasırga modeli var hocam. Cuma günü Hasanpaşa'da idim. PAntolonu bizzat görüp inceleme imkanım oldu. Fakat 34-34 bedeni olmadığı için şimdilik yazlık Duman modelini aldım. ilk Fırsatta stoklara girince Kasırga yı da alacağım. Gayet ideal kalınlıkta ve içi polarlı bir pantolon. Tavsiye ederim.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı RamazanBural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan kışlık olarak içi polarlı Kasırga modeli var hocam. Cuma günü Hasanpaşa'da idim. PAntolonu bizzat görüp inceleme imkanım oldu. Fakat 34-34 bedeni olmadığı için şimdilik yazlık Duman modelini aldım. ilk Fırsatta stoklara girince Kasırga yı da alacağım. Gayet ideal kalınlıkta ve içi polarlı bir pantolon. Tavsiye ederim.
    Bizim gibi dizleri/bacakları rüzgardan koruyan maxi scooter sürücüleri içi yazlık modeli bile yeter aslında.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.feyizoglu.com/Fermuarli-...BoC9jkQAvD_BwE

2016'dan beri kullanıyorum. Pantolon üstüne giyip devam. Yağmura da uzun süre dayanıyor.
    Hocam bu üründen memnun musunuz. Mesela havanın 0-10 derece olduğu durumlarda soğuğu tamamen kesiyor mu? Bacaklarınızda soğuğu hissettirmiyor değil mi?

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.tucanourbano.com/en/pp/l...ack-r193-65833

İndirimdeyken geçen kış bundan almıştım. Yağmurda ve soğukta tam bir can kurtarıcı diyebilirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim gibi dizleri/bacakları rüzgardan koruyan maxi scooter sürücüleri içi yazlık modeli bile yeter aslında.
    Dediğin gibi, diğer motorlara göre maxiscooterler gerçekten çok avantajlı hocam. Öndeki göğüs soğuğu kesse de yine de bi miktar soğuk hissediliyor. Ben bacakları riske atmayayım diyerekten bugün mesaiden çıkmadan önce aşağıdaki ürünü sipariş verdim. Nasipse Cumartesi günü Bucak'tan Manisa Salihli yapıp gelcez iki arkadaş haftasonu.
    Buralarda da havalar beklenmedik derecede soğudu. Sabah -1 derece idi Hastaneye giderken. En azından risk almadan sıcak sıcak gideriz inşallah.

https://www.durt.com.tr/urun/durt-slip-pantalon
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bu tarz dıştan pantolonlar olsa da mutlaka normal pantolonun/kotun içine Decathlon'dan falan ucuz yollu da olsa bir termal giymekte fayda var.
    Vucüdun kendi ısısını koruması ve sağlıklı şekilde terleyebilmesine yardımcı oluyorlar.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Böyle motor kullanacağıma kullanmam baharı beklerim daha iyi. Onu giyip çıkarmakla mı uğraşırsın yoksa astronot elbisesi içinde motoru kullanmaya mı çalışırsın. İkisi de ölüm

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle motor kullanacağıma kullanmam baharı beklerim daha iyi. Onu giyip çıkarmakla mı uğraşırsın yoksa astronot elbisesi içinde motoru kullanmaya mı çalışırsın. İkisi de ölüm
    İstanbul'da toplu taşıma kullanarak işe gitmeye çalışmak daha büyük ölüm. Zamanında işe gidip gelirken motosiklet kullanmam bana günde 70-80dk kazandırıyordu. 240 iş günü üzerinden hesap yaparsan; senede 11-12 gün vakit kazanma anlamına geliyor. Öyle bir vakit kazanmak için o giysileri gerekiyorsa amuda kalkıp öyle giyerim şahsen. (O zamanlar motosiklet kullanmadığım ender senaryolar kar/buz olması, havanın 3C ve altında olmasıydı; İstanbul'da çok sık olan şeyler değil.)
    killingroad, tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RamazanBural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu üründen memnun musunuz. Mesela havanın 0-10 derece olduğu durumlarda soğuğu tamamen kesiyor mu? Bacaklarınızda soğuğu hissettirmiyor değil mi?
    Çok memnunum hocam. -7,-8'e kadar kullandım üşümeden.. Tek dezavantajı sağanak yağmurda su almadan 15-20 dk dayanmasıdır. Hafif yağmurda 40-45 dk iş görebilir. Tamamen su geçirmez bir ürün değil.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Masfallı dizlik kullanıyorum. Hem soğuğa hem de rüzgara karşı bacaklarımı koruyor ama biraz konforsuz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok memnunum hocam. -7,-8'e kadar kullandım üşümeden.. Tek dezavantajı sağanak yağmurda su almadan 15-20 dk dayanmasıdır. Hafif yağmurda 40-45 dk iş görebilir. Tamamen su geçirmez bir ürün değil.
    Durt tan sipariş verdim artık. Satıcı arkadaş kendisi de kullanıyormuş, Çok memnunum hocam, soğuk yağmur bişey görmezsin dedi. Ona güvenerek aldık bakalım. Nasipse yarın uzun yolda deneyeceğim. Deneyimlerimi aktarırım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)