Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kışın dizlerin üşümesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    En çok dizlerim üsüyor ve yazlık eldiven kullandığım için elim üşüyor ama dizlerimdeki his daha garip bir his bunun bir zararı olur mu ilerde acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Soğuğa karşı uygun tedbirleri almadan/alamadan motosiklet kullanan abilerimizin çoğu ileri yaşlarında yaz sıcaklarında dahi motosiklet kullanmazken bile bacak ağrılarından şikayetçi durumdalar. Dahası bacaklarının üşümesinden ötürü yine yaz/kış pantolonlarının altına içlik giyerek gezmek zorunda kalıyorlar. Soğuğa kabadayılık olmaz. Gençken üşüme hisdine belki sabredilebilir ama sonraki zamanlarda çok sıkıntı çekiliyor. Tedbirini şimdiden almak iyi olacaktır.
    espresso, arican, mertowski ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Diziniz için mutlaka diz/bacak örtüsü alın. Direkt pantolonun ustune geçirilenlerden alabilirsiniz. İnanın sağlık için çok kıymetli bir ürün.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Alıntı burak r25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En çok dizlerim üsüyor ve yazlık eldiven kullandığım için elim üşüyor ama dizlerimdeki his daha garip bir his bunun bir zararı olur mu ilerde acaba
    olur kışın rüzgar ve soğuk geçirmeyen içlik giy

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Dizlerinizi soğuktan korurken böbrekleri de soğuktan korumayı ihmal etmeyin.
    espresso ve F54 bunu beğendiler.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.feyizoglu.com/Fermuarli-...BoC9jkQAvD_BwE

2016'dan beri kullanıyorum. Pantolon üstüne giyip devam. Yağmura da uzun süre dayanıyor.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Gençken idare ediyorum diyebilirsiniz ama yaş bir yere geldikten sonra acısı fena çıkar.

O yüzden her türlü tedbiri almakta fayda var.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.feyizoglu.com/Fermuarli-...BoC9jkQAvD_BwE

2016'dan beri kullanıyorum. Pantolon üstüne giyip devam. Yağmura da uzun süre dayanıyor.
    Senelerdir şunun su geçirmez olanını çıkaramadılar ya ona yanarım. 15 senedir herkes "su geçiriyor, yağmurda bir işe yaramıyor" diyor ama hala çözüm bulamadılar.

Spidi Superstorm H2out modeli iyiydi hoştu ama onun da üretimi durdu. Yeni modeli de hem çok pahalı hem de ülkeye gelmedi gibi bir şey.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Mutlaka A'dan Z'ye rüzgar ve soğuk geçirmeyen bir ekipman takımınız olsun. Üşüyen her yer ileride sorun demektir. Kışın motora binerken(şimdilerde pek binmiyorım) Yukarıdaki arkadaşın paylaştığı Lbc marka yerli üretim, pantolon üzerine giyilen yandan fermuarlı ve korumalı bir pantolondan almıştım, soğuk, rüzgar ve hafif yağmurda gayet memnun kaldım. Hala da taş gibi duruyor.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çare doğalgaz donu.

espresso ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aslında iş kıyafetiyle kış vakti motorla işe gitmek zorunda kalanlar için en iyi alternatiflerden biri de İzmir'de üretim yapan Torchsuits'in Torchpro isimli tulumu. (Adamlarla ticari bir bağlantım ya da onlardan herhangi bir çıkarım yoktur, sadece birilerinin işine yarar diye paylaşıyorum.)

http://www.torchsuits.com/torchpro.html

F54, DickName, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında iş kıyafetiyle kış vakti motorla işe gitmek zorunda kalanlar için en iyi alternatiflerden biri de İzmir'de üretim yapan Torchsuits'in Torchpro isimli tulumu. (Adamlarla ticari bir bağlantım ya da onlardan herhangi bir çıkarım yoktur, sadece birilerinin işine yarar diye paylaşıyorum.)

