Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. Motor Olarak Elektrikli Almak mı 125 CC Almak mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Merhabalar,

2. Motor olarak küçük CC bir motor arayışım mevcut. Nişanlım ile birlikte kullanabileceğim Brilliant 125 tarzı küçük, az yakan ve ekonomik bir motor alma niyetindeyim. Fakat son zamanlar elektrikli motorlar kafamı karıştırmaya başladı. Kullanan, elektrikli motorları araştırmış, bilgisi olan arkadaşlara danışmak istiyorum. Bizi iki kişi taşıyacak, max kullanacağımız 15 km gidiş 15 km geliş olarak bize yetecek elektrikli tavsiyesinde bulunabilirler mi?

Büyük motor yakıt olarak maddi yoruyor. Trafikte şehir içinde bedenen yoruyor. Bir yere bıraktığımda aklım kalıyor zihnen yoruyor. Bu nedenlerden kaynaklı da kısa mesafe dediğimiz yerlerde pek çıkarmak istemiyorum artık.

Kısacası bu şartlarda 60 bin bütçe ile elektrikli bir şey al mı dersiniz, yoksa bildiğinden şaşmayıp dilinden anladığın 125 cc de olsa motorla devam et mi dersiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TVS jüpiter 125 alın,beklentilerinizin tamamını memnuniyetle karşılar.
    deprogadias bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı deprogadias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

2. Motor olarak küçük CC bir motor arayışım mevcut. Nişanlım ile birlikte kullanabileceğim Brilliant 125 tarzı küçük, az yakan ve ekonomik bir motor alma niyetindeyim. Fakat son zamanlar elektrikli motorlar kafamı karıştırmaya başladı. Kullanan, elektrikli motorları araştırmış, bilgisi olan arkadaşlara danışmak istiyorum. Bizi iki kişi taşıyacak, max kullanacağımız 15 km gidiş 15 km geliş olarak bize yetecek elektrikli tavsiyesinde bulunabilirler mi?

Büyük motor yakıt olarak maddi yoruyor. Trafikte şehir içinde bedenen yoruyor. Bir yere bıraktığımda aklım kalıyor zihnen yoruyor. Bu nedenlerden kaynaklı da kısa mesafe dediğimiz yerlerde pek çıkarmak istemiyorum artık.

Kısacası bu şartlarda 60 bin bütçe ile elektrikli bir şey al mı dersiniz, yoksa bildiğinden şaşmayıp dilinden anladığın 125 cc de olsa motorla devam et mi dersiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.
    60 bine ancak yuki rks tarzı menzili teoride 60 kmyi geçemeyen jel akülü araçlar bulursunuz günlük 30 km demişsiniz muhtemelen ikinci seferi zor yapar bu araç yani her gün şarj etmek zorunda kalırsınız..Volta vs5ler iyidir menzili uzundur hızlı ve güçlüdür ama üretimden kalktı ikinci el bulabilirsiniz..

Biraz daha bütçeyi çıkarabilirseniz

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...21723281/detay bunu öneririm kaliteli motordur menzili iyidir..

https://www.motosiklet.net/forum/mot...t-onerisi.html
    Bu konuda vs5 hakkında deneyimlerimi yazdım.. bilgi alabilirsiniz..
    espresso ve deprogadias bunu beğendiler.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Biraz daha dur piyasa türlü türlü 125 cc kaynayacak b sınıfı muhabbeti olunca

Motosikleti
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TVS jüpiter 125 alın,beklentilerinizin tamamını memnuniyetle karşılar.
    Daha önce de öneren çok oldu Rks Kuba yerine Jupiter bak diye. Detaylıca bir araştırayım şu motoru. Sele altı falan baya büyük gördüğüm kadarıyla emsallerine göre

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60 bine ancak yuki rks tarzı menzili teoride 60 kmyi geçemeyen jel akülü araçlar bulursunuz günlük 30 km demişsiniz muhtemelen ikinci seferi zor yapar bu araç yani her gün şarj etmek zorunda kalırsınız..Volta vs5ler iyidir menzili uzundur hızlı ve güçlüdür ama üretimden kalktı ikinci el bulabilirsiniz..

Biraz daha bütçeyi çıkarabilirseniz

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...21723281/detay bunu öneririm kaliteli motordur menzili iyidir..

https://www.motosiklet.net/forum/mot...t-onerisi.html
    Bu konuda vs5 hakkında deneyimlerimi yazdım.. bilgi alabilirsiniz..
    Vs5 ile ilgili konunuzu takip ettim. Düşünülebilir fakat diğer motora 2 kişi binemeyiz gibi duruyor. O çantayı çıkarsakta sele vs için tadilat gerekecektir.

Alıntı motolonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz daha dur piyasa türlü türlü 125 cc kaynayacak b sınıfı muhabbeti olunca
    Ne yazık ki öyle olduğunda da motor fiyatları 50 cc çıktığında ki gibi aşırı yükselecek. 5.750 ye sattığımız 50 lik motor yasa çıktığında 11 bine çıktı daha o hafta. Aynı kader 125 cc yi de bekliyor. Biliyorsunuz bizim milletimiz fırsatçıdır. Çoğu bayi bunu beklediği için zaten stok yapıp yok çekiyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ABS siz motor kimseye tavsiye etmeyin bence
    espresso ve deprogadias bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Battuta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS siz motor kimseye tavsiye etmeyin bence
    kesinlikle öyle fakat abs işin içine girince Yuki, Apec gibi çinin de varoşundan gelen, çinde bile çinmalı muamelesi gören markalarda 100k dan başlıyor. Daha elle tutulur birşeyler için 120 bin gözden çıkarmak gerekiyor ki bütçemin tam iki katı...
    2M is my life
    Music & Motorcycle

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı deprogadias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce de öneren çok oldu Rks Kuba yerine Jupiter bak diye. Detaylıca bir araştırayım şu motoru. Sele altı falan baya büyük gördüğüm kadarıyla emsallerine göre

Vs5 ile ilgili konunuzu takip ettim. Düşünülebilir fakat diğer motora 2 kişi binemeyiz gibi duruyor. O çantayı çıkarsakta sele vs için tadilat gerekecektir.

Ne yazık ki öyle olduğunda da motor fiyatları 50 cc çıktığında ki gibi aşırı yükselecek. 5.750 ye sattığımız 50 lik motor yasa çıktığında 11 bine çıktı daha o hafta. Aynı kader 125 cc yi de bekliyor. Biliyorsunuz bizim milletimiz fırsatçıdır. Çoğu bayi bunu beklediği için zaten stok yapıp yok çekiyor.
    Hocam arka koltuk piyasada satılıyor 500 tl gibi tadilat tamirata da gerek kalmıyor. Bazen ben arkadaşları oraya oturtuyorum daha kıçının acıdığını söyleyen olmadı..Çantayı ben taktım dizüstü taşıyorum diye.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Brillant falan değil de Dash 125 yada Jupiter 125 olucak gibi görünüyor şuan

Ben de yakın zamanda tvs raider 125 aldım. Vitesli, ufak, hafif bir motor, gidişi de güzel ancak her konuda Apache rtr200 ü aratıyor.
    Galiba her zaman en iyisi insanın alıştığı motor oluyor.

Motosikleti
    Bana kalsa yine 125 cc ama vitesli bi motor alırım. Ama eşimde ben yokken kullanacağı için scooter bakıyorum. yoksa 125 cc vitesli bi motor çok daha verimli olur benim için

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ön arka abs li qj ltm 125 nasıl

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)