https://i.hizliresim.com/21cheng.jpg
    Vallahi adamlar yapmış ne güzel. Sen de araştırıp bulup paylaşmışsın, bravo👏. Bizde sözde İzmir'de yaşıyoruz😂😂
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi adamlar yapmış ne güzel. Sen de araştırıp bulup paylaşmışsın, bravo��. Bizde sözde İzmir'de yaşıyoruz����
    Hüseyin Abi'nin esnaflığı güzel, İzmir dışından sipariş verecekler için kişilerden hangi bölgelerinden nasıl ölçü almaları gerektiğini bile telefonla tarif ediyor.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    diz örtüsü tavsiye ederim + elcik koruma kuryelerin kullandığından kesin çözüm

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/21cheng.jpg
    2018 yılında nc 700x varken alıyım demiştim işe gezmeye giderken soğuklarda rahat olur diye o zaman mudaili denebilecek revit sand2 ye de bakıyordum 2 parça giy çıkarı zordur diye buna yönelmiştim ama revitin alt üst takımından daha pahalıydı fiyatı şu an heralde 20 30 a satıyordur yerli üretim ok ama adam akıllı arge teste girmemiş bir tulumada o kadar para vermem açıkcası sonra gidip alpinestar andes v2 alt üst takım aldım 3 sene gram su geçirmeden mutlu mesut kullandım

konudaki soruya gelicek olursak dizleri ve elleri yüzde yüz koru zaten kışın ellerin hissizleşmesi kontrol eksikliği ve kazaya bile sebep olabilir dizlerde malum yaşlanınca hayattan soğutucak seviyede romatizmaya yada eklem rahatsızlıklarına neden olucaktır dikkat edilmezse
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senelerdir şunun su geçirmez olanını çıkaramadılar ya ona yanarım. 15 senedir herkes "su geçiriyor, yağmurda bir işe yaramıyor" diyor ama hala çözüm bulamadılar.

Spidi Superstorm H2out modeli iyiydi hoştu ama onun da üretimi durdu. Yeni modeli de hem çok pahalı hem de ülkeye gelmedi gibi bir şey.
    Ne yazık ki evet, adamı sırılsıklam yapmasa da, 15dk'dan sonra popodan apıştan su sızdırmaya başlıyor.
    Halbuki yazlık montların su geçirmez içliği gibi bir şey, çok basit bir şekilde durumu kurtarabilir.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı burak r25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genç adam üşür mü ya ?
    Bugün hava 3 derece idi ,ortalama 100 km ile şehirlerarası 120 km sürdüm,ciddi de rüzgar yedim.Ama sorunsuz olarak yolu tamamladım.

[IMG][/IMG]
    üşüdüm mü ? hayır.
    doğru giyindiğinizde -15 derecede bile motor kullanırsınız.
    motorda soğugun şakası yok,soğuga karşı sabit duruyorsunuz ve daha ağır şekilde maruz kalıyorsunuz ,hissedilen sıcaklık dış ortamın en az 10 derece altına düşüyor,belki de daha fazla.
    siz diziniz üşüdü zannedersiniz ama o soğuk belki belinizde ,boynunuzda sorun yaratır ve sürekli soğuga maruz kalırsanız bir süre sonra motor kullanmak bir yana,yürümekte bile sorun yaşayabilirsiniz.
    uzun yıllar motor kullanmak istiyorsanız uygun kıyafetiniz yoksa motora binmeyin,doğa ile doğru olmayan şartlarda inatlaşan kimse başaramadı.
    tommygun, DickName, mertowski ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğa ile doğru olmayan şartlarda inatlaşan kimse başaramadı.
    Bırakın doğayı, kendi mabadıyla inatlaşıp zafer kazanabilmiş kimse yok tarihte.
    pea, mertowski ve iptaluyelik03 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bırakın doğayı, kendi mabadıyla inatlaşıp zafer kazanabilmiş kimse yok tarihte.
    Fıkrası bile vardır
    mertowski ve espresso bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kışın yazlık eldiven kullanıyorsna muhtemel esofmanla sürüyorsundur motoru :D

softshell pantolon ya da içi polarlı pantalon al, sıcacık gezersin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)